Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 7:40 
Mazák
Mazák

pepin píše:
sklopka bez gumičky si odporem vzduchu najde nejideálnější polohu

Ano, správně to říkáš, odporem vzduchu. Faktem je, že list plandající pod trupem brzdí svým odporem letadlo a tedy snižuje jeho výkony. Pro rekreační létání je to asi zanedbatelné. Kdyby platila Tvoje teorie o nejideálnější poloze plandajících předmětů okolo letadla, nemuseli by se konstruktéři letadel trápit se zatahovacími podvozky ;-)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 7:48 
Mazák
Mazák

Když se podíváš na weby výrobců elektromotorů nebo prodejců, najdeš tam u motorů doporučení pro jakou váhovou kategorii modelu a způsob létání jsou vhodné. Když odhadneš vzletovou hmotnost svého letadla, najdeš podle těch doporučení vhodný motor i vrtuli sklopku.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 8:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Jo ty údaje výrobce prodejce jsou fajn,ale nemají tam s jakou vrtulí jen její rozměr a u mého kusu to moc nesedí ani s gwskou ani apécéčkem.
Dá se přijatelně odrazit od podobného axi tam mám celkem dobrou shodu dá se povědět že chyba je v rámci mého měření baterek kv sca o 100ot/min víc a kleštáku.

PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 9:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 4
Problém s konkrétním typem vrtule platí obecně pro všechny motorové modely. Typ (a značka) vrtule, který se osvědčil na jednom modelu může zcela zklamat na jiném. Proto se uvádí pouze doporučený rozměr. Např. u čmouďáků ještě výrobce doporučuje rozměr vrtule pro modely typu Piper, akro, případně další. Bude to drahý způsob, ale ideální je vyzkoušet několik vrtulí od několika výrobců a i v několika rozměrech.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 10:32 
Mazák
Mazák

Libor píše:
Kdyby platila Tvoje teorie o nejideálnější poloze plandajících předmětů okolo letadla, nemuseli by se konstruktéři letadel trápit se zatahovacími podvozky ;-)

to je něco jiného, pevný podvozek se nesklopí ani při vysoké rychlosti, navíc svoji váhou by i tak brzdil.

PS: myslíš, že u rychlých kompozitových větronu někdo používá gumičku na sklopku, nebo na výsledky v termických soutěžích větronu rozhoduje kdo má, nebo nemá sklopku přitaženou gumičkou ?

PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 11:27 
Mazák
Mazák

pepin píše:
myslíš, že na výsledky v termických soutěžích větronu rozhoduje kdo má, nebo nemá sklopku přitaženou gumičkou?

Nemyslím, mnohem větší vliv má taktika, nervy. Reagoval jsem na tvrzení, že plandající list vrtule je pro aerodynamiku letadla lepší, než list přitažený k trupu.

Myslím si, že řešit v tomto případě detaily jako je gumička na sklápění vrtule nebo úplně optimální vrtuli je zbytečné. Vybral bych k tomu motoru vrtuli z tabulky výrobce motoru, abych nepřekračoval maximální proud a abych měl potřebný výkon. Potřebný výkon bych odhadnul z výkonu, jaký uvádí výrobci stavebnic u strojů stejného typu modelu, stejného typu provozu a stejné váhové kategorie.
Koupil bych listy Aeronaut.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 12:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pánové, kolegové modeláři, děkuji Vám za Vaše příspěvky, opět jsem se dozvěděl něco nového.
Tak jsem slepil plánek a zjistil, že konečné rozpětí modelu bude 2300 mm. Myslím, že to už bude na můj elektropohon dost a proto jsem dospěl k závěru, že motor půjde na pylon a bude to stařičký OS Max 2,5 FP (ve stavu nového), nebo Junior 2 ccm. Zachovám si tím možnost úpravy na čistého větroně, třeba pro gumicuk nebo svahování. V současné době si nemohu investici do el. motoru a akumulátoru dovolit. Snad jedině regl mám, ten je do 40 A. Sehnal jsem 10l čistého me.ylu, tak to musím vylítat, likérku si otvírat nebudu :D :D :D.
Tímto asi nemá dále smysl toto téma držet v sekci Elektrovětroně a tak prosím moderátora, ať to přesune do větroňů a já potom vymažu to "e" z názvu tématu. A pokud to nevadí, tak to tady nechejte, budu sem dávat foto ze stavby.
No kdyby měl někdo čistě z dobré vůle chuť mě přesvědčit o tom, že ten e pohon bude stačit, rozhodně se bránit nebudu a uvítám každý nový poznatek či zkušenost. A pylony s motorem můžu udělat třeba dva.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2