Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 21:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ahoj. Tak jsem dneska úspěšně zalétal Soliuse. Je to nádhera Solius lítá nádherně dokonce jsem jednou huř přistál a osvědčila se MPX spojka křídel křídla se pěkně oddělila a nic se nestalo.Je to prostě bomba ero.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2013 14:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha 5 Barrandov
Pánové, s jakým osazením Soliuse létáte? Hlavně me zajímá motor a vrtule. Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2013 14:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Motor mám AXI 2820/14 vrtuli origo co k tomu byla 12x6'' aku 2200mAh regl 40A HK Blueseries serva křídel HXT DMG16 SOP/VOP Hitec HS-5055


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 9:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Pelhřimov
paegas123 píše:
Motor mám AXI 2820/14 vrtuli origo co k tomu byla 12x6'' aku 2200mAh regl 40A HK Blueseries serva křídel HXT DMG16 SOP/VOP Hitec HS-5055


Ahoj, kompletuji a teď přemýšlím, jakým lepidlem lepit průhledný kryt kabiny. Čím to máš lepené?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
fm píše:
Ahoj, kompletuji a teď přemýšlím, jakým lepidlem lepit průhledný kryt kabiny. Čím to máš lepené?


Ja som rámik (to čudo z EPP) strekol striebornou farbou, nalepil nálepky a vložil figurku pilota...
Potom som ten okraj natrel takým čínskym lepidlom na kabíny, veľmi podobné chemoprénu ale priesvitné.
Ale aj tak to ostalo také nepekné, tak som to potiahol bielou páskou okolo celej kabíny.

Pri vyvažovaní mi kabínka padla na zem a prasklo sklo a odpadol pilot. Tak som to celé otvoril, musel som ten lep dať dole, ťahalo sa to ako žuvačka. Prilepil som pilota a už som sa s tým neserkal a nabodoval asi na 8 miestach kvapkou sekundáku a zase oblepil páskou. Až na tú prasklinu to vyzerá dobre.
Pozor!
Včera pri otváraná kabíny somtrochu prstami zatlačil na sklo a puklo na inom mieste, takže bacha, JE TO KREHKé!!!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 15:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Já to mám lepený lepidlem na kabiny je to toto http://www.rcshop.eu/cs/specialni-lepid ... abiny.html vypadá to jako disperze i to stejně voní ,takový to bílí mlíko a po "zatvrdnutí" je to uplně pruhledný. Že by byla kabinka křehká bych netvrdil ,není to sice klasická petka ale takový spíš slabý plexisklo.


Přílohy:
IMG_20130503_191119.jpg
IMG_20130503_191119.jpg
[ 65.75 KiB | Zobrazeno 2969 krát ]

IMG_20130503_191201.jpg
IMG_20130503_191201.jpg
[ 65.95 KiB | Zobrazeno 2969 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 7:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Vidím, že Tvoj pilot je dvojča toho môjho... :wink:

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 12:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Nejake dalsi postrehy? Nove zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 14:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Postřehy? Super lítá uplně nádherně a vznešeně a zároveň když chci tak i dost svižně.
Jinak s koulegou jsme natočili nějaké video z paluby tak mužeš mrknout
http://www.youtube.com/watch?v=kCcCt_8AlXE
http://www.youtube.com/watch?v=1ApRfioGFjI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Jeste jej nemam, protoze jsem nejdrive potreboval zrusit Gamu 2100. To se mi konecne podarilo (respektive kolegovi). Vubec mi to ale nevadilo, protoze takovy paskvil od cinanu klidne ozelim.

Diky za videa. Me tyhle zabery ze vzduchu vseobecne neoslovuji, ale tady jsem se snazil dopatrat, kde jste to tocili. Mne napada, zda to neni ve Skrdlovicich .... Ta vodni plocha, to bych si dovedl predstavit jako Velke darko .... JO, NEBO NE? :D :D

Na zaberech "zezdola" je videt, ze Solius je skutecne schopen vselijakych kousku a jiste dokaze "okorenit" predem promysleny let.

A co dalsi kolegove? Nebo se snad do tohoto "nemcoura" zase az tolik nadsencu zatim nepustilo? Ci to teprve prijde, jako to bylo u Easy glider-a a jeho "mamutiho" vlakna zde na foru? :D :D

EDIT:
Reakce na prispevek podemnou - Gama 2100 mozna vypada velmi pekne a majestatne, ovsem do chvile nez si clovek zacne vsimat detailu .... Je to jedna velka prasarna pro letuchtive masy! Pro mne je to prvni a zaroven tez posledni produkt z Ciny.


Naposledy upravil petrovo dne čtv 20.06.2013 20:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 20.06.2013 18:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Máš pravdu jsou to Škrdlovice. Muj osobní názor co se týká Gamy ,lítá pěkně to nemůžu upřít má klapky taky výhoda ale já osobně bych si ju fakt nekoupil. Teda alespoň teď když vím jak vypadá a lítá Multiplex a hlavně jak je zpracovanej na to se nemůže gama lepit ani trochu. Jen tak pro zajímavost dneska mi přišlo malé házedlo ZETA od Pelikána no je vidět že je to šité horkou jehnou. Měl jsem objednaného Foxe od MPX ale nebyl dostupnej tak jsem vzal ZETU a lituju toho. Ale je to pro 3 letý dítě tak to snad zkousne : -)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 12:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
No jo, no ... Tak nejlepsi je vlastnosti modelu otestovat na vlastni kuzi. A to se neda jinak, nez pro to neco udelat. Zitra dopoledne je model doma, komponenty jsou objednany, ovsem dojdou az za 14 dni. K Soliovi - JINO je blesk v lidske podobe :D. Po pulnoci objednano - zitra doma ...

Nevim, jestli je dobre dat do modelu Turnigy D3542/6 1000KV. Tenhle motor ma 665W max. a zda se mi to az, az. Nicmene je objednan. Na kridelka jsem puvodne zvazoval HS-82MG, ale zkusim na tah slabsi Power HD 1900MG. Myslim, ze na tento typ modelu by to melo stacit a navic jich tu mam hromadku. Do ocasu pujdou ta sama.

Tak jo - az bude a bude i po zaletnuti, ozvu se :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 15:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Myslím si že ty HD 1900MG do křídel jsou málo. Ty křidélka jsou dost dlouhá .Já tam mám D-MG16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 21:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Nové Strašecí
Plánujeme s bráchou si každý koupit Soliuse. Já létal jen s Easystarem, než mi ho brácha dvakrát "poladil", když pronesl slova, že tenhle větřík zvládne. Letadlo se slaboučkým motorkem vzal vítr a našel ho na místě dopadu skoro dva kilometry daleko. Brácha si pak koupil "Fokouše" na doporučení prodejce, který se ho rád zbavil. Nějak mu nedošlo, že s takovým chatrným podvozkem se nedá přistávat v trávě a tak ho na druhej let vočesal. (první let skončil Fokouš po deseti sekundách v rozkladu, ale brácha to nevzdal) :)
Jeden známý to radostně natáčel, takže video mám, pokud by se chtěl někdo zasmát :D

Videa jsou to pěkné, co tu uvádíte, čím to za letu natáčíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Power HD1900MG mi byla dnes potvrzena jako pouzitelna serva do kridelek ze dvou zdroju. Solius neni hotliner a s touto kategorii si serva bez problemu poradi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz