Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 42  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Kdyz ti pisu (ano je mensi). Porovnavam tam cenu a kvalitu zpracovani.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
No co já bych k tomu asi tak písnul :) .
Nejdřív jsem nechtěl nic, protože by diskuze měla, dle mého názoru, tak nějak plynout beze mne, ale nedá mi to. Porovnávat Minicorado s Djangem je fak mimo mísu. Stejně tak bych mohl porovnávat Django s Pikem a podobně (to sem asi přestřelil :-) ). To je prostě mimo. Další příklad, Django verzus Minicorado je asi stejné jako proběhlo na Mojehobby porovnání Minicorado verzus stejně velké skoro minicorado vlastní dřevostavba. Opět mimo mísu. Prostě Minicorado je éro ve formách, Django je vakuovaka (krom trupu pochipitelně). Éro z formy bude vždycky pohledově a zpracováním lepší. To taky nejde porovnávat. Minicorado je stroj zaměřený na úplně jiný druh lítání a úplně jiný druh zákazníka. Porovnání menší hezčí komplet v uhlíku a levnější - ok nechť si je levnější, když je Michal ochoten to za takové peníze dělat, tak proč ne. Možná to bude znít drsně, ale já ne.
Takže jo, není problém postavit éro jádro Rohacell, není problém udělat formu, není problém ho udělat komplet v uhlíku, není problém udělat trup v kuse včetně lanovodu(někdo chce strunu, jiný uhlík, další nitě, ..), nic vlastně není problém, ale levnější to fakt nebude. Forma zadarmo není, ani já si jí zadara neudělám, uhlík na lehouše se stačí podívat co stojí tenký biaxiál (20-40g/m2) oproti klasické 160g tkanině nebo jednosměrce 100g +, cena Rohacelu oproti xps, atd atd. No a pak jsem tady taky jááááá, jáááá jsem strašidelně drahej :-D . Hele fakt je to sranda, berte mně s rezervou, dělám si srandu ze všeho. Prostě kdo si chce koupit levné hezké celouhlíkové Minicorado tak si ho koupí, kdo si chce koupit divně nedomrdlé neporovnatelně ošklivé Django i za cenu že je dražší (protože mně třeba má rád) tak si ho koupí a já mu hezky poděkuju, no problem :-D Prostě někdo rád blond, jiný brunetu. A pozor, aby to ode mně nevyznělo divně, Minicorado je fakt super stroj a za super peníze, mohu jen doporučit, jen to není pro RCEV.

Jo a aby jsem napravil ten omyl v diskuzi cestou, MČR RCEV vyhrál Jirka Tůma, Honza vyhrál RCEN :mrgreen: . Že 90% úspěchu je pilot, to platí, o tom není žádná polemika.
Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 10:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ono je lehce otázkou, nakolik to za danou cenu je Michal ochoten dělat, stav (ne)dodávek a jeho soustředění na jiné výrobky je celkem známý...

Jinak bych ale upozornil, že na cenu modelů má docela zásadní vliv právě velikost a spotřeba materiálu a také jeho typ. Zrovna lehký uhlíkový biax je fakt hnusně drahý a jeho podíl na ceně modelů je vyšší, než by se zdálo. Je to vidět na Tilia 25 - rozdíl ceny klasické a fullcarbon je fakticky jen a pouze o tomhle, pracnost se liší minimálně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Jedno django jsem stavel. Kridla na sebe nedosedala, brcka z ikei (nevim jestli to fakt ma ikea) nepouzitelne (nekde zalomene, nebo prolite lepidlem). Parodie na motorove prepazky z blato preklizky. To jsou duvody proc mne to neoslnilo. Jen jeste neco malo k cenotvorbe a finalnimu vzhledu a predpracovanosti: za mne to je extremne cechacsky orientovane coz musi byt do budoucna spatne, pokud to pan Papira chce delat i po tom co cesky trh bude plny. Modelarina nema byt levna a dostupna uplne vsem a hlavne dnesni doba je zrychlena, casu maji vsichni malo, proto si urcite budou chtit priplatit par tisic za tu predpripravenost.

Jeste reknu ze django co jsem mel pod rukama je rok stare, nevim jestli proslo extra vyvojem.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
H1N1 píše:
Jedno django jsem stavel. Kridla na sebe nedosedala, brcka z ikei (nevim jestli to fakt ma ikea) nepouzitelne (nekde zalomene, nebo prolite lepidlem). Parodie na motorove prepazky z blato preklizky. To jsou duvody proc mne to neoslnilo. Jen jeste neco malo k cenotvorbe a finalnimu vzhledu a predpracovanosti: za mne to je extremne cechacsky orientovane coz musi byt do budoucna spatne, pokud to pan Papira chce delat i po tom co cesky trh bude plny. Modelarina nema byt levna a dostupna uplne vsem a hlavne dnesni doba je zrychlena, casu maji vsichni malo, proto si urcite budou chtit priplatit par tisic za tu predpripravenost.

Jeste reknu ze django co jsem mel pod rukama je rok stare, nevim jestli proslo extra vyvojem.


No vidíš, nakonec naprosto konkrétní věci se kterýma se já dokážu popasovat a s mnoha už popasoval. Jen škoda, že v době kdy jsi to stavěl si to rovnou neprásknu mně, třeba by to bylo vyřešeno o něco dřív a tím lépe pro ostatní :-).
Politiku cenotvorby směrem do CZ a mimo CZ bych si laskavě nechal pro sebe a je to jen a pouze moje věc. A když bude blbě, tak no A? Blbej budu já a peníze to bude stát mně a nikoliv tebe. Jen by bylo o jednoho bláznivého pokusovýrobce míň no, nic víc, nic míň, já to beru jako hru :mrgreen: Jak mám někde napsáno na webu, nesmíme ten život brát zas tak vážně :-)
Mimochodem, ty si myslíš že českého výrobce modelů český trh uživý?
Jinak pokud chceš velkou předpracovanost, máš možnost si to nechat připravit kompletně do letu, jen to zaplatíš - pro tebe třeba OK, pro jiného nikoliv. Každej jsme jinej, nežijeme a nechováme se podle toho co si myslí soused, nebo kdokoliv na DF.

tomashr píše:
Ono je lehce otázkou, nakolik to za danou cenu je Michal ochoten dělat, stav (ne)dodávek a jeho soustředění na jiné výrobky je celkem známý...

Jinak bych ale upozornil, že na cenu modelů má docela zásadní vliv právě velikost a spotřeba materiálu a také jeho typ. Zrovna lehký uhlíkový biax je fakt hnusně drahý a jeho podíl na ceně modelů je vyšší, než by se zdálo. Je to vidět na Tilia 25 - rozdíl ceny klasické a fullcarbon je fakticky jen a pouze o tomhle, pracnost se liší minimálně.


Nelze než se vším jednoznačně souhlasit

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2018 20:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Papir píše:
No co já bych k tomu asi tak písnul :) .
Nejdřív jsem nechtěl nic, protože by diskuze měla, dle mého názoru, tak nějak plynout beze mne, ale nedá mi to. Porovnávat Minicorado s Djangem je fak mimo mísu. Stejně tak bych mohl porovnávat Django s Pikem a podobně (to sem asi přestřelil :-) ). To je prostě mimo. Další příklad, Django verzus Minicorado je asi stejné jako proběhlo na Mojehobby porovnání Minicorado verzus stejně velké skoro minicorado vlastní dřevostavba. Opět mimo mísu. Prostě Minicorado je éro ve formách, Django je vakuovaka (krom trupu pochipitelně). Éro z formy bude vždycky pohledově a zpracováním lepší. To taky nejde porovnávat. Minicorado je stroj zaměřený na úplně jiný druh lítání a úplně jiný druh zákazníka. Porovnání menší hezčí komplet v uhlíku a levnější - ok nechť si je levnější, když je Michal ochoten to za takové peníze dělat, tak proč ne. Možná to bude znít drsně, ale já ne.
Takže jo, není problém postavit éro jádro Rohacell, není problém udělat formu, není problém ho udělat komplet v uhlíku, není problém udělat trup v kuse včetně lanovodu(někdo chce strunu, jiný uhlík, další nitě, ..), nic vlastně není problém, ale levnější to fakt nebude. Forma zadarmo není, ani já si jí zadara neudělám, uhlík na lehouše se stačí podívat co stojí tenký biaxiál (20-40g/m2) oproti klasické 160g tkanině nebo jednosměrce 100g +, cena Rohacelu oproti xps, atd atd. No a pak jsem tady taky jááááá, jáááá jsem strašidelně drahej :-D . Hele fakt je to sranda, berte mně s rezervou, dělám si srandu ze všeho. Prostě kdo si chce koupit levné hezké celouhlíkové Minicorado tak si ho koupí, kdo si chce koupit divně nedomrdlé neporovnatelně ošklivé Django i za cenu že je dražší (protože mně třeba má rád) tak si ho koupí a já mu hezky poděkuju, no problem :-D Prostě někdo rád blond, jiný brunetu. A pozor, aby to ode mně nevyznělo divně, Minicorado je fakt super stroj a za super peníze, mohu jen doporučit, jen to není pro RCEV.

Jo a aby jsem napravil ten omyl v diskuzi cestou, MČR RCEV vyhrál Jirka Tůma, Honza vyhrál RCEN :mrgreen: . Že 90% úspěchu je pilot, to platí, o tom není žádná polemika.
Papíra


Tak tyjo Ariane řikal že je to napovídačem... Teď jsem zmatenej! :lol:

Btw po mistrovství jsem dostal nějaký feedback ve smyslu, že jsem vyhrál protože nepřijela jistá konkurence. Tak jsem se na další soutěži víc snažil. Sice dost foukalo, ale Django v RCEN nebere zajatce. Jo a jasně, jsou hezčí éra, ale blbě se s nima sedá na čáru. O tom taky něco vim :lol:


Přílohy:
IMG_20180930_125014.jpg
IMG_20180930_125014.jpg
[ 193.82 KiB | Zobrazeno 4494 krát ]

IMG_20180930_130251-01.jpeg
IMG_20180930_130251-01.jpeg
[ 146.73 KiB | Zobrazeno 4494 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
UPOZORNĚNÍ !!!
Jedná se o naprosto neobjektivní příspěvek

__________________________________
Dnes večer přišel čas na zálet Djanga.
Dojmy? Super .... a superlativa si můžete každý doplnit dle svého uvážení :-) či náboženského přesvědčení :-D
Času bylo na zálet málo, brzy se stmívá. To základní jsem vyzkoušel a jsem nadšený.
Jo, jednalo se o můj první let s lehoušem.
První start byl s těžištěm cca. 75mm, což znamenalo 35g přidat na baterku.
Druhý start -15g.
Třetí start -20g.
Starty na 1/2 plynu byly pro potřebu záletu dostatečné. Hodit to jen tak z ruky bez plynu a až po uletění několika desítek metrů zvolna přidat lehce plyn, bylo parádní. Stejně jako létání kolem hlavy ať už z trochou plynu, nebo bez. No luxusní zážitky. Jo a přemet? Jasně že byl!
Střed serva výškovky + trim potřeboval poladit. Ale do ničeho dalšího jsem sahat nemusel. K ladění nejspíš dojde, ale až v dalších letech a dle aktuálních povětrnostních podmínek.
Vylétal jsem 2 baterky - protože tma.
Jak Django vypadá víme, ale jednu fotku sem přece jen dám. Jakmile sesmolím video, tak přidám i odkaz.
__________________________________
Závěr:
Vy, co Djanda znáte, jste si tu vlnu nadšení z prvních letů již dozajista užili.
My, co začínáme ... já, když teď začínám ... jsem fakt nadšený. Což teprve, až natrefím na termiku.
A Ti, co teprve váhají, či co .... jakmile to rozhodnutí ve vás uzraje, tak si také užijete.


Přílohy:
IMG_20181015_183225 (2).jpg
IMG_20181015_183225 (2).jpg
[ 30.69 KiB | Zobrazeno 4264 krát ]


_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Je to trochu delší ...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Dnes v podvečer pro změnu lety ve větru. I bez balastu to sneslo 3-4m/s - letový projev byl velmi stabilní a čitelný. Těžiště 90mm.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Luboš ZLÍN dne čtv 01.11.2018 6:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2018 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Nechal jsem se inspirovat a Django dostal BALAST, jak se patří :-)


Přílohy:
IMG_20181016_231553 (2).jpg
IMG_20181016_231553 (2).jpg
[ 75.24 KiB | Zobrazeno 4034 krát ]

IMG_20181016_231918 (2)_res.jpg
IMG_20181016_231918 (2)_res.jpg
[ 43.56 KiB | Zobrazeno 4034 krát ]

IMG_20181016_232141 (2)_res.jpg
IMG_20181016_232141 (2)_res.jpg
[ 56.24 KiB | Zobrazeno 4032 krát ]


_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2018 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Luboš ZLÍN píše:

Tak to nejak citim, vnitrne,ze se musim tomu blaznivemu
Cernochovi Djangovi omluvit. Neni to zadna silonova taska zmitajici se ve vzduchu,ale tanecnik v bublinach. Moc pekne se to nese. Fakt pekne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 7:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Podmínky byly včera ideální na svah. Foukalo kolem 6 m/s, v nárazech 8 (viz. CHMI Holešov). Na místě jsem to nezměřil, jelikož nemám čím.
Takže, ... ne, na svah jsem s Djangem nešel, ale vzal jsem ho na letiště, abych zkusil, jak létá s balastem. Nábojnice s olovem mají v mém provedení 164 g. Bylo kolem 11.00 hod, sluníčko svítilo a vzduch byl příjemně teplý.
Ze třikrát se povedlo, že z 50m výšky, kam jsem napoprvé doletěl po startu s motorem, mě termika vytáhla i s balastem do 200-230m. Potom plný butterfly, zpět do 50m a znovu.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 7:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Teda tobě to lítá!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 13:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2018
Příspěvky: 78
Zdravím pánové, tak jsem si Django také objednal a už se na něj těším. Chtěli bychom s klukem zkusit létat kategorii RCEV ale nechci pořizovat nové stroje dva. Neměl by někdo na prodej starší Django nebo Tilii?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Tak jsem dneska trochu experimentoval s Djangem. Zdá se, že by to mohlo fungovat. Vytiskl jsem 3x přepážku do ocasní trubky
Příloha:
3xDjango.jpg
3xDjango.jpg
[ 38.08 KiB | Zobrazeno 3188 krát ]


Pak jsem přepážky s roztečí 220mm přilepil na bovdeny
Příloha:
IMG_20181107_104918.jpg
IMG_20181107_104918.jpg
[ 36.49 KiB | Zobrazeno 3188 krát ]


No a celek jsem vsunul do trubky. Sedlo to tam hezky, struna chodí lehce, tak to snad bude dobrý :?:
Příloha:
IMG_20181108_093006.jpg
IMG_20181108_093006.jpg
[ 50.27 KiB | Zobrazeno 3188 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 626 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 42  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz