Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
pokud by byla řeč o gamě,volal mi před pár dny známý,že by jí nechal komplet osázenou k letu s lepším motorem plus setový motor za 1500kč,nepomlácenou jak novou,nevím jestli ještě bude k mání,určitě osobní převzetí lounsko---most.mohl bych se optat,jestli je to ještě aktuální.případně zprostředkovat vzájemný kontakt.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jinak ohledně výběru pokračovacího modelu je třeba zvážit prioritu ohledně životnosti vuči výkonnosti,špičkou ohledně výkonnosti epp termických větronu je v současné době určitě Cularis od multiplexu,za cenu culárise se už rozhodně nechá pořídit i klasický konstrukční model,bohužel v rukou začátečníka má culáris podstatně větší šanci udržení při životě za pomoci pouze prstolepu a vzhledem k tomu,že začátečník povětšinou vubec nemá pojem o spojení--větron a termika,jsou ty rady složité,vesměs se pak jedná pouze o výkonnost,jak dlouho to vydží ve vzduchu na motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Ano,Cularis je už v jiné třídě,o tom není pochyb.Ale na druhou stranu-řádně ho omotorovat a vybavit vyjde jako dvě gamy.A taky už to asi chce slušné letiště,ne pole.Gamu chytám do ruky,i když je to docela rána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
sigi123 píše:
Ano,Cularis je už v jiné třídě,o tom není pochyb.Ale na druhou stranu-řádně ho omotorovat a vybavit vyjde jako dvě gamy.A taky už to asi chce slušné letiště,ne pole.Gamu chytám do ruky,i když je to docela rána.


pokud se řešej gamy a podobná cenově začátečnická postupová letadla tak si myslím,že je to spíš o tom,že za ještě poměrně málo peněz ti dá někdo čas zjistit,že na modelařinu mít peníze nikdy nebudeš,páč to opravdu tomu správně zapálenému nadšenci sežere docela dost z ročního rozpočtu na domácnost každý rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 6:16 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
sigi 123 merané to bolo výškomerom eagletree, ktorý je dôkladne otestovaný a podľa mňa a kolegu meria presne /to je u mňa +- 20m/, nakoľko na základe času na vysielačke a uhla stúpania sa dá pekne vypočítať orientačná výška zvlášť ak je to model, s ktorým lietaš 4 roky /píšem o 1077m/ a skúšané to bolo na 5-tich modeloch...
Ak si videl čiarku tak to ešte nebolo maximum. Ja som videl už bodku, kde sa nedala rozpoznať žiadna reakcia ale každý môže veriť čomu chce... Éro ale bolo vyladené tak že stúpalo iba na základe plného plynu pod konštantným uhlom /wildhawk/ + ideálne svetelné podmienky...

Ináč toho FALCONA mám aj ja ale akosi sa mi ho nedarí dostať do vzduchu, výzorovo je to celkom pekné, lieta mi trvale kolmo hore ako stíhačka, ale pri hode mi vždy ide po krídle a teda na rovine akosi neodštartujem.
Už mám ale ďalší strategický plán ako to idem nabudúce opäť skúšať :lol: :lol: :lol:
Lietam ho tiež na Flightmax 2200 a mám dojem že stopky mám na 5 minút plného plynu, motor 1400 KV a vrtuľa APC 8/4 E.
Ešte sa mi ho podarilo celkom super nastriekať spodok, som sa s tým vyhral, takže je to stíhačka aj keď je vo vzduchu...
Akým spôsobom ho hádžeš a koľko ti váži ?? Máš na hodenie nejaký špeciálny letový režim, prípadne turbulátory??
http://robotmz.rajce.idnes.cz/2011-12-1 ... a_Falcona/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 6:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 204
Bydliště: Svinarov CZ
Gama se mi po omotorovani (priznam se trochu jsem to prehnal) rozpadla ve vzduchu. Coz by mi tak nevadilo pokud by to nevydrzel material nosniku - co mi vadilo ze mi nosnik vypochodoval z kridla bez toho aby na nem bylo videt nejaky lepidlo. Ted mam cularise a nemuzu si ho vynachvalit. Cenove je sice jinde, ale ta kvalita je taky nekde uplne jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Tak na falkonovi mám opovrhovaný motor emax GF 2812 1600kv,vrtule šedá šavle APC 7x5.Taky jde kolmo nahoru,na trg 3S2200mAh 35C lítám asi tak na 1/2 až 3/4 plynu s blbnutím okolo 20ti minut.Ale tak po 3-4 min. ho nechám zchladnout a jen tak poletuju na minimum plynu.Ten motor má strašně malou spotřebu,kolem 9A.Jinak ho házím na půl plynu mírně šikmo vzhůru,trošku se propadne ale letí rovně.Tu díru vzadu na kabely jsem zvětšil aby se mi tam vešel zaháknout palec a můžu s ním pořádně švihnout.Mám ho od března,perfektní éro na divočení.Obratné jako toro a výborně plachtí.Chtěl bych stejné kdyby dělaly s rozp. třeba 2m.Prodával se ještě Slinger snad 180cm,ale nikde jsem ho nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
chlapi, v hangar1 som nasiel noveho foxa 1800 za 1750, super cena, teraz len otazka ci s tym pristanem aj bez klapiek kedze mam len 4 kanal kadet.
dikyyy

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
a este som sa chcel spytat cim to je ze tie foxi maju take spatne meno tuna na fore. co je na nich take spatne?

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
nefungujuca smerovka, svedske panty (nevidiet tiahlo), ktore nefunguju, tak ako polovica od pelikana...
a200 nechces?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 19:45 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Na ASW 28 pelikan sa mi kolega viac nadrel aby to lietalo, ako keby ho bol vyrábal rovno z dosiek EPP...
Predstav si postavený dom, ktorý treba zbúrať a tie použité tehly očistiť a z toho postaviť nový dom.
Je to viac roboty ako stavať odnova z nových a čistých tehál...
Ak by sme to vedeli dopredu, objednal by som iba holé výrezy neposkladané a bez elektroniky, nefunkčnej bižutérie a všetkého čo trebalo vyhodiť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Ty serva v kořeni křídla nevaděj.Naopak křídlo je tam nejsilnější,nepruží to jako někde uprostřed u klapek.Ten samej systém mám u cessny 350 a po 2 letech letního i zímního provozu/i při -16/ perfektní.A to se křidélka pouze nesklápěj ale vysouvaj ven z křídla jako u skutečného letadla.Taky ty panty mám v SC Piper od pelikána a taky fungujou bez problémů i v zimě už druhym rokem.Foxové u nás lítaj 4,bez úprav a bez problémů.Panty fungujou jak maj/někdo je nemá rád/,a úprava táhla směrovky trvá snad 2 minutky.Ale fox je na ní tupej,většinou ho říděj křidýlkama.Jedině ji zvětšit.Od loni pokud vím s nima nemaj žádnej mechanickej problém.Prostě jen někdo ty panty nemá rád protože bez rozříznutí křídla se na ně nedostane.Nesmí se s tím padat ale přistávat :wink: .Pak není problém s ničím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2012 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
Bumpy_SK píše:
nefungujuca smerovka, svedske panty (nevidiet tiahlo), ktore nefunguju, tak ako polovica od pelikana...
a200 nechces?

smerovka ma az tak moc nestve... vela ludi tu pisalo ze s tym lieta tak ako to dostali... tak neviem...
a200 by ma asi onudilo zachvilu, rad si zablbnem vo vzduchu preto berem toho foxa... teda asi, este niesom uplne royhodnutz...

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaky vetron po bete a pioneerovi?
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 12:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2011
Příspěvky: 183
fox 1800 je paradny ohladom na cenu, podla mna je lepsi v kazdom smere ako fox 2300,
jedina vyhoda fox 2300 je ze je krajsi

_________________
dx6,beastX,A3PRO,guardian2D/3D,FY-30,i86,as3x,R3XS,fox2.3,pulse1.6,hypertaxi,extra300,ryba3d,cracyak


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz