Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 0:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
varok píše:
....a něco jsem zkouknul i na těch obrázcích od veka1.

.... myslim, ze po shlednuti jednotlivych fotogalerii stavebnich postupu pro Cejku viz odkaz: http://www.vekamodel.cz/historici/cejka ... rc-kluzak/ ...,

pripadne po precteni a shlednuti stavebniho navodu pro Vosu: http://www.vekamodel.cz/historici/vosa- ... ni-kluzak/ ...,

bys mel Liona ulepit levou zadni. :wink:

Taky se muzes kouknout sem,jak to dela Laco (LV): http://www.elektromodely.sk/?p=1485 .... :D

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 19:41 
Mazák
Mazák

Ty stranky od Laca už jsem viděl. Na ty vaše stránky taky kouknu, moc děkuji.

PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 20:15 
Mazák
Mazák

Nevím jestli to mohu napsat i sem, nebo mám založit nové téma? Chtěl jsem se prosím zeptat na takovou hodně laickou věc. Jak už jsem psal, nakonec si budu stavět éro celé svépomocí. Počítal jsem, že by mě to mělo přijít o mnoho levněji než ty stavebnice v rozsypu a já teď toho využiji, peněz moc není.
Mám takovou hroznou dilemu. Nemám teď k dispozici autí a obchod s modelářskými potřebami mám docela dost daleko. Jak prosím řešíte něco podobného ostatní, když potřebujete koupit různé lišty, balsu apod. s délkou 1m? Poštou a různými přepravci to řešit nechci, poslední dobou čtu hodně stížností, jak to pošta apod. po cestě poškodí. Balsa je přece jenom dost křehká.
Autobusem?

PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 22:03 
Mazák
Mazák

[quote="varok"]Nevím jestli to mohu napsat i sem, nebo mám založit nové téma? Chtěl jsem se prosím zeptat na takovou hodně laickou věc. Jak už jsem psal, nakonec si budu stavět éro celé svépomocí. Počítal jsem, že by mě to mělo přijít o mnoho levněji než ty stavebnice v rozsypu a já teď toho využiji, peněz moc není.
Mám takovou hroznou dilemu. Nemám teď k dispozici autí a obchod s modelářskými potřebami mám docela dost daleko. Jak prosím řešíte něco podobného ostatní,

já si dal v této své životní etapě s modelařinou chvíli pauzu a nejdřív jsem pořešil jak mít alespon nějaké peníze a nějaké auto.

PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 17:54 
Mazák
Mazák

Kontaktuj Pecku balík bez problému balsu zabalí poctivě nic se jí nestane a nosníky také a nechat přivést Geis Parcel - doručení následující pracovní den za 80kč a výhoda u Pecky že tam nakoupíš vše najednou .

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 18:16 
Mazák
Mazák

Aha, tak super. Zkusím jim napsat. Moc děkuji.
Ptal jsem se u PVmodel a ten pán mi poštu apod. nedoporučoval, možnost poškození. U Pecky mají i podobné ceny jako pan Vít v ostravě, takže super.

pepin: Nechápu co tím básník chtěl říci? To jako někdo kdo není milionář a nemá auto nemůže modelařit? 8O

PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 22:54 
Mazák
Mazák

varok píše:
pepin: Nechápu co tím básník chtěl říci? To jako někdo kdo není milionář a nemá auto nemůže modelařit? 8O

né, takto jsem to nemyslel, sám nejsem milionář a určitě nikdy nebudu, ale pokud mám na výběr možnost řešení momentální situace--nemám peníze, musím tedy kupovat a hledat kde to koupit levně, nebo hledat jak mít trochu víc peněz , spíš se přikláním k řešení dohonit nejdřív ty peníze.

Modelařina je podle mého neskutečně drahý koníček, těžko se ti stane, že když si třeba koupíš obyčejný šunkový foták třeba za 2 tisíce, hned první den, kdy s ním fotíš ho rozmlátíš na sračky.

pokud máš třeba na foták za 20 tisíc, nejspíš ho taky první den nerozmlátíš hned na sračky

pokud máš na rc model za 200k---uplně v pohodě ho hned první den při záletu rozmlátíš na sračky

modelařina mě baví, ale každému, kdo se o ni začne, co by začátečník o ni zajímat se mu snažím vysvětlit, že ho muže i sežrat , neznám ve svých koníčkách jiné odvětví, kam investuješ nějaké peníze a hned první den o ně přijdeš.

PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 23:16 
Mazák
Mazák

No a právě o tom to je. Když se teprve učím, tak do toho nechci cpát tisíce korun. To by mě potom mrzelo, kdybych to opravdu hned první den rozsekal. Až se naučím trošku slušně létat, tak si třeba koupím nebo postavím něco dražšího.

PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 23:32 
Mazák
Mazák

varok píše:
No a právě o tom to je. Když se teprve učím, tak do toho nechci cpát tisíce korun. To by mě potom mrzelo, kdybych to opravdu hned první den rozsekal. Až se naučím trošku slušně létat, tak si třeba koupím nebo postavím něco dražšího.

ono to ale takto uplně přesně v modelařině nefunguje

mě by se třeba líbilo létat dýsing, ale i kdybych ten model hned nerozmlátil, stejně ho během sezony unavím a opotřebuji a těžko bych za jednu sezonu zlikvidoval a opotřebováním zlikvidoval třeba šlapací kolo za cca 40 k.---což je třeba i cena ještě stále použitelného auta, abych neřešil jak co koupit, když si pro to nemohu dojet.

modelařina je podle mého drahý koníček v tom smyslu, že je těžké si vytyčit hranici, kdy už to není koníček, ale jen rozmrdání každé koruny, kterou mám momentálně v peněžence.

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 6:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

pepin píše:
... ono to ale takto uplně přesně v modelařině nefunguje ...

Tohle bych za sebe doplnil:
... ono to ale takto uplně přesně v modelařině dnes nefunguje ...

Neměl jsem (a jistě řada dalších, starších) kdysi problém několik roků létat s jednokanálem, pak s úplně debilním (z dnešního pohledu) rádiem, s jednoduchými modely. Pokrok byl velmi pomalý nejen nedostupností věcí ale bržděný také (hlavně ?) peněženkou a to jsem do modelařiny vrážel co jsem mohl (to ostatně i dneska, když si uvědomíme co znamená "dám co můžu").
Dneska jde všechno fofrem, každý chvátá už aby "tam" byl. My je v tom ještě utvrzujeme když z (některých) diskuzí čiší že správný modelář bude až když bude mít kdovíjaké rádio, kdovíjakou nabíječku, serva, motor, model...
Mám tady kolegu co dlouhou řadu let lepí volňásky na gumu a CO2, RC má jen velmi okrajově a je velmi spokojený když oříšek zavrtí vrtulkou a odletí 2-3 kola v hale... Je řada podobných ale ti na diskuzích nevynikají, je jich málo a řeší tak specifický (a úzký) okruh otázek že nezaberou diskuzi napříč vlákny...
Ne každý má tolik času (třeba musí chodit do práce, pomáhat manželce apod. :mrgreen: ), tak výkonný penězovod (to taky "trochu" souvisí s tím prvním :mrgreen: ) a tak mocné pohnutky aby chrlil ročně několik supermodelů za statisíce. Pak je to o kompromisu a ten může (a vlastně musí) být u každého jiný, každý si to nastaví dle svých možností a choutek.
... si tak říkám... :-)

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 8:37 
Mazák
Mazák

Já jsem začínal také s jednokanálem peněz bylo hodně málo ale byla pro mě obrovská radost postavit první model klasické konstrukce , první model byl Ray a ta radost trvá i v pokročilém věku stále rád stavím modely vlastní konstrukce či z plánku a mám s toho větší radost jak ze stavby tak z létání nežli koupit již hotový model ,létám pro radost a nehoním se za super výkony modelu a myslím si že i dneska jde postavit levný model který modeláři udělá velkou radost .Někdo bude štastný když má auto za 10tisíc a další bere auto za mega jako samozřejmost tak je to i s modelařinou někdo bude honit na louce A3 a bude štastnější než ten co si nechá postavit celokompozita za 30t.Tak je to i s vybavením . Létám a stavím pro radost a dobrý pocit z krásného koníčku kterým modelařina je a vždy rád pomohu začátečníkům .

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 11:08 
Mazák
Mazák

jyrry a blueangel: Konečně mě někdo pochopil. Je pravda že peněz moc není, ale nějaké korunky každý měsíc odložím a koupím něco na modelařinu. Místo a nějaké nářadí na modelaření a kutění mám, takže tady problém není. RC soupravy taky mám, sice staré hajtry, ale mám. Když jsem to psal, měl jsem právě na mysli něco jako jste teď asi napsali. Nepotřebuji letadla za desítky tisích korun. Kdysy jsem si koupil hotové ero, o kterém jsem tady psal. Stálo mě to kolem 3500,- kč. Párkrát jsem s tím polétal, ale spíše opravuji než létám. Řekl jsem si už dost, udělám to jinak a chci si letadla vyrábět sám. Možná to přijde taky na podobné peníze, ale rozdíl je v tom, že můžu šetřit postupně. Jeden měsíc koupím materiál na éro, další měsíc koupím třeba motor, další měsíc baterku atd.

Jak už jsem psal, mám známého, který je přesný opak. Koupí hotové EPP. Jde létat, rozbije to na malé kousky(obrazně řečeno) a druhý den jede do obchodu kupovat nové éro. RC aparaturu měl slušnou, ale on si koupil novou za 12 000,- kč. Do modelařiny za pár měsíců už nasypal odhadem 50 000,- kč, jestli né více. On ale na to má peníze a asi i povahu, já ne. Nedokázal bych už z principu koupit třeba 10 letadel za pár měsíců, všechny rozbít vlastní vinou a mávnout nad tím rukou.

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 15:22 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re Varok
Může tě ubezpečit,že by jsi povahu měl. Klidně se vsadím o cokoli,že pokud by jsi vyhrál euro jackpot..budeš se chovat ještě hůř (i když slovo hůř není to pravé). Prostě by jsi nemusel řešit kolik to stojí a kolik ti zbyde na nájem a žrádlo.
Ale i to nevylučuje,že b jsi si něco kutil vlastnoručně...prostě jen pro zábavu.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 16:19 
Mazák
Mazák

Tak ono se říká, že peníze kazí člověka. Pár korun navíc by se hodilo, ale zase co popisujete bych nechtěl.

PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 16:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Mně by se taky pár korun navíc hodilo..třeba miliarda by stačila. :-) :-)
Pak by se děli věci :-) :-)

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další