Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 8:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Zkusím po sezóně zařídit měření. Je to pro mě trochu složitější, telemetrii máme na soutěžích zakázanou, takže v modelu žádné sondy natrvalo nemám. Budu muset něco připojit (to by problém nebyl), ale moc netuším, kam se to vejde (hlavně v Perfectionu, u Storka je místa víc). V nejhorším se to přilepí zvenku...

Jinak ale rovnou upozorňuji, že rychlosti v kroužení se zrovna u 1800g modelu dost liší, pořád ještě zvládá pomalé točení "směrovkou", ale za silnějšího větru se přechází do podstatně dynamičtějšího režimu s větším podílem křidélek. Samotného by mne to přesnější určení rychlosti zajímalo, ale odhaduji, že to bude určitě 1,5:1 a možná i 2:1 rozdíl a to uvažuji výhradně rychlost v ustáleném kroužení, žádné rozjetí na přeskok.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 14:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
:mrgreen: :mrgreen:
Jsi odpověděl jak politik :-) :-)
Nezajímá mi poměr v kroužení..zajímá mi ..Jseš kilák od sebe po větru, otočíš proti větru a pul hodiny budeš soufat,že se ta mrcha vůbec proti větru vrátí zpátky. :-) A ta rychlost (bez toho aby jsi model tlačil) mi zajímá.

To je to o čem se tady totiž bavíme. To,že se dá létat v 6m/s není pochyb. Že se dá v 10m/s..taky není pochyb, ale dopředná rychlost proti větru těchto autobusů je naprostá tragedie. Jejich rychost v normálním kluzu je tak malá (myslím,že bude právě do těch 6m/s),že bez tlačení se zpátky vrátit bude divácký zážitek (teda pokud tu púlhodinu ustojí :-)

A v okamžiku kdy tlačíš,je celá ideální polára křídel F5J autobusů v háji...
Takže v klidu nebo slabém větérečku je lehouš super. Ve větru 6m/s a víc bych pro rekreační létání klidně naložil kilo olova.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 15:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
No, na to nepotřebuji rejpat do politiků. V potřebné rychlosti je plošné zatížení pod odmocninou. Takže pokud mám letadlo dvakrát těžší, tak poletí o 41% rychleji.
Odhaduji!!! Že když se přidá k 1,8kg letadlu 1kg, tak to poletí o 25% rychleji. Tedy místo 6m/s to poletí 7,5m/s.

Ale osobně si myslím, že 6m/s je podhodnoceno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2016 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
No, já nejsem rozhodně příznivce lehoušů, ale měl jsem možnost létat s Enjoy3 ve verzi F5J, celouhlík, hmotnost někde kolem 1,8 a slovo dynamika tento model nezná. Foukalo mezi 6-10m a i když jsem byl po větru kolem 500m, tak zpátky jsem doletěl tak 150m a pak padl do pole a musel se brodit 300m v zeleném sajrajtu. Až tak mě ta nepronikavost překvapila, že sem nejdřív nechápal co se vlastně stalo. Jako ploužidla do termiky jsou Jčka super ale na normální létání je to trága, přesně jak píše Dalibor. Každý model má někde svůj limit, za který už je to spíš boj, tady bych to viděl někde tak kolem těch 5m když moc. Nad to už je to o tom mít velkou rezervu a čekat a doufat a hledat po cestě zpátky lepší vzduch a nebo to holt natlačit a doufat že to bude stačit. Ani jedno ani druhé mě velmi ale velmi nebaví. Na ploužení mám F3Kčko.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz