Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Většinou lítám s akorbaty, ale nějak se mi (zase) zachtělo otestovat, zda se s nějakým větroněm přeci jen nepodaří naučit chytat termiku. Sepsal jsem si následující požadavky:
- Elektro – žádný naviják nebo vlek
- Rozpětí do cca 3m – větší už by se mi špatně házely
- Rozpětí od 2m výše – menší už hůř na dálku vidím
- Odolnost proti větru do cca 5-6 m/s – to už je skutečně max., více už nedám sám.
- Ovládané klapky – kvůli přistání a když už to moje vysílačka umí …
- Primárně na lovení termiky, pokud možno v nízkých výškách (od 50m nahoru) – stejně ji tam nenajdu, ale zkusit se to musí
- Spíše lehčí – na akrobacii mám jiná letadla, rychlé průlety mě až tak neberou
- Svah – jednou bych chtěl vyzkoušet – bylo by fajn, ale není podmínkou
- Baterie 3s 2200mAh, ale při ceně baterie a letadla není podmínkou

Hledal jsem na netu a našel dva modely, které mi parametry vyhovují a mezi kterými se rozhoduji:
Cirrus od Reicharda - http://eshop.reichard.cz/letadla/modely-reichard/cirrus-arf-cerveny.html
Vektor XXL - http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=vektor-xxl

Bohužel, ani jedno jsem neviděl (natož lítat) na vlastní oči. :( (Pokud by se našel někdo v okolí Ostravy nebo FM kdo aspoň jeden z nich může předvést, bylo by to super)

Vektor mi přijde takový "odolnější" a trošku více univerzální, neměl by být čistě soutěžním náčiním, bude v letu asi pomalejší. Cirrus má naproti tomu ještě větší rozpětí a na fotkách a videiích vypadá díky fólii taky dost dobře, v jeho prospěch hovoří také čekací doba - Reichard by měl být dostupný do týdne (dle webu), Vektor do 2 měsíců (dle pana Svobody). Cenově je levnější Vektor, ale pokud si navymýšlím klapky, zpevnění křídla, barvy atd., které Cirrus má již v základu, dojdu na rozdíl cca 1000 Kč

Neměli jste někdo možnost tyhle letadla porovnat mezi sebou? Který by lépe vyhovoval mým výše uvedeným požadavkům?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Z modelů od Leoše mám zkušenost s etalonem. Mam verzi s rozpětím 2.5m a občas s ním chytnu termiku i já a to jsem dřevo. Můžu doporučit jako termickeho speciala. Příště bych ho jenom postavil o 10deka lehčího.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 17:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Vyškov
Ahoj, Vektora XXL jsem si právě pořídil a musím říct že ze stejného důvodu jako ty. Bohužel jak lítá ještě nevím je ve výstavbě. Jinak kvalita zpracování je parádní a komunikace s Leošem je suprová.
Proč jsem vzal právě Vektora, asi proto že je to takový univerzál (alespoň si to myslím) který zvládne i nějaký ten vítr.
Etelon je spíš takový lehouš do bezvětří. Modely od Reicharda jsou kvalitou jak kdy se povede, zkušenost kámoše a i se tu o tom dost píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Výbornou komunikaci jen potvrzuji, zpracování bude jistě taky dobré (už jsem 2 letadla od lsmodel měl, byť ne tak lehké). Trošku mě teď odrazuje dodací doba - holt jsme si vybral špatný čas.
Reichard dodává do slíbených 10 dnů nebo je to taky orientaní a v létě je to více?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 20:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
co tohle? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/EL ... 00/646359/. Rozpětí jen 2,6m,ale osazené.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 20:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Cirruse cca rok létá kolega , pomalý termický autobus. Dle mě strašně měkké křídlo , nesmí za to moc brát prudší obrat by nemuselo přežít.
Vektora si před časem pořídil kamarád , celkově tužší a lepší zpracování.
Já bych šel učitě do Vektora.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Jindra_S píše:
- Rozpětí do cca 3m – větší už by se mi špatně házely
-


to jsem si taky dlouho myslel , veliký omyl, 3,6m necelé 3kg letové váhy, nemusím při startu v bezvětří udělat ani krok, mám ho od lonského jara a od tý doby co ho mám hodně zanedbávám jak makety-4m--tak i vakuovanýho lehouše rcenko--2,2m,600g s Nimbusem je to létání vždy na jistotu--nic létavějšího ze svého vozového parku vytáhnout neumím--teda mimo nějakých kompozitu pro agresivnější létání :oops: jako univerzál na pohodovku je pro mě ale ten Nimbus naprostá bomba--jiný era ted v podstatě lítám jen proto, že je mi je líto nelítat, když je teda už mám.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 23:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 235
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko
http://www.azero.cz/cz/produkty/-vetrone-elektrovetrone/VS-5300/-robin.html ja mám tohoto, mal som ho ako druhý model po easy gliderovy, myslím že spĺňa to čo hladáš a termiku zvláda bez problémov :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2015 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Sluggish píše:
http://www.azero.cz/cz/produkty/-vetrone-elektrovetrone/VS-5300/-robin.html ja mám tohoto, mal som ho ako druhý model po easy gliderovy, myslím že spĺňa to čo hladáš a termiku zvláda bez problémov :)



muj názor--era pod 3 metry jsou na větší vzdálenost blbě vidět--je to samozřejmě relativní--dnes už vidím v dálce huř i na 4m ero, nic méně s cca 2metrovkou jdou lovit pidibubliny v relativně malé výšce okolo hlavy pokud to ero váží cca 600-800G---JE PAK OPRAVDU NA POVÁŽENOU,jestli raději nepořídit házecí F3K :oops:pro výlety za termikou a přelety z bubliny do bubliny to chce jít s erem opravdu minimálně na 3 metry---což už dnes považuji za malý model---on ten problém není s velikostí, problém je jen a pouze mechanizace klapek--pokud jdou vyklopit na přisatání do 90 ti stupnu, bude mít i odlétaný začátečník s takovým erem menší problém s přistáním, nežli se sky lady a posadí skoro 4 metrové ero na menší plácek, nežli s 2 metrovkou, kterou bude tlačit na zem pouze křidélky nahoru.

PS: ale moc dobře si pamatuji na dobu, kdy mi taky doporučovali jako dalšího termického větroně ero přez 3 metry a já z toho měl opravdu tenkrát strach a u takového era by se mi pořád klepali kolena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 5:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
misamltr píše:
Ahoj,
co tohle? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/EL ... 00/646359/. Rozpětí jen 2,6m,ale osazené.
Michal


Tomu jsem se právě tentokrát chtěl vyhnout, měl už jsem podobného (Grace od Azero). Ty větroně už potřebují lítat pro termiku trošku výše, aspoň mně se to tak tehdy jevilo.
Když něco staršího, tak možná nějaký F5J, ale cenově se to pak ocitá výrazně nad Vektorem i Cirrusem.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 5:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
pepin píše:
muj názor--era pod 3 metry jsou na větší vzdálenost blbě vidět--je to samozřejmě relativní--dnes už vidím v dálce huř i na 4m ero, nic méně s cca 2metrovkou jdou lovit pidibubliny v relativně malé výšce okolo hlavy pokud to ero váží cca 600-800G---JE PAK OPRAVDU NA POVÁŽENOU,jestli raději nepořídit házecí F3K :oops:

Proto jsem se dostal k 3m (obě navržené éra se této hranice dotýkají, Vektor má cca 3m, Cirrus 3,3).
To F3K už mě napadlo taky - je možné, že pokud to bude další fáze, pokud budu umět lovit termiku s 3m.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 11:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Pokud Chceš pokoušet terminku, tak na LS modely zapomeň. Tohle je naprosto ideální záležitost. Sám to mám doma a je to naprosto jiná kategorie. Navíc to vyráběl člověk, který lítá špičku u nás v F3J a F5J. http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=98&t=72745.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Jinak předpokládám, že je to sportovní brus, jehož odolnost není tak velká - viz i ten rozdíl mezi Cirrusem a Vektorem. Navíc to vypadá, že je to z druhé ruky - jméno na křídle neodpovídá jménu na modelbazaru.
Ale zkusím mu napsat, za to nic nedám.

BTW - do jak velkého větru s tím lítáš?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
Já druhou sezónu létám s Absolution Pro od www.vhmodel.cz. 3,2 m rozpětí, 2,9 kg. Létá to parádně, do termiky v pohodě, pevné dostatečně.
Nedávno jsem ale zalétl kompozitového Storka 3,65 m rozpětí, hmotnost asi 2 kg a je to úplně něco jiného. V 50 metrech je najednou termiky, že si můžeš vybírat. Na kompozitový model je ale potřeba dávat hodně pozor. Ve vzduchu je to v pohodě, jinak je to křehké a náchylné na zacházení. Absolution je polystyren a dýha s fólií. To je snad nerozbitné.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lehký elektrovětroň
PříspěvekNapsal: pát 03.07.2015 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
co toto? http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/sirius/646195/


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz