Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2012 19:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2003
Příspěvky: 305
Video natočené klíčenkovou kamerou.

Backfire-2 má příkon cca 4,2kW, což je už na soutěžní F5F létání trochu moc, nestačí motorový čas na celou úlohu. Ale polétání je to pěkné :) Pokud se létá na klasické BP-3400-50C/100C, tak je příkon 3,6-3,8kW, to je na soutěžní F5F optimální. http://www.youtube.com/watch?v=UrCimfPZofw

Speedfire F5B má příkon cca 5,8kW, současná F5B špička létá 5,5-6,2kW. Pokud jsem létat baterie 50C, tak jsem se pohyboval kolem 5,2kW. S bateriemi 70/140C je to již zmiňovaných 5,8. Model letí o něco rychleji, ale platí, že nad jistý výkon již rozdíl není nějak markantní, určitě více člověk nechá ve dvou nepovedených zatáčkách, než by se dalo získat 0,5kW nárustem výkonu. http://www.youtube.com/watch?v=b5oKChqhWx8

Petr Janků


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2012 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Moc pekne, muzes mi prosim poslat odkaz na ty aku, co pouzivas?
Mam tam ted Power HD XT 50-80C a ty nedavaji, kolik potrebuji...
Dekuju
Filip


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2012 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
moc pěkný :)

to sou ty od kostky asi ne ?

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2012 11:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2003
Příspěvky: 305
Ahoj, ve verzi 70C/140 mám tradičně jen to co se létá v F5B/F5F, tedy 4/5S 3300mAh, 6s 2800mAh a pak na vyzkoušení jsem vzal dva desetičlánky 1800mAh složené z 2x5S a 6+4S. Ale nějak nepředpokládám, že bych se do 10ti S nějak hrnul, 5S ten výkon dá v pohodě také a nemusí se rozdělovat paky a obsadit celá nabíječka tak, že nejde dobíjet příjmačové baterie.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2012 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2011
Příspěvky: 531
Bydliště: Plzeň
Škoda že tě mam tak z ruky, protože poslední pořádný fofr éro co jsem kdy viděl v letu bylo, když jsem od tebe kupoval Dyamonda - tak 5 let zpátky a byl jsem s tebou a Martinem z Prahy a jeho tátou někde u Prahy, testoval jsi 16čl (buřtů)... od tý doby jsem v letu fajku neviděl :-( jen pyloňáka na 10S co lítal se spalovákama....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2012 11:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2003
Příspěvky: 305
Tak je pravda, že od Tebe je to blíž do Liezenu než do Nové Paky. Jj moc dobře si pamatuju, skleněný Diamond. I takové byly začátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2012 17:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.2.2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Jojo, setrit se nevyplaci. Cas od casu nad tim premejslim, jsem presvedcenej ze byly spadne (narychlo) zavickovany kridla a fouklo dovnitr a roztrhlo to kridlo.... Ale furt to ve me je mit takogy ero.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 11:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Pěkné, pěkné mě silně hlodá jít do BACKFIRE. Lítám zatím s OPTIMOU XL a ta má už svoje limity a elektrifikovaný F3J ENJOY je takovej ploužák na termiku. Jekož nemám moc času si vychutnávat dlouhé termické lety, tak spíš blbnu s tou OPTIMOU, ale tem BACKFIRE mě fakt hlodá. Bylo by možný to někde vidět naživo ?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.2.2005
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň
Jelikoz nerad osazuju, zvlaste gynekologicky :-) tak cucim do modelbazaru a ted je tam Surprise s Pletenbergem (zadna raketa to asi neni) pak je tam V-max na 3 li taky jen s Kirou 480, ale pak je tam nalozenej Raketerwurm a dost ostre :-) ten me hloda, ale jsou mu 3 roky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 14:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2003
Příspěvky: 305
2ST: Králíky Hradec, nebo Ústí ? Já jsem z Nové Paky, kousek od Jičína. BF-1 je kuchnutý, ale dát tam pohom by asi netrvalo moc dlouho. BF-2 a SF jsou zatím ready, takže po soutěži v Bad Brueckenau by mělo být více času a není problém model poslat do vzduchu.

2PPetr: Nyní se na to stejně nepřijde co tomu bylo, ale faktem je, že u celouhlíkového křídla se nikdy nic nestalo.
Dneska je už dost lidí, co neradi osazují modely, takže to také dělám. Stejně jako tebe mě to také moc nebaví :D Ale není nad křídlo, kde není žádná krytka :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 14:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Skorpion píše:
Ale není nad křídlo, kde není žádná krytka :twisted:


Znamená to, že se servo vloží do křídla při výrobě?
A pokud by bylo potřeba k němu pak se řeže a nebo mění za nové křídlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Skorpion píše:
2ST: Králíky Hradec, nebo Ústí ? Já jsem z Nové Paky, kousek od Jičína. BF-1 je kuchnutý, ale dát tam pohom by asi netrvalo moc dlouho. BF-2 a SF jsou zatím ready, takže po soutěži v Bad Brueckenau by mělo být více času a není problém model poslat do vzduchu.

2PPetr: Nyní se na to stejně nepřijde co tomu bylo, ale faktem je, že u celouhlíkového křídla se nikdy nic nestalo.
Dneska je už dost lidí, co neradi osazují modely, takže to také dělám. Stejně jako tebe mě to také moc nebaví :D Ale není nad křídlo, kde není žádná krytka :twisted:



Jsou to Králíky okr. Ústí nad Orlicí. Ale určitě bych se přijel podívat. Já jsem z těch mála co jim ginda při montáži modelů rozhodně nevadí, taky ovládám všechny sprosté slova v několika jazycích :) .

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 22:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2003
Příspěvky: 305
2timi: Ano servo se vloží již při výrobě do křídla. Dále jsou dvě možnosti, první je že je křídlo hladké, pak by se řezalo přímo do křídla. Další je, že je tam naznačená krytka, takže pak to je jako křídlo, které koupíš bez serv. Asi jsem měl štěstí, ale zatím jsem nikdy nic neměnil, tedy pokud nejde o totálku, jenže to je trochu jiný příběh.

2ST: občas jezdím za sestřenkama do Žamberku, takže bych mohl vzít éra sebou. V Žamberku je celkem solidní letiště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: sob 07.07.2012 23:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
to Skorpion:
Díky za odpověď. Také bych se nebál zadělaného serva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Backfire-2 F5F a Speedfire F5B
PříspěvekNapsal: ned 08.07.2012 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Skorpion píše:
2timi: Ano servo se vloží již při výrobě do křídla. Dále jsou dvě možnosti, první je že je křídlo hladké, pak by se řezalo přímo do křídla. Další je, že je tam naznačená krytka, takže pak to je jako křídlo, které koupíš bez serv. Asi jsem měl štěstí, ale zatím jsem nikdy nic neměnil, tedy pokud nejde o totálku, jenže to je trochu jiný příběh.

2ST: občas jezdím za sestřenkama do Žamberku, takže bych mohl vzít éra sebou. V Žamberku je celkem solidní letiště.


Jo to se domluvíme, já jsem v Žamberku skoro pořád ( pracovně ) :)

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz