Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 17:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vario ma do vsech svych trupu doporucene sve mechaniky. At uz elektro, spalovak nebo turbinu. Pro tyto mechaniky jsou i vyrezane prepazky soucasti stavebnice. Vsechno ale doposud delaji klasicky, takze se sidis volny prostor v trupu. Udelas vybaveny kokpit, ale uz ne prostor za nim. Tam je mechanika. Az ted posledni novinka ma mechaniku schovanou v horni casti. Takze pokud chces volny prostor u starsich trupu, musis improvizovat.
Pokud vim, tak tohle je zatim jedina heli od Varia s kompletne volnym prostorem a mechanikou jen v horni casti trupu. Maji k tomu i novou mechaniku.
https://www.vario-helicopter.biz/de/Fus ... zontalTab4
Stahni si manual, je tam krasne videt jak to maji udelane. Bohuzel, kdyz si spocitam ceny jen zakladnich veci jako trup, vnitrni panely, mechaniku, fenestron, rotor atd., tak jsem pres 5 tisic Euro. A to porad nemam listy, pohon, elektroniku..... neni to zrovna levne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Jo tak z manualu je to už jasnější.Ten mají opravdu precizní.Pokud jsou všechny ty přepážky součástí balení tak asi nebude problém.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 18:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jenze Mulda nestavi T145 ale BK117, kterou upravuje tak aby byla mechanika schovana. Proto resi jakou mechaniku a jak ji tam dostat. :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
dagx píše:
Řeší výrobce tohoto nebo podobných trupů pro jakou mechaniku je to určeno? Nebo je to jen pro velikost XY a hotovo? Zbytek vyřeš sám? Je tam přiložená nějaká překližková základní deska pro spodní montáž "obyčejné" mechaniky v podobě třeba toho t-rexe? Předpokládám, že ne jinak bys neměl problém s tím že se to nevejde. Představuju si jak uchytit tu mechaniku z goblina.Pokud tam není nic připravené,bude to ještě dost práce.Až budeš mít příležitost, mohl bys samostatně vyfotit obsah balíčku co jsem označil a pohled do trupu zepředu nebo zezadu? Dík.

Vario dělá trupy pro svoje mechaniky ... Skyfox, X-treme a různé modifikace přímo na dané trupy + benzinové a turbínové mechaniky ...
Dělá i trupy na T-rex 700, ale těch je malá nabídka.
Trup bude asi varianta na Skyfox, nebo X-treme mechaniku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Jo je to přesně tak.Vario dělá do trupů svoje mechaniky.Tenhle trup je pro jejich mechaniku s označením "Electric".Ta přiložená překližka u trupu jsou jen nějaký žebra na výztuhu spodku a do ocasu.Pro montáž mechaniky je tam laminátovej úchyt,kterej se vlepí do trupu.Na něj by se po malých úpravách mechanika z T rexe uchytit dala,ale já bych jí chtěl schovat do motorovýho prostoru,aby nebyla vidět.Proto se mi nechce vejít.


Přílohy:
20180629_202851[1].jpg
20180629_202851[1].jpg
[ 47.72 KiB | Zobrazeno 3329 krát ]

20180629_203046[1].jpg
20180629_203046[1].jpg
[ 23.94 KiB | Zobrazeno 3329 krát ]

20180629_202939[1].jpg
20180629_202939[1].jpg
[ 32.15 KiB | Zobrazeno 3329 krát ]

20180629_203119[1].jpg
20180629_203119[1].jpg
[ 28.23 KiB | Zobrazeno 3329 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
A 105mm, B 50.5mm, C 100mm a serva jsou okolo hlavni hridele s nejvetsim prumerem 136mm.


Děkuji za rozměry.Moc mi to pomohlo.Teď už vim,že ani mechanika z Goblina mě sama o sobě nespasí.Motor je moc vpředu a nedostanu ho tam.Jediná možnost,co mě ještě napadá,je otočit mechaniku motorem dozadu.Potom by se tam vešla bez problému,protože vzadu je místa dost.Nevim ale jestli by potom nebyl problém s vyvážením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 4:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jeste me napada moznost mechaniky od Robanu. Tu bych ti mohl zmerit az se otocim doma 10.7. mam ji momentalne vymontovanou z UH60.
https://scaleflying.de/product_info.php ... ettset.htm
na odkazu dole je pdf i s nejakymi zakladnimi rozmery.

Nebo tahle mechanika, kde jde motor otocit jak nahoru nebo dolu. Rozmery tam jsou take.
https://www.psg-dynamics.de/pro-scale-t ... ml#p_917-0

A nebo tahle modularni mechanika :
http://www.robcon-rc.com/robcon-mechanics

A nebo :
https://www.modellhubschrauber.ch/Helic ... &c=45&p=45

Vic uz me nenapada :wink:
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 11:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Díky za odkazy.Bohužel ani jedna z mechanik mi nevyhovuje.Buď jsou moc vysoký,nebo jsou za cenu,kterou za ně nejsem ochotnej dát.Začínam si pomalu myslet,že trup 1:7 je na zástavbu mechaniky jen do motorovýho protoru prostě moc malej.Zaujala mě ale mechanika Robcon ze třetího odkazu.Jestli dobře koukam,tak má motor taky až za hlavní hřídelí.To mě podpořilo v myšlence,že přece jenom koupim tu mechaniku z Goblina a otočim jí motorem dozadu.
Mohl by jsi mi prosim ještě tu mechaniku zvážit(teda pokud ji máš venku z vrtulníku) a podívat se jestli by bylo reálné natáhnout ocasní řemen opačným směrem pod motorovou řemenicí a nebyl problém v místě vyznačeném na fotce červenou šipkou?


Přílohy:
20170622_161618.jpg
20170622_161618.jpg
[ 175.05 KiB | Zobrazeno 3277 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 13:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ne, nic mu tam nevadi. Muze to tak byt. Remenice a remen od motoru jde nad nim.
Mechaniku ti zvazim, ale az v tydnu. Musim koupit baterku do vahy. :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
@pkotatko: S tou mechanikou z Goblina je to zajímavý tip. Když se vezme sada od GM-heli s náhonem na kardan, tak stačí dokoupit držák serv, držák motoru, podpěry, hlavu cykliky, převody, pastorek a řemen.
A ve výsledku máš mechaniku za slušné peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No, ono je to slozitejsi.
Mechanika tak jak je je delana na miru do Mi8. Vsimni si, ze vystup na kardan je hodne vysoko. Nad zakladni deskou mechaniky. Pro vetsinu "normalnich" heli je treba aby byl vystup mnohem nize. To by museli kluci predelat. Urcite by to udelali. Ale asi se neda uplne pocitat, ze to bude za stejnou cenu jako je sada na Mi8, ktera uz se jede vicemene jako seriovka.
Ale jo, porad to vychazi levneji nez kupovat celou helinu a jen cast mechaniky z ni pouzit do makety. Mechanika z Goblina se mi moc libi. Je tuha, nic se nekrouti. Ta moje uz ma nalitano docela dost. Litala jeste jako koste dva roky a daval jsem ji docela za usi. Tak jak jsem ji jako novou poskladal, tak je dodnes. Jednou jsem menil hl. kolo s pastorkem. Vsechna loziska jsou puvodni. Jedine vylepseni co tam mam, to jsou pridane axialni loziska na hlavni hrideli.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2018 22:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
Ne, nic mu tam nevadi. Muze to tak byt. Remenice a remen od motoru jde nad nim.
Mechaniku ti zvazim, ale az v tydnu. Musim koupit baterku do vahy. :wink:


Tak alespoň nějaká dobrá zpráva. :) S tim vážením to nechvátá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 3:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Zvazeno. Mechanika vazi 2.8 Kg, vazeno na osobni vaze, takze nejaka nepresnost tam bude.
Mechanika ja komplet osazena k letu. Takze komplet petilisty rotor, serva, motor, prijimac, gyro...
Je tam dost velky a tezky motor ktery je do makety az zbytecny, ale byl tam uz driv kdyz to litalo jako koste.
Samotny motor je 620g. Cca 210g jsou serva MKS. Petilisty "maketovy" rotor je take kus kovu s milionem sroubu :-), duralovym kloboukem atd.
Toci to listy 840mm dlouhe.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2018 23:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
pkotatko píše:
Zvazeno. Mechanika vazi 2.8 Kg, vazeno na osobni vaze, takze nejaka nepresnost tam bude.
Mechanika ja komplet osazena k letu. Takze komplet petilisty rotor, serva, motor, prijimac, gyro...
Je tam dost velky a tezky motor ktery je do makety az zbytecny, ale byl tam uz driv kdyz to litalo jako koste.
Samotny motor je 620g. Cca 210g jsou serva MKS. Petilisty "maketovy" rotor je take kus kovu s milionem sroubu :-), duralovym kloboukem atd.
Toci to listy 840mm dlouhe.


Díky.To je váhy i s listama a ocasní trubkou?
Trup se všemi díly a podvozkem má teď něco přes 2kg,baterky cca 1kg.To by vycházelo komplet na nějakých 6kg,což je dost lehký.Myslim teda,že tam s klidným svědomím můžu dát mechaniku z Goblina a otočit jí motorem dozadu,protože váhová rezerva na dovážení do čumáku tam bude dostatečná.Už jsem i tak nějak promyslel jak tam udělat převod z řemenu na kardan.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MBB BK 117
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 3:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ne ne. Bez listu a bez trubky. Nenapsal jsem to zrovna srozumitelne :roll:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz