Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2012 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2011
Příspěvky: 531
Bydliště: Plzeň
denny1 píše:
cau lidi,
za chvili se chystam na zalet optimy xxl...


Tak už? :D Jakej pohon?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: sob 14.04.2012 13:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2009
Příspěvky: 58
Bydliště: Kroměříž
tak je to jak jsem rikal, modalarina pred optimou a pak po ni :D
to ero je neskutecne hodny, ale dokaze i pekne zabrat.
motor je tento:
http://www.emotors.cz/59-mto-35-48-1150kv.html
kdyz jsme ji s Leosem skladali, rikal ze ve sve ma ten samej, tak jsem dal na nej. Pro zalet jsme ovsem zvolili triclanek TG 1800, 40C. I s tim je ovsem stoupavost celkem slusna, pocitam ze 15-18m/sec na 11x6.
Kridylka s vyskovkou jsou na hitec 81, klapky na placaty hitec s kovovyma prevodama.
Dale spektrum telemetrie - vyskomer, mereni napeti,
Az ji dostanu do ruky tak zacnu lehce upravovat - ctyrclanek, pocitam 11x7 vrtule, mozna tam nacpu i pitotku....
Ero samotny je nadherna stavba, prvni vzlet, jedno pipnuti trimem na kridylkach a jedno na vyskovce a ero zalitnuty... Umi stat ve vzduchu, kdyz ji roztlacim, tak prulet na rychlosti neskutecnej vcetne zvukoveho projevu, pristani je treba natrenovat, ptz se ji nechce dolu, je schopna v 15ti cm proletet celou pristavaci drahu tady v Kromerizi na letisti...
jednoduse jsem NADSEN:-)
hezky den vsem

_________________
Mustang P-51D, Cessna 182, Pilatus PC-21, Edge 540 Red Bull, FunJet Ultra, EPP FPV, BF-109G, Zlin 50L, Gama 2100, Optima XXL
Spektrum DX8


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 12:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Včera jsem si vzal OPTIMu XL na svůj referenční svah. Lítal jsem tam už s klonem F3F DEMON (2,4m a 3300g) a i s polomaketou MINI MIMBUS (3,3m a 3300g). Pochopitelně i s papíráky RC V2. Foukalo od 5-7 m/s a tak jsem si cestou nahoru na svah liboval jak to bude super polítání. S výše zmíněnými modely jsem tam lítal za tohodle větru úplně bez problémů a do výdrže RX baterek. No realita s OPTIMOu XL byla ale úplně opačná. Nebýt elekropohonu, šel jsem domů totálně znechucen po 1minutě. Takhlě jsem si pomáhal elektro berličkou asi půl hodiny a potom jsem už musel přistát. A rozdejchával jsem to celou cestu ze svahu. U mě prakticky OPTIMA XL větroňářsky zemřela. Jako nikdo mi nenamluví, že za tohle fiasko může odpor vrtule v čumáku. Přitom mám křídla OPTIMY XL vymazleny do hladkého povrchu.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
Včera jsem si vzal OPTIMu XL na svůj referenční svah. Lítal jsem tam už s klonem F3F DEMON (2,4m a 3300g) a i s polomaketou MINI MIMBUS (3,3m a 3300g). Pochopitelně i s papíráky RC V2. Foukalo od 5-7 m/s...................Jako nikdo mi nenamluví, že za tohle fiasko může odpor vrtule v čumáku.


Tak tohle přímo vylučuji.
To by jsi v tom čumáku musel mít ventilátor z hospodského větráku.
Zvaž možnosti:
- nefoukalo tolik, jak jsem si myslel ( protože jsem neměl s sebou anemometr)
- foukalo hodně zboku
- mám tu Optimu blbě seřízenou, nebo příliš naloženou.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 13:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
- foukalo dost. Myslím, že za těch 35 let co lítám do dokážu poznat.
- foukalo přímo na svah.
- je pravda, že plošné zatížení je o něco větší než třeba F3k modely
- seřízenou ji mám docela slušně.

Prostě asi tak, OPTIMA XL je pro mě takové lehce adrenalínové éro pro lítání na rovině stylem blbnu do 50m výšky. Vteřina motoru a pak kraviny a takhle dokola. Nic víc.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Naposledy upravil ST dne ned 03.06.2012 13:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
- foukalo dost. Myslím, že za těch 35 let co lítám do dokážu poznat.
- foukalo přímo na svah.
- je pravda, že plošné zatížení je o něco větší než třeba F3k modely
- seřízenou ji mám docela slušně.


- létám 45 roků, ale na paragliding si nosím anemometr :wink:
- tu vrtuli přímo vyluč. To je prostě nemožné. Jestli tam za srovnatelných podmínek létali ty 3,3kg stroje, tak tohle se tam musí udržet taky. 5 -7m/s už je dost, pokud je to trochu normální svah. Káčko tam musí naprosto bezpečně poletovat za polovičního větru.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 13:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Fakt nevím, ale chová se to podobně jako moje poslední kreace na akro větroně před lety TWIST. Ten taky potřeboval hodně prudký kopec a hodně větru. Prostě to hlava nedává.


Přílohy:
Stanley.jpg
Stanley.jpg
[ 88.17 KiB | Zobrazeno 988 krát ]


_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
chlape co ty s tou optimou mas to nevim, ja mam obe ruce levy a snad i ty ostatni tri koncetiny a nechapu ze ses v 7 mi na svahu co nosi neudrzel :)

jinak za 5-7 s kackem uz moc litat nejde pokud se dost neprelozi, kacko se na svahu unese kdyz fouka 1 m/s a u 2+ ms uz s kackem litas akrobacii na zadech :-d i s mejma levejma rukama a 5+ m/s to zacina bejt prozmenu boj aby se nezastavilo

rady nemam protoze umis urcite litat lip jak ja ale jediny co mne napada jestli si ji nedojil a nebranil ji se rozjet ale fakt nechapu ze na svahu co nosi v 7 mi by to nelitalo, to lita uz skoro i piper s vyplym motorem :-d

jinak to muzou bejt i ty dokonale vylesteny kridla, pak to potrebuje o dost vic rychlost :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 22:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Clapci, já toho na svahu nalítal až až. Jednu dobu jsem ani jinde nelítal. Jednou mě jeden klučina ukecal na svah, že má nějakého větroně. Tak jsme se sešli na kopci (Klášter) a já mu to zalítával. Byla to stejná konstrukce, jako jsem sem dal na obrázku ( TWIST) Já měl sebou F3F klon Démon 2,4m 3,3kg. Foukalo cca 2-3m a já se s Démonem v pohodě chytal. Jak jsem asi dopadl s tím TWIST ? S bídou jeden průlet a byl jsem dole.

Zpět k OPTIME XL, jo zkoušel jsem to na rychlosti, nelítalo to. Zkoušel jsem to dojit to bylo takové plácání. Prostě něco je špatně. To éro je tak dobré pro styl rychle motorem nahoru a rychle dolů. Nic jiného.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 22:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Optimy jsem měl v minulosti dvě, obě trochu nestandardní, něco mezi v4 a XL. Nelétaly špatně, ale dneska bych k nim asi přistupoval trochu jinak. Určitě bych je už nenechal "dýhové", ale dal bych na ně fólii a nechal je létat i s využitím klapek rychleji atd. Kdysi jsem na tu "přírodní dýhu" s ohledem na charakter povrchu přísahal, ale dnes to prostě vidím trochu jinak. Navíc si myslím, že by se dnes už dala najít i lepší profiláž křídla než MH32, na kterém Leoš lpí. Prostě Optima patří plným právem k historii elektroletu u nás, ale přijde mi, že dnes už trochu za zenitem je a prospěla by jí trochu výraznější inovace :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2012 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Optima má MH30 a nikoli 32 jestli se nepletu. Mám omotorovanou dřevěnou III 1,7m 1400g a vylétá po mírném sklopení křidélek i střední termiku. Na svahu jsem ji nezkoušel, ale mám na svah připravenou 1,7m IV ve variantě s křidélky po celém rozpětí a potaženou folií. Bude komplet bez motoru a už měla dávno létat. Bohužel kvůli stavbě domu není čas. Tiše doufám, že nebude létat tak špatně


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2012 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ano, MH30, sorry.
Jinak Optimy nelétají špatně, sám jsem toho s nimi v době, kdy jsem bral velmi vážně kategorii RCEN, nalétal opravdu hodně. Měl jsem obě Optimy s čtyřservovým klapkovým křídlem, což to dále pozvedne (při dobrém nastavení). Problém je spíš v tom, že Optima je taková "neurčitá", zejména v té verzi s dýhou bez potazu. Sice je hodnější a méně náchylná k přetažení, na druhé straně se ale vzduchem tak trochu "hrne" atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Pořád na OPTIMU XL nadávám, ale nakonec stejně s ní chodím lítat nejvíc... Dneska jsem si dal skok na rovině a dokonale jsem se půl hoďky vyblbnul stylem nahoru a dolů a nějaká ta akrobačka. Víc od toho už ani nechci. A na tyhle krávoviny je to éro dobrý.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nove modely od Leose Svobody
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 0:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
trochu oživím tohle téma: dnes jsem zveřejnil na RCAlbu Ampera, je s ním parádní polétání! http://rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=7514


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz