Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

Re: Projekt: Micro Quark

pát 25.03.2016 18:41

tks píše:Tak koukám, že jsem se dlouho neozval. Model je hotový, jen nějak není počasí na zálet. Ale na víkend slibují jaro, tak to třeba vyjde. Potah je z fólie HobbyKing, celková hmotnost 450g, těžiště vyšlo podle plánu při uspořádání podle fotografie. Pořídili jsme si malý řeyací plotter, tak jsem toho využil a udělal jsem i nějaké písmenka, docela to tomu myslím pomohlo.

Hezkýýýýýý... 8)
Hlásim, že mám už dva týždne kúpenú fóliu v rovnakých farbách.... aby to nebolo, že sa opičím ešte aj vo farbe.....
Akurátsa hrám so "zoštelovaním" geometrie u výškovky....
Budem sa snažiť do pondelka aspoň nahrubo zlepiť trup...
Přílohy
IMG_20160325_174432.jpg

Re: Projekt: Micro Quark

pon 28.03.2016 11:56

Tak zalétnuto. Model lítá svižně, s mým osazením stoupá kolmo až do nebes. Velmi obratný, výchylky postačí dost malé. Na klouzání či termiku to nebude, spíš jen na blbnutí - opravdu nejlépe asi na svahu či nějaké vlně využívat větru.

Opět se mi potvrdila moje modelářská úchylka:
1) extrémně mě baví řešit návrh modelu (i když zde to bylo podle internetu), příprava dílů na laseru atd.
2) docela si užívám i stavbu modelu
3) potahování mě také ještě poměrně baví
4) osazování modelu je již s menším nadšením
5) napípání do počítače vyloženě nesnáším (a klidně se na tom zaseknu na měsíc, i když je to akce na deset minut)
6) lítání je pro mě jen nutné zlo a trápení (netvrdil bych, že to neumím, jen mě to absolutně nebaví).

Takže se mi doma stále hromadí letadla a opět budu muset plnit bazar. :-)
Přílohy
102-IMG_8426.JPG
103-IMG_8427.JPG
106-IMG_8430.JPG

Re: Projekt: Micro Quark

úte 13.12.2016 19:11

Dnes konečne tiež zalietané...
Ťažisko mi vychádzalo moc vpredu... Musel som dodatočne posunúť prepážku v kabíne viac dopradu a akumulátor až po spojku krídla
DSC01845.JPG

Aj tak bolo treba dovážiť chvost...
DSC01846.JPG

Zálet prebehol v pohode... ešte to bude chcieť doladiť výchylky a expá, je to moc citlivé na riadenie.
DSC01853.JPG

Na motor somcelkovo stúpal 1min 50 sekund a celkový čes bol skoro 18 minút...
DSC01855.JPG

Re: Projekt: Micro Quark

pát 23.12.2016 20:28

Dnes som trafil bezvetrie a už som to trošku nastavil.... Takže dalo sa zmert ako to lieta....
Opadavosť je cca 1m/s. Na to, že je to malý vetroň je to celkom slušne.
Lietal som s aku š čl 1300 mAh... vybitá cca 600 mAh...
mquark vspd.jpg

mquarkalt.jpg

Už mám nachystané aj neaké nápisy ... ale rezať z fólie pôjdem až medzi sviatkami.... Tento týždeň mali v reklamke na plotri nával....
Ešte som lietal bez smerovky... zistil som, že som zabudol prilepiť bowden ... to už je opravené...
Přílohy
IMG_20161227_190258.jpg

Re: Projekt: Micro Quark

úte 27.12.2016 20:39

Parádny. 8O
Odeslat odpověď