Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2015 21:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj Lidičky, měl už někdo možnost vidět ve vzduchu (alespoň prototyp) novinku Extreme od Leoše Svobody?
http://lsmodel.cz/index.php?page=model&model=extreme

Vypadá to sakra pěkně, jasně tvarové mířené do aktuálních F5B mašin s luxusně tenkým profilem a konečně někdo začal dělat v tomhle segmentu pořádný spojky u dvoudílnejch křídel, na to už jsem dlouho čekal, mňam tohle chci :P


Přílohy:
Extreme.jpg
Extreme.jpg
[ 432.18 KiB | Zobrazeno 2947 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2015 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Dokud to nebude celokompozit...tak je to nezajímavé.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: ned 15.03.2015 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Dokud to nebude celokompozit...tak je to nezajímavé.


musíš to brát tak, že LS má nějakou klientelu a nějakou filozofii výroby--polyš potažený dýhou, kdy je ta dýha přiznaná.

ta spojka je bezesporu super počin.

v podstatě obdoba toho, proč jeden český výrobce kompozitových modelu dává profily HQ i na akrobatické makety, ačkoli pak na zádech nelétají, jenže co s tím, když chce solventní evropská klientela duchodcu akrobaty, který budou blbuvzdorný v normálním letu a ke štěstí jim stačí občas nějaký výkrut, přemet, na tom není nic špatného.

si myslím, že není co jim vyčítat.
kdo potřebuje ke štěstí opravdu víc, připlatí si a kupuje jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 0:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
"Bič na Ion" byly a jsou Optimy :) zajímalo by mě každopádně, kam tohle ve srovnání s Optimami míří a strašně rád bych to vzal do ruky, abych porovnal ... každopádně moc hezký ... jsem rád, že Leoš tvoří dál a přesně jak tu padlo ... tahle technologie dává zajímavé poměry ceny a výkonu a je dost variabilní v provedení a má určitě své místo. Někdo s tím vydrží léta, někomu zachutná kompozit ... ale spousta lidí by se k tomu kompozitu rovnou nerozhoupala nebo ho nepotřebují :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 1:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
jindraj píše:
" ale spousta lidí by se k tomu kompozitu rovnou nerozhoupala nebo ho nepotřebují :)


ono když to vemeš kolem a kolem, jsou lidi, co i ten kompozit vymění nakonec za coptéru :oops:

takže ono to při tom zájmovém létání opravdu není prioritně jen o těch výkonech a kompozitech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 6:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
graup15 píše:
Dokud to nebude celokompozit...tak je to nezajímavé.


Dalibore možná pro tebe a pár jiných jedinců to nezajínavé je a bude, ale pro většinu normálních modelářů je tato technologie mnohem dostupnější už jen proto že na kompozita nemají a nebo si ho třeba ani koupit prostě nechtějí a věřím, že modely téhle výrobní technologie jsou a vždy budou běžnou modelářskou veřejností mnohem žádanější než celokompozity. Tedy zkus se na to nedívat takto zaujatě jednostranným pohledem, protože je to pravděpodobně zajímavější pro více lidí, než ty si možná myslíš :wink:


Citace:
"Bič na Ion" byly a jsou Optimy :)

jojo je to tak, ale Ion Neo už je generečně dál a je to vlastně jiný model než starý Ion a Extreme je na tom taky tak :wink:
Opět to vypadá na staronový souboj :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
No co by ne, ale trochu nechápu ten patvar na krytce serva a štěrbina na křidélku(klapce) která nemá kulisu to bude vytvářet pěkný aerodynamický odpor a zvyšovat opadání. Když teda ambice, tak drobátko dotáhnuté...

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
miglosch píše:
... Dalibore možná pro tebe a pár jiných jedinců to nezajínavé je a bude ...


tak on Dalibor to myslím neodsoudil, ale on je jedním z těch, co už jsou objektivně dávno nikde jinde, a tak tohle necíclí na něj. Ale hádám, že ta jeho poznámka má v kontextu s LS Model ještě jeden význam ... Leoš pracoval delší dobu na něčem, co mělo pracovní název Optima compozit a i vzhledově to vypadalo docela podobně jako tenhle Extrem. Já když jsem viděl ten nápis a malou fotku, tak první, co mě napadlo, že už je to upečeno a dostalo to nový a nyní již nepracovní název. Takže možná ta zmínka nebyla ani tak o kategorii modelu, jako spíš o tom, že u Leoše je Dalibor (a já také) zvědav hlavně na ten připravovaný 2m kompozitový kousek :) ... který ale zdá se zatím není ... což sice nevadí, jen tohle pro draky co už dlouho létají v kompozitových vodách není to nejzajímavější :)
... viz tady prototyp, co dělali ...http://f3x.mypage.cz/menu/bazar/optima-composit

miglosch píše:
jojo je to tak, ale Ion Neo už je generečně dál a je to vlastně jiný model než starý Ion a Extreme je na tom taky tak :wink:
Opět to vypadá na staronový souboj :)


no co jsem zatím viděl létat Iona Neo, tak můj pocit bohužel byl, že papírově jde o novou generaci, ale že původní Ion létal skoro lépe než ta "nová", která je sice designově sexi, ale konstrukčně i letově mě to nepřišlo jako posun. A ani stará ani nová nebyly tak dobré jako Optimy :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
zz píše:
No co by ne, ale trochu nechápu ten patvar na krytce serva a štěrbina na křidélku(klapce) která nemá kulisu to bude vytvářet pěkný aerodynamický odpor a zvyšovat opadání. Když teda ambice, tak drobátko dotáhnuté...


To křídlo je tloušťkou úplně jinde, než jakékoliv jiné letadlo stavěné touhle technlogií - má u kořene 12mm u nosníku ... je jasné, že u křidélka už jaksi není moc místa na servo - Leoš přitom dělá příslušentví (mj. krytky) i na tlustší serva, aby se vešla ... prostě tam musí být na servo domeček - nejspíš i na nějaké veletenké a tím spíš na normální ...

jinak ta štěrbina je prostě proto, že se to tam hýbe - pant - tyhle modely si pokud jsem viděl nikdy na zavětrování moc nehrají - ale udělat se tam dá ... to je už na majiteli


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Naprosto chápu,že upgradovaná de fakto další Optima je cílená na cenovku do 7 litrů. Ale...!!!
Jak já to vidím.
Za prvé to,že bude křídlo s ještě menší tloušťkou jen prohloubí problémy této technologie. Nikdy!!! to nebude tak přesné a pevné jako full kompozit (kdy spíš sedí Full Carbon provedení..neb ze skla by to dělal jen šílenec co si koleduje,že tomu zatleskají krovky)
Ten profil není špatný, ale žádná hitovka to taky není. Pro poletování ve stylu Ion..proč ne, ale rozjet to na skoro 300 za hodinu a vzít za to,tak to urobí zajímavé věci...což urobí i Ion neo...jenže na tuto rychlost ho stejně nikdo nedostane,takže to asi nevadí.

Na videu je hodně stará Surprise..(všimněte si,že je to takový pravěk,že jsem tam cpal A123 baterky) a nikdy!!! tak jako tenhle stařeček lítat dřevěnice LS-Extreme lítat nebude.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Prostě a jednoduše..pokud si je kupce vědom toho,že ke slovu Extreme to má hodně daleko...ni proti tomu nemám. Jako konkurence Ionu neo ..taky fajn. Ale nic víc od toho nečekat!!!

Já poslední dobou zjišťuji,že jakékoli sám sobě si vnucující kompromisy (ve smyslu ušetřím na tom a doufám,že to bude to co jsem chtěl) jsou na prd.
Zažil jsem to u letadel..zažívám to i u kopter.
Považuji Leošovo výrobky za Top v kategorii co dělá (sám jsem jich měl hodně), ale už i on by aspon jednu vlajkovou lod měl mít na jiném levelu.:-)

Ono se těžko vysvětlují nuance a pocity, ale večer dám nový thread..jak jsem stavěl Flipa od Topmodelu. Tam se to pokusím rozvést.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 15:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.12.2013
Příspěvky: 26
Bydliště: Je CZ
Ahojte,
tak nějak se připojuji ke Graupovi. Ve mně todle ero taky nevzbuzuje nějaké nezdravé nadšení.
V kostce je to pořád "klasický" elektrolet s dřevěným křídlem a tedy v podstatě žádná progrese.
Věřím, že si to ale své zákazníky najde. Pořizovací cena bude určitě podstaně příznivější než u dnešních F5B a lítač nemající srovnání, bude rád, jaké má cool ero. M.

_________________
www.mikeleee.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Mike Leee píše:
Věřím, že si to ale své zákazníky najde. Pořizovací cena bude určitě podstaně příznivější než u dnešních F5B a lítač nemající srovnání, bude rád, jaké má cool ero. M.


V tom je ale přece ten smysl, to je snad každýmu jasný, že žádný model nemuže ve své třídě dosáhnout výsledku, jako kompozitový model, ideálně full carbon, páč on i kompozitový pouze skleněný model, je vlastně naprosto nepoužitelná záležitost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
pepin píše:

ono když to vemeš kolem a kolem, jsou lidi, co i ten kompozit vymění nakonec za coptéru :oops:

takže ono to při tom zájmovém létání opravdu není prioritně jen o těch výkonech a kompozitech.


Pepine..ty zvíře!!! :-) :-) teď jsem si toho všimnul..hihi
Ono je to jinak,já pořád jedno full uhlí letadýlko mám. A je to tak,že už jsem u toho neměl co vymýšlet. Letové vlastnosti všech dobrých!!!Schválně píšu dobrých!!! kompozitů jsou tak podobné,že ať máš ten nebo ten..je to vcelku jedno. Pokud nesoutěžíš...a i tam je pilot to hlavní. (teda aspoň si myslím)
.
Kupovat průměrné kompozity..vyhozené peníze. No a ty coptery mne nadchly tím jejich ..jak to nazvat. No možná slovo technično..je to správné.
Za rok za dva si zase nějakého většího ptáka z uhlí pořídím. Na to můžeš klidně vsadit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 17:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ono si je dobře uvědomit, že ekonomické verze kompozitových modelů ať už je to Dion ze Satrie nebo Lizard a Sabre od Valenty jsou dnes cenově někde mezi 7-8 tisíci. A když si uvědomíme, že v ARF verzi vyjde Leošův Extreme na 5700 korun, tak to upřímně řečeno zas tak moc výhodná cena není, za pouhých 1500-2000 navíc máte model s hladkým křídlem z formy s dynamikou letu úplně jinde.
Ony jsou i tyto "levné kompozity" kompromisem, v tom má Dalibor pravdu, ale pořád jsou nesrovnatelně dále než Leošovy dýhovky.

Jinak já mám pro Leoše jistou slabost, ale myslím si, že z jeho produkce dává smysl jednak klasická "kultovní" Optima a pak ty spíše pomalejší modely, třeba Etalon XL, kde je drsnější povrch spíše kladem. Tyto modely mi dávají smysl - létají dobře a minimálně pokud si to člověk umí sám dodělat a tedy může kupovat ARC verzi jsou za slušné peníze.
Extreme na mě ale moc velký dojem nedělá, přijde mi to jako hraní si na něco, co daná koncepce stejně pořádně neumí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LS Extreme aneb bič na Ion Neo?
PříspěvekNapsal: pon 16.03.2015 17:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jinak takové veselé rýpnutí k tomu, jak si pořádný kompozit představuji já - právě jsem dodělal osazení zbrusu nového Pike Perfection. Hmotnost 1400g klasifikuji jako "těžký model pro taktické létání", taky to má větší serva na klapkách s větší odolností atd. Zatížení dělá 18,4g/dm2...
Na sezónu bych měl mít ještě Storka ze zbrusu novým trupem v provedení křídla "super, ale nesmí se na něj sahat", tam je cílová hmotnost 1200g a něco kolem 16g/dm2 - tomu se říká klidovka.
Surprise 15 jsem radši prodal abych si nezvykal "divočit" :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz