Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2015 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Tak Solius a Heron je trochu jiná cenová kategorie, Easy Glider vychází o pár stovek dráž než Radian a kvalitou jsou na stejný úrovni. I tak bych dal přednost Radianovi právě pro klidnější letový projev díky křídlu do U. Jinak jsem si všimnul, že autor tohoto vlákna má téměř stejnou otázku již potřetí za zhruba 8 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2015 22:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Osobně mám zkušenosti s Gamou, ale spíš bych doporučil Radiana Pro. Gama je opravdu trochu autobus.
Na rozdíl od ostatních doporučuji model s křidélky.
A pokud jsi úplný záčátečník, tak to chce trochu potrénovat na simulátoru nebo první lety absolvovat přes kabel s někým zkušeným.
A také doporučuji ze začátku vždy jen rovně vystoupat na plný plyn nahoru (nejlépe proti větru) a bez motoru plachtit (a zatáčet) dolu. Pak v rozumné výšce model srovnat a vše opakovat.
Při plachtění je obvykle na vše více času a model se lépe chová. Také je dobré lítat hlavně za bezvětří, vítr často vytváří nepříjemné víry.
Petr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 7:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Už delší dobu mám pocit,že zkušenější se snaží ochotně pořád dokola radit,a někteří tazatelé-začátečníci to mají silně "na háku" ,pro některé je to asi zábava! :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jardátor píše:
Už delší dobu mám pocit,že zkušenější se snaží ochotně pořád dokola radit,a někteří tazatelé-začátečníci to mají silně "na háku" ,pro některé je to asi zábava! :?


Vidím to stejně, začátečnických témat okolo větroňů je tu celkem dost a "někdo" se zeptá na věc už několikrát zodpovězenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 8:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Myslím, že téma se dá stále a stále rozvíjet.

Létám nejčastěji se flešnutou stabilizací Open stabilizer RX3S a plackoletem od RC factory. - mezi náma, stabilizace jde vypnout :-)
Troufám si napsat, že létat zvládne i úplný začátečník.
Nároky na místo pro létání jsou minimální - oproti větroňům.
Výbava pro létání není drahá - oproti větroňům.

Veselé Vánoce všem - nějaký ten let určitě dám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 13:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
DXS píše:
Ta letová hmotnost u Pegasuse opravdu vychází dle VA-Models na 330-360g? Zdá se mi to strašně málo, snad jen do úplného bezvětří.



tak 330 g + 100 g baterie

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Gama 2100 sport me uz 2 mesice vysi zavesena za vyskovku mezi dvema skrinema, ona me potfora uletela zkousel jsem jak vyletim vysoko a v 380m kouknu na telemerii na vysilaci ze jako tech 400m dam, ale pri pohledu zpet na oblohu sem ji uz nenasel. Po dvou dnech mi ji dobry clovek dovezl s tim ze je kamarad meho kamarada a ze videl patraci vyzvu na FB. Od te doby nemam chut opravit trivialni zavadu, a to ulomene servo tahlo kridelka, pratoze me moc nebavi s gamou litat kvuli jeji tezkopadnosti.

Dnes rano sem nemohl dospat a zbudil se uz ve 3 a 4 rano sem se proste rozhoupal a koupil kit MPX Easyglidera Pro bohuzel dojde az po nedeli ale tesim se na nej jak malej kluk. Takze gamu vykucham a postavim easyglidera mam na ni kuzel shoudou okolnosti (maji stejne rozmery) primo z easyglidera takze mam vse potrebne doma.
Bracha ma radiana bez kridelek a ten lita proste uzasne na to ze je to mozna treti majitel opraskanej je jak prase ma vickrat ulomenej a laminovanej nos je porad supr ero.
Ale zacinaji mi na nem silne chybet kridelka bez kterych nektery manevry proste nejdou. Proto sem koupil MPX easyglider protoze to bude pobobny lehous jako radiam s zatizenim kolem 25g na dm2 gama bude mit skoro dvojnasob urcite...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2015 15:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
DXS píše:
Jinak jsem si všimnul, že autor tohoto vlákna má téměř stejnou otázku již potřetí za zhruba 8 měsíců.


Máš pravdu, předsedo!
Možná (jak píše v prvním linku- na starý kolena ( ty mám taky :cry: )) už zapomněl, že se na to ptal :lol: .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz