Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 17:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Ahoj,
chtěl bych si postavit větroně, jak již název naznačuje, jedná se o Gloud Dancera od Zdeňka Kopečka.
Jelikož mě to vypadlo z tiskárny malinko větší, tak to bude cca 2100 - 2200 mm rozpětí.
Přiznám se, nikdy jsem RC větroň nevlastnil ani nestavěl, nebyli mě nebrali, ale jak člověk stárne,
mění názory a mě se zrovínka tenhle zalíbil. Dosud jsem létal jen motoráky.
Mám k disposici motor Leopard LC 2830 830 KV a chtěl bych model vybavit pohonem. Přemýšlím však,
kam s ním. Buďto na pylon, odrazují mě však dlouhé přívodní kabely od aku k reglu, nebo do čumáku,
tam je zase nutnost sklopky, se kterými nemám už vůbec žádné zkušenosti.
A tak se ptám a předem děkuji za odpovědi, zda zvolit 1. nebo 2. variantu a jakou sklopku použít pro daný motor.
Aku mám 3s1 Lipol 1800 mAh.
Ještě bych mohl použít 1ccm MP Jeta nebo Waspa, ale to šlo na pylon.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tenhle model sice neznám, jak to bude těžké. Od toho se odvíjí pohon. Mp Jet jedničku už sice mám, ale zatím nebyl čas a prostor, přesněji model, k otestování. Ten Číňan má slušný výkon, ovšem bude do modelu dost pod kilo. Mě tahal větráka, kde jsem experimentoval s křídly, který měl v nejtěžší verzi cca 900g. Letělo to, ale už to moc nestoupalo. Jinak v klasické verzi má hmotnost cca 740 g. Na dvoumetr to možná bude málo. Eletriku ti neporadím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 14:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Ahoj Milane, děkuji za odpověď.
Je to větroň z tohoto odkazu:http://rckozmodrom.com/RcModely/Clouddancer.htm
Pan Kopeček to lítá s Coxíkem 0,8 ccm, takže oba navrhované motory by byly použitelné.
Ovšem raději bych to elektro, z důvodu možnosti kdykoliv zapnout pohon a tím i lepší
ovladatelnosti a kontroly modelu. Nejradši bych dal motor do čumáku s tou sklopkou.
Motor mám tento: https://emotors.cz/elektromotory/8447-l ... unner.html
a myslím, že by mohl stačit.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak teď to je spíše pro pobavení. Ten můj malý číňánek mi vytáhnul větráka nahoru a tam jsem stáhnul plyn. Spíš jsem čekal, že to pak samo chcípne. A co se nestalo, po několik minutách letu jsem drknul do plynu, motor zaječel a šlo to zase nahoru. Ale samozřejmě to byla náhoda. Je jasné, že když spalovák chcípne, už s tím nic, na rozdíl od elektriky, neuděláš.
Ten model by měl mít, jak jsem se díval, bez vnitřností zhruba 0,7 kg. Vybavení RC odhaduju do 100 g (2x 15g servo, 10g Rx + 60g baterka (záleží na velikosti)). Spalovací pohon bude také kolem 100 - 120 g v případě číňánka (samotný motor cca 54 g, něco vrtule a plastová lékovka jako bandaska). Pokud budeš mít eMPíka, ten má sám o sobě skoro 100g, tak to bude o něco víc. Suma sumárum se budeš pohybovat něco mezi 900 - 1000g. Už to bude dost, ale mohlo by se to v luftě udržet. COXíka jsem nikdy neměl, tak nejsem schopen posoudit. Jen si vybavuju, že snad byly stavěné na dost nitrované palivo, aby měly výkon. Já do WASPu nitro přestal dávat po té, co jsem vyvaklal bronzové pouzdro v karteru (ale před tím jsem si opravdu dost zalítal, než se tak stalo, vydrželo to několik sezón, na hodiny jsem to nepočítal).
Pavel.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 17:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Zdravim. Ve svych zacatcich jsem provozoval vetrone Asterix z klasicke stavebnice od Igry, velmi vhodny a hodny rozpeti 2 m, ( holt EPP neexistovalo ), nekolik sezon, naucil me v podstate letat, potah Mikalenta, profil kridla E 205, smerovka, vyskovka, aku 4 ks AA. Motor 1,5 cm³ MK 16, pak MK 17 a nakonec Modela 1,5 D, cili vse detonacni, vrtule 180/100 plast KP. Hmotnost nevim, je v rekonstrukci dloudodobe...Vykon dostatecny pro dany ucel pouziti, musel bych dohledat kolik tocil otacek a vykon z katalogu. MP Jet pohon muze byt na hrane, vykon dobry, jako asi 1,5 spotrebni motor. Spalovak v teto velikosti ma dost dobry pomer hmotnost/vykon. Motor na pylonu trochu nostalgie a moznost mit i cisteho (aerodynamicky)/ vetrone kdyz je odnimaci. Motor na spicce trupu zranitelnejsi. Dal bych i dle potreby vyvazeni. LČ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Chlapi, děkuju, Pavle omlouvám se za toho Milana, opravdu nevím, co mi v té palici utkvělo. Poslední dobou ..... no asi blbnu.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V poho, nic se neděje. Kolega má pravdu, že pokud bys šel do čmouďaka, byla by lepší jeden a půle. Ta čínská vy to utáhla bez problémů. Když ses ptal na sklopky, sice jsem měl jen jedno éro s ní, ale vůbec bych se toho nebál. Důležité je, mít dobrý unašeč a fakt dobře ho utáhnout, aby ti vrtule nepředběhla letadlo :lol: . Mě osobně se to zatím nestalo, ale viděl jsem to u akrobata ve stoupání. Naštěstí byl dost vysoko, aby to ukočíroval. Pak jsme půl hoďky hledali vrtulí (pravda, ta byla pevná).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 21:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Jo ještě počkám, jestli někdo dá tip na sklopku, a pokud ne zkusím se poptat jinde :D, třeba na nějaké akci.
Kolegové, kamarádi poraďte, prosím. :D

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Velikost sklopky bude obdobná, jako u pevné, aspoň já to tak měl, ale říkám, s elektrikou moc zkušeností nemám.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
klidně bych něco plácnul ale tyto motory sou celkem nové a nějaké ověřené kombinace moc nebudou k dispozici.
je to aj moc nízkootáčkové.
podle tabulky tříčlánek a 10/6 graupner,aeronaut+ kužel mpjet.pelikání kužel ne odpadává špička za letu.
mám jen 2826 1380kv.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 8:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Pokud je to na vetrone ( cili bez podvozku ) sklopka vepredu, davam do mezery mezi kuzel a trup vhodnou gumicku, jenz mi zajisti priklopeni listu sklopky v kazde poloze, spodni list pak nevisi pri nebezicim motoru dolu, nebrzdi aerodynamicky a taky se trochu chrani mechanicky. Pozor vsak aby se nedostal do mezery mezi trupem odnimaci kabinku, muze nejenom zablokovat motor, ale i odtrhnout a odstrelit kabinku...za letu. Zvlaste u laminatoveho obleho trupu.
L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 18:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Můžu poprosit o fotku, nějak mi to není jasné.

_________________
Futaba včíl 9Z opět 35 Mhz PCM


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na fotce toho asi moc vidět nebude. Prostě na list navlékneš gumové očko, ideálně za listem očko překřížit, navléknout přes hřídel motoru (gumička bude mezi talířem unašečem a čelem motoru a listy po zastavení motoru má přitahovat k trupu), opět překřížit a navléct na druhý list. Lišty jsou u kořene ohnuty, aby po sklopení přilehly k trupu a té jakoby kopírovaly.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
to gumičkové přitažení sklopky si myslím, že není třeba tak prožívat a spíš možná bude naopak kontraproduktivní, když naletím termiku, vítr fouká zespodu nahoru--k čemu je mi tedy sklopená sklopka gumičkou.

když ale provedu přelet--sklopka bez gumičky si odporem vzduchu najde nejideálnější polohu, kde má nejmenší odpor vzduchu--sklopená gumičkou k trupu si tu polohu kuli gumičce, co tu sklopku přitahuje na doraz k trupu tu ideální polohu najít nemuže.

podle mého, jediný opravdu jasný efekt sklopky přitažené gumičkou je v tom, že při manipulaci doma tu vlající zvlášt velkou sklopku neurveš když procházíš doma dveřma třeba o hranu futra , bo nesklopená k trupu se o něj velice ráda zachytává :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gloud dancer s e-pohonem
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2017 6:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
pepin píše:
když naletím termiku, vítr fouká zespodu nahoru

Když naletíš termiku, letadlo pořád letí ve vzduchu dopředu, na obtékání trupu a vrtule nemá stoupání teplého vzduchu vliv.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz