Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.

Pravidla fóra

O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.
Odeslat odpověď

Re: Whiskey Cobra

úte 06.11.2018 19:17

Jasne, vim, ze barvy jsou origo :) Jen je trochu moc vyrazna panelaz :)

Re: Whiskey Cobra

úte 06.11.2018 20:01

Rozměry hřídele - oměřil jsem to co bylo po ruce, hřídel z varia je asi fakt těžká plná kulatina, ale třeba hřídel z raptora (asi R30-R50) je trubka 10 s dírou 6mm a díry jsou od sebe asi 160mm. Tipuju, že hřídele na Trex budou lehčí, tahle raptorová váží při celkové délce 180mm asi 82gramů. Pojal bych takovou delší hřídel jako snadný polotovar - jedna díra bude k použití hned a tu druhou si vyvrtáš do trubky ve svěráku stojanovkou, nakonec jen hřídel zakrátíš.

Re: Whiskey Cobra

úte 06.11.2018 23:12

Martine super, objednám někde hřídel na Raptora, jednu díru vyvrtám a uříznout není problém.
Děkuju za výborný tip!

Re: Whiskey Cobra

stř 07.11.2018 22:37

Tak už je to letuschopné. Na prozatímním podvozku, se sportovními listy a bez bombiček, ale proletět by se to už mělo:
K letu.JPG

Re: Whiskey Cobra

čtv 08.11.2018 20:19

Tak držíme palce!!!

Re: Whiskey Cobra

čtv 08.11.2018 20:52

Díky za podporu, možná zítra (podle počasí).
Dám vědět.

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 19:50

Tak hlásím, že zálet dneska proběhnul. Zataženo, ale aspoň nebyl vítr. Zálet proběhnul důstojně, zatím beze zbraní (ty navěsím až bude osazen správný podvozek, na kterém se už také pracuje).
Vše fungovalo v pořádku, jenom občas byla obtížnější orientace proti těm šedým mrakům.
Tady dávám video, nijak jsem to nezkracoval, je to dost dlouhé (a tedy nudné), ale zálet si zaslouží plnou stopáž :) .
Dlouho jsem nelítal, tohle byl první let po pauze zaviněné stavbou, tak prosím o shovívavost.
Natočit to mě napadlo až před startem, tak jsem izolepou přilepil mobil na čepici a podle toho to také vyladá, občas jsem sklonil hlavu když jsem kouknul na displej vysílačky :lol: .


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Hned tam dám polosouměrné listy Blattschnied, ty mají krásný zvuk, na zálet jsem je nechtěl riskovat. Asi také časem dostanou správný nátěr.
Naposledy upravil Woita dne pát 09.11.2018 21:12, celkově upraveno 1

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 20:35

Gratuluju. Když to letí hned napoprvé bez vážnějších problémů je to radost.Určitě o to větší žes to stihnul ověřit před koncem sezony a můžeš se přes zimu soustředit jen na hraní si s detaily.

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 21:33

Paráda, vypadá to na hezký začátek. Jen poznámka... když je tak pošmourná obloha... šedá helina... proč lítáš tak daleko?
Jinak paráda, líbí se mi to fandím do budoucna :wink:

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 22:24

švíco píše:... když je tak pošmourná obloha... šedá helina... proč lítáš tak daleko?

"Daleko" vypadá trochu jinak, při druhém letu jsem jí trochu povolil řetěz.... SVOBODŮŮŮŮŮ!!!!


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Normálně tohle nedělám, ale občas se to stane... mám to nacvičené z koptér. Šedá obloha nevadí, není třeba vidět podrobnosti a dokonce ani obrys. Stačí jediná molekula v podobě tečky a pořád je to bezpečně řiditelné. Na kopteře jsem nikdy neměl světla, klidně by mohla mít kulový tvar a pořád se letí. To co je na videu je stále bezpečné.
Ale uznávám že maketa by měla být vidět, lítat blízko, pomalu a nízko, pak je to ono.

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 22:29

Blahopřání k úspěšnému záletu, to je vždy radost. S tou dálkou si heli tolik neužiješ ale pokud to máš stále pod kontrolou o nic nejde. To spíš že zrovna první starty s potenciálem "dětské nemoci" jsou s větším rizikem než si všechno sedne.

Re: Whiskey Cobra

pát 09.11.2018 22:36

Děkuju za pěkné komentáře, jsem pouhý amatér a dělám to pro radost.
Těší mě vymýšlet různá technická řešení, stavba, technika i lítání.
Hodně jste mi tady na RCM pomohli.
Zkusím natočit krátké video jak to mám pořešené s těmi magnety, je to legrace.
Magnety jako takové mám rád. :)

Re: Whiskey Cobra

ned 11.11.2018 18:00

Tady je to slíbené video s magnety. Na celé heli je jich celkem 50, pomocí kterých se celá skoro sama složí :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Whiskey Cobra

ned 11.11.2018 19:40

Woita píše:Tady je to slíbené video s magnety. Na celé heli je jich celkem 50, pomocí kterých se celá skoro sama složí :lol:

Nejsou tam vibrace u té výškovky a směrovky? Jaké používáš magnety? Mám je v plánu také použít, ale jen zatím na dveře.

Re: Whiskey Cobra

ned 11.11.2018 19:54

Vibrace jsou celkově malé a nejsou o nic větší než bez nich (směrovky a výškovky), kontrolováno Spiritem.
Magnety jsem koupil od fy. MAGSY, mají ohromný výběr. Koupil jsem 3 velikosti a nakonec po testech jsem použil ty prostřední, velikost 5,5 x 5 x 1,5 mm. Dal jsem vždy dva vedle sebe na malý pásek z plechu 5,5 x 10mm (přilepil anaerobním lepidlem Loctite 638), tím vznikla jakoby maličká "podkova". Zámek vždy pozůstává ze dvou těchto podkov proti sobě (jedna na jednom dílu a druhá na druhém. Takto se jednak dosáhne velké přídržné síly a jednak se utvoří uzavřený magnetický obvod, který neovlivňuje kompas tak, jako kdybych použil jeden samostatný magnet, ze kterého srší siločáry daleko na všechny strany.
Odeslat odpověď