Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Milan Nes píše:
njn stane se ... co eletronika v pohodě ?
V pohodě. Baterka asi dostala ránu, budu ji muset hlídat.

Milan Nes píše:
co to vlastně používáš za kabely mezi přijímačem MPX kama ?
Původně kroucené prodlužováky 22AWG.

Milan Nes píše:
jinak to fakt lítáš na týhle 40 ce s tou levnou řadou schulze ? nejsou problémy ? kopance nebo tak ?
Ona ta levná řada stála svýho času 2500,-... A kromě možnosti programování kabelem jí nic nechybí. Kvalita "přijímaní" je stejná.
Kopance žádný. Anténa je až na 5cm k přijímači celá venku. Přijímač si počet ztrátu signálu hlídá a pak vybliká, ale já nepolezu do trupu kvůli blikání, který by mě stejně jenom znervózňovalo 8)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
díky moc za odpovědi, no já jen že sem měl se shulzikem nakonec problemy, pravda do ty doby neco nalital
a ostatni dva jely super takze asi unava věkem ... a lítal sem v problematické oblasti, v praze lítat na 35 ce je už
dneska docela mazec prostě na louce semměl místo kde padnul každej přijímač a nejvtipnější že v tom místě prostě nic nebylo :) široko daleko nic

ta stavba se mi moc líbila, fakt vtipný mi přišlo to řešení na ten háček :!: a i ty stahovačka zalaminovaný jenom teď to asi musíš celý kuchat co ? nebo se tam udělala mezera a de to vytáhnout a dát tam zpátky novej stahovák ?

holt mám pro tyhle mašinky slabost :)

ps. držim palce ať eletronika je všechna v pořádku - nakonec i ta baterka

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 8:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2011
Příspěvky: 10
milost píše:
Jak už jsem psal, mám servokabel regulátoru rozdělený na dvě větve - jedna zůstává v kabině (s+-) a druhá je za spojkou zastrčená v přijímači (s -).

Do první větve připojuji Castle Link - ale s velkými problémy. Musím konektor všelijak nahýbat a strkat z různých úhlů, než se připojení spustí správně. Jako kdyby záleželo na tom, v jakém pořadí kabely připojuji - a zřejmě na tom vážně záleží, ale správných kombinací je asi víc.

Chápu správně, že to souvisí s připojeným (s -) druhé větve? Jaké jsou potom ty správné "cesty"? Setkal se s tímhle někdo u Caste Linku?


Tohle by ty problémy s připojením C Linku mělo vyřešit http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1629
Držím palce, ať Preciouse zdárně opravíš a zase hurá na oblohu :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Milan Nes píše:
ta stavba se mi moc líbila, fakt vtipný mi přišlo to řešení na ten háček :!: a i ty stahovačka zalaminovaný jenom teď to asi musíš celý kuchat co ? nebo se tam udělala mezera a de to vytáhnout a dát tam zpátky novej stahovák ?

Mezera pro novej stahovák se tam neudělala, udělal jsem ji tam sám. 8)

Problém tý "háčkodesky" je při zasouvání konektorů ke křídlu do domků. Dělal jsem to tak 20 minut a pro jistotu rovnou zalepil, abych to nemusel opakovat - takže až nechtěně, mám MPX v trupu i v křídle napevno. Sedí to ale na fous přesně, tak jsem klidnej a spokojenej - nemusim nikde honit kabely.

petrz píše:
Tohle by ty problémy s připojením C Linku mělo vyřešit http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1629

Tohle by to nevyřešilo, protože bych to zase zapojil na už jednou rozdvojenou větev. Musel bych to samotný zařadit jako rozdvojku (což jsi nejspíš myslel), ale to se mi nechce a už vůbec ne za 3 kila. :wink: Každopádně díky, ale příště mi o takovejch věcech řekni dřív... :)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
mno tyhle fotoserialy se mi moc libej, popravde to mam na cely manii nejradsi

ja planuju napsat kratkej "clanek" o opravovani laminatovejch trupu pro zacatecniky, ale nejak na to neni cas a kdyz je cas tak sila, fotky uz mam na to pripraveny kdyz sem kamaradovi z klubu opravoval F3J ukroucenej trup takze podklady sou ale ... ta sila :-d

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2011 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Milan Nes píše:
Podklady sou ale ... ta sila :-d

O sílu nejde. Když máš čim, tak se pochlub!

Budeš v neděli na RCmaniak srazu? (Otázka i pro E-F3Bčkaře.)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2011 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
pockej to uz je tuhle nedeli ? uvidim asi se tam za vama stavim, lezi mi tata v nemocnici
tak asi spis budu u nej uvidim - nejak mi proste neni prano ...

jo pochlubim az se ted urovnaj veci rekneme na visi urovni nez sem ja sam ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.09.2011 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
milost píše:
Budeš v neděli na RCmaniak srazu? (Otázka i pro E-F3Bčkaře.)

Já se musím,ač opravdu nerad, omluvit. Jednak práce ( dopoledne bych určitě uměl přeložit ), ale hlavně jsem nadopovaný paralenem.....

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
Na dvě vteřiny se mi model ztratil z dohledu. Ztratil jsem orientaci, rozostřil oči a už jsem ho na obloze nenašel. Nebylo to ve velké výšce, nebylo to daleko. Zkoušel jsem mávat křídly, kroužit, zapínat motor, potlačovat, přitahovat... nic. Zmizel.
Lítáme na okraji ULL letišti, takže jsem si sjel k hangáru. Za umytí oken u letadla se mnou 20 minut kroužil nad členitým terénem. Les, pole, vesnice. Tam a sem. Bezvýsledně.

Nevzdávám se, ale jsem odevzdaný. Může být kdekoliv v okruhu 2km. Doufám, že ho večer neuvidím ve zprávách jako mrzačící nástroj.

(Ptáte se, jak se může ztratit 3m červená kráva? Nevim. Ještě tomu sám nevěřim.)

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
milost píše:
Na dvě vteřiny se mi model ztratil z dohledu. Ztratil jsem orientaci, rozostřil oči a už jsem ho na obloze nenašel. Nebylo to ve velké výšce, nebylo to daleko. Zkoušel jsem mávat křídly, kroužit, zapínat motor, potlačovat, přitahovat... nic. Zmizel.
Lítáme na okraji ULL letišti, takže jsem si sjel k hangáru. Za umytí oken u letadla se mnou 20 minut kroužil nad členitým terénem. Les, pole, vesnice. Tam a sem. Bezvýsledně.

Nevzdávám se, ale jsem odevzdaný. Může být kdekoliv v okruhu 2km. Doufám, že ho večer neuvidím ve zprávách jako mrzačící nástroj.

(Ptáte se, jak se může ztratit 3m červená kráva? Nevim. Ještě tomu sám nevěřim.)


Jo, tak tohle se mi tuhle stalo pri zaletu Maxiona - ne daleko, ne vysoko, ale proti sobe. Jak to je "ziletka", tak jsem to nevidel. Nastesti jsem to otocil pres ucho a najednou byl krasne videt. Chce si to davat fakt bacha a soustredit se. Akorat mivam posledni dobou problem, ze jak se urputne soustredim, tak se mi zacinaji ronit slzy a je to uplne v haji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
creagel píše:
Chce si to davat fakt bacha a soustredit se. Akorat mivam posledni dobou problem, ze jak se urputne soustredim, tak se mi zacinaji ronit slzy a je to uplne v haji.

Po bitvě je každý generál... Já budu ronit slzy teď. :roll:

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 18:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Soucítím s tebou, taky se mi to stalo s OPTIMOU XL. Taky jsem se chvíli kochal a najednou koukám, že nic nevidím. Bylo to tak v 50m a najednou jsem TO uviděl pár metrů nad zemí.Stihnul jsem akorát přitáhnout a srovnat. Od tý doby asi 2O letů nervy a pak se to srovnalo. Tyhle éra jsou fakt místy neviditelný a musej se hlídat. Ale jinak naprostá blaženost jak mi OPTIMA lítá.
Je zajímavý, že s F3Jčkem tyhle stavy nemám, to je vidět pořád OK.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2011 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak to je mi moc lito, mel si to krasne vymazleny, alespon budu drzet palce at se nikomu nic nestalo,
holt nekdy se stane,

moc drzim palce

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2011 6:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
milost píše:
Na dvě vteřiny se mi model ztratil z dohledu. Ztratil jsem orientaci, rozostřil oči a už jsem ho na obloze nenašel. Nebylo to ve velké výšce, nebylo to daleko. Zkoušel jsem mávat křídly, kroužit, zapínat motor, potlačovat, přitahovat... nic. Zmizel.
Lítáme na okraji ULL letišti, takže jsem si sjel k hangáru. Za umytí oken u letadla se mnou 20 minut kroužil nad členitým terénem. Les, pole, vesnice. Tam a sem. Bezvýsledně.

Nevzdávám se, ale jsem odevzdaný. Může být kdekoliv v okruhu 2km. Doufám, že ho večer neuvidím ve zprávách jako mrzačící nástroj.

(Ptáte se, jak se může ztratit 3m červená kráva? Nevim. Ještě tomu sám nevěřim.)


Jak si byl daleko a vysoko? Odhadem?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2011 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 721
Bydliště: Říčany
Blog: Zobrazit blog (1)
graup15 píše:
Jak si byl daleko a vysoko? Odhadem?

Asi 150m v horizontální rovině, 150m ve vertikální rovině. Což je dejme tomu 200-250m ode mě.
Problém je, že jsem soustavně mával knyplama, aby se mi letadlo objevilo - na jakej směr jsem ho navedl tak vůbec netušim. Já tipuju, že se to sesypalo někam do lesa, ale může to být taky úplně na druhý straně pole.

_________________
Kdo je bez miny, ať hodí kamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz