Switch to full style
Větroně s pomocným elektromotorem a nejčastěji sklopnou vrtulí
Odeslat odpověď

STORM F3B

čtv 30.07.2015 17:20

Ahojte, máte někdo zkušenost s tímto modelem od Valenty?
Hledám větší éro (3m), které by následovalo po Filipovi.
Původně se mi líbily Etalon XXL nebo Vektor XXL od LS Model,
ale pak jsem viděl Vektora po bouřačce a křídlo mi nepřišlo moc bytelně udělané, takže jsem hledal dál a ze všech možných modelů (Absolution, Cirrus, K3000, ION, Viking) se mi asi nejvíc líbí STORM. Nevím teda , jak je na tom cenově, ale předpokádám, že srovnatelně s ostaními.
Chtěl bych, aby zvládal termiku, ale i běžnou akrobacii nebo třeba větrný svah.

Předem díky za názory.

Re: STORM F3B

čtv 30.07.2015 21:14

Měl jsem éro od LS model, lítalo hezky a bylo dobře udělané, nemůžu říct křivýho slova.
A taky jsem měl dvě a ještě jedno mám letadlo od Valenty. To je jiná liga, srovnání jako sáně rohačky (hezky a dobře udělané) a naleštěný sněžný skůtr Yamaha.
Tolik můj názor. Valentovo model ti vyrazí dech když to vybalíš.

Jestli je Storm i na termiku, o tom se pobav s Valentovýma, zavolej a uvidíš jak hezky si pohovoříš. Jak pan tak paní Valentová jsou komunikativní a o konkrétním modelu ti řeknou vše.

Re: STORM F3B

pát 31.07.2015 7:20

Moc díky, měj se.

Re: STORM F3B

pát 31.07.2015 9:22

tak hlavně srovnáváš těžko srovnatelné věci ... dva druhy nářadí, které je každé na něco jiného. Ten Storm je celokompozit myšlený na f3b - f3f ... tedy jiný druh lítání, než na co je myšlen třeba ten Ethalon XXL - což je myšleno spíš na lehoušové polítání v termice. Záleží na tom, co sháníš. Každopádně to bude i jiné cenově - kompozity cenově začínají většinou výrazně výš než končí i ty nejvymazlenější draky poliš-dýha. .... Jinak o letadla od LS nemusíš mít co do kvality i pevnosti strach. Na to, na co je to dělané je to pevné až až ... Leoš je celkem posedlý tím, aby jeho letadla snesla víc, než kolik by měla a na co jsou dělaná a aby se člověk nemusel bát nějakých manévrů a pod. Nabízí také různá vyztužení na zakázku. Ostatně kdybys viděl rozštíplý kompozit, taky tě možná překvapí jak je to prázdné a "skořápkoidní" ... ono každé letadlo po havárii nevypadá nijak pevně :-) ... na tu není holt stavěné žádné :)

Pokud ti dělala vrásky kvalita a pevnost, tak z LS modelů nemusíš mít vůbec strach ... musíš se jen rozhodnout na co to máš a kolik na to máš peněz.

Re: STORM F3B

pát 31.07.2015 9:22

tak hlavně srovnáváš těžko srovnatelné věci ... dva druhy nářadí, které je každé na něco jiného. Ten Storm je celokompozit myšlený na f3b - f3f ... tedy jiný druh lítání, než na co je myšlen třeba ten Ethalon XXL - což je myšleno spíš na lehoušové polítání v termice. Záleží na tom, co sháníš. Každopádně to bude i jiné cenově - kompozity cenově začínají většinou výrazně výš než končí i ty nejvymazlenější draky poliš-dýha. .... Jinak o letadla od LS nemusíš mít co do kvality i pevnosti strach. Na to, na co je to dělané je to pevné až až ... Leoš je celkem posedlý tím, aby jeho letadla snesla víc, než kolik by měla a na co jsou dělaná a aby se člověk nemusel bát nějakých manévrů a pod. Nabízí také různá vyztužení na zakázku. Ostatně kdybys viděl rozštíplý kompozit, taky tě možná překvapí jak je to prázdné a "skořápkoidní" ... ono každé letadlo po havárii nevypadá nijak pevně :-) ... na tu není holt stavěné žádné :)

Pokud ti dělala vrásky kvalita a pevnost, tak z LS modelů nemusíš mít vůbec strach ... musíš se jen rozhodnout na co to máš a kolik na to máš peněz.

Re: STORM F3B

pát 31.07.2015 9:38

Díky moc za názory.
Zatím je to tak, že lítám s Filipem - kroužím snažím se chytnout termiku a taky s ním občas blbnu dělám rychlejší obraty a lopingy a tak.
Někdy je přistání trochu rychlejší, takže kvituju jeho pevnost. Strašně mě to baví, lítám skoro denně.
A chtěl bych časem větší éro, které bude podobně odolné a se kterým když bych chtěl třeba někdy zkusit závody, nebudu úplně handikepovaný už ze startu. Tak asi tak.
Ale nehoří to, spíš zatím jen sbírám informace a přemýšlím kam se dál posunout a na co se těšit.

Re: STORM F3B

sob 01.08.2015 6:23

Woita píše: Valentovo model ti vyrazí dech když to vybalíš.


To máš naprostou pravdu...taky mi to vždy vyrazí dech..obzvlášť když tu mám skoro pořád min 3 kousky skutečných F3B/F3F mašin.:-) :-) :-) :-) :-)
Ale je fakt,že i nejhorší Valentovo recyklát je o 10 světelných roků lepší než Filip.

Re: STORM F3B

ned 02.08.2015 18:55

Už se začínám těšit. :D
Ale jinak na Filipa nemůžu říct nic špatnýho, samozřejmě nemám zkušenost s lepším, ale jako první, respektive druhý letadlo si myslím, že je super.
Spoustu jsem se na něm naučil a ještě i naučím a taky jsem si trošku získal sebevědomí.

Re: STORM F3B

ned 02.08.2015 19:33

Vážka píše:Už se začínám těšit. :D
Ale jinak na Filipa nemůžu říct nic špatnýho, samozřejmě nemám zkušenost s lepším, ale jako první, respektive druhý letadlo si myslím, že je super.
Spoustu jsem se na něm naučil a ještě i naučím a taky jsem si trošku získal sebevědomí.


Graup ti chtěl lehce naznačit, že když už bys lovil v kompozitových vodách a cenovkách, tak by tu byly nejspíš trochu onačejší kousky. Pokud bys měl zůstat v kategorii poliš dýha, tak LS model je dobrá volba zcela jistě a také to je poněkud lépe dělané než ten Filip ... ne že by byl špatný, ale LS je přeci jen trochu důkladnějji a precizněji dotažené

Re: STORM F3B

ned 02.08.2015 20:41

Jsem více nakloněný kompozitu, za kvalitu zpracování a vyšší pevnost mi nevadí si připlatit.
Ale zase úplnej závodní speciál nepotřebuju a asi ani v této fázi neocením.
Ten Storm je pro mě asi v této chvíli vrchol a uvidíme jak to vůbec dopade po rozhovoru s Valentovými,
třeba skončím s vyztuženým Thermikem.

Re: STORM F3B

stř 02.11.2016 15:28

Nemate nekdo osadeneho Storma alebo Eso 3m.. ?
Odeslat odpověď