Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
FOTKY

Jsou u mě na blogu (viz. vlevo). Včetně komentářů a průběžných aktualizací.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Naposledy upravil milost dne pon 15.08.2011 19:37, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
POHONNÁ JEDNOTKA
4S Lipo TGY Nanotech 45C 2200mAh + CC Ice lite 100A + S-NEU 1115/2D + Kontronik KPG27 5,2:1
RFM 18x12,5/17x13 na kuželu Pohoda-let (kleština 5mm, trámec 34mm, kolík 3/8mm)


:arrow: Baterie jsou těsně před spojkou křídel – vybrousil jsem drážky v trupu v “rozích“ baterie, pasují na milimetr přesně. Abych je ven netahal za kabely, je na nich poutko ze skelné pásky, a schovávám do něj balanční konektor. Vnitřní odpor článků je 5mOhm – žádná sláva. Baterie teď dva měsíce ležely v lednici, tak se třeba časem probudí ze zimního spánku.
:arrow: Nechtěl jsem krátit kabely regulátoru, tak jsem je stočil pod něj. Prostorově i prakticky elegantní řešení – vedle regulátoru už bych stejně nic necpal a napájecí kabely směřují přímo k akumulátoru. Problém je potom upevnění reglu – kdybych použil přepážku v trupu, nepůjde rychle vyndat regulátor, a za kabely to přilepit samozřejmě nejde. Přilaminoval jsem tedy na dno uhlíkem dva stahovací pásky.
:arrow: Přijímač mám až za spojkou křídel, takže jsem přijímačový kabel rozdvojil a jednu větev nechal v kabince – na CastleLink (zároveň by s tim šel napájet třeba i výškoměr, ale výrobce nedoporučuje používat BEC při 4S - promyslím). Druhá větev směřuje k přijímači, plus tam není připojeno.
:arrow: Dalibor dodal motor a sehnal převodovku. Jsou slepeny něčím speciálním (pamatuju si jen, že to tvrdne 72 hodin) – díky graup15!
:arrow: Motorová přepážka je domácí výroby. Směrem od motoru 2mm Cuprexit+3mm překližka+ 4 vrstvy uhlíku 100g/m2 a 2 vrstvy skla 80g/m2 s jemný vláknem. Koutový spoj uhlíkovým rovingem. Připevněno čtyřmi 3x10mm šrouby s imbusovou hlavu.
:arrow: Kužel má větší průměr než trup. Upravovat přechod kužel-trup budu až po zaletání a doosení motoru. Kužel není „turbo“ – přepážka stejně nemá otvory. Motor by měl beztak běhat jen pulzně. Větrací otvory jsem ale přece jen udělal kolem motoru a bude-li potřeba, přidám další.
:arrow: Vrtule bude pro začátek RFM 18x12,5. Uvidím, jak se bude chovat převodovka, a potom možná přijde rychlejší a “těžší” RFM 17x13.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
SERVOTRONIKA
2S LiFe A123 1100mAh + 4 diody SB560 paralelně + Low ESR kondenzátor 1000uF/16V
V křídle 4x Volz Wing-Maxx. Ocasní serva digitální JR DS385. Přijímač osmikanál Schulze Delta 8.40w.


:arrow: Pořádné letadlo si zaslouží pořádné napájení. Kvůli nastupujícímu trendu HV jsem se rozhodnul používat jako přijímačovky už jen LiFe. NiXX ve straších modelech ještě dolítám, do nových jen LiFe s diodami nebo bez nich.
Čtyři 5-ampérové diody paralelně snesou bez problémů zatížení 20A a z hlediska selhání jsou spolehlivější než dvě 10-ampérové. Kondenzátor musí být LowESR a až za diodami – chytá bordel od serv, který jinak spolknou baterie. Kapacitně by stačil 500uF, tenhle byl doma a vešel se.
:arrow: Napájení serv je oddělené od přijímače – z baterie přes diody přímo do serv. Do přijímače pak vede napájení (8ch), třížílový vodič od regulátoru (7ch) a šest signálů (1-4ch=4pin z křídla a 5-6ch=2pin z ocasu). Ocasní serva mají společné + a - , ale 6pin konektor - aby při výměně serva nebylo potřeba pájet.
:arrow: Centrální mozek servotroniky je na uhlíkové destičce, která je připevněná na vystřelovacím háčku. Vybrousil jsem do něj drážku, destičku přilepil vteřiňákem, a pak v koutech přilaminoval rovingem. Má to jednu obrovskou výhodu - po odšroubování jednoho šroubu jde všechno snadno vyndat. A mělo to i jednu menší nevýhodu – MPX konektory ke křídlu jsem umisťoval do připravených otvorů snad 45 minut (pasují tam naštěstí a bohužel naprosto přesně). Kolmo v destičce je zasunutý feritový kroužek, v něm jsou zasunuty/natočeny všechny kabely. Všechny bych neobtočil, prostě by se nevešly. Ferit není přilepený, drží „pnutím“ kabelů.
:arrow: Přijímačová baterie je v kabině, aby šla snadno vyndat a rychle nabít (hurá!). Připevňuji páskem z cykloduše opatřeným patentkami. Patentky nedržely lepidlem (dělá se vulkanizační vteřinové lepidlo na gumu, ale nemám), tak jsem je přišil. Vypadá to blbě, nejsem švadlenka, ale drží to.
:arrow: Přepážka na ocasní serva je 3mm překližka + 2mm uhlíková destička. Dal jsem i příčné vzpěry. Tim jsem si značně zkomplikoval instalaci, ale všechno zlé je pro něco dobré. Všechny spoje jsou zase koutové s uhlíkovým rovingem. Pevné jako předtím, nemám strach. Dvířka jsem podlaminoval sklem a nastavil tak hmotu, kterou jsem odfrézoval. Příčné vzpěry jsem použil jako západky a dvířka na ně přilepil kapkou vteřiňáku. Nebudu je otvírat – nemám proč, takže jsem je zatmelil šlehaným tmelem. Až bude potřeba měnit servo, ťuknu do toho, a mělo by se to krásně vyloupnout. Když se to neodloupne, ťuknu do toho pořádně. :twisted:

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
Zajímavé :wink: A fotky jsou kde ?!?!?!?! :cry:

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
vitousek píše:
Zajímavé :wink: A fotky jsou kde ?!?!?!?! :cry:

V noci nebo zítra ráno. Ale mám je připravené.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
milost píše:
V noci nebo zítra ráno. Ale mám je připravené.

Tak potom je to v pořádku :wink: Těším se na ně. :)

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 19:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2008
Příspěvky: 158
Bydliště: Nupaky
Obrázky: 6
No vidím že jsi to pojal poměrně velice pečlivě 8O
, už se těším na zálet :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2011 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Další sada fotografií bude, až dodělám ocasní serva.

Teď se jdu věnovat zbytku světa - nejen modely živ je člověk. :wink:

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Naposledy upravil milost dne stř 10.08.2011 12:45, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.08.2011 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Nahrál jsem pár dalších fotek.

A neštěstí v podobě vyhořelého serva v křídle odsouvá zálet na neurčito. Na druhou stranu dobře, že to vyhulilo na zemi.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.08.2011 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
milost píše:
Nahrál jsem pár dalších fotek.

A neštěstí v podobě vyhořelého serva v křídle odsouvá zálet na neurčito. Na druhou stranu dobře, že to vyhulilo na zemi.

Co se stalo ?

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2011 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Šlo by to přirovnat k havárce Daliborova Vikinga. Myslel jsem, že se to srovná, a ono se to nesrovnalo...

Serva Volz nemají v datasheetu možnost napájení 6V. Nicméně na dobré slovo to prý zvládají zdatně.
Při nastavování vysílače jeli hodinu krásně. Pak jsem se ale ukliknul a servo odjelo na doraz - a tři vteřiny plné zátěže udělaly svoje. Ještě chvíli jsem servo normálně ovládal, pak už se ale ani nehlo.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2011 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to je velká škoda :cry:

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2011 20:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2009
Příspěvky: 253
milost píše:
Serva Volz nemají v datasheetu možnost napájení 6V. Nicméně na dobré slovo to prý zvládají zdatně.


Stesti, ze se to stalo na stole. Volzum vetsi napajeci napeti nikdy moc "nechutnalo", napajeni z 5 clanku Nixx byl problem.
Me u nich odchazely motorky, "uhliky" komutatoru byly jen slaby dratky dolehajici na komutator a ty se po case prebrousily a nasledne propojily vedlejsi lamely komutatoru.

Jinak to mas moc pekne! Jaky mas v planu pouzit kuzel?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2011 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Měl jsem za to, že jsem fotky ocasních serv přidal, ale sám jsem se divil, když jsem zjistil, že ne. - Teď už tam jsou.


klingon77 píše:
Jinak to mas moc pekne! Jaky mas v planu pouzit kuzel?

Díky za pochvalu. Od esa se cení! 8)
Kužel Pohoda-let (kleština 5mm, trámec 34mm, kolík 3/8mm). Možná převrtám na čepy od MPJet.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.08.2011 23:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2009
Příspěvky: 253
U diry pro serva chtelo udelat vetsi radius v koutech. A chce to HODNE vybetonovat kout mezi deskou serv a stenou trupu. 6x1600tex uhlikovy roving na kazdou stranu a protahnout ho az za hrany diry.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz