Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2020 5:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Ja lepim MPX konektory do kridla aj trupu uz roky. A to aj v 3m motorakoch. Nikomu to nevnucujem. Mam na to svoj nazor.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2020 12:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
Stando, kopej do ega jak to jde..ono to snese a potřebuje to.. Máte s Lacem pravdu..ať si abonenti vyberou :wink: ..maj z čeho :arrow:
Apropo, oživuju Vikose, zatím mu dávam umělý dejchání :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: ned 26.07.2020 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
jasně, neboj, kopat budu dál. teď zrovna kopu kanalizaci. Taky fajna zabáva. :mrgreen: Jediný, koho to ale baví, je vnuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2020 22:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
Zdarec dovolenkáři :wink:
nakonec jsem volno ztrávil jinak, ale jsem si našel čas dokompletovat a nastavit Vikose
Příloha:
1.jpg
1.jpg
[ 75.34 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]


Příloha:
2.jpg
2.jpg
[ 83.24 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]


Příloha:
3.jpg
3.jpg
[ 96.85 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]


Příloha:
4.jpg
4.jpg
[ 86.14 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]


Příloha:
5.jpg
5.jpg
[ 73.92 KiB | Zobrazeno 4312 krát ]



No a teď budou následovat různé pohyblivé obrázky, setup story apod...nevím kdy, kde a v kolik, ale už tomu nic nebrání prdnout to do vzduchu, včetně Avalona :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: čtv 06.08.2020 23:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
Dneska, bez jakýchkoli servítek jsem to zbalil a šel to hodit..
Příloha:
IMG_20200806_180551.jpg
IMG_20200806_180551.jpg
[ 257.33 KiB | Zobrazeno 4090 krát ]


Příloha:
IMG_20200806_180932.jpg
IMG_20200806_180932.jpg
[ 255.1 KiB | Zobrazeno 4090 krát ]


..v krásné pastvině, svěží trávě...
..no a v hektice jsem zapoměl dobít baterku...což jsem si vzpoměl, až když jsem to vrhnul 8O


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

..povodit pár minut, ozkoušet funkce rostlináře.. a k zemi :)

..no jo starej kokos...hlavně že to letí, CG 101 v normě, bez jakýhokoli dovažování ... setup pokračování :arrow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2020 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Gratulace..!!!
A to s tou baterkou se ti bude stavat casteji a casteji. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: pát 07.08.2020 23:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
Jó..už si musím pořizovat blbník..v tomhle věku :roll:
Ale na kniply si ještě přes bachor vidím..
Dneska jsem to trochu doladil..nabil baterku, ale zase z tepla zblbnul mobil a moje kozatá kameramanka :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

..trochu ještě donastavím Mezon, v něm je spousta pičičinek, vrtule se zatím jeví 16/13 ..uvidíme jak si sedne baterka(Nano-tech 2800/4s..60C)..tvrdostí žádnej zázrak.
..letovka 2785g, CGčko cca 101...jinak žádné příznaky anomálií..takže next :arrow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 13:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
Vikos si pěkně sedá, i ta baterka se formuje.
Trochu ladění v rádiu, uvidíme jak testnu vrtule...tahle si bere 96 A
Malá podvečerní videosekvence


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2020 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Chodí Ti to mooc pěkně :-) :-)

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 14:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Ten větrací otvůrek v čumáku si vyřešil moc pěkně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: ned 16.08.2020 21:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Vikos zalétnut ....
Protože jsem s podobným eroplánem nikdy nelétal, přistoupil jsem k tomu s respektem.... první start mi to hodil pomocník a ... nebylo moc co řešit, Vikos se rozběhl jako po kolejích, stačilo malinko přitáhnout... a pak jsem začal Vikose poznávat z hlediska létání termiky ( v konečném určení do hoodně větrného termického počasí). Mám krapet zatím problém poznat, kdy to už letí "pěkně" a není to "udojené", spíše jsem tomu popustil a ... pochoduje to opravdu rychle. V kroužení to vyžaduje práci směrovkou a výškovku uvážlivě, když jsem to začal "dojit", tak najednou "hrk dolů", ale na to jsem byl připraven, prostě dojit to jako F5J fakt nejde. Pak jsem přepnul na cca 5mm klapek a .... jevilo se mi to kroužení jakoby stabilnější, k "hrknutí dolů" už nedocházelo...Ještě jsem zkusil "diving", vybíralo to přiměřeně, t.zn. asi mohu malinko ubrat zátěže vpředu. K motýlku zatím nedošlo, čas utekl nějak rychle.
Něco o tom jak to dopadlo:
- letovka je 2585 g
- motor mega 16/30/3 na 3S s vrtulí 9"x6", na zemi přesně 40A
- stoupe to 6-7 m/s, není to moc, ale na vytažení nahoru to stačí
- těžiště někde od 96 do 100mm, přesněji to nedávám, ale za 100 to rozhodně nejde
Příště nacvičím motýlek, abych se nemusel na přistání plížit z daleka a budu ladit klapku na co nelepší kroužení. ... a možná skusím místí borce z F3B, jestli by to "nezhodnotili" ....
Pak napíšu....
Zdraví J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2020 23:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2017
Příspěvky: 178
No, blahopřejem :D ..a co takhle nějakou prezentačku, nějakou fotečku, videjko :wink: ..nebo je to snad ultra tajný projektX 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2020 20:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
... utajený projekt ....
Utajený projekt to není, ale není moc se čím "chlubit", nějak jsem to prostě "umodelařil" použitím standartních "starých" technologií.... R.Munzar mi napověděl, že to bude chtít "desku" za kabinu, tak aby serva byla za křídlem, t.zn. strkat to z kabiny.....a příslušně nakrátil lanovody v trupu. Chvílema se mi zdálo "o čertech", ale nějak jsem to dal a ... funguje to. Obrázek ukazuje jak to dopadlo. Výkres dílů desky má R.Munzar i s dxf pro frézování, kdyby to náhodou někdo chtěl opakovat. Serva v křídle mají normální páky, nic nového. Snažil jsem se o co nejkratší páky, musel jsem upilovat vidličky.
Spíše zajímavější je létání ... :). Dnes jsem to opět zkusil a ... začátek byl pěkný, krapet větřík a stoupáky, dost dobré....ale pak se Vikos začal nějak hrnout a než mi docvaklo, že se asi posunulo sevo (teplem ?), tak došla baterka. Překvapila mě citlivost na trimování, když napípám aby to pěkně "jelo", tak stačí dvě pípnutí do přitažení a .. rázem se to hrne..... a kroužení ještě musím poladit, resp naučit se, ale určitě to půjde. Jako bombarďák do větrné termiky to nebude mít chybu....Na přistání jsem už poladil butterfly, není co řešit....jen létat.. :)


Přílohy:
IMG_1513.jpg
IMG_1513.jpg
[ 245.46 KiB | Zobrazeno 3217 krát ]

IMG_1491.jpg
IMG_1491.jpg
[ 124.67 KiB | Zobrazeno 3217 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2020 8:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Pěkná laborace :-) já mám v EL. Vikosu serva KST 8mm v motýlovi a super! i těžiště vyšlo dobře.
S tím trimováním máš pravdu, zkus na RC soupravě naladit menší krok trimu na 1 pípnutí. Mám GR MC20 a snížil jsem krok na nejměnší ze 4 možností a je to pak v pohodě. Do termiky se mi osvědčilo odtokovku spouštět max 2mm, spíše 1,5mm - blbě se to měří :-(
Petr

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vikos f3f elektro
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2020 19:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Asi jsem přišel na to, co způsobuje to "roztrimování". Po "dolétání" baterky jsem otevřel kabinku a .... baterka byla posunuta dozadu, jde to asi o 2cm a to bude ten důvod, poslední let jsem do toho musel trimem zase "strčit"... Baterku vážu dvěma sucháči, ale je kluzká a ... tak si při přistání klouzne, jednou jsem udělal hodiny.....
Opět jsem kroužil, jde to, ale nemohu najít nejlepší polohu klapky, resp. zřejmě to bude opravdu těch 1,5 - 2mm, jak píšeš, diky ... já to mám na cca 4mm a "nezdá" se mi to. Zítra to zkusím na doporučených 1,5-2.
Diky za tip na krok trimu, mrknu na to....
Taky mě včera "rozčílilo", že jsem ve vysílači (DC14) nenašel logovací soubor se záznamem telemetrie, přičemž to, že to funguje vidím na displeji. Tak jsem dnes ráno zavolal do Jeti a .... že prý musím záznam spustit a to buď tlačítkem start nebo nějakým časovačem. To start mi stačí a pak se ten čtvereček nahoře začne měnit na kolečko a ... záznam jede. Teď jsem stáhnul dnešní let a opravdu max. stoupání je 8m/s, proud po odhozu klesne z 40 na cca 38A, na konci baterky je cca 38 na 36. Zatím mi to stačí.....
Jsem rád za ta videa, kde je vidět, že ta přistání jsou poněkud rychlejší, alespoň se toho "nebojím", resp. nesnažím se to "udojit", to bych už asi padnul.... :) ... diky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz