Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2016 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Luboš ZLÍN píše:
ještě jedna varianta motoru:
AXI 2826/10 GOLD LINE V2 Long
https://www.modelmotors.cz/cs/product/detail/422/

Pujdu do tohoto motoru, doporucili mi ho u Reicharda

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Dotaz k modelu Sirius
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2016 19:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
Zdravim vsechny.Chci si zeptat na zkusenosti s elektrovetronem Sirius Reichard.Nekdo rika pohodove ero hlavne ne termicke poletani,nekdo k nemu ma pomerne vyhrady.Ctel bych po dvou predchzejicich modelech neco do termiky,tak neco na sviznejsi poletani.Model je starsi za prijatelnou cenu.Predem dekuji za vsechny nazory.Letu zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz k modelu Sirius
PříspěvekNapsal: sob 24.09.2016 7:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2014
Příspěvky: 13
Bydliště: Novy Malin, okr. Sumperk
Poridil jsem ho zacatkem leta take jako "second hand".
Pro srovnani :
Jeste mam jednoho vetrone - Challenger od Stauffenbiel - 2,4m rozp/1700g .. To je opravdu rychly vetron, schopny letat i v silnejsim vetru a nejakou akrobacii take da.. Narozdil od Siriuse ...
Sirius je naopak do klidu a mirnejsiho vetru,nekde ho tu prirovnavaji k autobusu :D . Akrobacii jsem s tim moc nedal, premet, vyvrtka, vykrut jeste jdou, ale na zadech se mi ho moc nedarilo udrzet.
Nekdy se zda, ze na obloze doslova proti vetru stoji. Termiku chyta ale velice dobre, bezne s nim litam 60 min/2-3 min motor letu.. Pokud mate nervy litat par metru nad terenm, tak i tam se ta termika da... Jinak na vecerni poletani pred zapadem slunka v termice je to relax..Start delam sam z ruky, s tim problem neni.

_________________
el.vetrone // Hitec Aurora9 //Staufenbiel Challenger (2,4m) // Sirius Reichard (3,08m)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz k modelu Sirius
PříspěvekNapsal: sob 24.09.2016 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
[quote="ivonovak"]Poridil jsem ho zacatkem leta take jako "second hand".
Pro srovnani :
Jeste mam jednoho vetrone - Challenger od Stauffenbiel - 2,4m rozp/1700g .. To je opravdu rychly vetron, schopny letat i v silnejsim vetru a nejakou akrobacii take da.. Narozdil od Siriuse ...
Sirius je naopak do klidu a mirnejsiho vetru,nekde ho tu prirovnavaji k autobusu :D . Akrobacii jsem s tim moc nedal, premet, vyvrtka, vykrut jeste jdou, ale na zadech se mi ho moc nedarilo udrzet.
Nekdy se zda, ze na obloze doslova proti vetru stoji. Termiku chyta ale velice dobre, bezne s nim litam 60 min/2-3 min motor letu.. Pokud mate nervy litat par metru nad terenm, tak i tam se ta termika da... Jinak na vecerni poletani pred zapadem slunka v termice je to relax..Start delam sam z ruky, s tim problem neni.[/quote
Odkud jsi ho kupoval ? Je to opravdu dost autobus

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2016 13:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 5 - Radotín
Tak je to autobus, létám s ním od r. 2011, teď ne tak často... ve vzduchu se zdá být pomalý, ale létal jsem s ním i za silného větru a neztratí se v něm... záleží na seřízení, doporučuji těžiště dozadu, jak tady bylo již napsáno, snažit se, aby byl lehčí, čili baterky tak do 320 gramů celkem. Motor tam mám červený Turnigy 3648 850 kV s 3s lipoly tzn. nějaký Axi, jak bylo psáno, asi 2826/10 bude OK. Na častější polétání už není šikovný, já vidím spíš jako ideální, pokud jde o běžné modely a Reicharda, Mistrála, kterému jsem přišel znovu na chuť po změně trupu (se servem výškovky ve směrovce): je rychlejší, obratnější a všestrannější. Do večerního klidu bych Siria nedoporučoval, spíš do termického počasí, do klidu to chce něco lehčího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 18:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
aka píše:
Tak je to autobus, létám s ním od r. 2011, teď ne tak často... ve vzduchu se zdá být pomalý, ale létal jsem s ním i za silného větru a neztratí se v něm... záleží na seřízení, doporučuji těžiště dozadu, jak tady bylo již napsáno, snažit se, aby byl lehčí, čili baterky tak do 320 gramů celkem. Motor tam mám červený Turnigy 3648 850 kV s 3s lipoly tzn. nějaký Axi, jak bylo psáno, asi 2826/10 bude OK. .

Mám doma AXI-2820/10. Jde ještě použít do Siriuse?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Axi 2820 maji u nas kluci v Proxime, ja mam v Siriovi 2826 Long
https://www.rcalbum.cz/model/9414-siriu ... chard.html

Takze odpoved je, ano poleti to i s tim co mas.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 19:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Luboš ZLÍN píše:
Axi 2820 maji u nas kluci v Proxime, ja mam v Siriovi 2826 Long
https://www.rcalbum.cz/model/9414-siriu ... chard.html

Takze odpoved je, ano poleti to i s tim co mas.

Díky moc za info. Pak tu mám ještě MVVS-4,6/840kv. Ale někde jsem četl, že do toho dávaj tu více kv. Tak nevím o vhodnosti. Prostě bych si chtěl pořídit nějakého větroně kolem 3m. Spíše termika, poletování a vyblbování, než honění na maximálních rychlostech a géčkách ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Kdyz je termika, tak Sirius drzi na nebi jak pribity, jednou jsem pristaval po hodce a pul, protoze se smrakalo a drzel by na nebi snad do rana. Letam s nim i na svahu, optimum je 3-5m/s, ale dal jsem i 9-12 m/s, ale to nebylo pohodove letani. Vozim na nem i kameru na kabine. Je to univerzal i kdyz je mekci nez Proxima. Mrkni na web co mam v podpisu, clanky Pod kridly.

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 21:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Luboš ZLÍN píše:
Kdyz je termika, tak Sirius drzi na nebi jak pribity, jednou jsem pristaval po hodce a pul, protoze se smrakalo a drzel by na nebi snad do rana. Letam s nim i na svahu, optimum je 3-5m/s, ale dal jsem i 9-12 m/s, ale to nebylo pohodove letani. Vozim na nem i kameru na kabine. Je to univerzal i kdyz je mekci nez Proxima. Mrkni na web co mam v podpisu, clanky Pod kridly.

Díky za odkaz, mrknu.
A propo, který by byl teda vhodnější AXI nebo ta MVVSka


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Trochu jsem váhal (1,5roku), ale konečně jsem se rozhoupal a dal jsem do Siria při létání na svahu balast 250g. Létalo to jak polité živou vodou. Najednou tomu nevadilo ani 10-12m/s a umělo to letět i proti větru a nejen jako pouštění draka na špagátku. S termikou to nad a před svahem také nemělo absolutně žádný problém. Takže, velká spokojenost. Doposud jsem na svahu létal bez balastu, případně jen s kamerou (cca. 100g), která ale byla na kabině jako obrovský brzdící štít, takže letové parametry -100 :-)

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 16:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2018
Příspěvky: 2
A mohl bys, prosím, napsat konečnou celkovou hmotnost a polohu těžiště?Chtěl bych Siriuse taky trochu oživit do větru :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 22:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Hoki píše:
Prostě bych si chtěl pořídit nějakého větroně kolem 3m. Spíše termika, poletování a vyblbování, než honění na maximálních rychlostech a géčkách ....
Teď je zrovna na modelbazaru Laguna 3m.
Dotyčný píše "hotliner", což je samozřejmě kravina - lítám s ní. Je přesně na to, co popisuješ, jen cena mi přijde trochu nadsazená.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 5:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
doktorkop píše:
A mohl bys, prosím, napsat konečnou celkovou hmotnost a polohu těžiště?Chtěl bych Siriuse taky trochu oživit do větru :wink:


Těžiště 95mm, váha asi 2300g, mím to na RC albu, ale tam se opět nejde dostat

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIRIUS Reichard
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 22:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2018
Příspěvky: 2
Děkuju.Tak to takhle vyzkouším


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: IAN a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz