Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Vcelku trefně jsi to shrnul.
JindraJ má (nebo měl) Optimu s placatou dvoukomůrkovou spojkou). To mi dává smysl..je to hezké,je to pevné a Optima si na nic nehraje. Je to pěkně létající soft-liner . A máš pravdu..verze ARC pokud člověk nepočítá svoje hodiny práce...je výsledak dobrá cena.

Těmito modely,když člověk zvládne bezpečně pilotáž většinou začíná. A pak přijde jednou den..kdy si pořídí první celokompozit. A najednou zjistí..ono to lítá nějak líp,mnohem přesněji. Model začíná vést pilota a pilot zjistí,že má z létání větší zážitek.
Tohle se nedá odvyprávět..každý si to musí zažít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
Ono si je dobře uvědomit, že ekonomické verze kompozitových modelů ať už je to Dion ze Satrie nebo Lizard a Sabre od Valenty jsou dnes cenově někde mezi 7-8 tisíci. A když si uvědomíme, že v ARF verzi vyjde Leošův Extreme na 5700 korun, tak to upřímně řečeno zas tak moc výhodná cena není, za pouhých 1500-2000 navíc máte model s hladkým křídlem z formy s dynamikou letu úplně jinde...


Ono ale nejde pouze o rozdíl ceny holého modelu, navíc pro mraky lidí jsou 2k prostě 2k.

Do opravdu dobrého kompozitu je už asi vhodné dát i dobré střeva--slušný serva, slušný pohon, takže dýhovka s no name servama za pár šušnů a s čínským motorem je tak nějak smysluplně oduvodnitelná oproti čistokrevnému kompozitovému brusu, do kterého by pak někdo cpal třeba turnigáče a na křidélka-klapky MG 14 páč si chce pořídit ero, které se komplet k letu vleze pod 10k, navíc si i myslím, že většina taky zohlednuje u pořizovaného modelu jakou technologií je vyrobený i z duvodu případné opravy a to si myslím, že je většině bližší klasický materiál oproti kompozitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 19:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Pepine, já s tebou příliš nemohu souhlasit. Nároky na osazení serv u Optimy či Extreme máš identické jako u Lizarda. Pohon v podstatě taky, Optimy se běžně osazují pohony blížícími se ke kilowattu (či dokonce přes něj) a do levnějšího kompozita se nic silnějšího dávat nebude.
Nějaký nadupaný fullcarbon kompozit by byl trochu jinde i cenou základu a tam by pak přirozeně rostly i nároky na výbavu, ale o tom jsem nepsal.

Lepší opravitelnost u PS-dýha je jen iluze, připouštím, že si to dost lidí myslí, ale mýlí se, tuším jsem to již popisoval v jiné diskusi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Pepine...kompromisy jsou vždy na pikaču. A to i u dýhovek.
Základní premisa je...kompozit si kup až když umíš létat tak,že z toho nebude za týden olétaný vrak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:


Lepší opravitelnost u PS-dýha je jen iluze, připouštím, že si to dost lidí myslí, ale mýlí se, tuším jsem to již popisoval v jiné diskusi.


tu debatu jsme možná vedli spolu, já mám naopak zase stále ten svuj názor, že na rozdíl od opravy dýhopolyše a potažení po opravě folií v pohodě v bytě tu opravu a především stříkání--tmelení kompozitu na kuchynském stole v paneláku opravdu dělat moc dobře nejde.

Jinak ani Optimu, ani Iona jsem nikdy neměl, chvíli jsem vlastnil a létal s kompozitovým Weaselem ale tento typ letadla mě vubec nevzal--to jen aby to nevypadalo, že mi někdo šlápnul na bábovičku, když tu zpochybnuje smysluplnost dýhopolyšového era od LS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Základní premisa je...kompozit si kup až když umíš létat tak,že z toho nebude za týden olétaný vrak.


to si myslím, že už trochu umím, ale jeden den na svahu a není problém to ero po pár přistáních docela řádsky zajet :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Neboj..já Ranou taky znám a lítám i ve sračko terénu a prostě jsem si vědom,že s tím nemůžu fláknout. Tak nejsem línej si prostě ze svahu sejít dolů a sednout na jistotu ..na rovině.
Hrdinství...že su borec co sedne nahoře...tím rozhodně netrpím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Hrdinství...že su borec co sedne nahoře...tím rozhodně netrpím.


ono ale né každý létá na svahu s motorákem, když pak lehne vítr a ideálně přijde klesák, těžko sejít s modelem dolu.

navíc když tam nejezdíš jen občas, tak se ti už s každou poletuchou chodit sedat dolu nechce, on je rozdíl, jestli ten den končíš, nebo si chceš dát jen chvíli pauzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 21:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
graup15 píše:
Těmito modely,když člověk zvládne bezpečně pilotáž většinou začíná. A pak přijde jednou den..kdy si pořídí první celokompozit. A najednou zjistí..ono to lítá nějak líp,mnohem přesněji. Model začíná vést pilota a pilot zjistí,že má z létání větší zážitek.
Tohle se nedá odvyprávět..každý si to musí zažít.



A co když většina lidí takovej den nikdy nezažije, protože nemůže, nechce a nebo nemá potřebu? To jsou všichni hlupáci, že si nadále kupujou modely PS/dýha a neinvestujou rovnou do celokompozita?

Bohužel se skoro celé vlákno zvtrlo jen v přesvědčování o tom, že takový model v technologii PS/dýha je vlastně nesmysl si vůbec pořizovat a to je dost smutný, protože právě spousta lidí právě nikdy s ničím celokompozitovým lítat nebude a spíš by bylo lepší psát o této technologii a neplést sem neustále letadla jiné úrovně...

Měli by jste si taky někteří uvědomit, že většina lidí tady má lítání jako koníčka, do kterého nemají potřebu investovat to co jiní a nemusí se za každou cenu honit za extrémníma výkonama a v takovém případě tento typ modelu těmto lidem udělá úplně stejnou radost, jako vám některým celokompozit s dokonalou pevností a klouzavostí, tak by bylo dobré neustále tyto lidy nepřesvědčovat, když oni přesvědčovat ani nechtějí :roll:

Třeba pro mne si pořídit takový éro jako je Extreme, Ion a podobné není žádný kompromis, jak tady třeba padlo.
Já si takovej model nebudu pořizovat s tím že s ním budu chtít lítat jako s full karbonem. Já si ho pořídím s tím, že vím co od takového éra mohu čekat, co si k němu mohu dovolit a tak se k němu budu chovat a budu ho také tak používat. Tedy v takovém případě to pro mne nebude žádný kompromis ale mířeně pořízený model...

Na to tlačit do lidí celokompozity tu máte téma High performance a tam to klidně do lidí tlačte o 106. Tady v úvodu tohoto vlákna o ničem takovém nepadla žádná řeč, že by se ten model měl srovnávat s modely o několik úrovní výše, tak nevím proč to někteří děláte a nesrovnáváte ho jen s modely stejné kategorie... a navíc ten model už odepisujete a to ho vidíte jen na papíře...

čus


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 21:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
miglosch píše:
Třeba pro mne si pořídit takový éro jako je Extreme, Ion a podobné není žádný kompromis, jak tady třeba padlo.


Třeba já ale psal něco trochu jiného - nemám celkem nic proti Ionu stejně jako staré Optimě, to jsou modely, kde je vše řekněme "vyvážené", na nic moc , si nehrají a účel plní. Sám jsem mimochodem s Optimou začínal jako s prvním "pořádnějším" letadlem a docela mě láká si ji koupit znova jen pro to připomenutí a neřeknu proti ní jediné špatné slovo. A zrovna tak by mne nenapadlo ani v nejmenším kritizovat či dokonce zesměšňovat její uživatele, z vlastní zkušenosti vím, že si užijí mnoho zábavy.
Přiznávám ale, že mám jisté výhrady proti Extremu - to už je fakt do jisté míry hraní si na něco, co ten model nemůže v plném rozsahu splnit a nemá šanci se dostat ani na parametry těch levnějších kompozitů typu Lizarda, které přitom ani nejsou o moc dražší.
A s tím souvisí druhá věc, která mi trochu vadí - to jsou právě ty až ublížené reakce zastánců dýhy, jak je někdo tlačí do něčeho drahého. Jenže se ale v základu opravdu bavíme o rozdílu cca 2000 korun, tady nejde o žádné násobky. Pokud je i tato suma pro někoho zásadní, tak není co vytknout, přijde mi ale, že v dost případech si ale zájemci vůbec neuvědomují, že rozdíl není zas tak extrémní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 21:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
pepin píše:
tu debatu jsme možná vedli spolu, já mám naopak zase stále ten svuj názor, že na rozdíl od opravy dýhopolyše a potažení po opravě folií v pohodě v bytě tu opravu a především stříkání--tmelení kompozitu na kuchynském stole v paneláku opravdu dělat moc dobře nejde.

Jinak ani Optimu, ani Iona jsem nikdy neměl, chvíli jsem vlastnil a létal s kompozitovým Weaselem ale tento typ letadla mě vubec nevzal--to jen aby to nevypadalo, že mi někdo šlápnul na bábovičku, když tu zpochybnuje smysluplnost dýhopolyšového era od LS.


Ono v paneláku není zas tak idylická ani hromada prachu a PS kuliček, stejně jako smrad nitrolaku - to mi přijde nastejno.

Ad Weasel - pokud ti jako typ letadla neseděl, tak je ale skoro jisté, že ti nesedne ani Extreme, to máš )čelem skoro stejné. Dokonce bude Extreme možná ještě méně univerzální, protože má menší nosnou plochu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
Sám jsem mimochodem s Optimou začínal jako s prvním "pořádnějším" letadlem a docela mě láká si ji koupit znova jen pro to připomenutí a neřeknu proti ní jediné špatné slovo.
Přiznávám ale, že mám jisté výhrady proti Extremu - to už je fakt do jisté míry hraní si na něco, co ten model nemůže v plném rozsahu splnit a nemá šanci se dostat ani na parametry těch levnějších kompozitů .


jedný věci nerozumím---v čem by měl být Extrém horší, než stará dobrá osvědčená Optima ?

Víte určitě, že to tenčí křídlo nebude adekvátně zpevněné ?

dokud ten Extrém nepoměří v reálu někdo, kdo létá i Optimu, mužeme si tu vymýšlet pro i proti každý co mu svědomí dovolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 22:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
pepin píše:

jedný věci nerozumím---v čem by měl být Extrém horší, než stará dobrá osvědčená Optima ?

Víte určitě, že to tenčí křídlo nebude adekvátně zpevněné ?

dokud ten Extrém nepoměří v reálu někdo, kdo létá i Optimu, mužeme si tu vymýšlet pro i proti každý co mu svědomí dovolí.


Vyloženě horší být nemusí (to tu snad ani nepadlo), spíš to celé trochu nesedí. Dáš tenký profil - fajn, ale to si logicky říká i o hladký povrch, tedy minimálně potah fólií, který se ale přímo nenabízí. Prostě Leoš má své důvody k preferenci lakované dýhy, které v podstatě schvaluji, ale ony jaksi sedí jen do jisté rychlosti, pak už je to trochu kontraproduktivní.

Mimochodem mě tento thread přiměl vzpomínat a zjistil jsem, že první Optimu jsem měl někdy kolem roku 2004, tedy víc než 10 let zpět - to to letí :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
Ad Weasel - pokud ti jako typ letadla neseděl, tak je ale skoro jisté, že ti nesedne ani Extreme, to máš )čelem skoro stejné. Dokonce bude Extreme možná ještě méně univerzální, protože má menší nosnou plochu.


já po Extrému, Optimě ani Ionu nikdy netoužil a asi nikdy toužit nebudu, do debaty jsem se zapojil z jediného duvodu, létám jak kompozity, tak i dýhopolyš, ale ačkoli jsem už ochutnal kompozit, proti dýhopolyši uplně zásadní výhrady nemám--teda pokud předpokládám, že tak, jak ho plánuji provozovat já si s dýhopolyšem v pohodě vystačím.

Weasel byl takovej muj ulet, když jsem si myslel, že by bylo na malé svahy lepší si vzít menší--cca 2m model, hrozně mi ale u něj vadilo, že neměl ovládanou směrovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tomashr píše:

Vyloženě horší být nemusí (to tu snad ani nepadlo), spíš to celé trochu nesedí. Dáš tenký profil - fajn, ale to si logicky říká i o hladký povrch, tedy minimálně potah fólií, který se ale přímo nenabízí.


asi by bylo rozumější opravdu počkat na recenze z reálu a né tady dělat závěry postavené na doměnkách.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz