Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 30.04.2014 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
http://www.reichard.cz/modely/elektrovetrone/nimbus/
Ahoj, uiž dlouho jsem uvažoval o nějakém větším modelu, který bych mohl provozovat když nejsou vhodné podmínky pro pohodové polétání s nějakou 4m maketou, žádný zázrak jsem nehledal, pouze aby to nevypadalo jako koště a nebyl to pro sportovní polétání nějaký ultralehký termický speciál, kde budu pokaždé když trochu foukne větřík nadávat, že zase fučí, v podstatě mi šlo o jediné, aby to bylo přez 3 metry, čím víc, tím líp , aby to zvládlo nějaký přemet, výkrut, aby to šlo při startu uběhnout i v bezvětří, což je právě problém maket, aby to mělo i klapky, at to není při řízení uplná nuda a hlavně aby se s tím dalo sednout na rozumné rychlosti. Po kompozitovém modelu jsem nijak moc neprahnul a ve sportovních erech tam stejně asi ani nic v nabídce není, všechno to jsou soutěžní učelovky.

v rámci jednoho zdejšího vlákna mi padnul do přivřeného oka právě Nimbus od Reicharda a nic jiného, co by splnovalo moje estetické nároky na to, jak by mělo vypadat ero, na které se dívám když ho řídím jsem nikde jinde nevyhrabal, osobně bych preferoval plovoucí výškovku, abych se vyhnul nutnosti šroubováku jako je potřeba u toho T, ale to už je vcelku skousnutelný detail.

Nijak jsem s koupí nepospíchal a spíš to nechal vyplynout, až se něco objeví na modelbazaru.

předevčírem mi kolega podle popíchnul--hele to ero o kterym si už dávno snil je ted na modelbazaru, ale jak tě znám, ty když se pro něco nadchneš, tak to bud koupíš hned, nebo nikdy.

No nervy šílený, fakt mě má už přečtenýho :lol: ale nedalo mi to a na ten inzerát jsem v pondělí zavolal a dneska to ero zalítal.

Dojmy z toho era jsou jednoznačný, je to opravdu paráda, hodnoučkej ale vzhledem k vyšší váze--asi cca ke 3kg dynamickej blbouš , nechá si to líbit neuvěřitelný prasárny s minimální rychlostí, náklonem při kroužení v termice, nebo nesmyslným překlapkováním, ve vzduchu to krásně sedí, když nalétnu stoupák, zaregistruji ho dřív, než se rozpípá vário, když prolétám klesákem, hned to za sebou táhne ocas, ale na nenaklapkovaném křídle to krásně a na rychlosti mastí z klesáku pryč, né, že se to zastaví a začne se model propadat.

Jinak kabina umožnuje bezproblémové prostorové možnosti pro ruzné pohonné varianty, já tam na ten svuj zálet v pohodě použil 4čl life a ještě jsem tam na jeden let vměstnal mobil, abych si zmapoval kudy létám.

Nadšení, opravdu nadšení, jediný, co mi trochu rozhodilo, klapky jsou zavěšené na spodní straně, takže nejdou pro výkruty přimixovat ke křidélkum, takže výkruty na doby jsou takové vláčnější, ale zase jdou ty klapky vysunout opravdu do 90 stupnu a pokud si na to někdo potrpí, jednoznačně by to ero šlo při přistání chytat do ruky.
Příloha:
2014-04-30 16.59.00.jpg
2014-04-30 16.59.00.jpg
[ 173.57 KiB | Zobrazeno 20087 krát ]

Příloha:
IMG_2434.JPG
IMG_2434.JPG
[ 151.36 KiB | Zobrazeno 20087 krát ]


pocity při řízení asi nejlíp osvětlí tato písnička :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 0:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2006
Příspěvky: 631
Bydliště: Litoměřice
Díky za ukázání toho stoupáku v předpolí : ) Zeleno-modrej gradient. : )

_________________
Don't drink and drive, smoke and fly.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: čtv 01.05.2014 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Johnny píše:
Díky za ukázání toho stoupáku v předpolí : ) Zeleno-modrej gradient. : )


joo, přiletěl tam ke mě nějakej zelenomodrej co furt nevěděl z jaký strany to nalítnout :lol:

Jezevce jsem včera taky zachránil, chvíli jsme točili spolu,krásnej stoupák, já pak přeletěl jinam a jak jsem tam dal na rychlosti klapky a ten model vyskočil nahoru, tak ho to navnadilo, hned to vzal zase za mnou, ale už se tam nechyt.

Včera to bylo opravdu dobrý, dnes to šlo s modýlkama trochu v sedle--trochu foukalo, trošku termika, ale ted už tu prší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Všetko lícuje ako má? Odtokovky na krídlach sa nekrútia? Zvláda i nejaké to akro? Dík za info.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
TERAZKY píše:
Všetko lícuje ako má? Odtokovky na krídlach sa nekrútia? Zvláda i nejaké to akro? Dík za info.


mě to přijde hodně dobrý, balzový potah křídla je podlaminovaný, je tam vidět v šachtě pro serva i uhlík--asi pásnice a oproti dýhopolyšovým maketám co mám si s tím troufnu létat i čtvercové přemety a křídla opravdu držej.

možná je těžší jedna polovina křídla, nebo je křídlo nepatrně překroucené, páč musím mít trochu přetrimovaná křidélka, vážit a měřit to budu ale až doma, to ted tady v karavanu nevyřešim a hlavně je mi to asi i jedno, létá to skvěle, tak proč řešit blbiny.

možná by tomu neuškodili trochu silnější serva na křídle, než jsou výrobcem doporučované ty HS 125, ale lítá to i s nimi a zase je výhoda, že když nestihnu zatáhnout klapky při přistání, tak to nejde tak natvrdo a nevyrvu páku, na křidélka ale dám možná něco lepšího, přecijenom jak jsou klapky zavěšené na spodku křídla, tak nejdou pro akrobačku přimixnout ke křidélkum a ty výkruty jsou takové měkčí vláčnější, tady by asi opravdu trochu pomohlo výkonnější servo na křidélku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Teda Pepíno...z tebe přímo hrčí nadšení. To je dobře!!!! Aspoň s náma někdy polétáš na rovině...budeš se teda muset hodně přemáhat,vím :-) :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: pát 02.05.2014 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Teda Pepíno...z tebe přímo hrčí nadšení. To je dobře!!!! Aspoň s náma někdy polétáš na rovině...budeš se teda muset hodně přemáhat,vím :-) :-) :-)

vubec ne, to ero létá opravdu tak dobře, že se s ním bude dát v pohodě zalétat i v bubákově, fakt jsem nadšenej, luxusní univerzál a je až uchylný, jak to není při kroužení v termice v podstatě vubec potřeba nijak korigovat, udám mu nějaký náklon a on si ho drží, utáhnu ho v zatáčce na rychlosti hodně do nože, zase si ho drží, odklapkuju, někam ho nasměruju, trochu potlačim pustím páky a po 300m jsem tam, kde jsem chtěl být, když tam zase v přeletu frknu klapky, tak to vystřelí zase nahoru, no jsem z toho fakt na sračky,opravdu radost s tím polétat.

Ze startu jsem uplně vykulenej, je tam nějaký motor turnigy na tříčlánek obložený kuli dovážení čumáku olovem a při startu nemusím udělat ani krok, jen to hodim, vlastně dnes už jsem i startoval na mín plynu, páč nejsčem zvyklý, že mi vrtule bere ero z ruky, no jsem z toho era fakt na sračky a pokud bych mluvil s reichardem, tak bych mu fakt řekl dobrý, fakt hodně dobrý a pohodový ero pro sportovní létače.

Do bubákova s tím určitě výhledově přijedu a byl bych rád, kdybys to ero protáhnul ty, abych mě i nějakou zpětnou vazbu od někoho, kdo tomu muže případně učité letové vlastnosti vytknout, osobně si ale myslím, že jako taky zájmový nesoutěžní poletovač se při řízení budeš jenom smát a to řízení si užívat.

jedinou výtku mám k výkrutum na doby, při tom rozpětí a řízení pouze křidélky, je to opravdu na mé gusto vlažný, nejde to sekat, uvidím, bud se s tím smířím, nebo zkusím lepší serva do křidélek, nebo odhobluju klapky, aby šli mixovat s křidélkama, ale jak se znám, tak se s tím nejspíš smířím a nebudu řešit nepodstatné blbosti.

PS: jinak nejvíc nadšenej z té mé koupě je asi Jirka Michálek, páč když jsem ho do ted polétal oproti jeho F3K s Culárisem, tak chápu, že to byla opravdu zdrcující konfrontace :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 14:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Nedokážu,tak pěkně popsat totální nadšení jako ty:-) Já dneska vytáhl po měsíci a púl Vikouše...po deseti sekundách vypnul motor (lítám jen na 3článek,tak se to plouží nějakých 14m/s nahoru) a přistával po 1h 30minutách. :-) :-) Já už jsem stejně nadšený jako ty, ale ...4 roky. :-) :-)
Jen s tím rozdílem,že nemusím řešit vůbec nic..ani výkruty, ani pevnost....hihihi
Graf nebude, neb jeden šťoura by to těžce rozdýchával...a vůbec v dnešní době,je lepší lítat pokrytecky..tzn samozřejmně naprosto bezpečně,nejlépe na Kamčatce.


Přílohy:
P1110773.JPG
P1110773.JPG
[ 182.87 KiB | Zobrazeno 18775 krát ]

P1110774.JPG
P1110774.JPG
[ 111.45 KiB | Zobrazeno 18775 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
Já už jsem stejně nadšený jako ty, ale ...4 roky. :-) :-)
Jen s tím rozdílem,že nemusím řešit vůbec nic..ani výkruty, ani pevnost....hihihi
.


nojo, zase ty tvoje srandičky :D ale máš pravdu, kdybych si já blbec nedal už před mnoha a mnoha lety závazek, že si budu kupovat letadýlka pouze v takové ceně, aby když s tím fláknu vo zem mi stačilo se z toho jeden den vyspat, tak bych taky třeba dnes tajtrdlíkoval někde na podělaným rovnym plácku někde v oudolí nad pořádným kompozitákem, ale takovej vocas já nejsem abych celej život voblizoval jedno červený mrnavý ero který nemá navíc ani směrovku a výškovku, ale jen takovej podivnej rozštěpenej ocasní bastl , vubec nechápu, jak si muže někdo pořídit ero jen s puklou směrovkou :lol:

JInak dnes jsem to zkoušel s tím motorem z nářadí, tak už vím, že 80A nevydrží :lol: aspon že neblafnul régl, ted pujde tedy na popravu Feigao s tou Hendrychovskou převodovkou, já tam prostě potřebuju do čumáku dostat motor těžkej 300g, teprve až dojdou šuplíkové zásoby, tak tam pokorně vrátím toho 150g Axika a kterým to chodí skvěle, ale děsně mi vadí to obložení olovem kuli dovážení, to je takové neprofesionální :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Pepine,můžu tě ubezpečit,že to Feigao ti odejde velmi rychle a vezme s sebou i toho tvého nového miláčka. Tak ho tam necpi!!!
Jo,jasně..sice můj oštěp bez směrovky už oblizuju čtvrtým rokem (a čtvrtý kus), ale už bych neměnil. Splňuje naprosto vše co si dovedu představit...

PS....když už potřebuješ 300g motor...co takhle si ho jít koupit?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
graup15 píše:
PS....když už potřebuješ 300g motor...co takhle si ho jít koupit?


To mě už taky napadlo, ale trochu se bojím, jestli to není takové nemodelářské, jít koupit něco, co je skutečně potřeba :lol:

né, dělám si prču, ale proběhla ted zkouška toho feaigaa na tříčlánek a vrtuli aeronaut 18,5 /10 a ačkoli se mi už rapidně zhoršil sluch, ten zvuk se mi nelíbí, asi by to fungovalo, ale to pištění by mě zabilo, takže vzdávám, problém s 300g motorem je ten, že oběžka se mi tam takl velká už asi nevejde, navíc nepujde honit jen tříčlánkem, takže asi kuchnu z jedné záložní makety 4m ASW 180G algina--obdoba Axi 28 26 10 a tam bych asi naopak dal právě ten 300G motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 23:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak jsem nakonec vyměknul a jde tam zpátky Axik 1200/V, těch 1000/V mi přije na tříčlánek málo, já se potřebuji spíš někam přemístit, než to vyškrabat nad sebe a přeletět stejně jinam ze sraček.tomu eru by slušel 4 článek, to by bylo tak akorát, volty a waty místo olova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 5:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Ověřené, kompaktní, účinné, třistagramové a docela levné: http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3739

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 5:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
pepin,ak ešte stále chceš ten 300g motor na 4 článok talk napíš. mám jeden veľmi dobrý typ. ako píše tks, len tú 882 kV verziu. je tam za facku. za týždeň som ho mal doma.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nimbus 3,6m Reichard
PříspěvekNapsal: stř 07.05.2014 6:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Na 4 čl. a 270g hmotící je motor Scorpion SII 3032 880kV, s vrtulí 12/6 stoupá s modelem 3,5m a hmotností 2,5kg 12m/s. :wink:

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz