Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jyrry píše:
Mám tady kolegu co dlouhou řadu let lepí volňásky na gumu a CO2, RC má jen velmi okrajově a je velmi spokojený když oříšek zavrtí vrtulkou a odletí 2-3 kola v hale.


u volných modelu ale nejsi právě v tom presu---zase mi odešla další pohonná baterka, možná mi je ničí muj levný nabiječ , asi jsem s tím modelem poté, co jsem ho lepil pur roku říznul o zem jen proto ,že muj vysílač zlobí a potřeboval bych jiný nový.

A to neřeším zásadní problém, že pokud jsi v kontaktu s jinými modeláři a nemodelaříš si někde sám za bukem, tomu tlaku ostatních--pořid si něco pořádného, na to je potřeba být opravdu odolný.

RC letadlová modelařina podle mého levně dělat nejde.
pravidelná roční investice třeba 10k v ní nejsou žádné peníze, to se utopí jako prd i v lištách , lepidle a pohonných baterkách, nebo metylu.

přitom kdo z nás si každoročně kupuje třeba nové šlapací kolo za 10k a to zdaleka nehrozí, že to kolo se konce sezony nedožije a bude ho potřeba koupit v té sezoně opakovaně několikrát.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
varok-mojá prvavá "stavebnica" bol Kolibrík na gumu :D, Meteor, Dana, Gino,Tourist, Cessna177, nebolo to z pohodlnosti ale za sociku sa ťažko zhanal material na stavbu, tak som volil stavebnice. Prvú súpravu som si kúpil až 1993, a mám ju doteraz. Postavil dva elektrovetrone podla vlastného návrhu, lietali ale ked som zasiahol do riadenia ja :mrgreen: sa rýchlo premenili na triesky. Postavil som si rýchlika ľodku, aby som sa ukľudnil. Mal som strach lietat že všetko rozbijem. Stavat dalšie lietadlo sa mi už nechcelo, tak som si kúpil Easy Star1 kit len z motorom ktorí ma naučil lietať, a hlavne mi dodal dôveru, inak som mal pri každom štarte tep aj tlak mimo :mrgreen: ES mám doteraz, a rád sním lietam. Pred rokom som mu dal "striedak". Medzi tým som postavil dalšie modely lietadiel, ktoré ešte len čakaju na svoj prvý let, a dalšie sú rozostavané. Ak nevieš lietať "bublinkové lietadlo" s motorom na pylone je idealna volba, inak ta bude mrzieť čas a peniaze strávene pri stavbe, niekedy to ani moc neušetrí peniaze.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 17:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak čas strávený u stavby mě určitě mrzet nebude. Jsem i kutil a rád něco bastlím. Peníze uvidím, kolik to bude potřebovat, ale jak už jsem psal, budu kupovat věci postupně, né naráz. S malým érem mi to moc nešlo, i když už jsem s nimi párkrát pod dohledem létal. Ale co mi radilo více lídí, mám na začátku zkusit spíše nějaký větroň, který létá pomaleji, budu mít čas lépe to uřídit, tedy doufám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Hlavně že tě baví stavět a kutit a za chvilku budeš mít Liona hotového já jej budu časem stavět také jako retro model na který rád vzpomínám ,třeba bude čas a já začnu stavět tak bych ti mohl dát takové foto jak se staví takovým způsobem stavím s kamarádem který je z Berouna. Ted momentálně stavím s kamarádem Guppyho a on je začátečník tak já fotím při stavbě a kamarád staví podle fotek a plánku pokud si neví rady pošle foto a já mu radím je to začátečník jako ty akorát má výhodu že jsem s ním v létě lítal a radil no dnes létá s mým Rivalem už sám ale chce si postavit vlastní letadlo jinak foto ze stavby je tady.
http://blueangel222222.rajce.idnes.cz/M ... vany_Guppy
Akorát můj Guppy je trochu upravený .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.01.2016 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak já asi budu toho Liona taky trochu upravovat, na úplných origo rozměrech a tvaru mi zase tak moc nesejde, nejsem nějaký historik.
Záleží kdy máte v plánu toho Liona stavět. Ten guppy opět krása. Já chci co nejdříve koupit materiál a pomalu začnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.01.2016 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Liona budu stavět asi tak za měsíc ted nemám ani čas dodělat Guppyho ale Liona určitě budu stavět ještě nemám vytisknutý plánek a musím objednat material u Pecky ale tak do měsíce začnu záleží na tobě zda ti to mám fotit a kdy jej začneš ty stavět??


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.01.2016 22:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No já budu materiál objednávat příští týden a hned se na to vrhnu. Záleží kdy mi to přijde. Fotit určitě můžete, rád se podívám na profíka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.01.2016 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Promin nejsem žádný profík dneska modelařinu dělám pro potěšení a pro radost až začnu stavět pošlu ti odkaz na album kde to bude zatím přeji dobrou stavbu a pevné nervy ale hlavní je chut začít stavět a modelařit .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.01.2016 20:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Děkuji, snad se povede. Vám taky hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 17:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, objednávám materiál na své první větší éro. Mám problém vybrat lepidlo. Už jsem tady přečetl pár diskuzí, ale pořád v tom mám nějaký zmatek. Co jsem kdysy lepil gumáčka Kadet, a pár malých házedel, vše bylo Kanagomem. Jenže dnes už prý to není ono a kvalita nikde. Co tedy použít na balsový model? Co jsem tady četl, tak používáte Uhu Hart, nějaký Ponal Express, nebo nějaké bílé.
Uhu Hart myslíte tohle: http://www.peckamodel.cz/produkt/lepidl ... 5-uhu-hart ?
To bílé je tohle: http://www.peckamodel.cz/produkt/lepidl ... pidlo-125g ?

Mám doma nějaké lepidla, ale všechno na principu Herkulesu, což jsem tady četl, že někteří používají, ale.......? Jedno mám Dispercol, druhé je nějaké na plovoucí podlahy od Den Braven, taky bílé jako Herkules.
Co mám tedy prosím koupit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Já lepím Pattex D3 a Pattex D2 expres na namáháné části Epoxy 5 min a 30 minut To používám na klasickou stavbu .Ten Ceys nekupuj kvalita je mizerná .


Přílohy:
guppy.jpg
guppy.jpg
[ 168.81 KiB | Zobrazeno 2418 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 20:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Myslíte ten ceys bílé lepidlo? Takový ten žlutý trojúhelník z druhého odkazu?
A jaký epoxid prosím používáte? Já mám výborné zkušenosti z jiných odvětví s Pattex epoxidy. Nevím jak se přesně jmenují, ale takové dvě malé tuby. Výborné lepidla, ale je toho málo. Nebo rád používám Alteco, ale to jsem teď poslední dobou u nás v OBI viděl jen to s tím kovovým práškem. Hlavně nesnáším takové ty jakoby dvě injekce, které se mačkají současně a tím jakoby zaručují poměr obou složek.
Na ten Pattex D2 a D3 zkusím mrknout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
BSI a Devcon Epoxy jsou dobrá používám 5min a 30minut ale dělají i jiné je to dobrá kvalita ,jinak celkově lepidla od Ceysu nepoužívám žádné zkusil jsem epoxy a byl hrozně křehký a i ostatní jejich lepidla jsou mizerná i kolegové je od Ceysu nepoužívají lepší jsou opravdu kvalitní lepidla .U Pecky můžeš vzít Z-POXY či UHU ty jsou v pohodě ,dost modelářů používá take Purex já jej však nepoužívám .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 22:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Purex jsem používal na polystyren, ale hodně to pění. To kntaktní lepidlo UHU Hart by tedy byla dobrá náhrada za kanagom? Ceys taky nemám moc rád. Kdysy jsem koupil od nich lepidlo na plasty a nic moc pevnost. To bylo lepší UHU allplast, to je fajn.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2016 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
blueangel píše:
.Ten Ceys nekupuj kvalita je mizerná .
Ceys bílé rychlé -jedním slovem blábol, mám tím lepené všechny konstrukční modely .....nebo to je "jeden kolega povídal"? Nicméně ať si každý lepí čím chce.
Ale zaručuju,že když slepíš dvě stejné věci Pattexem a to samé Ceys tak nepoznáš který je který.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz