Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Kluci díky, ted hned ale nic kupovat nebudu, ještě si to nechám projít hlavou, já to zatím bral jen tak, že kdybych z domácích zásob mohl použít těžší motor místo olova, které tam bylo u lehkého motoru, tak bych to vyměnil, Nejdřív trochu víc polétám s tím co tam je, doladím těžiště a pak budu teprve vymýšlet další, navíc si stále ujasnuji, jestli si opravdu tak stojím za tím, že se mi opravdu moc nechce do motoru s převodovkou.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
sramy píše:
Na 4 čl. a 270g hmotící je motor Scorpion SII 3032 880kV, s vrtulí 12/6 stoupá s modelem 3,5m a hmotností 2,5kg 12m/s. :wink:


Kukni ale na cenu toho Skorpiona a Hyperiona :wink: Kolega teraz jeden dal do 3m Laguny, tak prípadne poreferujem.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 15:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Jasně o ceně vím. Jestli byl cenový limit, tak jsem si nevšiml.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
sramy píše:
Jasně o ceně vím. Jestli byl cenový limit, tak jsem si nevšiml.


Tady u toho era to nutně tlačit aby to bylo co nejlevnější nechci, ale zase se nechci unáhlit a nesmyslně koupit něco, co bude jen s o trochu větším výkonem, než když tam zatím dám ze záložní makety s kterou stejně nelítám ten algin 28 26 10, případně bych mohl i použít axi 28 26 12, kterej mám ted ve Stearmenovi.

Určitě to ale váhově vychází na 4čl něco přez 3000ma a motor 300g.ted jde jen o to, kde ten model budu asi tak nejvíc provozovat, na rovnou placku by bylo určitě fajn tam mít opravdu motor s převodovkou, ale na svahy je to absolutní zbytečnost a málo platný, jediný kde lítám na louce je tady u nás na sídlišti a to mi přijde, létat tam s erem nad zahrádkářskou kolonií a u paneláku s 3,6m je fakt už krávovina, ten Culáris mi přijde ještě v pohodě, ale todle se už umí neřízené opravdu pěkně rozjet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 1:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak jsem to teda nakonec poskládal na ten 4 článek , 180g motor a cca 70--100g olova, na 4čl lipol jsem někde na příkonu cca 800w, na 4čl life někde 500w, což je pro létání na svahu uplně v pohodě a v podstatě by to řešilo moji preferenci, kde když vyrazím někam na svah, kde nemohu dobijet, naházím do batohu jen nabité ruznorodé baterky a na nějaké připrcnutí to stačit bude.

ty vole,fakt začínám mít pocit, že jsem se na to ero nějkak upnul a že mi vubecv nejde o pohodové létání, ale jen o to, co ještě víc z něj vymáčknu, hele Dalibore, co si ty o tom myslíš :lol:

PS:hi hi hi.

kdyby jste tento víkend byli v bubákově, tak mi cinkni, na Ranou asi nepojedu, ale pokud by se udělalo na chvíli trochu slušně, polétat bych chtěl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 7:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
pepin píše:
4čl life někde 500w, což je pro létání na svahu uplně v pohodě a v podstatě by to řešilo moji preferenci, kde když vyrazím někam na svah, kde nemohu dobijet, naházím do batohu jen nabité ruznorodé baterky a na nějaké připrcnutí to stačit bude.

ty vole,fakt začínám mít pocit, že jsem se na to ero nějkak upnul a že mi vubecv nejde o pohodové létání, ale jen o to, co ještě víc z něj vymáčknu, hele Dalibore, co si ty o tom myslíš :lol:

PS:hi hi hi.

Já si myslím...:-) že konečně pochopíš proč občs tak blbneme:-)
Ono je to správně, nejdřív model z kterého jsem nadšený řádně vyladit a potom si už jen užívat.
Ono nemysli...sice mám Vikinga vyladěného aby šplhal velmi rychle, ale už jsem to dlouho nepoužil.
Lítám spíš lehký 3 článek a je mi jednou,že to leze jen tak nějak...stejně nejvýživnější průlet je z třičtvrtě kilometru.
Nakonec nejdůležitější,je aby model by seřízený na pohodu...o tom jestli to leze 12 nebo 50m/s to celé až tak není.
Jo a s tím olovem si nelam hlavu, na takhle velkém modelu je to jedno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
sramy píše:
Na 4 čl. a 270g hmotící je motor Scorpion SII 3032 880kV, s vrtulí 12/6 stoupá s modelem 3,5m a hmotností 2,5kg 12m/s. :wink:

Mohu potvrdit. Mám tohohle Skorpíka v Ionu Pro +, vrtuli 13x6 a model na poliviční váze než máš ty a je to kalup. Bohužel jsem se zasnil a objednal něco jinýho a tak půjde do světa. Jinak ale perfektní pohon a cena nebyla zase tak hrozná. Batrku jsem dal Pwer Hd a dobrá volba.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 08.05.2014 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Tak jsem to byl ted zkusit s tím alginem 28 26 10 , na 4 článek to jde kolmo , takže pohon na jistotu vyřešen, když už ho mám, tak tam ale ještě zkusím to feigao, nejdřív ale musím podlepit motorovou přepážku, ted je tam klasicky vlepená pouze na tupo a tomu já moc nevěřím, já to dělám raději tak, že udělám z něčeho--dýha, uhlíková--laminátová destička dvě kulaté přepážky, mezi ně stáhnu bud uhlíkovou, nebo skelnou tkaninu, celé to přišroubuji na zabandážovaný motor, uhlík--skelku obstřihnu s přesahem a vsunu zezadu do trupu, nasadím kužel a ten slícuji přesně s trupem, pak jen počkám až to vytvrdne, odvrtám větrací otvory a někdy to pak objedu ještě uhlíkovým rovingem zepředu, mám z toho takový lepší pocit, když je tam vlastně vlepený kelímek, než jen z té přepážky zalepené na tupo.

Nicméně na to, že vindguru psalo nějakých 8ms, to ero s tím němělo sebemenší problém, po vypnutí motoru se hned rozpípalo vário a model krásně v kruzích stoupal a stoupal vesele dál.
Příloha:
IMG_2487.JPG
IMG_2487.JPG
[ 63.63 KiB | Zobrazeno 4051 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tak jsem teda s feigaem pokořil alespon pro mě magickou KW hranici, zatahuje to s tou lopatou 18.5/10 pěkně, ale zatím na to prdím a zustanu nohama na zemi s klasickou oběžkou, přijde mi to zbytečně komplikovaný, nebezpečný, no prostě pro mě zbytečný, spíš si asi když už, tak udělám radost třeba s tím hyperionem, nebo skorpionem na přímo, ale zatím odleju k tomu svému alginu olovo a prdím na experimentování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tks píše:
Ověřené, kompaktní, účinné, třistagramové a docela levné: http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3739


Tak nakonec docela uvažuji o tom HP-GS-3032-08, s vrtulí 13/8 bere na 4čl nějakých 45A při 700W, ted jsem s tím Alignem taky podle měřáku na 700W, ale při odběru přez 50A.

Cena za ten motor je rozhodně dobrá.

http://media.hyperion.hk/dn/gs/GSpropdata.pdf

je to ten motor uplně dole a okolo nějakých 70A což by ještě měla baterka v pohodě dát bych byl na skoro kilowatě, což by v pohodě už stačilo na kolmé stoupání, ted to jde taky kolmo, ale ke konci stoupání už vyhnívá a navíc je ten motor určitě nad povoleným maximálním odběrem, nesmrdí, ale trošku přecijenom topí :oops:

jinak vário mi psalo max stoupání 15ms, ale to bylo jednoznačně jen v první fázi po rozjezdu, no ten Hyperion by byl asi nejrozumější volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak jestli ho chceš tak si pospěš.Japonec to má trochu zvláštně že jak jednou vyprodá tak se pak zase objeví skladem ale jen pár kusů.GS3032/6 už byl vyprodaný a tam už je tedy definitivní odpočet.GS3032/8 už taky moc nebude.Stejně je to škoda že motory Hyperion končí. :cry:


Naposledy upravil blembondo dne sob 10.05.2014 13:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
blembondo píše:
Tak jestli ho chceš tak si pospěš.Japonec to má trochu zvláštně že jak jednou vyprodá tak se pak zase objeví skladem ale jen pár kusů.GS3032/10 už byl vyprodaný a tam už je tedy definitivní odpočet.GS3032/8 už taky moc nebude.Stejně je to škoda že motory Hyperion končí. :cry:


ok a díky za info, ty objednávky mi vyřizuje kolega, tak uvidím, na kolik to odhadne se všemi poplatky, aby to nakonec nedopadlo--NECHCI SLEVU ZADARMO :lol:

zásadně nejančím, ted jak jsem z toho era nabuzenej, tak s ním chodím i tady u nás na louku, tam se výkonnější pohon samozřejmě hodí, ale nakonec s tím budu stejně zase chodit jen na svah a tady u nás budu nadále vesele honit Culárise.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
ono se mnou je to těžký, poslední dobou--již několik let jsem u sebe pojal podezření, že trpím hemafroditním syndromem, čas od času mám potřebu něco koupit, stejně jako ženský a je mi v podstatě uplně jedno, co to bude, tak ted už se snažím vždy, když mě něco posedne tomu dát nějaký čas, at se ukáže, jestli to opravdu k životu tak moc potřebuju a je teda fakt, že povětšinou nakonec zjistím tak do týdne, dvou, že vlastně potřebuju jenom pivo a ostatní krámy jsou nepotřebný hovadiny :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: sob 10.05.2014 1:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
To jsme snad všichni "modeláři" potřebujem to hned, aby nás to nadchlo, později to pozbývá smysl a stačí jen to pivo:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: sob 10.05.2014 6:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
>pepin
Jenom malá technická. Pokud to budeš primárně používat s aku 4S, tak by nebyl špatnej ten Gs3032-06. Navíc je o 21,5$ levnější jak verze 08.

P.S.:Nimbus je moc pěkný éro. Bohužel se u Reicharda ještě nenaučil nikdo udělat i hezkej ocas. Jedou si pořád tu svojí lajnu a to já prostě nezkousnu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz