Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Zdravím,

zjistil jsem že tu o ní není ještě ani vlákno. Před časem při brouzdání po Leošových stránkách jsem narazil na toto velmi zajímavé letadlo :

http://lsmodel.cz/index.php?page=model& ... ng-elektro

jediná "lepší - myšleno detailnější" recenze :
http://lsmodel.cz/odkazy/wing_2.jpg

Model mne zaujal natolik a to že jsem doma měl od Jirky 2836-1000 + 40A Mystery regl že nešlo odolat.
Aktuálně čeká na kužel pohodalet a půjde do vzduchu, serva klasika HS-56.
Mluvit o kvalitě zpracování nemá cenu - je to prostě klasická vysoká kvalita ale co mne dostalo je skladnost,
mám verzi s půleným křídlem takže ideální letadlo na tůry nebo do auta (krabice délky 70 cm).

Už se nemůžu dočkat záletu co vy ... máte ho někdo ? Budu vděčný i za nějaké případné typy ale zatím tam hodím nastavení od Leoše- to nikdy nezklame :).

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Naposledy upravil Milan Nes dne úte 26.08.2014 20:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Model nemám, ale dovolím si malú poznámku. Nejedná sa o deltu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
samokřídlo, sry ... po 14 hodinové šichtě jsem vláčnější :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 5:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Winga mám - viz moje recenze na stránkách LS model, uveřejněná v RCR. Jsem s ním maximálně spokojen, skladnost, kdyko-li k použití, letové vlastnosti fain. K použití na svahu i na rovině. Až mně odejde, rozhodně objednám dalšího.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
rtep píše:
Winga mám - viz moje recenze na stránkách LS model, uveřejněná v RCR. Jsem s ním maximálně spokojen, skladnost, kdyko-li k použití, letové vlastnosti fain. K použití na svahu i na rovině. Až mně odejde, rozhodně objednám dalšího.


Měl bych dotaz. Vyosení vychází kolik a při jakém pohonu?
Ptám se proto, že v minulosti jsem s vyosováním dlouho laboroval teoreticky, pak jsme vlepil motorovou přepážku a zjistil že je to vyosené málo. Muselo se to dovyosovat, což způsobilo ne zrovna pěknou mezeru mezi kuželem a čumákem modelu.

A druhý dotaz (myslím, že jsem to na stránkách LS model neviděl), křídlo je jaké? PS+balza?

A třetí dotaz, v recenzi jsem četl, že bylo nutné křídlo ještě dodělat co se povrchovky týče. To platí i nyní? Nebo lze stavebnici koupit poněkud více dokončenou?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Ticcino píše:

A druhý dotaz (myslím, že jsem to na stránkách LS model neviděl), křídlo je jaké? PS+balza?



co vím, tak Leoš dělá vše PS + dýha - sendvič ti nicméně na přání dokáže různě vyztužit nebo naopak vylehčit - a to velmi variabilně od pampelišek po x vrstev uhlí, prodloužené nosníky, různé spojky atd. Nejlepší je se mu ozvat a probrat co bys rád a domluvíte se, jak bude provedeno

Ticcino píše:

A třetí dotaz, v recenzi jsem četl, že bylo nutné křídlo ještě dodělat co se povrchovky týče. To platí i nyní? Nebo lze stavebnici koupit poněkud více dokončenou?



to samé jak výše ... udělá ti podle debaty verzi jak bez povrchovky (typicky když si chce někdo potahovat fólií, nebo si sám trochu divočeji lakovat), nebo dělá i povrchovou úpravu lakem - dokáže ti udělat různé barevné provedení dle momentální dostupnosti barev a tvého přání - nečekej žádný airbrush kouzla, ale nějaké základní variace pruhů a ploch nejsou obvykle problém.

Dokáže po dohodě i model osadit úplně nebo zčásti. Takže jde vzít plynule cokoliv mezi holým kitem a zalétaným letadlem.

...

Leoš nedělá co vím letadla na sklad (kromě těch pro sebe na testy a ukázky) - obvykle i když je udělá pro sebe, tak mu je lidi koupí pod rukama a nezbude mu skoro žádné. Takže prakticky co kus, to zakázková výroba pro konkrétního majitele a podle konkrétního přání. Dnes jsem se ho ptal kvůli letadlu pro kamaráda, co se mu líbila moje Optima a nyní bere zakázky s dodáním někdy později v listopadu - tož tak :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Leoš dělá přímo na míru pro každého, na sklad nedělá vyjma trubek a gondol nic.

Letadla dodává od základu (bez povrchovky) až po komplet k letu ...

Navíc plno optimalizací, jako třeba já mám dělené křídlo pro ultra skladnost, ale třeba dělal i na zakázku větší rozpětí u Etalona co jsem od něj měl atp ...
Třeba jsem chtěl jinak Směrovku, kolík u F3K atp nikdy nic nebyl problém a narovinu za směšné ceny (třeba to větší křídlo stálo pár korun)
nebo jednou mi dokonce namíru dělal křídlo podle druhé poškozené půlky ... aby vše lícovalo

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Létám s Wingem asi měsíc, lítá parádně, to jo, jen to přistání s ním je dost rychlé.( myslím, že Fun Jet mi přistával pomaleji)
Přemýšlím, jestli by nějak nešly dodělat brzdy.
Motor to chce kolem 50 gramů, jinak je třeba dovažovat vzadu. Osobně mi to s Megou 16/15/3 a při použití dvoučlánku 2600mAh vyšlo asi 20 gramů do ocasu a to jsem směrovku potahoval papírem, lakoval, kitoval, brousil a barvil, prostě váhou nešetřil. :(
Vyosení jsem udělal podle zaříznutí trupu a musel jsem do plynu velmi lehce přimixovat výškovku-potlačit.
Hmotí mi to asi 650 gramů a po rozjezdu to leze nahoru 17 m/s.
Pořizoval jsem ho primárně na svah, ale ještě jsem se na kopec nedostal. P.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Já sem kvůli těžišti opravdu radikálně říznul čumák na 38 ku kužel což je maximum co reálně jde fiknout, teď mi dorazí kužel tak to složím a pošlu výsledky jak to dopadlo
Milan

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 15:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Já to chtěl osadit šuplíkovými zásobami a 30 mm kužel i Mega tam byla, takže tak.
O kolik se zkrátil trup na ten 38 mm kužel? P.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
2,2 cm proti 30 ce kuzelu .... a stejne pujde nejake olovo do zadu.je to delane na lehci pohon.ja to prehnal :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 16:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Tak to jsem zvědavej, jak to dovážíš, mohlo by to vyjít bez olova v zádi, motor ti váží zhruba stejně jako ta Mega a zřejmě použiješ 3-článek, který bude z větší části za těžištěm. P.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.08.2014 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
taky doufám, plánuju 3s 1100 hyperion

taky to mám primárně na svah ale cílová skupina je letadlo na kamkoliv = ultra skladné

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.08.2014 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Taky na nej koukam a uz sem si s Leosem psal, zatim vaham zda poridit ci ne - moje luftwaffe je aktualne vice stroju nez casu s nimi letat. Chci delene kridlo vyuzit domaci zasoby, takze motor mega (pripadne nejaky levny z hk nebo bazar) a tri clanky 1300mAh. Laka me ta skladnost modelu

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Trošku oživím toto vlákno neboť jsem se konečně rozhoupal ke zprovoznění svého Winga-E :D Jsem jeho druhým majitelem, ale kupoval jsem ho v super stavu. To mi však nezabránilo v provedení drobných úprav (výměna serv a regulátoru), změna uložení baterie a přijímače včetně vyvedení a fixace jeho antén. Wing má v současné době malinko pod 630 gramů a jsme ve fázi seznamování a zalétávání.
První pokusy byly docela divoké, měl jsem za to, že jsem éro dostatečně vyvážil, ale opak byl pravdou. Těžiště jsem měl opravdu fous za doporučenou maximální vzdáleností od náběžky a let vypadal spíše jako mávání ocasní ploutve velryby :D Dal se uřídit, ale byla to honička. Teď pozvolna ubírám ze zátěže, kterou mám na ocasní trubce a chování éra se rapidně zlepšuje. Ještě to není úplně podle mých představ, ale i tak Wing lítá jako ďábel. Vzhledem k pohonu jsem v dostatečné výšce za pár vteřin a i po vypnutí motoru se s Wingem dá lítat pěkně svižně :D Kamarád to komentoval slovy: "Pořídil sis pěknou raketku".
Už se těším až bude definitivně vyladěný.

Zde je odkaz na pár fotek z úprav a snad bude brzy i nějaké video (seženu-li pohotového kameramana :D )

http://jfv.rajce.idnes.cz/Wing_Elektro/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz