Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Fascination 3,6m od TopmodeluCZ

ned 23.04.2017 12:50

Stal jsem se šťastným majitelem Fascinationu a rád se podělím o zkušenosti, protože jsem zde na vlákno o něm nenarazil. Stavba proběhla naprosto bez problému, ostatně jsem o ní vytvořil článek do RCR( vyjde v čísle 6). Kvalita dodaných dílů je výborná, trup vyztužený uhlíkem, křídlo, potah, ocasky, vše ve velmi dobré kvalitě. Serva jsem použil doporučené HS-82MG, motor Mega 22/45/3e s vrtulí 13x6, čtyřčlánek 3700mAh. S touhle motorizací stoupá velmi svižně. První let stačilo velmi mírně dotrimovat, jinak bez problému.Překvapila mne kompletnost stavebnice.
Letový projev je majestátní, splňuje vše,což jsem od něj očekával. Hmotnost 3,2kg, nechtěl jsem "lehouše", do slabých podmínek mám házedlo. Lítal jsem s ním i za většího větru, prosazuje se proti němu v pohodě. Mám namixované tři režimy: normal, termika - klapky na cca 5 st. a jejich menší výchylky na plynu, přistání klasika butterfly. Velmi dobře se ustředí v termice, při režimu normal po obloze citelně zrychlí.
Samozřejmě, že srovnání s celokompozity není na místě, taky cena je oproti nim třetinová, ale na pohodové a myslím si, že i velmi slušné a výkonné polétání v termice je skvělý. Křídlo má trojí lomení, přijde mi hodně povedené.
Přílohy
f1.jpg
f2.jpg
f3.jpg

Re: Fascination 3,6m od TopmodeluCZ

čtv 27.04.2017 13:46

No konečně! :-))
Také jsem konstatoval že Fascination není na RCM nijak oblíben.Pokus o diskusi o "něm" neúspěšný.
Mám ho asi dva roky,naprostá spokojenost i stálý "obdiv na letišti" P.Vos.

Re: Fascination 3,6m od TopmodeluCZ

pát 28.04.2017 9:44

To jsem rád, že nejsem jediný, kdo ho má. Možná se o něm nediskutuje, protože se u něj žádné problémy neřeší. Jak jsem psal, stavba šla jak po másle, předpřipravenost perfektní. Já sám moc účelové modely nemusím, mám raději makety a polomakety, ale Fascination mne zaujal na první pohled. Je to jedna z mála účelovek, které se mi opravdu líbí, podle mne je velmi elegantní. Navíc lítá skvěle. Doplnil jsem mu ještě Jeťácké vario.

Re: Fascination 3,6m od TopmodeluCZ

pát 28.04.2017 15:34

DSC_0033.jpg
Za ty peníze opravdu dobrý výrobek. Já používám skyassistant. Letadlo ještě mám,auto už je ve šrotě.:-)

Re: Fascination 3,6m od TopmodeluCZ

pát 28.04.2017 16:19

https://www.youtube.com/watch?v=_zYBhQRJdN0

Nooo pekny vetronik....
Odeslat odpověď