Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 16:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Druhým rokem létám s svým prvním EPP - Robin ( od Pelikána ). Jinak roky létám s klasickými špejláky... Už jsem to tu zmínil v jiné rubrice, že jsem s ní docela spokojený co se týká letu, tak i výdrž při ne zrovna hladkých přistáních. Je dostatečně pevný a pružný, i když opravy už také nějaké byly. Nyní uvažuju, že bych pořídil Robinovi ségru - Gamu 2100. Rád bych vyzkoušel jaké to je s klapkami.
Tak mě zajímá kdo ji má jak je s ní spokojený a jaké jsou zkušenosti, nějaké vychytávky, a tak.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 17:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Pořídil jsem ji klukovi na první učení, ale i já sní rád lítám na takové to večerní pohodové polétání, ale lze sní i pořádně blbnout, klapky jsou ok, ale kdy by tam nebyli, tak se nic neděje, pokud jsi z Prahy či okolí a lítáš mod 1, tak není problém se sní prolítnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 18:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Zdravím tady se to už probralo horem dolem ve vlákně Gama
viewtopic.php?f=16&t=46485
tak si počti

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 18:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
ja som na tom musel posunut bateriu dopredu, bolo uplne blbo tazisko

a este som zvacsil rozsah vyskovky, mala strasne male vychylky, pre chalana 10r je to oddychove lietanie, ziaden "strach" a stres

(mozno by aj ta vyskovka nakoniec stacila ale on chce so vsetkym "akrobatit")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 19:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2013
Příspěvky: 162
Bydliště: Most
Mám ji asi 6 let, nemám klapky a jsem také velice spokojený. Myslím klapky nejsou potřeba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 6:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.5.2015
Příspěvky: 51
Blog: Zobrazit blog (3)
Pred dvoma rokmi som kúpil pre krúžok 2 Gamy. Jedna s krídelkami a druhá aj s klapkami. Moje skúsenosti nie sú dobré. Obe mali ťažké zadné časti a nepomohlo ani premiestnenie baterky uplne dopredu , dovážili sme ešte 50 g olova. Modely sú náročné na pilotáž, žiadne pohodové lietanie , modely je potrebné neustále riadiť a pri strate rýchlosti padajú po krídle až do zeme.
Ešte bolo nutné robiť nové závesy na smerovku, pri pokuse o rozhýbanie sa ulomili. Modely ležia na skrini.
Minulý rok som kúpil Easy Glidera od Multiplexu- perfektný model pre začiatočníkov, lieta takmer sám a je s ním pohodové lietanie.
Je trocha drahší, ale vrele doporučujem.
VLAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 8:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.3.2018
Příspěvky: 20
Bydliště: ČR
Co člověk to názor. S Gamou jsem velmi spokojený. Bez klapek létá poměrně rychle a umí i základní akrobacii. Při malých klapkách se zpomalí a krásně krouží termiku. Na velké klapky se skoro zastaví a přistaneš si krokovou rychlostí k noze.
Létám s 3s 2200 mAh. Na motoru 10 min, ve vzduchu 40+ min. Nic jsem nedovažoval.
Pouze jsem musel u originálního motoru vyměnit ložiska.
Za ty peníze dobrá volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 9:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Vlad48 píše:
Pred dvoma rokmi som kúpil pre krúžok 2 Gamy. Jedna s krídelkami a druhá aj s klapkami. Moje skúsenosti nie sú dobré. Obe mali ťažké zadné časti a nepomohlo ani premiestnenie baterky uplne dopredu , dovážili sme ešte 50 g olova. Modely sú náročné na pilotáž, žiadne pohodové lietanie , modely je potrebné neustále riadiť a pri strate rýchlosti padajú po krídle až do zeme.
Ešte bolo nutné robiť nové závesy na smerovku, pri pokuse o rozhýbanie sa ulomili. Modely ležia na skrini.
Minulý rok som kúpil Easy Glidera od Multiplexu- perfektný model pre začiatočníkov, lieta takmer sám a je s ním pohodové lietanie.
Je trocha drahší, ale vrele doporučujem.
VLAD


teraz som si aj ja spomenul: musel som na smerovku dat normalne plastove panty s kovovou ihlou...

baterku som umiestnil hned za motor, aj tak nie je problem prehodit gamu na chrbat, ale aspon sa s tym uz "da" lietat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 14:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Když se Gama vyvážila, tak i lítala.. Ale žádná paráda to nebyla, tak šla do světa. Je to už celkem starý model, poohlídnul bych se po něčem jiném :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 15:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Gamu jsem koupil letos na jaře klukovi jako první model na kterém se učil létat. Gama ve verzi sport s křidélky a kompletně osazená od výrobce.
Létala docela pěkně,...
Proto jsem si ji od kluka půjčil a ráno jsem se šel proletět
Při 2 letu ve 4 minutě motorového chodu (jasně, že nestoupáno a vypnut motor a stále dokola) začala hořet od regulatoru..na zem dopadla po cca 50sek. kroužení v neřízeném letu, celá v plamenech.

Ještě štěstí, že spadla prakticky vedle místa startu a nezaletěla někam, kde by něco zapálila.

Regulátor není vůbec chlazen, a hodně se hřeje....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 19:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Ahoj
Gamu mám a nikomu bych ji nedoporučil kupovat, pokud si nechcete zvednout adrenalin na max.
Mám ji s klapkama a motor jsem nahradil těžším silnějším abych ji dovážil bez nějakého olova.
Hmotnost mě vyšla na 1650g a pokud si nehlídám rychlost, tak je schopna spadnout do vrtule a je potřeba tak 15m na záchranu .
Táhlo výškovky hruza , bez úprav je to snad nelítací model vhodný pověsit jako okrasu. Vyhněte se ji obloukem !!!
Když už ji mám tak s ní lítám ale jen minimálně za pěkného počasí. Je to adrenalin ale jak říkám bez hodně úprav to neletí.
Začátečníkovi bych doporučil Betku 1400 , nebo Bixlera 3 , ale každé neznačkové čínské letadlo chce vždy nějakou úpravu.

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 19:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
JoskaPilot píše:
Ahoj
Gamu mám a nikomu bych ji nedoporučil kupovat, pokud si nechcete zvednout adrenalin na max.
Mám ji s klapkama a motor jsem nahradil těžším silnějším abych ji dovážil bez nějakého olova.
Hmotnost mě vyšla na 1650g a pokud si nehlídám rychlost, tak je schopna spadnout do vrtule a je potřeba tak 15m na záchranu .
Táhlo výškovky hruza , bez úprav je to snad nelítací model vhodný pověsit jako okrasu. Vyhněte se ji obloukem !!!
Když už ji mám tak s ní lítám ale jen minimálně za pěkného počasí. Je to adrenalin ale jak říkám bez hodně úprav to neletí.
Začátečníkovi bych doporučil Betku 1400 , nebo Bixlera 3 , ale každé neznačkové čínské letadlo chce vždy nějakou úpravu.


s tou vyskovkou podobna skusenost, pisem o tom vyssie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 21:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Koukám že zkušenosti jsou různorodé, já kupoval starší z modelbazaru a nemůžu si stěžovat, vybavení setové a nic jsem nedovažoval baterie je v přední části mezi servy, pětiletý kuluk je schopen sní lítat i když jí hodně přetáhne nikam nespadne, jen se zhoupne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 9:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 19.11.2018
Příspěvky: 80
Bydliště: Jablonec n. Nisou
Taky mám gamu ale není to pro uplného začátečníka.

https://www.facebook.com/robert.pohl.16 ... 047&type=3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Létám s Gamou 2100 už 4 roky a jenom mohu potvrdit to co napsal Vlad48 a JoskaPilot. Teď vyzkouším variantu zvednutí křidélek o cca 2 mm abych vytvořil něco jako " negativy". Snad to bude stabilnější. Létání s ní je neustálý boj. A při vysunutí velkých klapek na přistání je to neustálý boj o přežití...a to mám namixované i s výškovým kormidlem. Po delší přestávce ( 1 měsíc) se éro pokaždé chová úplně jinak ( stále negativně). A to ho skladuji ve stálé teplotě a vlhkosti tak vůbec netuším proč by se mělo nějak zkroutit, když při kontrole je vše souměrné. Každopádně pro začátečníka nedoporučuji. Jo a mám tu variantu s lyžinou a zajištění křídel sponami.
Nebo mám model fabricky odfláknutý, protože se vyráběl v pátek odpoledne, kdy se každý už vidí na chalupě... :D

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz