Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alpha 1500 alebo Toro 1000 na začiatok
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 17:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Zdravím všetkých milovníkov lietajúcich strojov.
Kedže som neuspel v pokusoch o let vo svete vrtulníkov, rozhodol som sa vyskúšať to s okrídlenými vtákmi. Poučený z vrtulníkov som si vybral "hračku" v EPP úprave, aby prvé neúspechy neboli tak finančne bolestivé. Rád by som sa venoval vetroňom, je nádherné sledovať ich ladné pohyby vo vzduchu, ale kedže nemám nič nalietané zvažujem či sa učiť na samokrídle (Toro 1000), alebo rovno vziať poslušnejší vetroň teda Aplha 1500? Touto cestou vás chcem poprosiť ako vačsina začínajúcich o usmernenie. Ak obecne vyberám zle, je dobré o tom vedieť. Začína zima, bude čas na simulátor, ale okrídlenca by som si rád dal pod stromček :). Vopred ďakujem.

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 17:24 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud by jsi měl někoho zkušeného k sobě, tak bych dal si TORO, ale to bude "ostřejší" a poněkud hůře čitelné.

Alpha je dobrá volba. Speciálně po simulátoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 18:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Alpha. Toro jenom pokud uz mas neco nalitano. Uplny zacatecnik ho zvlada dost problematicky. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 212
cau, já teda nevím, ale já mam toro a půjčil jsem ho úplnému začátečníkovy, lítal opravdu dobře, i pěkně přistál


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 19:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Výborne, vyviedli ste ma s prvého omylu, pretože práve toro mi prišlo na pohľad jednoduché. Respektíve menej náročné ako Alpha. Skúseného borca k ruke nemám, takže je to viac menej jasné. Ešte jedna otázočka. K vrtulníku som si kupoval vysielač v móde 2. Je to vyhovujúce aj pre vetrone?

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Pokud si věříš, jdi do TORa.

Bylo pár slušnejch karambolů, ale začátky jsou s nim podstatně rychlejší a záživnější. 8)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 19:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Fajn, teraz som dokonale popletený :lol: . Dobre, tak to skúsime z iného pohľadu. Čo priemerná výdrž batérie? Koľko sa s tým dá blbnúť na jednu LiPo 2200 mAh trojčlánkovku?

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Z Alphou mas nekonecne lietanie ;)

Standartna baterka co je v RTF sete da 15 minut full motoru, pri tom alfa stupa viac ako 45 stupnou.
Ked je termika mas aj 1 hod.
Moj rekord je 1 hod 15 minut aj to som musel ist dole lebo dosli baterky vo vysielaci.

Alpha nie je pomala to sa neboj. Pre zaciatocnika by som povedal az rychla a pri pristavani rada pada po kridle ak ju nedrzis vodorovne zo zemou.

K EDF Toru sa vyjadrit neviem ale myslim ze je to uplne nieco ine ako ElektoVetron co sa tyka stylu lietania. Najpr si ujasni co chces a podla toho vyber.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 20:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 212
do tora dávám 3s 1000mAh ( dneska jsem lítal asi 30min. a to docela pěkně foukalo ) , ale už je horší na ovládáni, kup do nej radsi 2s ( myslím že je v návodu 1100 až 1800mAh, toro je potom odost klidnější a termicky potom létá taky líp ), inak já jsem se učil na 4D akrobatu :D :D ( ale neučil jsem se sám )


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 22:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Samozrejme viac ma láka vetroň, TORO mi prišlo ako jednoducho ovládateľná hracka proti vetroňu, veď má len motor a dve mixovane "klapky"? A čo teda mód 2 na vysielači? Je použitelný pre okrídlence?

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
panther píše:
Samozrejme viac ma láka vetroň, TORO mi prišlo ako jednoducho ovládateľná hracka proti vetroňu, veď má len motor a dve mixovane "klapky"? A čo teda mód 2 na vysielači? Je použitelný pre okrídlence?

Toro bude slušne lietať, ak bude ľahké..... 3S2200 je už veľa.
Samokrídlo je od prírody nestabilný stroj - nemá oproti "bežnému" lietadlu autostabilizáciu.
Ak ho hodíš do vývrtky - vrtá až do zeme.
Tiež som to dal do ruky začiatočníkovi - pod dozorom to vo vzduchu udržal. Sám by to zvládal bolestivo......
Z druhej strany ťa za mesiac naučí viac, ako vetroň za rok, ale musí prežiť počiatočné problémy ako vľavo, vpravo, odhad rýcchlosti a pod......
Výdrž .... záleží ako ho budeš trápiť a akým štýlom lietaš. Dvojčlánok 1200 - 20-60 minút....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2011 10:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Praha / Protivín
Za me jednoznacne Toro.. Sam jsem, bez nejake zkusenosti s letanim s cimkoliv, na nem zacinal.. Je to rychlejsi a zivejsi, to ano, ale zaroven to znamena, ze te hnedtak neomrzi a uzijes si s jim spoustu legrace. Navic na nem nemas co znicit :lol: Takze po par prvnich padech prijdes na to, jak ho udrzet ve vzduchu a pak uz jen zkousis, kam az si troufnes zajit :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2011 11:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Tak a teraz som už totálne v prdeli :D. Ale vyhr´va to vetroň z jedného hľadiska. Mám doma 2 LiPo trojčlánky 2200 mAh a tie evidentne budú vhodnejšie pre Aphu. Stále som však od vás nedpstal odpoveď na otázzku či mod2 na vysielači je použiteľný pre vetrone?

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2011 11:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Použitelné je cokoliv s čím se to naučíš řídit.

Je to spíše věc zvyku a pak lidí kolem tebe. Když všichni létají v mode1 a budeš chtít aby tě vzal někdo na kabel, tak to může být s některými vysílačkami problém.

Jinak je to podle mě jedno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.12.2011 14:29 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
o tých dvojčlánkoch 2200 sa dá polemizovať.
Toro 900 lietam na dvojčlánky 1750, takisto ASW28.
WH /obdoba bety/ lietam na trojčlánky 2200, takisto ako Filip 400 196cm.
Podstatné je k tým baterkám vybrať vhodný motor + regulátor + vrtuľu, aby to malo všetko spolu optimálny ťah vzhľadom na hmotnosť modelu, rýchlosť, účinnosť a tým pádom aj nejakú tú výdrž /aspoň 6-10 minút plného plynu/.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: IAN a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz