Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 0:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Brzy začnu stavět, na co si dát pozor, nějaké fígle. Nebo je stavba bezproblémová? Čím osadit, serva, motor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 1:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Jak vidno jestli má Andrea dostatek zkušeností ti asik nikdo tady neodpoví, pokavaď neuvedeš alespoň původ a nějaké rozměry či TTD, sorry, nedalo se jináč ;)

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2012 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
No myslel jsem si, že ten kdo ji stavěl podrobnosti zná, ale jak je vidět zmýlil jsem se. Pokud by někoho zajímalo jak vypadá tak tady je odkaz http://www.lmkstr.cz/ardea.php nebo tady http://www.lmkstr.cz/file/ardea_1.pdf který by mohl pomoci si udělat představu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 18:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Dostavěl jsem ji loni na jaře. Zatím s ní mám nalétáno 26 startů (cca 15 hod). Je to moje první éro s plnou mechanizací křídla. Letová hmotnost 1850g.
Osazení:
Motor: Scorpion SII 3020 890 KV Regulátor: DYS A60 Opto Pohonné aku: LiFe 4S 2300 mAh
Napájení přijímač – serva LiFe 1100 mAh 2S Přijímač: JETI Duplex R8
Vysílač: Graupner MC 16/20 + JETI Duplex TU
Serva: Hitec – HS 85 BB výškovka; HS 85 MG směrovka; HS 225 MG klapky; SAVOX SH 0255 MG křidélka.
Je to pohodové éro do termiky, krásně krouží, a podle nastavení odtokové hrany křídla létá buď pomalu, nebo hbitě. S vrtulí Aeronaut 12x6,5“ má motor příkon 360 W a stoupá pod úhlem cca 45`. Na jedno nabití vystoupám 3x po 1 min. , což stačí na lety dlouhé 30 až 45 min. bez podstatného vlivu termiky. Zkoušel jsem i vrtuli13x10“. Příkon 500W, ale stoupání se příliš nezměnilo, takže jsem se vrátil k původní. Ze silné termiky unikám za pomoci vysunutých klapek a potlačení. Akrobacii jsem raději nezkoušel. Prostřední díl křídla jsem sice postavil podle plánku, ale zdá se mi, že je na akrobacii málo tuhý.(Hodně se prohýbá při zatížení.) Nedostatek tuhosti přičítám tomu, že podle plánku jsou balsové stojiny hlavního nosníku k pásnicím pouze přilepeny z boku, místo toho, aby byly jak je obvyklé, zapasovány mezi pásnice a přenášely tak přímo tlakové síly mezi nimi. Příště bych to tak určitě udělal. Potah je z vliesu barveného tonovacími barvam. Pracoval jsem s ním poprvé a jsem velmi spokojen. Pro toho, kdo je zvyklý pracovat s modelspanem, nebo mikalentou není v práci podstatný rozdíl, navíc je možnost vypínání fénem a nesrovnatelně vyšší pevnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Mám dostavěno, zatím nepotaženo, na potah chci použít Icarex, osazení serva HS 81, plánovaný pohon ze šuplíku Phasor 30/3, Jeti Spin 44, 2x3 LiION 1600.
Při stavbě vše v pohodě, jen je třeba si dát pozor při slícování spojek centroplán, ucho.
oproti originálu mám upraveny hlavní nosníky, mám je laminované ze smrkových nosníků 2x 3x10 proložených uhlíkovým rovingem následně ohoblované a vybroušené dle plánu (při řezu je to odspoda: roving,smrk,roving,smrk) stojiny mám dle plánu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Děkuji, šlo mi hlavně o motorizaci. Vždy se mi podaří koupit zcela nevhodný motor. Nevím jak to dělám :lol: :lol:
O tom rovingu jsem taky přemýšlel, když jsem koukal do plánu asi to udělám stejně. Jsem zatím v začátcích jediné co jsem měl čas udělat je směrovka, pokud zítra čas dovolí pokračoval bych výškovkou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz