Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2015 11:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Přišla mi odpověď od Reicharda, že přepážky jsou správně, jen obrázek v návodu je z jiného éra.
Tož dobrá, stejně už tvořím jinou podlahu, delší s jinými výřezy pro páskování aku. a pro servo směrovky HS 225MG. Stávající je připraveno pro mikroservo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2015 11:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
ka2012 píše:
Asi takový, že podlaha je za prvé krátká a za druhé nezpevňuje tímpádem přední část trupu.

Túto fotku si mal dať hneď a bolo by jasno. :wink:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2015 20:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Pomalu se blížím do finále stavby a řeším nastavení časování a modulace pro motor
Hyperion ZS-3025-10 / 775 ot.
Příloha:
Hyperion HK Ltd..pdf [50.72 KiB]
123 krát


Máte někdo odzkoušeno, co motoru sedí ?
Mě by tak pasovalo 15 stupňů časování a 16 kHz modulace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2015 12:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Po pátrání na int. jsem narazil na tyto údaje

http://www.scaleflying.com/Hyperian-302 ... _3611.html

časování je dost nízké, ale zkusím to neb jsem na nic jiného nenarazil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2015 12:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Mám ty motory tři a nechávám vše na regulátoru - fungují, točí se, lítám... ;-)

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2015 22:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Regulátor mám RED Brick 60A a ten nemá automatické volby, vše se nastavuje, proto se pídím po hodnotách.


Přílohy:
RedBrick návod.pdf [1.47 MiB]
69 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 07.05.2015 17:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Provedeno měření odběru motoru.
Vrtule 13x6,5, na kuželu 45, aku 4S 4200 / 30C
časování 7 stupňů, PWM modulace 8kHz
odběr 46A

Vypadá to dobře, zítra asi pujde do vzduchu. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 22:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Tak jsem s Nimbusem odlétal cca 3 hodiny minulou a předminulou sobotu. Počasí bylo pěkné až na vítr, který foukal 3-5 m/s. Vyvážení jsem musel posunout díky větru malinko dopředu, ale jinak se choval velmi slušně. Motoricky stoupe pod 45 stupni velmi dobře. Spotřeba 2/3 baterek po 1,5 hodině, kdy jsem trénoval starty a přistání s nastavováním klapek, mixů a výchylek velmi dobrá. Klouzavost vypadá dobře.
Termiku jsem netočil ač to ve 200m nosilo až 3m/s. dvě otočky měl jsem 340m a problem s nenastaveným érem dostat ho dolů. Nedoladěné butterfly a místo dolů nahoru. Při prudším sestupu se křídla trošku vlnila no není to kevlar.
První dojmy jsou dobré jen pár negativ - směrovka a hlavně výškovka, která nemá ani 10% plochy křídla by mohla být větší určitě by to prospělo stabilitě i skluzu. Asi nějakou 15% s profilem LHK 233 vyrobím a zkusím. Serva HS-125 na klapkách jsou slabá jak už psal Pepin. Já už je měl koupená tak jsem je dal a v klidu brumlaj když mají klapku udržet zavřenou, nevím co tomu říkaj za letu když se otevřou naplno.
Jinak vládne spokojenost jen létat a doladit.


Naposledy upravil ka2012 dne čtv 21.05.2015 7:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 2:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
ka2012 píše:
První dojmy jsou dobré jen pár negativ - směrovka a hlavně výškovka, která nemá ani 10 plochy křídla by mohla být větší určitě by to prospělo stabilitě i skluzu. Asi nějakou 15% s profilem LHK 233 vyrobím a zkusím.


je pravda, že se směrovkou jdou těžko dělat souvraty :D ale při kroužení v termickém komínu stačí myslet na to, že je ji tam potřeba nacpat a né jen do ní trochu cvrnknout.

výškovka mi přijde uplně v pohodě--budeš tunit zbytečnosti----teda pokud ti nepujde o ty souvraty---ale i ty jdou, když tam tu směrovku kopneš včas.


mávání křídel je poplatné ceně modelu----univerzálnější ero v letovém parku ale nemám, za ty peníze si jen chrochtám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 10:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Ani mi tak nejde o prvky akrobacie spíš plynulost. Když totiž nalétneš zatáčku s nesouměrností mezi křidýlky a směrovkou tak ti buď padá po křídle nebo vykluzuje. Oboje pak koriguješ mění se samozřejmě rychlost, když nemáš dynamické vyvážení tak saháš do výškovky atd.atd. Myšlenka byla výškovka s větší plochou s profilem mírně nesouměrným, aby vztlakem vyvážil její větší váhu a větší plochu řídící plochy směrovky pro lepší vedení.
Jinak vůbec neříkám, že nejsem spokojen a jen čekám na počasí, abych šel létat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
ta výškovka to fakt uplně moc nechápu co řešíš---levné ekonomické ero---tak trochu ani ryba, ani rak---prostě obyčejný ero--zájmová učelovka, za relativně málo peněz alespon pro mě větší viditelný ero lépe létající v termice, nežli obdobně plus likostně větší maketa, s kterou by to bylo ale v horších podmínkách zbytečné trápení.

co se týče směrovky---jooo kdyby mohlo být po mojem, raději bych byl pro plovoucí výškovku a vyšší směrovku---tím téčkem je ta směrovka opravdu malá, ale kdyby bylo vyšší téčko, lámal by se ocas, za tento pruz mi to vyššín téčko nestojí

je to ekonomické ero, kdybych si myslel, že po zbytek života si vystačím už jen s perfektně vytuněným Nimbusem, ten ocas kuli tý malý směrovce bych určitě předělal, výškovka mi přijde v pohodě, ale tu směrovku je tam opravdu potřeba rvát na doraz nepřirozeně hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
ka2012 píše:
Ani mi tak nejde o prvky akrobacie spíš plynulost. Když totiž nalétneš zatáčku s nesouměrností mezi křidýlky a směrovkou tak ti buď padá po křídle nebo vykluzuje. Oboje pak koriguješ mění se samozřejmě rychlost, když nemáš dynamické vyvážení tak saháš do výškovky atd.atd. Myšlenka byla výškovka s větší plochou s profilem mírně nesouměrným, aby vztlakem vyvážil její větší váhu a větší plochu řídící plochy směrovky pro lepší vedení.
Jinak vůbec neříkám, že nejsem spokojen a jen čekám na počasí, abych šel létat.


dnes jsem si na to dával bacha, chodili pouze uzké stoupáky, ale málo kdy jsem musel vzít za směrovku až do kraje---když jsem ji tam zkusmo přez všechny receptory v hlavě, že víc to utáhnout směrovkou už je nesmysl--při méně než 45 stupnovém náklonu už se ero točilo pocitově opravdu okolo vnitřního konce křídla, takže opravdu moc nechápu, co chceš zlepšovat u univerzálního era.

PS: si myslím, že kdyby mě viděl nějaký soutěžní jéčkař, tak mi dá přez pazoury, proč to ero ero tak utahuju směrovkou.

není možné, že máš ten model těžký na čumák?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 22:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Ty už máš s érem něco odlítáno, já zatím 2 x po 1,5 hodině a to ještě ve větru s poryvama. Tento víkend jsem vůbec nebyl. Měním rádio, staré je pryč nové bude zítra. Měl jsem málo kanálů. Pak budu pokračovat. Prostě mi přišlo, že má tendenci vykluzovat a při větší výchylce směrovky se zase rychle přetáčí. Ale jak říkám podmínky na první starty nic moc chvílema proti větru skoro stál na místě. Foukalo tak, že když jsem ho hodil z ruky bez motoru tak nastoupal 2 m než začal klesat ( letiště je na rovině).
Těžiště vyšlo dobře 120 mm od náběžky, zaklouzal jsem ho z ruky, výškovka na nule. Váhu nevím, ale zítra ho zvážím.
Mefisto mi to, než jsem to vychytal dělal taky a ještě v obratech na menší rychlosti hodně opadal, zlepšil se až když jsem mu ubral váhu a trochu změnil úhel náběhu výškovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2015 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
ka2012 píše:
Ty už máš s érem něco odlítáno,


to ale samozřejmě ještě neznamená, že nelétám blbě a neumím vubec posoudit, jestli se ero chová dobře, nebo špatně---opravdu si nehraju na borce, když nestojím někde na bedně na soutěžích na prvním fleku.

mě tady to ero ale přijde maximálně v pohodě--třeba u jiných modelu--zvlášt maket má třeba právě směrovka podstatně větší učinnost, ale neopatrným hrábnutím do ní se dá víc pokazit, než získat, taky i když do ní hrabeš na doraz, tak ti jen model pozvolně ukáže---no to si už snad děláš opravdu prdel, kam chceš hrabat a utahovat ještě vícl, než nakonec teda opravdu vrtnu---a vrtnutí znamená prohoupnutí čumáku a zase pokračuje v kroužení termiky.

podle mého, jediné co možná řešíš, bude nejspíš ero zbytečně těžké na čumák--já ho teda taky nemám nastavené na neutrální těžiště, ale v dive testu mi moc nevybírá.

já bych ti doporučil létat s ním tak, jak je nějakou dobu a teprve potom případně něco tunit--opravdu ale nevím co a proč--kdybych měl výtky, šel bych do F3J kompozitu a nemrhal usilím hledat nicotné hnidy na polyšákovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pon 25.05.2015 10:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
F3J je zatím mimo dosah financí, ale bude následovat. Od mládí jsem s přestávkama všecko lepil sám, a teď, když už mám šedivý vousy a všecko koupím mi to asi chybí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz