Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Na inc.wz.cz je dvojí stavba Hawka. Ta moje bylo peklo, ale zase jsem si pěkně zastavěl. Ve vzduchu to byla mrcha. Jsem rád že jsem se ho zbavil.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pát 13.02.2015 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Díky za rady. No nakonec jsem se rozhodl úplně jinak. Jelikož na něj jsou všelijaké názory a chci něco rychlejšího a univerzálního, tak jsem se rozhodl pro ION PRO+ jen ještě nejsem rozhodnuty kterou verzi. Zda bez potahu a nebo již s potahem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Hawk je aj rychle lietadlo. Otazne je , ci vobec chces aj stavat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: ned 15.02.2015 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
stavet by mi nevadilo, ale ten ION me nakonec oslovil nejak vic. Poridim jej nakonec bez potahu a potahnu si jej sam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 9:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1
Zdravím, uvažuji si koupit e-hawk 1500. Můžete mi někdo říct, jak to létá? resp. kolik to snese? Mám Dynamic-S - EPP v podobné velikosti a chtěl bych něco rychlejšího. Zajímalo by mě, jak tuhé je křídlo.. zda to snese i ostřejší průlety a obraty.. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 21:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Lieta to dobre a znesie aj prudke obraty. Ja som to urobil, presne tak ako bolo v plane, t.j. kridelka su ovladane jednym servom


Naposledy upravil jozefbb dne pát 31.07.2015 11:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 23:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2014
Příspěvky: 27
Bydliště: Liberecko
Jak se rika - "Dabel je skryty v detailu".

Problem tohohle modelu neni to, jak je vyresen celkove, ale drobne nedostatky v konstrukci a pouzitych materialech ho trochu degraduji. Ale je treba rict, ze na cinskou stavebnici to neni zase tak hrozne.

Pokud vim, tak ARF verze ma sklolaminatovy trup - stavebnice je z ABS. Pokud se s modelem lita tak nejak "normalne" a ma beznou hmotnost, tak je vse celkem OK. V te chvili je to celkem slusny termicky vetrunek.
Ale ve chvili, kdy se trochu nalozi (klidne i nekde k 700g), tak zacnou trochu vic fungovat ty setrvacne sily - horsi pristani ... hvezda = destrukce trupu v miste napojeni na ocasni trubku. Na RCGroups je vlakno s hromadou fotek s timhle trupem po rane. Trup je naprosto na hadry, ale kridlo, ocasni trubka i ocas jsou takrka netknute.
Muj kolega s nim upadl 2x. Jednou to trup celkem prezil, ale podruhe se rozpadl na 3 casti - prvni je od motpru k nabezce, druha je podkridelni partie a treti je od odtokovky k prechodu na ocani trubku.
Ja se na to divam tak, ze je jednak spatne material trupu (ABS), ale druhak je spatne i tvar trupu mezi odtokovkou a napojenim na ocasni trubku. Je tam dost rychly prechod prurezu a pak "vrub" z duvodu odskoku pro nasunuti ocasni trubky.

Druhy problem, na ktery jsme narazili je to, ze spojky kridla jsou uhlikove trubky. Opet - pokud je letadlo lehky vetron, tak neni problem. Ale pokud se s nim zacne trochu vic "cvicit" (a navic ma vetsi hmotnost), tak se ty trubky mohou zbortit. Ja mel dokonce ve stavebnici jednu ze spojek, ktera uz byla lehce nacnuta - dala se zmacknout. Tady je ale naprava trivialni. My meli k dispozici plnou uhlikovou tycku, ale postaci do puvodni trubky vlepit nejakou tycku a je po problemu (buk, smrk, mozna i tvrdsi balsa...).

Drobne nedostatky v technologii paleni ted naprosto pomijim (ja mel posunute tvary na nekolika zebrech, kolega Ticcino mel docela dost hnute potahy D-boxu kridla).

Asi takhle - vetron je to celkem hezky, neni drahy, ve vzduchu ho nerozstipes. Umi litat hodne pomalu, ale i docela ostre. Ale beda na hvezdu pri pristani.

M.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 21:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Prave preto som ho robil podla prilozeneho planu a nic som nevymyslal. Akurat som vymenil jogurtovu vrtulu za kovovy kuzel a kvalitnejsie listy, hned som musel dovazovat dozadu. Za tie peniaze je to vynikajuca stavebnica, netreba nic menit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pon 27.07.2015 23:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
To I.N.C.
Tento elektrovětroň není svou koncepcí a konstrukcí určen
k nějakému hruběmu zacházení ať již za letu nebo při přistání.
Vyhoví běžnému poletování s přihlédnutím k násobkům přetížení během obratů a normálnímu přistávání.
Kvalita stavebnice by mohla být samozřejmě lepší.

Pro "ostré" páčkování a přistání typu oštěp nebo "hvězda"( :lol: ) jsou vhodnější modely úplně jiné (počínaje IONem ,Rytmusem atd.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: úte 28.07.2015 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
I.N.C. píše:

Asi takhle - vetron je to celkem hezky, neni drahy, ve vzduchu ho nerozstipes. Umi litat hodne pomalu, ale i docela ostre. Ale beda na hvezdu pri pristani.

M.

paveld píše:
To I.N.C.
...
Pro "ostré" páčkování a přistání typu oštěp nebo "hvězda"( :lol: ) jsou vhodnější modely úplně jiné (počínaje IONem ,Rytmusem atd.)


Čekal jsem že to někdo napíše, ale musím já.
Na přistání "HVĚZDOU" není stavěný žádný elektrovětroň potažmo jiný model
Jsou tam velké síly, kdy se lámou trupy, křídla a/nebo vytrhává uložení křídel. Možná modely které mají křídlo uchycené gumovými oky to ze zjevných důvodů dají.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: úte 28.07.2015 16:53 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
:D Pravda :!: :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: úte 28.07.2015 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2014
Příspěvky: 27
Bydliště: Liberecko
No....

Ja myslim, ze i s e-Hawkem se da cvicit docela dost:

https://www.youtube.com/watch?v=lKr_c67QGPY
https://www.youtube.com/watch?v=-Hj-FurLdsA
https://www.youtube.com/watch?v=bko_KZRs178

Za sebe mohu porovnat e-Hawka s Mini Kanjou a Guppy. Vsechny tri modely maji podobne rozpeti, Guppy a e-Hawk i hmotnost (Mini Kanja je lehci a take podstatne subtilnejsi).
A z vlastni zkusenosti mohu tvrdit, ze ze vsech techto tri modelu toho pri horsim pristani nejmene snese prave e-Hawk.

Mini Kanja i Guppy maji lepe resene spojeni trupu s uhlikovou ocasni trubkou. U Mini Kanji je tato trubka chycena v trupu (balsova bednicka) na dve preklizkove prepazky, ktere prenaseji sily do trupu. U Guppy je sice prepazka jen jedna, ale sily od ocasu do trupu prenaseji take bocnice trupu presahujici za tuto prepazku (balsa 6mm).

To e-Hawk nema ani nahodou - ocasni trubka je nasunuta na zuzenou koncovou cast trupove gondoly, navic ma tato cast osazeni. Je to sice stejny styl konstrukce, jako ma treba Topmodel CZ na svych RCEx modelech - jenze ty jsou ze sklolaminatu. Stavebnice e-Hawka ma trup z ABS.

Ja jsem pouze povazoval za dulezite upozornit mufexe na jista omezeni tohoto modelu. Kdo umi trochu hledat, tak na RCGroups najde spoustu fotek s prerazenym ABS trupem, na RCAlbu je take jeden (o rane se pise v doprovodnem textu), na mych strankach jsou informace o dalsich dvou ranach (stejneho) e-Hawka. Je to stale stejne poskozeni - vzdy zlomeny trup v miste napojeni trupove gondoly a trupu. Pripadne je navic destruovany trup tesne za motorem, nebo je poskozena cast trupu pod kridlem - od sroubu kridla.

M.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pát 31.07.2015 11:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ked chces aby to malo dobre letove vlastnosti musi to byt lahke, ked je to lahke tak to bude krehke. To je take perpetum. Ale poradim , ak chce niekto ozembuch , co aj nieco znesie , nech si zvacsi guppyka cca ná 2,5 az 3m. , trup urobi z bezeckej lyziarskej palice, ziaden uhlik, kridla na gumu, potom moze robit hviezdu aj mlynske kolo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 19:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
trup urobi z bezeckej lyziarskej palice, ziaden uhlik, kridla na gumu, potom moze robit hviezdu aj mlynske kolo. :D :D :D . Jinak , pěkný článek na toto téma je na ,,Rc zoom,, http://www.rc-foto.cz/rubrika/ehawk-1500-kit/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: E-hawk 1500
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
zdar pánové,

jsem před dokončením e-hawka a vybírám motor. Chci to trošku živější, tak volba padla na Ray 2830-1300 KV.

Rád bych vybral vhodnou vrtuli, se setovou nepočítám. U tohoto motoru doporučují 8x6, neporadí prosím někdo? Popřípadě jak vypočítat vzhledem k výkonu motoru a váze letadla vhodnou vrtuli - není nějaké převodové "udělátko" na webu?

Mockrát díky, Petr


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz