Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tištěno na Rebel 2 tryskou 0,4 ve vrstvě 0,2 z PLA. Nastavení tisku jsem se naučil při dělání kostry T-Rexe (foto není moje)
Obrázek
kde jsou úhly o kterých bych nevěřil že jdou bez podpor vytisknout. Tahle kastle je sranda, ale taky tam pár chybek je kdyby jsi to viděl z blízka.

Ošetření povrchu jde acetonem ale to spíš u ABS a tím zase ztratíš detaily. Osobně bych kastli spíš obrousil vykitoval atd... To by mohlo fungovat ale nevím, nikdy jsem to nezkoušel... Na úplné makety to nebude, ale na tyhle sranda stroje pohoda. Podotýkám, že moje modely mají velké rezervy :)
Včera jsem dal boční okna, možná časem vytisknu vypoulená, ale to až na druhou verzi, chce to trochu kreslení ve 3D. Taky jsem dal víčka na nádrže, posunul baterku i kastli. Úhly naprosto nemaketově nesedí a stejně tak vzdálenost nádrží, ale jinak bych to tam nedostal. Pro maketovější vzhled budu muset udělat jiný držák baterie, ale to až dodělám letadlo co stavím, s tímhle se učím létat a má to čas. Riziko rány je zatím moc velké. I tak to ale oproti origo kastli alespoň vypadá jako vrtulník. Ještě zmizí ta "vop" vzadu a přijde tam "sop" podobná reálu. Úhel pádel se zvětšil na 12°.Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil Vigo dne úte 23.05.2017 9:23, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Model ocasu, trochu upraveno proti předloze, aby to fungovalo i jako ochrana vrtulky

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hele, to si nech pro někoho jinýho, že neumíš kreslit. :) Já jsem se zadrhl na blbým "eliptickým" křídle a protože jsem nevěděl jak dál a poradci na dálku si taky nevěděli rady, přestalo mě to bavit. :cry:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Hele eliptický křídlo bych taky asi pachtil těžko. Kreslím v Tinkercadu což je opravdu nástroj pro děti a naučí se v něm každý. Sice mám nainstalované jiné programy, ale použil jsem je jen na ozubení do převodovky.

Pánové, jak se chová vrtulník na plovácích, myslím funkčních? Já kdyby mě to nedalo :D Ale je to hudba daleké budoucnosti, jak jsem psal, tohle dodělám, pak se musím naučit létat, zatím zpocený udělám 8 a viset z boku je ok, ale proti sobě to jsem ještě ani nezkusil a hlavně musím dodělat velké letadlo co tvořím. Už tak tohle sežralo dost času a paní a děti trpí.

Jinak ale vrťas mi dělá radost. Létá tak jak jsem ho koupil jen po malé kontrole (velkou pořád odkládám) a daří se stíhat každý den jeden až dva 9-10minutové lety. Výhoda je že na krátký trénink se vejdu na zahradu a na osmičky mám před vchodem tři volné parcely bez plotu. Problém jsou jen pejskaři, každý okouní a chce si povídat a já se nesoustředím. O loveckých psech co se to snaží honit ani nemluvím, ale zas taková tragédie to není. Váhal jsem zda nevzít T-500 (bazarová nebyla o moc dražší) kvůli tomu že je hodnější, ale s tou bych se tak snadno nevešel tj nakonec jsem rád.

Dnes vytisknu ocas, namontuju to a taky něco na nádrže, jsou moc prázdné, chce to něco, no a rád bych provedl první let s kabinkou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Takže jsem vytisknul ocas, celkem to ujde a poprvé to letělo s kastlí. Letové vlastnosti se lehce změnily, je tam pár gramů navíc, ale podélně je to vyvážené dobře. Tady je pár fotek, zkušebně jsem tam dal na nádrž číslo aby to nebylo tak ploché, zatím jen na oboustranku tak uvidím. Vypadá to ve vzduchu super a lépe se pozná orientace jak je vepředu velká plocha bílé. Pak sem hodím i video ale bojovali jsme s ostřením a hlavně nervozita a levé ruce holt jsou poznat. Jinak ale na první pokus jsem spokojený.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tady je video ale varuji vás opravdu mi to moc nejde a střižené je to taky narychlo. Musím si pohrát s k křivkou plynu a kolektivu, je to nějak moc citlivé :) Možná snížím otáčky, ale ono to pak zase pomalu reaguje na vrtulku :( Výchylku u ní už mám na maximum.

https://www.youtube.com/watch?v=XNPnNXI ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.05.2017 22:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Pěkný, takhle mezi domy už si člověk musí být trochu jistý aby někomu nevylepšil fasádu :-). Kabina vypadá dobře, úplně to 450 změnilo.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Čísla zůstanou, líbí se mi to, dal jsem tři lety dneska a po dotrimování je to stabilní a opravdu ta čitelnost ve vzduchu je super. Létal jsem celkem i ve větru, až mě to překvapilo, že to šlo.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.05.2017 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
K těm pomalým reakcím na vrtulku: Podle všeho máme stejný vrtulník i gyro.Jen jiné servo vrtulky.Nevidím co tam máš.Než jsem koupil savox 1357 co mi tady někdo kdysi doporučil,tak to něšlo nikdy naladit optimálně.Dnes jsou určitě už jiné možnosti ale s tímhle savoxem (s gy 401)už jsem vrtulku nikdy nemusel řešit v žádném letovém režimu,nezávisle na stavu baterky,na stylu letu... Prostě to dělím na období předtím,kdy to nebylo ono ať jsem dělal cokoliv a vyzkoušel několik jiných serv a potom kdy už jsem nikdy nic něřešil.Od té doby vím,že kvalitní vrtulkové servo je základ spokojenosti.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 7:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Diky ja se mrknu co mam za servo ale tim to asi nebude. S tou reakci na vrtulku me to sedi celou baterku ale je pravda ze s tim nedelam zadne blbiny. Ty reakce jsem myslel ze i na plnou vychylku (mechanicky) se to o 360st toci na muj vkus pomalu. Nicmene pri normalnim letani to je v pohode a trochu jsem si pomohl expem. Reseni by asi bylo jedine vetsi otacky a nebo vetsi listy vzadu.

Prosim nepoznas co je to za model to moje? Ja kvuli nakupu dilu. Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.05.2017 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Vypada to na t rex SE V2. pokud to mas dobre nastavene,delsi listy nejsou potreba.Ja mam taky originaly.Rychlost rotace se většinou řeší rozsahem kanálu vrtulky.Nemáš ho nějak omezen?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vigo píše:
Možná snížím otáčky, ale ono to pak zase pomalu reaguje na vrtulku :( Výchylku u ní už mám na maximum.


No a nejsou ty pomalý reakce tím, že jsi tam přidal dva směrový "stabilizátory", který tam před tím nebyly? Pokud se mýlím, tak se omlouvám, naposled jsem lítal s Helixem někdy před 30 lety. :) Taky jsem se strašně divil, jak to začalo reagovat na vrtulku, když jsem sundal stabilizační kříž z dvoumetrovejch Al trubek. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Můžeš vyzkoušet za jak dlouho uděláš 10 piruet na místě ( nebo kolik za určitý čas ) se stabilizátory a bez nich. Nemyslím si že by to mělo mít tak zásadní vliv, jsou poměrně subtilní.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 16:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nemyslim si ze je to stabilizatorem. Hledal bych to v nastaveni. V gyru se nastavuje potenciometrem maximalni vychylka vrtulky. Ve vysilaci potom rozsah kanalu dava rychlost rotace.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Relax píše:
Můžeš vyzkoušet za jak dlouho uděláš 10 piruet na místě ( nebo kolik za určitý čas ) se stabilizátory a bez nich. Nemyslím si že by to mělo mít tak zásadní vliv, jsou poměrně subtilní.

Jestli to je na mě, tak to nevyzkouším, protože toho Helixe jsem se hódně mnoha lety zbavil. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz