Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Svatá pravda- méně je více. Neplatí jen v našem tématu :wink: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 22:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Perlička z časopisu ModelHobby z březnu 2001 - reportáž z výstavy ModelHobby (tenkrát ještě plné vystavovatelů).


Přílohy:
P1120870.JPG
P1120870.JPG
[ 75.69 KiB | Zobrazeno 4887 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 23:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Kde jsou ty časy. Dnes všude čínské hračky a stavebnice, těch kvalitních práce pohledat. Nemění se jenom modelařina,,,,

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 8:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Zdravím,
taky se do toho vložím :) mně se verze s plováky určitě líbí. Připadá mi, že tvar mají poměrně jednoduchý, konstrukce by se dala řešit různě - asi nejdostupněji olaminováním plováků vyříznutých a vybroušených z PS, ale dalo by se to jistě řešit třeba 3D tiskem - plováky rozdělit na segmenty, ty vytisknout, slepit dohromady a olaminovat tenkým sklem. Dalo by se to i vakuovat ze dvou polovin a ty slepit.
Přiznám se, že jsem to moc nezkoumal, koukl jsem jen tak na první pohled (a ten se mi líbil), tak nevím, jestli jsou plováky stejný. Pokud ano, dalo by se udělal jedno jádro z PS, to olaminovat, trošku vytmelit a na to nalaminovat každou polovinu 2x a slepit z toho plováky.
Ale tu jednomístnou verzi bych nedělal :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Woita píše:
Taky se mi to na plovácích moc líbí. A heli s nimi vypadá dvakrát větší. Jako bonus by to asi mohlo přistávat i na vodě.


S pádlama bych se sice bál ale umím si to asi představit.U bezpádla nevím jak by i na jinak klidné hladině reagovala jednotka při startu nebo přistání na třeba rozvířenou hladinu jen od rotoru.To mě jen napadlo po nedávných zkušenostech s prvními testy a rozdíly právě v tomto (start-přistání) mezi pádlem a bezpádlem.Už to někdo na světě na vodě zkusil?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Vrtulníky s plováky létali už v počátcích RC heli. Tenkrát se ale spíše viselo než létalo, kdo udělal okruh byl borec :-). A plováky nebyli zamýšleny na vodu ale jako prevence proti tvrdým přistáním.Takže v pravěku zkušenosti s plováky měli. Já osobně nikdy s plováky neletěl, ale kolega létal takto vybavený R22. A dle jeho vyprávění se ten vrtulník choval o dost jinak než s běžným podvozkem, nebylo to tak snadné létání. Relax má pravdu. :) . A k tomu rozkývání nákladu pod heli - toho není třeba se příliš bát, kývání se dá snadno zastavit když víte jak . A u modelu by to chtělo spíš delší lano, právě kvůli zastavení kývání. S delším lanem to bude jednodušší protože kyv bude trvat déle a bude víc času na správnou reakci. A kromě toho, kývá se to i o originálů, nesmí to být ale moc a před přistáním se kývání musí zastavit .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Já jsem si jednou kdysi dávno vyrobil na takový upravený podvozek z trexe 700 plováky a namontoval to na trexe 500. Bylo to ještě pádlo a to přistání na vodu a start šlo v pohodě a normálně to fungovalo.... Jen jsem musel ten podvozek mírně ještě jednou upravit, jelikož vrtulka byla blízko hladině a jednou jsem si štrejchnul. No a pak mne napadlo, když jsem přistál, vypnout motor. :lol: :lol: :lol: Ne že by se něco stalo, ale prvně mne vyděsilo že při opětovném roztáčení rotoru se to na té vodní hladině docela dlouho otáčelo než začala fungovat vrtulka a pobrala reakční moment od rotoru. Jinak je to pohoda.

A ještě k bezpádlu na vodní hladině. Já osobně znám dvě fbl která nemají rády nějaké štrejchání po zemi (v tomto případě po vodní hladině) a potřebuje co nejrychleji do vzduchu. Je to staré Align 3Gx a pak microbeast. S těmi to mám osobní špatnou zkušenost.

Naopak s čím mám osobní výbornou zkušenost je staré fbl od TT GT5 a pak malé modré mini Vstabi. Tyto bezpádla bych osobně doporučil pro makety s kolovým podvozkem, kde je zamýšleno pojíždění po zemi před startem. Vstabi by mělo mít nějaký algoritumus který pozná pružnost podvozku a nepřevrací na zemi vrtulník. Jako třeba Microbeast, který to měl v oblibě, jen stačilo chvilku postát na zemi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 18:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Lítal jsem s nafukovacími plováky Helimax už od r. 2003 a pak i v následujících letech, shodou okolností jsem si jejich menší variantu asi před měsícem namontoval na cvičného el. Raptora. Přistávat s tím na vodě jsem nikdy nezamýšlel. Možnost měkoučkého přistání není špatná, ale pro mě je největší bonus a hlavní smysl jejich používání vždy stejný - přesná poloha modelu ve vzduchu je výrazně lépe vidět. https://www.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XM033&P=ML
Že model ztěžkne a je těžkopádnější naopak vítám, není to tak zbrklé jako lehoučký model, obzvlášť když je přemotorovaný. Navíc opravdu nabude na mohutnosti a je to i velký magnet na diváky.

Nicméně až někdy dojde na Bell a plováky, tak chci věrnější tvar a zatím to vidím na doutníky vyříznuté z EPP, vlepené výztuhy a úchyty - to celé polepené černou širokou kobercovou páskou, která se mi tak osvědčila při vyztužování a nutné úpravě těch nafukovacích.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Plováky zatím nechme stranou. Ve čtvrtek jsem si přivezl z Klatov rotorovou hlavu, komplet hlavní soukolí a komplet přechod na vrtulku. V zásadě mi chybí jen ložiskový domky hlavní hřídele a motorový lože. Ty domky sou momentálně k nesehnání, tak kdyby se někomu válely doma na T-Rex 700? Nejspíš ale budu potřebovat čtyři- ve Wessexu ja mam taky, mechanika je vysoká a běží to s nima jako fík. Motorový lože přislíbil kolega ve zbrani Švíco, třeba z něj ještě něco vymámim :wink: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vypada to, ze tady jeste neco maji skladem :
http://www.world-of-heli.de/heli-ersatz ... etall.html

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Kolegové, tedy bočnice jsou podle mýho návrhu vyrobeny, taky už mám všechny domky a zbytek dílů, ještě jsem musel objednat jednu část kardanu u Varia, protože ať jsem dělal nemožný, budu muset lomit transmisi nadvakrát. O tom napíšu až bude fotodokumentace. No, tak s tím přes svátky snad trochu hnu, ale znáte to- samá návštěva, sezení- uvidíme.

Omlouvám se za fotku, je to hrůzostrach!


Přílohy:
009.jpg
009.jpg
[ 28.6 KiB | Zobrazeno 4418 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2015
Příspěvky: 47
Takovejch pěknejch vrtulníků lítá všude ve světě a ty si vybereš zorvna banán a žebřiňák. ;-) Co to bude příště, Sikorskiho první vrtulník? :D
Tady máš malej pozdrav.
Možná si to už zmiňoval, jakým motorem to plánuješ osadit?


Přílohy:
DSC_1542.JPG
DSC_1542.JPG
[ 25.67 KiB | Zobrazeno 4356 krát ]

DSC_1543.JPG
DSC_1543.JPG
[ 45.69 KiB | Zobrazeno 4356 krát ]

DSC_1544.JPG
DSC_1544.JPG
[ 19.63 KiB | Zobrazeno 4356 krát ]

DSC_1546.JPG
DSC_1546.JPG
[ 27.85 KiB | Zobrazeno 4356 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Díky za fotky Jiří, no Sikorskyho prvotinu určitě ne, ale mám pár želízek v ohni, neboj :lol: . Když mě se ty moderny nelíbí snad ani jedna. Pohon bude komplet z Wessexe, kterej je chudák nuceně uzeměn- doufám, že dočasně.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 9:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Mě ty Sikorského krabice učarovaly :D

https://www.rcalbum.cz/model/10218-sikorsky-r-4.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bell 47G Sioux
PříspěvekNapsal: pon 17.12.2018 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
R-4 je super, Jirka měl spíš na mysli něco takovýho, že?


Přílohy:
igor_sikorsky1.jpeg
igor_sikorsky1.jpeg
[ 41.11 KiB | Zobrazeno 4179 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz