Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 15:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
RiMr píše:
Takových ér je spousta... STačí si vybrat vyhovující poměr rozpětí, plošného zatížení, konstrukce (hlavně křídla a spojky křídla), konfigurace křídla, typu ocasu, subjektivní líbivosti modelu.... zapomněl jsem na něco?

Tolik parametrů snad ani neznám :wink:
Já to právě myslel lehce obecněji, řekněme pro +/- 2,5m éro jen s křidélky (pro přechod z bublinek), zda jsou např. některá jiná konstrukční (právě materiál, konfigurace, ocas) řešení vhodnější pro letový projev jako na videu. Případně pak funkční vychytávky (které oceňuju u letadel MPX), kvalitu provedení či rychlost dodání.
Určitě neznám všechny naše výrobce, ale každý, kterého znám, má tak 3 stránky modelů v danném rozpětí. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 15:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...no ale pak musíš říct, co se ti nelíbí třeba na té Betě a co se ti líbí na jiných, co s tím zamýšlíš, protože jak říkáš - takových ér je prostě moc... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 9:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Právě že ta Beta se mi spíš líbí, a já se cítím nevzdělaný např. v otázce konstrukce a materiálu křídla. Případné kroucení, odolnost u konstrukce polystyren balsa.
Dál výškovka je u Bety odmontovatelná? Kvůli transportu... Jinak je o něco výš, takže zuby serva při běžném přistání asi trpět nebudou. U trupu z probarveného sklolaminátu asi problém s rušením nebude, nebo s dává anténa ven? A prostor pro běžné vybavení tam asi bude, že? Ty větroně vypadají nadherně aerodynamicky a ladně, ale servis nebo výměna baterky mi připomíná mikrochirurgii. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
V Betě je místa dost. Pokud dáš nějaký třeba 3536 motor, tak s 2,2-2,6 Ah accu nebude problém.
Výškovka je plovoucí, nasouvací. Křídlo PS+balsa je v odolnosti hodně vysoko. Odolnější je už jen PS+dýha a pak kompozity. A dlabané ingoty... :)

Antény - nevím jaký máš systém, ale sklolaminát taky trochu žere signál. Dělal jsem s tím kdysi testy s JETI a FrSky a prostě je to tak. Není to samozřejmě zdaleka taková trága jako uhlík, ale zmínit se to musí. Pokud můžu, používám dlouhé antény (což u JETI ani FrSky není problém), protáhnu je dozadu to trupu za křídlo (klidně půlku vzdálenosti mezi křídlem a kálovkou, záleží na typu), tam vrtnu dvě malé dírky (cca 1mm) a vytáhnu jen fousky ven. Ty zabezpečím v dané poloze trojúhelníčky přilepenými na trup a fousky.
Není to žádná věda ani vynález, používá to tak spousta modelářů.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 12:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
RiMr píše:
V Betě je místa dost. Pokud dáš nějaký třeba 3536 motor, tak s 2,2-2,6 Ah accu nebude problém.
Výškovka je plovoucí, nasouvací. Křídlo PS+balsa je v odolnosti hodně vysoko. Odolnější je už jen PS+dýha a pak kompozity. A dlabané ingoty... :)

A balsa se i lépe opravuje (když při přistání se o něco zavadí), než dýhový potah.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.08.2015 14:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Dík za odpovědi!
RiMre, jak velký rozdíl v dosahu to může dělat? S takhle velkým érem už člověk může zaletět docela daleko... a co taková cam-carbon vrtule? Pokud je anténa umístěna např. pod krytem kabiny u Soliusu/Heronu? Měl by se člověk bát rušení? Dát ty důležité 3 cm antény vně trupu bude opravdu lepší řešení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.08.2015 14:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Satndardně by ses neměl dostat do situace, pokud máš správně orientované antény, aby to vadilo. Navíc máš s telemetrií možnost se včas dozvědět o nějakém možném problému. Samozřejmě, špatně je a už jsme se s tím taky setkal, že sice byly antény dobře orientované, ale obklopené chumly drátů... TO je pak špatně..

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 31.08.2015 16:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Já zatím telemetrii nemám, problém byl spíš "na oči" - menší letadlo se docela snadno ztratí z dohledu, když člověk ve větší vzdálenosti neopatrně odtrhne oči.
Nicméně jsem si vzpoměl na jeden obrázek z webu viz. odkaz dole. Myslíš, že by při použití oblíbených uhlíkových výztuh v ocase a v křidélkách a s listy Aeronaut, mohl být problém s rušením?
Kamarád má Soliuse s Turnigy 9X a (zaklepu) zatím OK. Já mám Optika 6 s modulem Hitec a nerad bych se dočkal nějakého překvapení, až si pořídím větší model. Zrovna tahle Beta mě láká...

https://lh3.googleusercontent.com/-7SPi ... 080536.JPG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 17:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
RiMre, píšeš Aerowind 2826, co jsem koukal, má mít asi 182 g, doporučený MVVS 3,5/1200 168 g. Jak je to s tou váhou, co by tam bylo nejlepší s ohledem na těžiště a jaká serva? Topmodel doporučuje HS81, což mi nepřipadá ani laciné ani moc kvalitní a trvanlivé servo...Předpokládám, že min. kovové převody by byly lepší?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 17:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Virtual píše:
RiMre, píšeš Aerowind 2826, co jsem koukal, má mít asi 182 g, doporučený MVVS 3,5/1200 168 g. Jak je to s tou váhou, co by tam bylo nejlepší s ohledem na těžiště a jaká serva? Topmodel doporučuje HS81, což mi nepřipadá ani laciné ani moc kvalitní a trvanlivé servo...Předpokládám, že min. kovové převody by byly lepší?

Používám k plné spokojenosti serva HS-82MG nebo HS-85MG. Ale někde i třeba jen BB. Digitály nepoužívám. Ta MVVSka se doporučuje do větroňu do 2000g.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 11:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Já mám doma motor Ø35x42, který má asi jen 140 g, a jak říká RiMr ve videu je potřeba co nejtěžší motor, tak nevím (google navíc říká, že Aerowind 2820 je o dost těžší než ten můj 35x42). A dovažování olovem bych se pochopitelně rád vyhnul.
Serva mám zatím taky jen analog, někde jen plastová, jenže SkyScout váží míň než polovinu váhy téhle Bety... Říkám si buď vzít osvědčenou čínu za lepší cenu (konkrétní typy velikosti HS81 nemám bohužel vyzkoušené), a nebo dražší, snad spolehlivou např. koreu, jenže HS81 myslím nejlepší pověst nemá... takže pokud s do křídla vejde 82 nebo 85.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...spousta "hitecomilců" mě za tohle spílala (slušně řečeno), ale taková je zkrátka moje zkušenost. Ale HS-82 jsou v pohodě.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 16:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
RiMr píše:
...spousta "hitecomilců" mě za tohle spílala (slušně řečeno), ale taková je zkrátka moje zkušenost. Ale HS-82 jsou v pohodě.

I když angličtinou nevládnu, video bylo výmluvné. Já mám HS-81 a serva Corona-929 do modelů tak do kila. Přes kilo mám je nyní v modelu na VOP a SOP, ale to je model na pohodu. Hned jsem to taky zkusil - maj trochu vůli, ale až toto mi nedělaj. No a do výšší třídy modelů jsou to HS-82, HS-85 a pak HS-225. Bavíme se o elektrách :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 17:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jasné. Já ty HS-81 tam kde to stačí taky normálně použíám. Ale toto jsem natočil nějak na základě vytočení z nějaké zdejší (jedné z mnoha :) ) debaty o "sračkách z Číny" a "kvalitě od Hitecu".

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
RiMr píše:
Jasné. Já ty HS-81 tam kde to stačí taky normálně použíám. Ale toto jsem natočil nějak na základě vytočení z nějaké zdejší (jedné z mnoha :) ) debaty o "sračkách z Číny" a "kvalitě od Hitecu".

Jojo, je to dnes už kus od kusu bez ohledu na výrobce, byť značkové výrobky asi by měli být v poho víc. Pokud tam nejsou kurvítka ... Je to zajímavé, za 23let poletování mi odešlo za letu v modelech 7serv (ST-1, Futaba, Hitec, GWS, HXT) a z toho to bylo 6x na výškovce. Pak je jedno, když mi kamarád radí ať dávám na křídélka dvě serva a né jedno, když padám na výškovku. Teda 2x jsem přistál s mrtvým servem. Jednou větroň 2,7m a to umřelo na plně potlačeno - naštěstí tak nějak doplachtil a jednou Easy Stár - nové GWS umřelo v rovné poloze. :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz