Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Raptor úprava pylonu vyosení motoru
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 8:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Tak mám hotovo. Tedy nahrubo, teď ještě rozmítit FPV vybavení a RC doladit těžiště a drobnosti.
Nadstavba kabiny na fotce úplně nesedí, bude výš - není tam podložené křídlo.
Pohon je dle očekávání bomba, tichounkej a velice výkoný.
Nastavil jsem cca 1/2 plynu a na klešťáku tam teklo 18A na zemi, čili v letu udržovací rychlost bude cca 10-12A což bude super.
Zatím jsen nadšený bližší foto jsou v galerii.
https://plus.google.com/u/0/photos/1093 ... 6532208033


Přílohy:
IMG_1029.JPG
IMG_1029.JPG
[ 62.86 KiB | Zobrazeno 1411 krát ]

IMG_1032.JPG
IMG_1032.JPG
[ 58.42 KiB | Zobrazeno 1411 krát ]

IMG_1036.JPG
IMG_1036.JPG
[ 48.1 KiB | Zobrazeno 1411 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 23.05.2014 9:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Udělal jsi to moc pěkně.
Možná by se dalo říci, že až zbytečně moc.:wink:
Ale na druhou stranu, máš pravdu s tím, že provozovat to tak jak to bylo zakoupeno, si koleduje o malér.
Raptora jsem si také pořídil (1600mm), ale jenom proto, že byl u Nás jednoduše dostupný a za celkem rozumný peníz.
Potom jsem sondoval zkušenosti majitelů z provozu a celé to předělal, i když ne tak moc, jako ty, ale z původní výbavy zbyl jenom drak :lol: .
Vyměnil jsem:
- Motor, za Turnigy 1450KV
- Regulátor - FOXY R-65SB (měl jsem jeden plonkovní v šuplíku)
- Serva za HS 82MG a MEX-85BB MG Digital
Další úpravy:
- Olaminování vnitřních překližkových dílů, údajně se lámou - štípají.
- Výměna táhel, včetně jejich vedení.
Tady pozor, zjistil jsem, že původní trubky vedení táhel, jsou zdrojem rušení.
- Podložil domek motoru olaminovaným "klínkem". Schválně jsem to dole neuzavřel, pro lepší proudění vzduchu.
Sklon kolem 15° by měl být pro potlačení většiny klopného momentu dostatečný, když ne tak to později upravím.
- Do původní gondoly motoru jsem dal upravený úchyt motoru a trochu ji zevnitř vyztužil.
- Motor potřeboval jinou kleštinu, původní hodně házela.

Na ostatní jsem se vybodl, mělo by to být dostatečné.
S vrtulí APC-E 8/6 a 3čl LiPol, na zemi plný plyn něco kolem 370-400W, což by mělo stačit.
Nějaké fotky mám zde: viz. - http://vscharlie.rajce.idnes.cz/FPV_Raptor/
Je to před dokončením, pár věcí jsem pak ještě dodělal, nebo předělal.
Uchycení vysílače a pojištění platformy pro kameru.
Ostatní, jako přestříknutí pár věcí bílou a drobná barevná zvýraznění křídla, jsou spíše kosmetického rázu.

Bohužel zatím to ještě něletělo - buď není čas, ale poslední dobou hlavně není počasí.
Buď prší, nebo fouká tak, že i ptáci chodí pěšky.. :(

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.05.2014 9:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
VSCharlie píše:
...... zjistil jsem, že původní trubky vedení táhel, jsou zdrojem rušení...... :(

Taky to máš fajn udělaný.
Ale zaujala mě ta poznámka o rušení. Mužeš to trochu rozepsat, o co jde?
Dík...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.05.2014 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
VSCharlie píše:
Udělal jsi to moc pěkně.
Možná by se dalo říci, že až zbytečně moc.:wink:
Ale na druhou stranu, máš pravdu s tím, že provozovat to tak jak to bylo zakoupeno, si koleduje o malér.
Raptora jsem si také pořídil (1600mm), ale jenom proto, že byl u Nás jednoduše dostupný a za celkem rozumný peníz.
Potom jsem sondoval zkušenosti majitelů z provozu a celé to předělal, i když ne tak moc, jako ty, ale z původní výbavy zbyl jenom drak :lol: .
Vyměnil jsem:
- Motor, za Turnigy 1450KV
- Regulátor - FOXY R-65SB (měl jsem jeden plonkovní v šuplíku)
- Serva za HS 82MG a MEX-85BB MG Digital
Další úpravy:
- Olaminování vnitřních překližkových dílů, údajně se lámou - štípají.
- Výměna táhel, včetně jejich vedení.
Tady pozor, zjistil jsem, že původní trubky vedení táhel, jsou zdrojem rušení.
- Podložil domek motoru olaminovaným "klínkem". Schválně jsem to dole neuzavřel, pro lepší proudění vzduchu.
Sklon kolem 15° by měl být pro potlačení většiny klopného momentu dostatečný, když ne tak to později upravím.
- Do původní gondoly motoru jsem dal upravený úchyt motoru a trochu ji zevnitř vyztužil.
- Motor potřeboval jinou kleštinu, původní hodně házela.

Na ostatní jsem se vybodl, mělo by to být dostatečné.
S vrtulí APC-E 8/6 a 3čl LiPol, na zemi plný plyn něco kolem 370-400W, což by mělo stačit.
Nějaké fotky mám zde: viz. - http://vscharlie.rajce.idnes.cz/FPV_Raptor/
Je to před dokončením, pár věcí jsem pak ještě dodělal, nebo předělal.
Uchycení vysílače a pojištění platformy pro kameru.
Ostatní, jako přestříknutí pár věcí bílou a drobná barevná zvýraznění křídla, jsou spíše kosmetického rázu.

Bohužel zatím to ještě něletělo - buď není čas, ale poslední dobou hlavně není počasí.
Buď prší, nebo fouká tak, že i ptáci chodí pěšky.. :(


Jo to sedí tady ve Varech fouká jako prase. Taky neletěl, ale nemám to úplně hotové. Přišlo mi FY41AP tak zabudovávám atd. Jinak možná chápu, že by táhla mohla "rušit". Jsou to uhlíkové trubičky, ale zase by se musela dotýkat té trubičky anténa buď 2,4GHz nebo mít umístěn Tx 5,8GHz pod nima což nemáš. Také bych byl rád kdyby si to rozepsal. Máš extra baterku pro obraz nebo máš 2 3S paralelně?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.05.2014 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Na těch fotkách je to vidět, i když přiznávám, že ne moc dobře. :(

Původně jsem tam dal:
Pohon - tříčlánek 2200mAh, viz. - http://eshop.reichard.cz/akumulatory/ak ... -volt.html
Pár sad mám do jiných letadel, tak jsem je použil.
Pro FPV - tříčlánek 1000mAh, viz. - http://eshop.reichard.cz/akumulatory/ak ... -volt.html
Napájí přes OSD kameru i vysílač Boscam 200mW.
Při použití pohonného tříčlánku 220mAh, je musím mít namáčknuté na doraz v "čumáku", aby vyšlo těžiště.
Tak jsem do Raptora koupil na zkoušku WHITE LINE 45C 4000 mAh 3s, viz. - http://eshop.reichard.cz/akumulatory/ak ... -volt.html
To mi umožní jejich posunutí dozadu, nebo pokud bude třeba tak posunutí těžiště dopředu.
Kapacita navíc, taky není k zahození a při jejich ceně to celkem jde.
Mimochodem LiPol White Line, zejména 45C (červené), jsou velice slušné baterky a za dobrou cenu.

K tomu rušení od táhel..
Netuším jak (asi po páce), ale dokud tam byly ty původní uhlíkové trubky, mimochodem dost křehké bláto, tak mi serva cukala jak divá.
A to jsem si dal pozor a všechna vedení separoval zvlášť, aby se nemohla ovlivňovat.
Možná je to přenos po vedení od FV vysílače do stabilizační jednotky (OSD).
Koupil jsem Cyclops Storm OSD v. 1.1, za tu cenu mi to připadá jako slušný kompromis.
O FY401 jsem taky uvažoval, ale je to moje první FPV, tak jsem nechtěl přehánět - snad příště.

Do čeho jsem trochu zainvestoval, byly kvalitnější antény - http://static.rcgroups.net/forums/attac ... bundle.jpg
Jako speciála na FPV si stejně chci časem pořídit Skywalkera 2014 1800mm. :wink:
http://www.aliexpress.com/item/Latest-v ... 12741.html

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.05.2014 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Chlapci, dneska jsem odladil a provedl zatím naladění PID pro FPV RAPTOR s Feiyu-tech UAV systém. Tedy řídící jednotka FY-DOS a OSD HORNET a 3DR radio. Prakticky stejné je FY41-AP co by měl mít spawn78 akorát u mě ve dvou krabičkách a mimo to 3DR rádio pro datovou komunikaci. Co je důležité, je to , že není potřeba utrácet nehorázné peníze za Feiyu data radio a stačí přenastavené 3DR rádio na rychlost 19200 s vypnutými fíčurami pro 3DR systém. Co je naprosto nezbytné je použití GCS programu pro nastavení letových režimů a srovnání výchylek serv u křidélek v ABM , 3D a GPS režimu. GCS program mi ze začátku padal při čtení PID , ale bylo to způsobeno tím, že jsem neměl zapnutou komunikaci přes RC rádio. Po zapnutí vše funguje na 100% . :D Potom lze už číst nastavení z řídící jednotky a měnit nastavení PID. Pochopitelně také i lze srovnat serva křidélek do neutrálu při ABM , 3D a GPS. Takže u mě hluboké oddechnutí a to, že před startem vše zkontrolovat přes GCS je nutností. Takže notebook bude na letišti nutnost. Ale jinak vše funguje jak má.

PS: omluva všem kdo mi posílal přes SZ poptávky na antény, tak opravdu nestíhám díky pracovnímu vytížení. :( Ale snad se to zlepší a něco dodělám. Sám pro sebe taky mám prd.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.05.2014 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re..ST
Se divíš? Když tvoje anténa na 4,5km dává naprosto dokonalý obraz?
Jseš šikula...!!!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.05.2014 22:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
graup15 píše:
re..ST
Se divíš? Když tvoje anténa na 4,5km dává naprosto dokonalý obraz?
Jseš šikula...!!!!!

Ty voe jeste provokuj a nebude mit cas uz vubec zadny :lol: bude delat anteny i ve spanku. Jsem v poradi cekatelu an nemuzu še dockat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.05.2014 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
:-) :-)
Standa je takový český IBcrazy:-) Až se , ale dočkáš,budeš spokojený. Nedávno jsme testili diverzitu...(přepnutí ze skew planar na ST-helical) a příjemné zjištění,že nejenom signál je ze Standovo antény luxusní, ale i v hodně širokém úhlu. A navíc je lehká..na tracker co od Skylarku dorazil,je to super.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 8:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Ahoj tak jsem konečně zalítal raptora "úspěšně" :-)
Zatím jen tak bez FPV jen s Mobiusem.
Ohledně pohonu vše se potvrdilo, výkonu až až, v provozním režimu cca 1/2 plynu neslyšný. Plnej kotel jde kolmo nahoru do nevidím.
Vyosení je na max nohoru čili se potvrdilo moje teorie, vektor sily musí směřovat do CG. Letovka byla 1475g, na klapkach super vše fungovalo skvěle.
Jinak to nepříjemně tlačilo do země.
No nebudu napínat rozebral se ve zvuchu a křídlo nám zatleskalo :twisted: Přesně jak končí uhlíková spojka cca 20cm v hliníkovém hranolu, tak tam to povolilo a jedno křídlo zaklaplo. Nevadí jdeme dál už sháním nová a když ne, tak bude druhý brácha, ale s velkou změnou bude uhlíková spojovací tyč po celém křídle respektive 1 metrovka.
Čili to berte jako varování pokud mu naložíte cca 1,8 - 2kg což se běžně lítá nemusí to vydržet chatrná konstrukce nosníku křídla.
Nejsem si vědom nějakého brutálního honění a týrání, ale možná dobře že se to stalo s prázdným.
Stando jinak těžiště mi sedí přesně jak jsou značky čili v 1/3 profilu křídla.
Vlastně se skoro krom křídla nic nestalo, trup by asi vydržel i přejetí autem :lol:
Toť vsjo PV.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 13:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Potrvzuju tu konstrukci křídla dělal někdo těžce zhulenej. Dál je natupo nalepená stojina z čínský 3vrsvvé překližky a tam to asi bude konečná. Mě to jen utvrzuje v tom, slepit si to posvém. Ta moje potvora snad po opravení bude chvíli sloužit, abych si ošahal nastavení řídící jednotky a zjistil co všechno FY-DOS dokáže. Co mě trochu poděsilo, je to že jakmile přepnu do autonomního letu ( RTH a 3D ) tak lze stále ovládat plyn. Tohle bylo u koptéry jen a pouze na řídící jednotce. Ale jinak to funguje pěkně, otočí se přiletí a krouží. nad místem startu.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 13:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Ale dobrá zpráva, tenhle týden by měly dojít konektory pro anténky a tak snad ze mě něco vypadne. dneska jsem v 5 ráno oživil svého mazlíka cloverleaf pro vTx. Takže si snad konečně budu moci vyzkoušet tu 4z helical na 5,8GHz.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 13:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
ST píše:
Ale dobrá zpráva, tenhle týden by měly dojít konektory pro anténky a tak snad ze mě něco vypadne. dneska jsem v 5 ráno oživil svého mazlíka cloverleaf pro vTx. Takže si snad konečně budu moci vyzkoušet tu 4z helical na 5,8GHz.

No já mám už nového Raptora na cestě - zítra dorazí.
Čili mne chceš Stando potěšit, že bych mohl mít možná čistě hypoteticky časem antény :roll:
No to by byla super zpráva po tom co jsme ho v čera rozebral na hov.... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 13:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jo jasně, já už ho mám zase slepenýho. :lol: A ty antény by mohli být o víkendu komplet. Počítám pro tebe 1x 4z HELICAL s kabílkem pro SMA, skew-planar ( 4lístek) taky s SMA a 1x cloverleaf s RP-SMA . Ta bude mít úpravu do L, nemám rád úhlové konektory, je v to šílenej útlum. Sorry za off topic.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.06.2014 21:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2009
Příspěvky: 322
Bydliště: Karlovy Vary
Ahoj tak zase ozivim tema.
Novy je postaven a zaletan se vsim vsudy. Kompletne osazen s 3s3000mAh fpv + kamera mobius letovka 1854g mel jsem strach ze je to cihlon ale da se. Docela jsme zkamaradily a chodi to dobre. Kdybych dnes resil stroj pro fpv tak jdu jako Dalibor do cca 3metrovky Fascination atd. I za cenu vrtule v zaberu kamery, majestatnost a kluz asi nebude mit konkurenci.
Takze poporade.
Za 1.
Stando nick ST jses velkej borec a velice se klanim tvym sikovnym rukam!!!!!!! Anteny makaji jak hrom. Nebudu tady z jistych duvodu psat zkusenosti, ale jsem nadsen! Vse dorazilo krasne zabalene a udelane.
Za 2.
Mam LCD 7" s 2 RX a original clonou na stativu otocne kolem osy a helicalka se da rucne elevovat. Nebylo krom smeru nic resit proste mi obraz nikdy nevypadl. Letal jsem u nas na letisti kde jsou kolem jen lesy a pole. Mam to tam prolitane slusne :-) ted v sobu vedro jak hovado jasno a obraz na lcd uplne v pohode citelny. Nerikam ze bryle budou asi jeste o level jinde, ale kdyz uz bych je resil tak ceis cinemizer oled :-) necelych 19 no zatim na prdim.
Za 3.
FY41AP
Jednim slovem bomba. Mel jsem trochu obavy jak to bude fungovat, ale zbytecne. V ABM letam porad to je stabilizacni mod do vetru a na celkove nataceni kamerou super. Mam tu plnou verzi s cidlem rychlosti.
Mam nastavenou cestovni rychlost na 45km/h coz se jevi asi trochu moc 40 km/h bude optimum. Textovsl jsem i navrat RTL ten funguje na 1*
Fakt nezkutecne po prepnuti na tento mod si to zacne tocit domu nabere nebo vytrati vysku do pozadovane a dolitne k vam a mam nastaveno kruh o polomeru 90metru. Co jsem koukal tak vysku drzi na 1metr a rychlos na 2km/h coz fakt jde :-)
Je to ohromna jistota a naopak bych to zavedl jako povinnost pro zachranu modelu a ochranu majetku a zdravi.
Za 4
Dalsi sok nastal kdyz jsem si vsiml celkove naletany drahy. Na 1500mAh odebrane kapacity jsem naletal 12,5 km a sel sedat na drahu abych nabil a overil kolik cidlo promeruje. Dobita kapacita sedela skoro na mAh. Pohon se zda super vykonu dost a efektivita asi dobra. :-)
Posledni vec vsichni kdo mate 2m verzi vim o Standovi dejte radeji 1m spojku kridla ted je mi jasne ze to ta original nemohla ustat.
Pasuje tam kulatina 9mm bohuzel jsem nesehnal trubku uhliku dela se 8 a 10mm tak tam mam plnou tyc uhlikovku. Sice ma asi mesi pevnost nez trubka, ale jevi se jako betonova.
To je zatim vse jeste jednou dekuji a at vam to lita.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz