Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Kolecka uz jsou doma takze to vyzkousim. Pripadne je zkusim odlehcit.

Uvidime, pohon ma 700W tak snad s tim hne.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Amper píše:
Kolecka uz jsou doma takze to vyzkousim. Pripadne je zkusim odlehcit.

Uvidime, pohon ma 700W tak snad s tim hne.


vůbec bych se téhle váhy ani trochu nebál .... bude to naopak stabilnější, nebude to poskakovat na kdejakém trsu. do pohybu se to v pohodě dá a zase jakmile to jednou pojede, tak to jen tak snadno nezastaví - bude to lépe a déle pokračovat ve směru a rychlosti letu jakmile se zvedne, takže hrozí menší riziko nějakého ťukance s VOP, atd. tím, že se jen veze po zemi a nelétá je ta váha u vozíčku spíš jen otázka manipulace než té vlastní jízdy. Aby se to nějak bořilo na těch 4 kolech a byl tam tedy nějak citelnější odpor, to by musel mít 30+ kg


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 10:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2012
Příspěvky: 46
Mám to vyzkoušeno čím těžší vozík tím delší dráha rozjezdu.nebo pořádně přemotorovat. Sada na obrázku je za 1380kč s DPH. Váha je komplet 1350gramů.
Příloha:
startovací vozík 1.jpg
startovací vozík 1.jpg
[ 81.44 KiB | Zobrazeno 2915 krát ]

Příloha:
startovací vozík 2.jpg
startovací vozík 2.jpg
[ 80.69 KiB | Zobrazeno 2915 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 01.08.2014 10:23 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10763
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Minulý víkend jsem viděl, dle mě, asi nejlepší řešení na start většího větroně.

Větroň měl k trupu přidělaný normální vysoký dvokolový podvozek a odstartoval zcela v pohodě jako běžný motorák.
Po startu se otočil a nad dráhou podvozek odhodil na padáčku.

Dle mě dokonalé řešení. Trupu jedno servo navíc, ale to je detail.

Jistota startu byla ZCELA jinde, než startovacího vozíku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: čtv 14.08.2014 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
TomasC píše:
Minulý víkend jsem viděl, dle mě, asi nejlepší řešení na start většího větroně.

Větroň měl k trupu přidělaný normální vysoký dvokolový podvozek a odstartoval zcela v pohodě jako běžný motorák.
Po startu se otočil a nad dráhou podvozek odhodil na padáčku.

Dle mě dokonalé řešení. Trupu jedno servo navíc, ale to je detail.

Jistota startu byla ZCELA jinde, než startovacího vozíku.


nakonec jsem se rozhodl to vyřešit stejným zpusobem, navíc to servo i vypínací mechanizmus už tam mám kuli aerovlekum, pouze to servo potuním o druhé táhlo ještě na zadní západku podvozku.

pokud bude stačit tuhost těch uhlíkových rovingu, tak to k trupu přistabilizuji pouze klíny z epp, ale spíš počítám, že to bude chtít ještě dolaminovat uhlíkovou tkaninou, nebo střed podvozku s předním uchytem propojit nějakým duralovým profilem.

Na samovolné vypadnutí se spoléhat nechci, tak se tam pokusím nějak vyřešit asi předpruženou planžetu u předního i zadního uchycení.

rád bych to vyřešil tak, abych vubec nemusel dělat zbytečně prulet nad startovací plochou, ale rovnou po odlepení od země to mohl odhodit, pokud to vyjde lehké, jako že by mělo, páč je to před těžištěm, místo padáku dám asi spíš pouze barevnou stuhu.

Příloha:
SAM_0062.JPG
SAM_0062.JPG
[ 36.22 KiB | Zobrazeno 2784 krát ]


Příloha:
SAM_0063.JPG
SAM_0063.JPG
[ 63.75 KiB | Zobrazeno 2784 krát ]


Příloha:
SAM_0065.JPG
SAM_0065.JPG
[ 54.82 KiB | Zobrazeno 2784 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: čtv 14.08.2014 21:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasC píše:
... asi nejlepší řešení na start většího větroně...

Nejen větroně...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Je vyřešen i ten Pepinův požadavek odhozu... ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 15.08.2014 11:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
Kolečka
http://servis-kocarku.cz/?p=productsMor ... me=Kolecko

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 15.08.2014 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak vozejček je připravenej k prvnímu testovacímu zkušebnímu letu.

nakonec jsem to udělal komplet z duralu, ten uhlík se mi moc nezdál, páč na rozdíl od hliníku se neohne, ale rupne, navíc jsem ještě prohrabal pár krabic s modelářským bordelem let minulých a našel jiný lehčí duralový podvozek a jako bonus i padáček ze světlice, celé to váží 200g a ten padák to v pohodě zvládá--pokus proběhl z okna v druhém patře .

boční rozpěrky z epp tam vlepím až před záletem, aby šli křídla relativně rovně, ale i jen zastrčené to neuvěřitelně zpevní, v podstatě je z toho opravdu seriozní model s pevným podvozkem, který tam opravdu drží pevně jako u motoráka.

nakonec jsem nemusel dělat ani druhou posuvnou západku, zadní trn je tam pouze zastrčený do přilaminované duralové podložky, takže přichycení a odhoz je řešený opravdu pouze háčkem pro aerovlek--
--tyčkou, která vjíždí do té díry zespodu trupu.

tu západku podvozku jsem udělal z ohnutého předpruženého ocelového drátu, takže jakmile zasunu vlečnou tyčku, okamžitě to vyskočí a jak to padá, vyhákne se to ze zadního uchytu---tolik teorie, jak to bude probíhat v praxi se uvidí :lol:

jediný, z čeho mám trochu bobky, jak se bude těch 200g před těžištěm líbit foxikovi při startu, ale asi to bude v pohodě.

pokud se to osvědčí, ještě možná nějak dořeším možnost použít i větší kola z kočárku, mám dvě velikosti, ale na ten plac, pro který jsem to ted dělal to je zbytečné, tam je ta plocha vcelku upravená, teda pokud netrefím díru od sysla :oops:
Příloha:
IMG_4249.JPG
IMG_4249.JPG
[ 72.1 KiB | Zobrazeno 2658 krát ]


Příloha:
IMG_4250.JPG
IMG_4250.JPG
[ 57.95 KiB | Zobrazeno 2658 krát ]


Příloha:
IMG_4251.JPG
IMG_4251.JPG
[ 65.49 KiB | Zobrazeno 2658 krát ]


Příloha:
IMG_4252.JPG
IMG_4252.JPG
[ 61.55 KiB | Zobrazeno 2658 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: sob 16.08.2014 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak první start zdokumentován, šlo to jako po másle, horší už to ale bylo dostat zpátky na zem ten model, sem si myslel, že to nebude v závětří a turbulenci za kopcem s větším těžším modelem tak hrozný, chyba lávky, přišla hulava a s modelem to v té turbulenci za kopcem mlátilo jak s kusem papíru.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Těch cca 200g před těžištěm se ukázalo jako naprosto nepodstatných, jen je potřeba trochu přitáhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: čtv 28.08.2014 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ja jsem dneska udelal let z noveho vozejku s koleckama z kolebezky a spokojenost.

Diky hmotnosti, velikosti kolecek a loziskum jeden vozik i po trave velmi dobre takze pokracuje v ceste i po zvednuti modelu a tudiz odpada problem s dotykem vejskovky. Navic (opet diky vyssi hmotnosti) se nekona zadne odlepovani voziku od zeme nebo prevraceni.

Prumer kolecek je 20cm a k Minimoa 3.4m s 700W jdou akorat.


Přílohy:
WP_20140828_18_35_16_Pro.jpg
WP_20140828_18_35_16_Pro.jpg
[ 119.09 KiB | Zobrazeno 2398 krát ]


_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 12.09.2014 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Před časem jsem kupoval kolečka od výrobce odrážedel, vč. Lžisek 2kola za cca 300k a průměr 28cm, obutí lehonká mechovka, šíře odhadem 4cm. Další dvě jsem pořídil z kola koupenáho v bazaru. Nakonec zvítězil jednokolý odhazovavací podvozek uchycený do trupu na kolík a odpadne sám po startu. Hlavně to musí jít lehce,jinak tahem od vrtule mi zůstával v trupu a při průletu a ubrání plynu odpadl. Bohužel jsem ho nesebral a trefil při přistání.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 7:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Jelikož jsem od železa , tak to u mě dopadlo takto http://pepe71.rajce.idnes.cz/RC_Ka_6e/ :) Vaha modelu 7kg.

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Co se týče vozíku na větroně doporučuji tento, je drahej jako kráva, ale start je úplně bezproblemový. Ikdyž vypadá nedůvěryhodně, tak je pěkně pružný, reaguje perfektně na směrovku, on se celý dalo by se říct kroutí, ale díky tomu je odpružený a i řiditelný. Používám ho na start 6metrovky cca 11kg.
Nikomu ho za tu cenu samozřejmě nevnucuji, třeba by ho někdo šikovný mohl obšlehnout:-)
http://www.benovoletadylka.cz/startovac ... p-313.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: sob 27.09.2014 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vozejk zajímavej, cena už méně. Obšlehnout není problém, ale myslím pokud to má celé průměr 6mm a nápravy 8mm, že pokud se to povaří, tak v těch spojích se to bude ohybat. Musel by to být nějaký lepší (pružnější) materiál. Nejsem ale strojař. Jinak vyrobit není problém.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vozejcek k vetroni
PříspěvekNapsal: pát 03.10.2014 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
petrajksner píše:
Co se týče vozíku na větroně doporučuji tento, je drahej jako kráva, ale start je úplně bezproblemový. Ikdyž vypadá nedůvěryhodně, tak je pěkně pružný, reaguje perfektně na směrovku, on se celý dalo by se říct kroutí, ale díky tomu je odpružený a i řiditelný. Používám ho na start 6metrovky cca 11kg.
Nikomu ho za tu cenu samozřejmě nevnucuji, třeba by ho někdo šikovný mohl obšlehnout:-)
http://www.benovoletadylka.cz/startovac ... p-313.html



Tak mi to nedalo


Přílohy:
IMG_20141003_183544.jpg
IMG_20141003_183544.jpg
[ 114.67 KiB | Zobrazeno 1971 krát ]


_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz