Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pát 13.07.2012 18:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
vitousek píše:
Ještě že můj ION neví, že je na termiku nevhodný. Nyní má cca 2100g a při posledním létání jsem "padal" cca stejně, jako ostatní s lehčími letadly.Navíc jsem schopný "oblétat" od nevidím do nevidím.A jako bonus se umí vrátit i proti větru. Pokud je ION pouze jako svahový, létá také famózně.


Nechci se tě dotknout, ale pokud někdo tvrdí, že je ION vhodný na termiku, tak tím spíš dokazuje, že moc nemá představu o tom, jak pořádné termické létání může vypadat :wink:
Mimochodem já sám jsem také kdysi měl představu, že Optima či Ion plachtí slušně, jenže od té doby jsem si měl možnost zkusit trochu jiné modely a tak mi tehdejší představa už dnes přijde spíš úsměvná...

Nicméně ale když si přečtu zadání dotazu, tak si myslím, že pro popsané požadavky by se letadlo ve stylu Ion či Optima hodit mohlo, to zas ano. Ovšem kdyby šlo víc o to plachtění, tak se najdou zajímavější varianty a ani to nemusí být drahé kompozity. Napadají mě třeba PS-dýha modely od Arthobby - Castor, Orion, Evolution či Odyssey. Viz http://www.arthobby.com/index.php?page= ... ategory=50


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2012 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Pročetl jsem pozorně tvoji recenzi na Reichardovo Cirruse v posledním Rcm.
Tož dobré,velmi dobré!!
Jen se trošku culil nad pasáží (už jsem s ním letěl i v 7m/s):-)
Hihi...ale to jsi se nesměl ani jednou otočit po větru, neb dopředu už by jsi nikdy nedoletěl :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2012 7:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Nechápem prečo mu doporuťujete tie dvoj metrové rakety...

Za mňa jednoznačne Proxima, ev. Sirius od Reicharda, Bezkonkrenčný pomer cena - letové vlastnosti a upotrebiteľnosť.-

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2012 19:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Pročetl jsem pozorně tvoji recenzi na Reichardovo Cirruse v posledním Rcm.
Tož dobré,velmi dobré!!
Jen se trošku culil nad pasáží (už jsem s ním letěl i v 7m/s):-)
Hihi...ale to jsi se nesměl ani jednou otočit po větru, neb dopředu už by jsi nikdy nedoletěl :-) :-)


Zas to tak nedramatizuj, on proniká docela slušně. A navíc si řekněme otevřeně, že v podobném vichru je to s plachtěním dost problém i s podstatně těžšími a rychlejšími modely... U Cirruse spíš vidím limit v příjemnosti létání a možná i pevnosti - za silného větru se nějaká chybka, která "zacvičí" s křídlem udělá snáze.
Mimochodem ale v tomto tématu bych to moc nerozebíral, protože pro položené zadání bych Cirruse nedoporučil, takže bych ho sem netahal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2012 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jasně :-) :-)
http://spinfly.rajce.idnes.cz/F5J_Horice_2012/

Asi mám trošku jiný pohled na pojem proniká to:-)
Ale máš pravdu,sem to nepatří.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: ned 15.07.2012 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Hale to vypadá jako kdyby tam pouštěli draky! :D Sorry!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 7:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Jasně :-) :-)
http://spinfly.rajce.idnes.cz/F5J_Horice_2012/

Asi mám trošku jiný pohled na pojem proniká to:-)
Ale máš pravdu,sem to nepatří.


Ono se ale nesoutěží v pronikavosti, nýbrž v naletění 10ti minut z co nejmenší výšky, prakticky výhradně pod 200m :D A v Hořicích těch maxim zas tak málo nebylo, takže to zjevně fungovalo...
Průser nastal až ve finále, kdy se rozfoukalo na 8-9m/s trvale a do toho nárazy 11-13m/s (měřeno), to už se nedalo dělat prakticky nic, zbytek soutěže ale byl celkemv pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Já vím, mně je to jasné a jistě bereš, že si trošičku dělám srandičky.
Ale jedno je jisté, pokud člověk chce totální výbavu tak je to kombinace F3B a F5J. Prostě mít oba modely.
F5J do klidnějších a slabších podmínek a F3B do všech ostatních.

Cože je ale :-( trošičku finančně náročnější).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 12:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.7.2010
Příspěvky: 145
Ale mezi náma, když je to kompozit nebo uhlík tak se tam dá nacpat zátěž(křídla, spojka ),viděl jsem jak do PIKE Perfect E.T. F5J Electro, dával 250g a vyhrál.
http://f5j-fai.webnode.cz/products/performance-2012-/
http://www.rcex.cz/?p=3933


Přílohy:
2012-07-14-041.jpg
2012-07-14-041.jpg
[ 73.53 KiB | Zobrazeno 634 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 13:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Já vím, mně je to jasné a jistě bereš, že si trošičku dělám srandičky.
Ale jedno je jisté, pokud člověk chce totální výbavu tak je to kombinace F3B a F5J. Prostě mít oba modely.
F5J do klidnějších a slabších podmínek a F3B do všech ostatních.

Cože je ale :-( trošičku finančně náročnější).


Dalibore, pokud se bavíme o létání v termice na rovině, tak moc pravdu nemáš. Situací, kdy budeš reálně točit komíny ve větru nad 7 m/s, není zdaleka tak mnoho. A když na to dojde, tak ti F3B proti F3J (které případně dovážíš) nepřinese fakticky nic, spíš naopak - sice se teoreticky vrátíš z větší vzdálenost, ale v praxi kdoví, budeš lépe pronikat, ale také více opadat, takže se do situace, kdy bude třeba zapnout motor, nejspíš dostaneš v plusmínus podobném počtu situací jako u F3J. Ve větru není třeba použít ultralehkou verzi F3J, bude se dovažovat (on mimochodem i Cirrus lze snadno naložit, jen náhrady spojky za ocelovou ti přidá 150g), ale jinak problém moc není.

Výhodu F3B, zejména při osazení silnějším pohonem, vidím jinde - totiž v možnosti se vyblbnout i jinak než jen plachtěním - prulety po rychlém nastoupání atd., dál je F3B v jasné výhodě na svahu za silného větru atd. Pro rekreační piloty je to bez diskuse zajímavé. Ale když jsme u otázky termického létání na rovině, tak to přínos nedává. Pro extrémní nároky pro soutěžní létání určitě nebudeš volit kombinaci F3J a F3B, nýbrz kombinaci ultralehkého F3J do slabého větru a F3J v pevnějším provedení do větru. Já sám ostatně právě takto kombinuji Cirrus a Shock - první ranní kolo než se rozfoukalo jsem letěl s Cirrusem (uletěno maximum, takže jasný úspěch), pak se přešlo na Shocka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 14:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Zaujal mě tento odkaz pod kterým se skrývá video: http://spinfly.rajce.idnes.cz/F5J_Horic ... 5J-161.jpg

Jak to že to nespadne? Je to tím jak je model lehoučkej a ještě k tomu hodně funělo?

Mám takovej dojem, že kdybych to zkusi nad zemí se svým přetíženým IONem, případně SlimTermikem od LS model asi bych s tím spadnul. Zkoušel jsem takto balancovat proti větru ve větší výšce a vcelku to šlo, ale stejně to nakonec spadne po křídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 14:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
No jistě - plošné zatížení v kombinaci s protivětrem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký druhý větroň
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2012 14:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Pěkné. Mám ještě 870g MC se kterým jsem tedy ještě neletěl. Podle větší plochy křídla (než Slim) musí mít menší plošné zatížení. Tak jsem zvědavej jak moc půjde v protivětru zpomalit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz