Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 3:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
tomashr píše:

A s tím souvisí druhá věc, která mi trochu vadí - to jsou právě ty až ublížené reakce zastánců dýhy, jak je někdo tlačí do něčeho drahého. Jenže se ale v základu opravdu bavíme o rozdílu cca 2000 korun, tady nejde o žádné násobky. Pokud je i tato suma pro někoho zásadní, tak není co vytknout, přijde mi ale, že v dost případech si ale zájemci vůbec neuvědomují, že rozdíl není zas tak extrémní.

jako by jsi vůbec nečetl co jsem napsal. Třeba pro mne ty dva tisísce jsou naprosto zbytečný jen proto že bych se chtěl honit za výkonama... Navíc když už si jó budu chtít pořídit kompozita, tak rozhodně nesáhnu po nejlevnějším éru za každou cenu, ale trochu to proberu, vymyslím si pevnější variantu aby to za to už za to stálo když už do toho půjdu a najednou je z toho letadlo ne o 2, ale o 5 nebo i 7 litrů dražší kousek. Navíc když už budu mít kompozita, tak se i zamyslím nad výbavou, když už do toho teda investuju a najednou to není celý éro za 10 ale za 20 tisíc a nebo klidně ještě za mnohem více a to už je rozdíl dost velikej snad ne?

Vsadím se že když sem za půl roku někam napíšu, že si chci koupit Lizarda, tak mi stejní lidé napíšou ať si raději připlatím pár tisíc a koupím něco jiného když už do toho investuju... navíc levnou výbavu do toho taky rovnou odsoudíte... a ono je to právě tisícovka k tisícovce, která tě potom dožene do úplně jiné investice...

A to píšu právě jako člověk, kterej nemá problém si pořídit rovnou Vikinga, ale prostě jednoduše nechci, protože můj smysl a hodnoty života jsou trochu jinde, než si za každou cenu pořizovat ty nejdražší hračky ač jsou sebelepší... a pořát to tu někteří nechápou...

Citace:
Dáš tenký profil - fajn, ale to si logicky říká i o hladký povrch, tedy minimálně potah fólií, který se ale přímo nenabízí. Prostě Leoš má své důvody k preferenci lakované dýhy, které v podstatě schvaluji, ale ony jaksi sedí jen do jisté rychlosti, pak už je to trochu kontraproduktivní.

Nikdo tu nepsal o tom, že to éro se musí za každou cenu pořizovat v "nábytkovém" provedení, to tu píšeš zbytečně, protože si ho každej kdo chce fólií potáhnout může a tu možnost Leoš ale nabízí, ve variantě ARC. Třeba já když jsem to viděl, tak hned mi bylo jasný, do jaký fólie bych to potáhnul právě pro hladký povrch stejně jako jsem udělal u jiných modelů této koncepce.

Vcelku mne to tady už unavilo, celé vlákno se zvrhlo úplně jinam než mělo a já tady končím, protože když si nechci připlatit za kompozita tak jsem vlastně divnej a nějak mi to nejde na rozum... :roll:

čus


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 7:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2009
Příspěvky: 661
Bydliště: Tábor a okolí
Tomashr
No, já měl první Mini Optimu v roce 1996, příští rok budu mít kulaté jubileum:-DDD
Dokonce jsem se s ní vydal hrdě soutěžit na sedmičky do Brna tenkrát:-)) Mega Mini 7, Jes 50, 7 čl. NiCd 1000 mAh a neskončil jsem zdaleka poslední:-))
Jinak já bych Extreme zcela jistě potahoval foliií a kvůli kopci bych mu ufiknul i směrovku a udělal jí řízenou!!!!!!
Kdybych do něj šel, tak křídla vcelku, dopředu kolík, nebo jazyk a dva šrouby vzadu. Přece jenom nejlepší spojka je žádná spojka:-)


Naposledy upravil ariane dne úte 17.03.2015 8:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2009
Příspěvky: 661
Bydliště: Tábor a okolí
miglosh
Jdi do toho, přivezu pak Neo Iona a porovnáme to:-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 7:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
Ačkoliv tyto koncepce modelu nikdy asi lítat nebudu tohle je mi opravdu proti srsti...
http://lsmodel.cz/foto/extreme_2.jpg
jako výrobce bych se za to styděl. Když se LS snaží o co nejlepší kluz(tenký profil) tak vedle toho takový aerodynamický kopanec...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 8:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Těžko soudit, jaká tam je skutečná tloušťka profilu. Osobně se mi nechce věřit, že by se tam 8mm servo jako KST08X nebo MKS DS65 nevešlo, jenže to jsme zase u té předchozí debaty... Zájem o podobný model budou mít spíše ti, kdo mají představu něčeho "levnějšího" a u nich asi nebude ochota dát za výkonné extratenké servo 1000 či dokonce 1800 korun moc velká. A při použití "masovky" jako Hitec HS65HB za čtyři stovky už je naopak prakticky jisté, že to bude trčet ven :-(
Já tu krytku naopak naprosto chápu a v jisté smyslu Leoše spíš oceňuji za to, že nic nepředstírá a na web dal fotku, jak bude výsledek vypadat u typického zákazníka, to mi přijde férové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
tomashr píše:
Těžko soudit, jaká tam je skutečná tloušťka profilu. Osobně se mi nechce věřit, že by se tam 8mm servo jako KST08X nebo MKS DS65 nevešlo, jenže to jsme zase u té předchozí debaty... Zájem o podobný model budou mít spíše ti, kdo mají představu něčeho "levnějšího" a u nich asi nebude ochota dát za výkonné extratenké servo 1000 či dokonce 1800 korun moc velká. A při použití "masovky" jako Hitec HS65HB za čtyři stovky už je naopak prakticky jisté, že to bude trčet ven :-(
Já tu krytku naopak naprosto chápu a v jisté smyslu Leoše spíš oceňuji za to, že nic nepředstírá a na web dal fotku, jak bude výsledek vypadat u typického zákazníka, to mi přijde férové.



naprosto přesně ... tady absolutně není za co se stydět - to je úplný nesmysl ... naopak. Leoš samozřejmě má i ploché krytky (osobně jsem je na dvou křídlech Optim osazoval) a nebyl by problém je tady použít, pokud to dovolí servo. Tohle je vyfocené proto, aby bylo jasné, že se nikdo nemusí toho tenkého profilu nijak bát i s relativně normální technikou, pokud se ji tam rozhodne osadit. Ostatně na stránkách má někde v ceníku poznámku, že při objednávce je potřeba zvolit typ krytek. Nyní se například snad blížím finiši doosazení jednoho hezkého Backfire. To je bez debat letadlo se závodní ambicí, kde je vidět, že výrobce hodně vymýšlel a hledal ideální aerodynamiku anechával kvůli tomu dělat extra profily .... a i tam se prostě vystouplá krytka u serva křidélka dělá .... 10mm servo se tam prostě a jednoduše nevejde - 8mm už za určitých podmínek ano, ale i to za cenu určitého lehkého násilnění . Imho pokud chci co nejmenší odpor, tak je menší zlo udělat celý profil tenoučký a překousnout ten domeček, než kvůli servu dělat celý profil tlustší. A u tohoto letadla, po kterém sáhnou s ohledem na kategorii spíš na cenu citlivější nadšenci než závodníci to platí dvojnásob.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2015 10:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Co si pamatuji, tak do Optimy se serva kolem 10-11mm vejdou, tam je to OK (nevím jak u nejnovější Optimy V, kde taky avizuje tenčí profil).

Extreme je v tomto ohledu na zvyklosti LS opravdu trochu "extrém", kdy asi ty vyčuhující krytky bude muset použít naprostá většina zájemců. Osobně mám o smysluplnosti jisté pochybnosti, ale to už tu padlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: ned 02.08.2015 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Extreme kompozit už existuje:
http://f3x.mypage.cz/menu/optima-extreme-composit

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz