Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 21:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
ruza13 píše:
No modeláře z okolí jsem právě sehnal a ten když s mojí Betou letěl, tak mě od ní odradil. Vlastně říkal, že na začátek je Beta blbá pro všechny, že se mám naučit létat s něčím jiným, třeba s Climberem nebo Diamondem. Tak teď babo raď, co člověk, jiný názor :-D

Beta má po lepení trochu hnutě přilepený trup, to od oka asi neopravím, nemám s tím praxi. Navíc mi odešlo jedno servo a i ty ostatní dělají to, že když dělám jen malé výchylky, tak se místo výchylek vše třepotá. Vlastně na žádném servu nedokážu udělat malou či větší výchylku, protože se to pořád třepotá a tak nikdy nevím přesně co tam nastavím. Nemyslím si, ale že by byla všechna serva špatná, spíš to bude vlastnost Cadetu nebo špatný vysílač...?... nevím, nemám s čím srovnat.

Takže nechci investovat do něčeho s nejasným výsledkem. Chci něco, co pojede a budu to moct používat dál i po pádu. Použité éro mi nevadí, proto jsem koukal na Diamonda na bazaru. Nejraději bych i vysílačku sehnal na bazaru, ale v tom se absolutně nevyznám a tak moc nevím co mám chtít. Já vím, jen že čím více kanálů, tím líp, a pak jen to, že se mi líbí na věcech, když mají display :-D

Musím vám říct, že ta modelařina je fakt těžká. Měl jsem právě původně představy, že všechno zvládnu s Betou a sám, a najednou mám pocit, že na to skoro nestačím. Všechny ty mixy a diferenciace a já nevím co u vysílaček mi zatím vůbec nic neříkají a bojím se, že než to nastuduji, tak bude léto pryč a já si prd zalétám :-D

Jinak rozpočet daný nemám. 2 tis za použité je ideální, 4 tis za něco víc mi přijde cajk, na 7 tis se už trochu cukám a letadlo za 10tis se systémem Safe mě děsně láká, ale už mám strach, že to rozflákám a bude po penězích, což mě bude mrzet.


Beta není pro začátek blbá, naučilo se ní lítat spousta lidí (včetně mé maličkosti) :)

Pokud se třepotají serva, tak to nesmí do vzduchu. Co je špatně od stolu říct nejde, může to být přijímač i serva samotná. Ty setové komponenty v Betě jsou hrozné, abys pokazily nepotřebují ani havárii. První servo mi odešlo během druhého letu, žádná havárie se v té době nekonala. Vyměnil jsem to za HXT 900 (cena kilo za kus) a přežilo to všechno.

Neuč se lítat se stabilizací, nic se nenaučíš.

Pokud Tě baví stavět, nekupuj RTF sety, ale kup si kit a vlastní výbavu. Pro začátečnícké houbolety je optimální nakupovat na Hobbykingu. Budeš mít za výrazně menší cenu lépe vybavené letadlo.

Co se rozpočtu týká, řekl bych že 10tis je takové minimum pro začátek (pokud pořizuješ nové zboží). Třeba rozpočet na takového Bixlera 3 (ceny tzahám z paměti, takže je to plus mínus autobus):
-Letadlo (kit): 2000,-
-Vysílač (Spektrum DX6i): 3000,-
-Přijímač (Prange): 500,-
- Motor + regl: 1000,-
- Serva (HXT 900): 600,- (s klapkami bez klapek 400,-)
- BEC: 300,-
- Baterky: 1000,- až 1500,- (tady hodně záleží na tom kolik baterek budeš chtít a jestli půjdeš po značkových nebo budeš věřit neznačkovým)
- Nabíječka: 1500,-


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Technicky snad aspoň trochu zdatný jsem (druhou profesí programátor), ale protože se zatím moc nevyznám, ta vůbec netuším, co (a hlavně proč) bych měl ve vysílačce programovat a proč to bez naprogramování nebude létat. Ale jestli ji doporučujete, tak se nad ní zamyslím a zkusím nasát nějaké informace, aby mi ten popis o modulech a kdoví čem aspoň trochu něco říkal :-)

Jinak já původně taky myslel, že bych Betu opravil, ale sám moc nevím jak. No vyhazovat ji nebudu, asi ji zkusím dostat do vzduchu i tak, třeba ji zkrotím. Zatím intenzivně trénuji na simulátoru v telefonu :-)

Co budu létat do budoucna právě zatím nevím, ale líbí se mi modely čím větší, tím lepší, asi bych pak chtěl něco s podvozkem a třeba nějaké funkce navíc (zapnout světýlka, zatáhnout pdvozek, apod). Ale vím jistě, že koníčků mám víc, tak to chci dělat jen tak lehce pro radost a ne do toho nasypat statisíce jako pravý modeláři. Musí mi zbýt peníze na ostatní zájmy, splátky hypotéky, stavbu domu, apod. :-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 22:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
A Hobbyking je jakože ten zahraniční? Nakupuje se tam stejně snadno jako třeba na Aliexpressu?

Serva se třepotají od té doby co to mám (dostal jsem Betu od bráchy, který s ní byl ve vzduchu asi jen jednou a přestalo ho to po pádu hned bavit). Vysílač mi umřel, ten jsem již měnil. Takže buď jsou blbě všechny serva a nebo spíš ta vysílačka, protože podle mě servo neudělá to, že když hnu směrovkou, tak se trochu hne sama i výškovka.

Koukám, že se ty vysílačky dají koupit i o něco levněji bazarové. Takže teď jen ještě, jestli se rozhodnout pro T9X nebo DX6i (nebo jak jsou ta čísla) :-) ... Tu DX6i koukám, že prodává zrovna někdo v okolí za 2200,- to by celkem šlo. Teď ale jaký je v nich rozdíl a co je lepší. (jsem takový hodně nerozhodný typ, vždycky potřebuji všechno důkladně analyzovat a rozhodnout se pro to nejlepší :-D)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Z tvych prizpeku me trosku vychazi ze cekas ze s novym nacinim pude letani "samo" :D .
Ono na tom mozna neco i bude ono letat se spatne serizenym erem je boj a ne zabava, a troskou nadsazky lze tvrdit ze dobre serizene ero leti skoro samo.
Mozna by to nejvic chtelo toho zkusenejsiho partaka co ti ero seridi, mozna padas prave na spatne serizeni, protoze dival sem se na tu betu na obrazcich vetron tehle konstrukce musi byt velmi hodne ero ktere hodne odpusti diky velkym usim by melo byt velmi samostabilizacni a v kluzu by melo letet vlastne samo.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 23:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Ne, že by to létalo samo si nemyslím :-) Na druhou stranu podle všech popisů a podle toho co mi někdo zkušenější ve vzduchu lehký kluzák ukazoval mi přijde, že by to nemělo být až tak těžké, jako je to teď :-) Mě ty pády na jednu stranu tolik nevadí, ale to následní lepení mě moc nebaví. Zato když se mi něco podaří, tak cítím pocit hrdosti :-) A protože si myslím, že tomu letadlu něco je, vzal jsem jej ke zkušenějšímu a ten mi to moje rozmluvil. Proto jsem začal přemýšlet nad Climberem, kterého několik lidí doporučilo a říkal jsem si, že ta automatika by mi mohla pomoct se začátky a až se udržím ve vzduchu, tak ji vypnu a budu se učit bez ní.
S Betou jsem už pár koleček udělal a jednou i ladně přistál. Poslední pád se ale stal při pokusu o vytrimování, kdy se to celé pokakalo a šlo čumákem k zemi :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 23:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
ruza13 píše:
A Hobbyking je jakože ten zahraniční? Nakupuje se tam stejně snadno jako třeba na Aliexpressu?

Serva se třepotají od té doby co to mám (dostal jsem Betu od bráchy, který s ní byl ve vzduchu asi jen jednou a přestalo ho to po pádu hned bavit). Vysílač mi umřel, ten jsem již měnil. Takže buď jsou blbě všechny serva a nebo spíš ta vysílačka, protože podle mě servo neudělá to, že když hnu směrovkou, tak se trochu hne sama i výškovka.

Koukám, že se ty vysílačky dají koupit i o něco levněji bazarové. Takže teď jen ještě, jestli se rozhodnout pro T9X nebo DX6i (nebo jak jsou ta čísla) :-) ... Tu DX6i koukám, že prodává zrovna někdo v okolí za 2200,- to by celkem šlo. Teď ale jaký je v nich rozdíl a co je lepší. (jsem takový hodně nerozhodný typ, vždycky potřebuji všechno důkladně analyzovat a rozhodnout se pro to nejlepší :-D)



1/ si prosím, doplň bydliště...
Třeba se ti ozve někdo poblíž...
A všechny Tvé otázky je nejlepší řešit osobně...jinak popíšeš 20 stránek a jedna otázka stíhá druhou a nikam to nevede...
Držím palce !:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 23:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Jo, to je pravda. Už toho nechám a bydliště jsem si doplnil :-)

Jen poslední otázka, protože jak koukám i v přijímačích je rozdíl - doporučíte mi koupi použitého setu Spektrum DX6i v módu 2 + Přijímač ORX r615 za 2,2 tis?

Na mód 2 si snad zvyknu, ale jestli je ten přijímač vhodný do letadla nebo ne, to už nepoznám :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2016 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
ruza13 píše:
Technicky snad aspoň trochu zdatný jsem (druhou profesí programátor), ale protože se zatím moc nevyznám, ta vůbec netuším, co (a hlavně proč) bych měl ve vysílačce programovat a proč to bez naprogramování nebude létat. Ale jestli ji doporučujete, tak se nad ní zamyslím a zkusím nasát nějaké informace, aby mi ten popis o modulech a kdoví čem aspoň trochu něco říkal :-)


Se divím, že jako programátor se ptáš, proč bys měl něco ve vysílači programovat. Rozhodně lepší je nastavit si vše na vysílači, než to jen zapojit v tom tupém setovém.
Můžeš si potom nastavit menší výchylky (zmenšíš), diferenciaci výchylek na křidélkách, exponenciály... A pokud s érem ještě boucháš o zem, tak by ti tohle mohlo pomoci.

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2016 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
pro ruza 13:
Díval jsem se na internetu i RcManii na bazarovou vysílačku a přijímač o které uvažuješ. Asi bych ji nedoporučil kvůli dosahu přijímače. Bylo by třeba dobré vědět k čemu ji prodávající používal. Na RCM jsem si přečetl dosah 150- 180 m, prodejce uvádí použití pro menší modely, heli a quadrokoptéry (na tyto by dříve uvedený rozsah odpovídal). Pro Betu případně jinéý podobný model je to málo. Dále ale uvádí 600- 1000 m podle podmínek- to může být údaj zavádějící. Jedná se o 6 kanál, to by pro Tvé létání stačilo.
Jsem na rozpacích co Ti doporučit vzhledem k tomu, že těch zájmů máš vícero čili více nákladů. Snad realizovat návrh kolegy koupit kit modelu s tlačným pohonem, vybavit jej levnou elektronikou a pokud by ses rozhodl ke koupi vysílače DSM (nejrozšířenější je Mod 1) tak k němu kopit značkový přijímač. A s tímto vybavením se perfektně naučit létat a používat ho tak 2 roky. A pak uvidíš jestli v modelaření budeš pokračovat dál. Pokud ano pak nic proti koupi třeba Diamondu 2500 nebo Ski Climbera. Ale věz, že jakmile tomu propadneš je to záliba dost drahá. (Vzpomínám na jeden příspěvek zde na RCM. Zájemce, začátečník o létání chtěl doporučit něco velmi dobrého, ale aby to moc nestálo. Zkušený kolega mu na to odpověděl něco v tomto smyslu: když budeš chodit každý den do hospody vyjde Tě to levněji než dělat modelařinu se zaujetím.)
Vím, že v Bystřici (strávil jsem tam 23 roků svého mládí) je modelářský klub. Jistě tam najdeš nejednoho kolegu, který Ti poradí. Já vím, že je to pro Tebe těžké, protože co rádce to jiný názor. Snad na to jít matematicky a akceptovat to, co převažuje.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2016 8:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Já si myslím, že ji měl prodávající v modelu auta. Ten dosah je blbý no. Hrozně těžko se v tom orientuje, protože těch údajů co by měl člověk hledat je spousta a třeba co jsem hledal ty dosahy, tak jsem to u spousty věcí nevyčetl.

Ale i tak děkuji všem za názory, pomoc a ochotu podělit se o zkušenosti. Pomohlo mi to zjistit zas něco nového a posunout se o kousek dále.

S pořízením jsem se už asi rozhodl. Kašlu na Diamonda, nesehnal bych na něj asi náhradní díly v případě pádu. A jeho pořízení i s vybavením by taky nebylo moc levné.
Koupím (i přes připomínky) asi set Climbera (díly dostupné a vysílačka snad postačí i na budoucí model, a našel jsem i kladné ohlasy) a zároveň vysílačku z Climbera použiji na současnou Betu (zkusím ji oživit). Tím budu mít dva modely pro začátek (snad Betu zkrotím a s Climberem už nebudu tolik padat). A když mě to bude bavit, tak časem koupím akumulátor a nabíječku (použitelný v budoucnu i v lepších modelech), a pak koupím jiný model (osmi kanálová vysílačka ze setu snad zvládne i něco lepšího s více funkcemi), a na závěr koupím vysílačku (buď T9X nebo DX8). Tím se mi další náklady rozloží a díky záruce na set snad nebudu muset investovat do samovolně umírajících komponent (serv, apod.) Až vyměním vše (třeba za rok), tak pak set Climbera zase prodám jako celek dál. A kdoví, třeba mne to přestane bavit (to se mi ale u koníčků moc nestává) a nebo si vystačím s občasným rekreačním létáním a jedním setem už napořád. A nebo bude všechno nakonec jinak :-)

Se zalétáním Climbera mi snad pomohou kolegové z klubu, zkusím se stát na zkoušku členem. Takže dnes zkusím obvolat obchody, kde mají Climbera skladem, mám relativně volný víkend, pokud bude počasí, zašel bych s nimi na místní letiště.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz