Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: daidalos 200
PříspěvekNapsal: pát 18.11.2011 22:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj.
Prosím máte někdo zkušenosti s letadlem DAIDALOS 200??
Moc se mně zamlouvá ,ale nemám s tím moc zkušeností ,tak nevím jestli existuje i něco podobného popřípadě i ,,lepšího,, :roll:
Na internetu jsem příliš výrobců takto kvalitních strojů nenašel.
Můžete mně někdo poradit zdali mám ještě hledat nebo je toto letadlo opravdu špička a není lepšího? 8) Zatím létam jen akrobacii s Extrou MX pohodičku s Piperem od SIGU a nastala u mně potřeba pořídit i lepšího ,,elektro větroně,, :D
Už ze svojich zkušeností vím že se peníze dají ušetřit jen tím že člověk pořídí rovnou to nej a nebo aspon dle nějakých výsledků a nepoohlíží stále po něčem jiném :D Za svojich 14let modelaření bych mohl vyprávět kam všude jsem zbytečně utratil peníze a za měsíc omrzelo.
Moc děkuji za názory a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 544
skús sa pýtať na F5Jfun.com, niektorý užívatelia ho majú, tam by ti mohli poradiť. daidala som videl ale nelietal som s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 0:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
spise na stoupaku (stoupak [dot] cz)
kazdopadne daidala mam ja , a 99% co letaji zavodne RCEK :)

myslim ze to je supr ero, a titul mistra,vicemistra CR , "mistra a vícemistra evropy = Eurocupu" myslim rikaji dost o tomto letadle

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 1:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
Ta cena je dobrá,Q11 od Hořejšího,nebo Ambrozie je dražší,pak je ještě Etalon od LS model-ale křídlo dýha,což by pro tebe asi nebylo to top nejlepší,já mám něco podobného také ve skle,ale jako nesoutěžně užitného větroně bych možná i z duvodu možné reálné opravy křídla popřemýšlel i o tom Etalonovi,to sklo je velice choulostivé a těžko opravitelné,navíc mimo vylizování bublinek okolo hlavy u toho lehkého modelu občas tak trošku při řízení usínám :D Až moc to létá dobře i samo,nechci přímo napsat,že nesoutěžně na běžné polétání občas i nudný model.
Ráno,nežli začne termika,nebo navečer,kdy už doznívá s ničím jiným ale létat nechodím,pak je to paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 1:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Jak píše Aleš (sgames) - koukni se na http://www.stoupak.cz Daidalos je především dobře vyladěný soutěžní model. Stavba z dodaných dílů ale vyžaduje určité zkušenosti, začátečníkovi bych asi doporučil požádat o pomoc zkušeného kolegu. Zástavba pohonu a RC vybavení není pevně daná, vše je nutno přizpůsobit stísněnému prostoru ve štíhém trupu. Osobně doporučuji použít digitální mikroserva, která mají při malé hmotnosti dostatečnou sílu a hlavně stabilitu nezávislou na teplotě. Další možností jsou kvalitní analogová serva Dymond ověřená v házedlech F3K. Také výrobní technologie je odvozena z házedel F3K. Křídlo je vyrobeno z vakuově laminovaného XPS jádra s požadavkem na nízkou hmotnost. Z toho vyplývá méně odolný povrch křídla, na kterém je po čase vidět každý silnější stisk, nebo náraz - manipulace proto vyžaduje trochu opatrnosti. To samé platí pro ocasní plochy. Většina poškození vznikne při dopravě a manipulaci s modelem na zemi. Pokud nepotřebuješ soutěžní model s nízkou hmotností, kup raději verzi s děleným křídlem, které se snadněji dopravuje i v malém autě. Martin Bílek (Ypsi model - výrobce) po dohodě provádí i úpravy dle požadavku zákazníka (rozpětí, geometrie křídla, lomení atd.). Modely vyrábí často na objednávku a někdy je nutno počítat s delším termínem dodání.

Podobné modely nabízí i jiní výrobci - Q11 (Hořejší), nebo snad nejlevnější MAXX (Reichard). Zatím se ale zdá, že Daidalos byl ze všech nejlepší (klouzavost, nízké opadání v klidu, pronikavost ve větru). V minulých letech často vítězil na soutěžích RCEK i F5J. Používají ho skoro všichni špičkoví piloti na Moravě a finále obvykle vypadá jako "YPSI Cup" - všechny modely jsou stejné :D Je to kvalitní "sportovní nářadí" za dobrou cenu. Jeho výkony ale záleží na pilotovi a také na správném seřízení!

Mně se povedlo Daidalose totálně zrušit na počátku léta (vadný konektor v napájení...), tím pro mně letošní sezóna prakticky skončila hned po první soutěži. Na příští rok už chystám nový kus a doufám, že bude ještě lepší.

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 10:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Vau tak to moc díky :)
Krásně vysvětleno a dobře řečeno. Já myslím že mně stále drží ten daidalos už jen proto že jde o skvělé éro které je v něčem asi opravdu ,,nejlepší,, a Já právě tu vyjímečnost hledám a tak trochu i potřebuju :roll:
Je ale pravdou že varianta o děleném křídle je zajímavá a praktická,ale kvůli autu to asi ani nebude mám velkej kombííík :wink: Jen si malinko pohrávám s myšlenkou co takhle nechat křídlo více vystužit a trochu více to namotorovat i když ani nemám představu jak je ten trup opravdu uzounký :?
Jinak mně každopádně opatrnost při přepravě a tak celkově starost o letadlo už dostatečně naučila Extra. pokud někdo znáte víte o čem mluvím :D
Jinak před 5lety jsem měl SWING a ten byl tuším velmi podobný velikostně. jen netuším jak asi ,,nudné,, může být polétání se speciálem Daidalem :lol:
Jen nevím zatím jak je to s tou komunikací s YPSI. ve středu jsem jim psal a odpověd jsem zatím neobdržel :cry: Třeba to příde. Nebo spíš dle toho co píšete čekání ve velké frontě a třeba jednou se na mně dostane... 8O
Děkuji Vám za Váš čas :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jestli tě to (Daidalos) zajímá, právě začínám stavět rovnou tři kusy najednou :-)
Ono tenhle kompozitový (papírák) má svoje specifika při stavbě(blbě se podíváš na křídlo a máš tam ďůlek)
Tak ti pak přeji při stavbě ,pevnou ruku a klidné nervy :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
HURVE83 píše:
Moc se mně zamlouvá ,ale nemám s tím moc zkušeností ,tak nevím jestli existuje i něco podobného popřípadě i ,,lepšího,, :roll:


Trochu nesmyslná otázka pokud nenapíšeš, k čemu to chceš...
Daidalos je dělán jako soutěžní speciál na RCEK/F5J outrunner - v tomto ohledu to jistě špička je (i když o slově "nejlepší" by se dalo dost diskutovat).

Na druhé straně ale jako první lepší elektrovětroň to má své mouchy - třeba ta citlivost křídla na omačkání je dost naprd (dáno technologií, třeba Ambrosia je to samé), zrovna tak jsem poněkud rozpačitý k jeho smysluplnosti ve variantě s víc nadupaným pohonem.

Prostě určitě dobrý model, ale "skvělý" či dokonce "nejlepší" je právě na to soutěžní létání, v jiných oborech už to není tak jednoznačné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 11:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Vau :D Proč rovnou tři :?: No již jsem četl že tam je pár oříšků při stavbě,ale až na to laminování varianty křídla vcelku se snad nemám čeho bát ne? Práce z uhlíkem takhle ,,načisto,, mně trošku děsí,ale třeba zvolím nakonec díky tomu dělené,Sice jsem za život postavil tak ,,30,, letadel co létala ,ale je pravda že tento druh kompozita jsem neměl,tak je to jako kdybych začínal :lol: Nebyli by prosím nějaké poznatky a fotečky z kompletace? Určitě ocením radu i o výbavě... i když mně trochu hryže myšlenka o nějakém S-NEU apod. Ačkoli již léta používám k maximální spokojenosti AXI motory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 12:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ale ale doufám že jsem se mojim tvrzením nejlepší tady někoho nedotkl.
Chápu že každý preferuje svoje modely a ty co každému vyhovují. Rozumím i tomu že Daidalos je čistě a jednoduše soutěžní stroj přesně k tomu určen :|
Díky za poučení... Je pravda že jsem úplně nespecifikoval určení toho na co k čemu a proč. Ale možná je to právě to co chci. Slyšet názory každé strany a i pokud předem upozorním že tuto kategorii moc neznám,tak možná právě proto existuje forum, aby se o tom lidé pobavili. Píšu hlavně o Daidalu právě proto ,že mně zaujal. Pokud znáte jiný takto řešený větron aby splnil právě moje požadavky o vyjímečnosti a nestál 10tis prázdný a nebyl z balzy nebo poliše s dýhou,tak dejte vědět. Tyto konstrukce si jsem schopen vyrobit doma sám. Hledám něco co doma neudělám a to je právě technologie ,,celolaminát,, .
Když jsem kdysi řešil akrobacii,tak jsem si postavil 5 akrobatů ,ale když jsem chtěl něco lepšího pořídil jsem EXTRA od pamodels. A to právě proto že jejich promyšlená ultra lehká konstrukce doma opravdu nejde. A nebo za 10 světelných let :twisted: A chybu jsem opravdu neudělal letový projev nečeho co je stejně jako Daidalos známý po celém světě je znát. Určitě mně dáte za pravdu. Málo kdy se člověku který žije v paneláku podaří stavět éro na světové úrovni ,které vyžaduje technologii. Neberu ty co maji normálně doma v pokojíčku 10m na 10m cnc stroje za miliony :mrgreen: Hahaha...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Co třeba tohle? Znáte někdo máte někdo? 8O Samba Model, Pike Mini Perfect Electro.
Bohužel v hledání a objednání zboží v cizojazyčném se krapánek vůbec nevyznám :( Můžete mně třeba někdo osvětlit za kolik a kde se třeba dá pořídit toto? Přiznám se že očekávám cenu řádově dvojnásobnou nebo více.
Jestli je to možné tak jsem objevil něco kolem 750 euro? Že by fakt tolik? 8O
Asi ten Daidal stejně vyhraje. Víc jak 10-11tis do prázdného letadla o tomto rozpětí nedám :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
HURVE83 píše:
Co třeba tohle? Znáte někdo máte někdo? 8O Samba Model, Pike Mini Perfect Electro.
Bohužel v hledání a objednání zboží v cizojazyčném se krapánek vůbec nevyznám :( Můžete mně třeba někdo osvětlit za kolik a kde se třeba dá pořídit toto? Přiznám se že očekávám cenu řádově dvojnásobnou nebo více.
Jestli je to možné tak jsem objevil něco kolem 750 euro? Že by fakt tolik? 8O
Asi ten Daidal stejně vyhraje. Víc jak 10-11tis do prázdného letadla o tomto rozpětí nedám :evil:


Hihi...Pike Mini Perfect Electro...znám, vím..kdo má. Máš volných 700 ojro na holý model?
Na konci věty jsi si odpověděl...do 11 litrů max, víc co toho nedáš. Tak se jukni na něco www.valentamodel.cz
Jinak Daidal je perfektní stroj, na pohodu. Chtěl bych ho vidět v 8m/s...jak stojí a stojí a stojí :-) :-)
Prostě výtečný stroj, s konstrukcí poplatnou výsledkům na závodech.

Já být tebou si ujasním co chci, jak a co má model dělat a jaké podávat výkony, či letové vlastnosti. Pak neřešit cenu, ale spíš jak na to vydělat. Vždyť to nemusíš mít hned!! Navíc na kvalitní mašiny se čeká kurevsky dlouho, včetně Daidala. Nám ty kousky dělal Bílek čtyři měsíce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Zkušenosti se stavbou - článek J. Veselovského:

http://model.ypsi.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=154:hodnoceni-veselovsky&catid=1:latest-news&Itemid=58

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Jak to bylo s Daidaly 1800 a 2000 je stručně popsáno v článku našeho posledního čísla magazínu "Akademie letectví" na adrese:
http://www.airspace.cz/akademie_letectvi/.
Článek je pod názvem "Jak vznikly z Rorýsů Daidalové" a pak ještě Notos.
J.Lněnička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: daidalos 200
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Lněnička píše:
Jak to bylo s Daidaly 1800 a 2000 je stručně popsáno v článku našeho posledního čísla magazínu "Akademie letectví" na adrese:
http://www.airspace.cz/akademie_letectvi/.
Článek je pod názvem "Jak vznikly z Rorýsů Daidalové" a pak ještě Notos.
J.Lněnička

Děkuji za všechy zde, že jste tu a dal i odkaz na vaše stránky. Je mi ctí číst web tak známého aerodynamika, jako jste vy.
Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sumpi a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz