Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 28.03.2017 13:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak ti Zelkare musím ještě jednou poděkovat za pomoc při výběru letadla, je super :-)
Dneska jsem si cíleně vzal po pracovním víkendu volno a šel zkusit tu zpropadenou termiku. Vím, že jsi říkal že to není extra vhodné letadlo na termiku, ale chtěl jsem to zkusit, bylo krásně. Musel jsem ráno, odpoledne má dcera 13. narozeniny, tak jsem byl zvědavej jak to půjde. V 11 jsem byl na poli a zalítnul nad les - a ono to tam bylo! Schválně jsem letěl bokem abych viděl co to dělá a najednou to šlo nosem nahoru - tak jsem si začal trochu hrát s řízením odtokovky a za chvíli jsem byl malinkej až jsem se začal bát :-) Vždycky jsem jí nakonec ztratil a musel na motor přistoupat abych to zase mohl zkusit, ale byl jsem šťastnej jak malej kluk! Na 10 minut plnýho plynu (Pln%) jsem byl ve vzduchu naráz 60 minut - což se mi ještě nikdy nepovedlo a jsem naprosto nadšenej. Baterie BH Power 2600mAh 35C a z toho bylo ještě tak 5 minut letu na všelijaký kejkle ve vzduchu. Pak jsem dal novou baterii jen tak na rychlý blbnutí ve vzduchu, už jsem měl málo času - a chytlo se to v termice ještě lépe - řekl bych, že teď odpoledne je to ještě lepší. S druhou baterií na 1 minutu plného plynu skoro 19 minut v termice! Musel jsem si to vyfotit... No Funtastic je funtastický letadlo! :D


Přílohy:
DSC_5395.JPG
DSC_5395.JPG
[ 57.06 KiB | Zobrazeno 3544 krát ]

DSC_5396.JPG
DSC_5396.JPG
[ 69.53 KiB | Zobrazeno 3544 krát ]


_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: ned 09.04.2017 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak jsem dnes málem přišel o Funtastica!
Doteď přesně nechápu co se vlastně stalo, proto píšu, třeba budete chytřejší. Šel jsem lítat - standardně jsem zkontroloval jak jdou serva, jak se mi vše posouvá jak má. Normálně na motor nahoru a pak jsem už jen koukal, jak letadlo stoupá a stoupá a stoupá. Při potlačení výškovky se vzepjalo a zhouplo, jako když moc přitáhnu - ale servo šlo správně při kontrole! Vypnul jsem tedy motor, ale výškovka stále stávkovala - nechápu proč. Už jsem viděl jak letadlo mizí v lese, trochu (trochu dost) jsem zazmatkoval a přišlo mi, že blbnou i ostatní kniply, ale asi ne, jen jsem trojčil. Nakonec mě napadlo nastavit motýla a to pomohlo. Letadlo se opět prudce vzepjalo a tímto stylem postupně vyklesalo a nakonec přistálo (trochu tvrdě). Byl jsem šťastnej že je dole, i když trochu čuchometricky.
Následovala znovu zevrubná kontrola, ale nic špatně jsem nenašel!
Dost nerad jsem tedy letadlo pustil znovu do vzduchu, jen tak kolem hlavy a kontroloval vše co šlo - a ono šlo vše jak má. Při dalších letech jsem si už troufnul na normální létání včetně blbnutí a naprosto v pohodě.
Jediný, na co jsem přišel, že by se mi mohl zamotat servo kablík do serva (a tvrdším přistáním se to zase uvolnilo) a tedy nešlo potlačit - ale proč by i tak letadlo zvedalo čumák?
Vyvážení bylo ok.

A teď babo raď :-) Fakt jsem zvědavej...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 0:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To je fakt těžko hádat...

Jednou mi SkyClimber třikrát za sebou nečekaně padl do vrtáku, nakonec jsem našel nalomený drát od serva křidélka.
Koukni pečlivě na dráty, neměly by být nikde zasažené sekunďákem, pak se totiž nenápadně lámou.
Kontroloval jsi i nastavení failsave? (Předpokládám, že ti to nehlásilo třeba výpadek signálu.)

Raději bych servo výškovky vyměnil.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 19:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Představ si, že dnes se mi stalo něco podobného s Lagunou, kterou jsem letos vytáhl poprvé:

Kontrola vypadala v pořádku. Šla s motorem nahoru, všechno v pohodě. Otočil jsem dva okruhy. Najednou se ale začala v kluzu nějak rozbíhat dolů, na výškovku sice reagovala, ale nějak málo. V neutrálu výrazně nabírala rychlost, šla tak 5-10° dolů. S potížemi jsem přistál, naštěstí bez poškození.

Výškovka vypadala normálně, hýbala se taky normálně :roll: . Ale když jsem za ní vzal, měla dost divnou vůli...

Odlepilo se totiž servo výškovky. Ještě jakž takž drželo v kýlovce na zpola odlepené pásce pásce a v těsné mezeře, ale dalo se s ním slušně kvedlat. Podobně se asi za letu kvedlala výškovka 8O

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Tak to si měl taky pěknou kliku!
Přišel mi Taranis, tak jsem prozatím odložil Funtastica vedle :D
Hned jsem se podíval, ale táhlo i servo drží fest, asi fakt radši vyměním to servo. Díky za snahu, jdu pípat :)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
zelkar píše:
Představ si, že dnes se mi stalo něco podobného s Lagunou, kterou jsem letos vytáhl poprvé:

Kontrola vypadala v pořádku. Šla s motorem nahoru, všechno v pohodě. Otočil jsem dva okruhy. Najednou se ale začala v kluzu nějak rozbíhat dolů, na výškovku sice reagovala, ale nějak málo. V neutrálu výrazně nabírala rychlost, šla tak 5-10° dolů. S potížemi jsem přistál, naštěstí bez poškození.

Výškovka vypadala normálně, hýbala se taky normálně :roll: . Ale když jsem za ní vzal, měla dost divnou vůli...

Odlepilo se totiž servo výškovky. Ještě jakž takž drželo v kýlovce na zpola odlepené pásce pásce a v těsné mezeře, ale dalo se s ním slušně kvedlat. Podobně se asi za letu kvedlala výškovka 8O



lepit servo jen na pásku samolepku je zvěrstvo. K tomu není víc co dodat. Měl si štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 10.04.2017 23:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Standa Stuchlý píše:
lepit servo jen na pásku samolepku je zvěrstvo

Asi sis špatně vyložil moji předchozí (nepřesnou) formulaci. Už trochu blbnu, ale takové pako ještě nejsem :roll:
Servo bylo omotané páskou a takto omotané bylo poctivě zalepené epoxidem do kýlovky. To je myslím klasické řešení. Akorát pásku jsem zřejmě zvolil blbě, protože časem degradovala a povolila, což jsem nepředpokládal. Byla to chyba, ale už jsem udělal i větší :lol:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 11.04.2017 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
OK, vyznělo to fakt děsivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 12:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2008
Příspěvky: 12
Zdravím, prosím doporučte vhodný motor a vrtuli(nechci orig.sklopku) do Funtica, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
kupca píše:
Zdravím, prosím doporučte vhodný motor a vrtuli(nechci orig.sklopku) do Funtica, díky.


Vykašli sa na ten plastový hračkársky kužeľ (Pri určitom výkone môže byť aj nebezpečný). Ak chceš aby to malo trocha rezervu výkonu čo je podla mňa pri tomto modele potrebné (nieje to žiadny vetroň) tak choď do pohonu 4S (s 3S to nedosiahneš) pri dodržaní veľkosti motora. S tým motorom a 8x5 vrt. to má príkon cca. 310W, ťah 1400g a odber 22,5A. Aku. 1800-2200mAh 4S 25C
Tu je inšpirácia:

Unášač na 5mm hriadeľ
https://www.banggood.com/fr/Mayatech-Fo ... rehouse=CN

Motor:
SUNNYSKY X2212 1250kv
https://pt.aliexpress.com/item/Original ... doQAvD_BwE

Vrtuľa: Aeronaut CAM 8x5, 8x6
https://www.horejsi.cz/Pages/DetailProd ... cislo=1102

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 19:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2008
Příspěvky: 12
4S by asi byl pěkný, ale mám jen zásobu 3s baterii a nechce se mi už více investovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
kupca píše:
4S by asi byl pěkný, ale mám jen zásobu 3s baterii a nechce se mi už více investovat.


Tak tam daj lacný Emax XA2212 1400KV s pevnou APC-E 8x6, aj s tým to je výkon lepší ako s origo motorom. Mne to bolo lenivé, ale keď sa rozbehne tak už to šlo. Investícia max. 15eur

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: stř 06.12.2017 3:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2008
Příspěvky: 12
na ten jsem se dival, diky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 15:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Ahoj,
Tak přemýšlím taky nad koupí funtica.
Jsem v lítání téměř uplnej začátečník ( lital jsem párkrát s epp piperem)
A tak se ptam zvládnu to s funticem? :mrgreen:
Ja vim ze se to blbe soudí.. No myslím si že nelitam nejhůře a co se týká zbytku vyroby atd tak v pohodě tam mám zkušenosti myslím dost ( nevim jestli někdo tady nezahlidl téma o airboatech tak např tam dělám docela dost)
Dále..
Chtěl bych koupit kit a jestli to utáhne nějaký z těch motoru co mam doma
myslel jsem dat tam tento: https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-modely-a-prislusenstvi/elektromotory-a-prislusenstvi/brushless-stridave-elektromotory/pro-letadla/gt2215-10-elektromotor-gt-2215-10
Serva tam dam neco co najdu doma a regl jsem chtěl 30A
Do budoucnosti bych chtěl pridělat i klapky
Dík za jakoukoliv odpověď.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FUNTIC II 1600MM
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Šnek23 píše:
Ahoj,
Tak přemýšlím taky nad koupí funtica.
Jsem v lítání téměř uplnej začátečník ( lital jsem párkrát s epp piperem)
A tak se ptam zvládnu to s funticem? :mrgreen:
Ja vim ze se to blbe soudí.. No myslím si že nelitam nejhůře a co se týká zbytku vyroby atd tak v pohodě tam mám zkušenosti myslím dost ( nevim jestli někdo tady nezahlidl téma o airboatech tak např tam dělám docela dost)
Dále..
Chtěl bych koupit kit a jestli to utáhne nějaký z těch motoru co mam doma
myslel jsem dat tam tento: https://www.peckamodel.cz/produkt/rc-modely-a-prislusenstvi/elektromotory-a-prislusenstvi/brushless-stridave-elektromotory/pro-letadla/gt2215-10-elektromotor-gt-2215-10
Serva tam dam neco co najdu doma a regl jsem chtěl 30A
Do budoucnosti bych chtěl pridělat i klapky
Dík za jakoukoliv odpověď.


Model je dosť ťažký, zvládnuť by si to mal v pohode. Klapky pre mňa blbosť, budú malé krídielka (hmotnosť na vyše) a bude to na ne tupé. (výkrut bude problém) Ale keď chceš si vyskúšať klapky tak kludne. Emax GT 2215/10 1100KV motor je nevhodný. Je dlhý-veľký (bude trčať), ťažký, nevýkonný a má nízke KV na vrt. 8x6 (väčšia tam nevojde) Potrebuješ motor 2212 (2830) cca. 1300-1400kv
Doporučujem:
Sunnysky X2212 1400KV https://www.banggood.com/Wholesale-Sunn ... rehouse=CN

https://www.banggood.com/Sunnysky-A2212 ... rehouse=CN

Emax XA2212 1400KV https://www.banggood.com/Emax-XA2212-82 ... rehouse=CN

Ale ak to chceš aj na jednoduché akro. a aby to malo trocha rezervu výkonu (napr. na štarty zo snehu, trávy) tak by som išiel do 4S. Treba to aj tak dovažovať a v sú v špici ešte aj závažia. Keď ich vyberieš tak to máš s 4S 2200mAh aku. pekne vyvážené a aj to bude mať nieaký výkon. (tak akurát)
Motor cca. 1200kv (vrt. 8x5-8x6 )
Doporučujem: SUNNYSKY X2212 1250 KV
http://www.himodel.com/electric/SUNNYSK ... 12-10.html

PROPDRIVE v2 2826 1200KV
https://hobbyking.com/en_us/propdrive-v ... rsion.html

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz