Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 12:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Ahojte.
Prosim o tipy, rady, nazory.
Mam uz rok doma postaveneho Dominatora 450 na 6S. Jeste nikdy neletel.
Koupil jsem ho asi neuvazene rychle s tim, ze chci rozhodne maketovy trup. Jenze nikde nic nemuzu sehnat. Asi se tato helina pro maketu nehodi, ale co uz mam s tim delat?? Prodat ho za polovicni cenu se mi nechce. Takze zkousim najit nejaky maketovy trup a prece jen se do toho pustit. Ve velikosti 450 ale nemuzu porad nic najit. Nejvice by se mi libilo neco jako Agusta A109, nebo Blackhawk, nebo AirWolf. I za cenu nejakych tech kompromisnich uprav. Nejde mi vylozene o to aby to byla 100% maketa. Napriklad u A109 bych asi musel snizit ten vrch pod hlavou, protoze Dominator je strasne nizky...

Napadlo mne i vybrat maketu velikosti 500.....?
Myslite, ze by to bylo mozne? Ja myslim, ze velikostne docela jo, ale co vahove? Ty 500 jsou o dost tezsi, nez 450ky. Ale zase jsem uvazoval, ze Dominator je asi velmi vykonny stroj a jelikoz ja opravdu nebudu litat zadne akrobacie, tak na takove maketove politani by to mohl zvladnout i s tou vahou... Nebo je to uplna blbost?

Opravdu moc prosim nekoho o rady a tipy.
Kde by se daly koupit nejake maketove trupy> O nejakych shopech sice vim, ale bud tam maji vyprodano, nebo je to nekde v Americe...
Nejlepe nekde v Evrope aby nebyl problem s dopravou a cenou atd.

Predem moc dekuji.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na klasickou 450 se dělá spousta trupů, AirWolf apod. Kdybys trochu prodloužil ten ocas.....
Jenom první co na mě vybaflo z google:
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-a ... elage.html

... a druhý:
http://www.scaleflying.com/450-Size-Fuselages_c_33.html


... a třetí:
http://www.heliartist.com/showroom/450- ... -p-21.html

.
.
.
.
.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 15:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
U trupu na 500 narazis na to ze budes mit kratkou ocasni trubku.
Vzal bych nejaky trup na 450 a napasoval to tam. Dulezita bude vyska trubky od spodku ramu. Zbytek pujde nejak dotvorit. I treba si nechat vyrobit delsi hl. hridel a by ti vysla vyska rotoru. Makety jsou vzdycky o "lidove tvorivosti".
Augustu od Alignu jsem mel a v ni T450 Pro. Trup docela fajn, ale zatahovaci podvozek nepouzitelny. Vyroben z plastu a prasknul jeste pred prvnim letem. Nakonec jsem podvozek udelal pevny.
Příloha:
20130622_202023 (2014_10_15 17_19_31 UTC).jpg
20130622_202023 (2014_10_15 17_19_31 UTC).jpg
[ 43.8 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 15:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Prosim Te mohl bys mi zmerit vzdalenost mezi hlavni hrideli a ocasni hrideli? Dominator ma ocas trochu delsi... Podle toho tveho obrazku bych si mohl udelat predstavu.

S tou lidovou tvorivosti samosebou pocitam.
A myslis, ze co se tyce toho vykonu, ze se nemylim? Kdyz vidim co s tim delaji akrobati, tak mi to prijde, ze i pri dvojnasobne vaze by to vydalo na dvakrat delsi letovy cas. V podstate ta helina bude pri maketovem poletovani spat oproti tomu ceho je schopna...

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 15:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Bohuzel, uz tu helinu nemam.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 15:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Delsi ocas lze zkratit. Prodluzuje se hure. :wink:
Spotreba nejvic zavisi na otackach rotoru. U makety budes chtit litat na nizke otacky. Jestli uplne zdvojnasobis cas, to si netroufam tvrdit. Co si pamatuju, lital jsem s Prockem akro okolo 4-5minut. Maketa dala 7minut s rezervou.
Vseobecne, makety potrebuji mene energie pro let nez 3D akro stejne velikosti. Vaha makety se na spotrebe tolik moc nepodepisuje.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 16:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.5.2015
Příspěvky: 78
Já bych asi volil možnost překopat Lko na klasiku. Koupit ocasní trubku, kardan (řemínek), táhlo serva vrtulky a 325mm listy. Problém vyřešen! Asi jednodušší než k Lku napasovávat trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 17:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
No ten Dominator ma kardan. Ok, jen nevim jestli muzu jen tak koupit kratsi trubku ocasni a jestli to bude pasovat...? Nemam s tim zkusenost..
A jako naschval jsem si tehdy koupil hned i nahradni i s kardanem...

Jinak neocekavam nejaky moooc velky zazrak, ale preci jen nevim kterou znacku vyrobce te makety zvolit... Ceny jsou ruzne, ale preci jen vice mene dost podobne a kvalita se na obrazcich uplne moc nepozna...

Kurde, ze ja nebyl tehdy trochu zdrzenlivejsi... Za ty penize jsem mohl klidne koupit Aerodyne kompletni letajici maketu...

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Tak maketka A 109 objednana. Konecne po delsi dobe ji maji skladem v UK.

Jakou ridici jednotku byste doporucili pro letani s takovo "maketou" ?
Vaham mezi Spirit a Pixhawk. Ten Pixhawk vlastne hlavne kvuli GPS a moznosti RTL, kdyby me vetricek odnasel, tak abych s tim ve zmatku neprastil. S helinou s CP jsem jeste nikdy neletel....

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 19:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Používám obojí - Jak Spirita (v Helině), tak Pixhawka (v kopteře).
Na helinu jedině Spirit, to je jistota. Pokud tam dáš Pixhawka, na 100% (tj. úplně JISTĚ) to rozmlátíš - než naladíš parametry, a nebo dodatečně i když to bude naladěné.
To je můj názor...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 19:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Kup bezpadlo ktere je urceno pro helinu a hotovo. Nauc se litat bez nejakych GPS a podobnych nesmyslu. Az budes umet litat tak, ze sam budes vedet ze s helinou nepadnes na ruce, tak ji teprve oblekni maketovy trup.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 21:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Diky za rady obema. Pokusim se strucne vysvetlit proc chci GPS na helinu.
S kopterou litam vpohode [apm].
Letal jsem s helinou Blade SRX. Je to snadne a pohodove. Naucil jsem se s ni litat celkem pohodove asi do vzdalenosti tak max 30 - 40 metru ode mne. Ona je krasne stabilizovana a tak jsem ani nepadal. Jenze pak jsem se dostal trosicku dal od sebe a ztratil orientaci. Nespadl jsem, diky jeji stabilite, ale odletla mi s vetrikem. Ja jsem nebyl schopny se zorientovat a dostat ji zpet. Az mi uletela tak daleko, ze jsem ji sotva videl. Tam pak spadla a ja ji nasel. Kdyby mela gps, tak bych v takove situaci proste pouzil RTL, nebo Loiter, abych ziskal cas se zorientovat a zkusit pohyby co, jak a kam... Proto uvazuji o Pixhawku - kvuli GPS.
Spirit mne laka, nebot tady ma velice dobre jmeno, a funkci jakesi udajne opravdove zachrany. Jenze mam strach , aby se mi nestalo totez, jako predtim s Blade. Nechci letat zamerne daleko od sebe, ale to jsem s Blade take nechtel, zvlast, kdyz je mnohem mensi. Ale stalo se proste. Par nahradnich dilu za par euro to zpravilo. Ale ta 450 uz by byla citelne drazsi.
Jednotku pro helinu mam - G-PRO. Takze kdyz koupim Spirita, tak ani poradne nevim, co ziskam oproti G-Pro. Ani nevim..., mozna to G-PRO ma taky nejakou zachranu, nebo nejaky "stabilni" mod.

Napada mne i takova "silenost" - jestli by se daly zapojit za sebou Pixhawk a Spirit. Letal bych skrze Pixhawk [jen by propoustel do Spirita] a ke slovu by se dostal Pixhawk jen pri RTL treba spinacem. To by teoreticky mohlo byt mozne, ne....?

Jinak co jsem tak postudoval, tak udajne Pixhawk je s defaultnim nastavenim parametru schopny letat s klasickou heli takrikajic bez ladeni. Jestli je to v praxi pravda, to netvrdim. Ale toho Spirita prece taky budu muset nejak nastavovat a ladit, a tak riziko nehody je vlastne stejne... Nebo to cele chapu spatne???

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 23:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Opravdu zapomen na GPS. 450tku ti vitr nevezme. To uz je helina schopna letat i v pomerne silnem vetru. Pokud se chces helinam venovat, je treba se s nimi naucit letat. A k tomu patri i to ze si ji proste nenechas uletnout tak daleko aby jsi nebyl schopen bezpecne rozeznat jeji polohu. I kdyz ze zacatku se to stane asi kazdemu. Taky mi helina uletla daleko a dostal jsem ji k sobe vicemene nahodou. Je to vsechno o uceni se.
Spirit ma krome zachrany i ruzne zacatecnicke mody pri kterych je helina skutecne docela hodna. Nastaveni heliny jako celku tj. vcetne bezpadla, doporucuji provest s nekym kdo to umi. Zaroven ti vysvetli potrebne, helinu pripadne zaletne. Bez nekoho takoveho budou zacatky tezsi, nerikam ale ze nemozne.
Pokud by jsi mel nekoho kdo by te vzal treba i na kabel jako zaka, klidne by to slo i s tim G-Pro.
Zkus najit nejake vrtulnikare v okoli, urcite ti pomuzou.
A dokud se nenaucis bezpecne letat, litej jen s mechanikou. Zcela jiste nekolikrat spadnes. Kazdy to zname. Mechaniku opravis, maketovy trup se opravuje hure.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Spirit vs Pixhawk, vůbec nepřemejšlej a dej tam Spirit, pixháwk a podobné je primárně určen pro jiné účely.

Jen blázen nebo neznalec by to udělal obráceně :wink:

eidt
už jenom ty vibrace, mag interference, EKF failsave, hodně štěstí a nervů :D jo a maketa ti bude vibrace zesilovat.


Naposledy upravil jaroslav.falcon dne úte 11.10.2016 7:33, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maketa pro Trex 450L Dominator ?
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2016 7:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Jak ti radí, z 450L udelej 450 klasickou, komponenty najdeš za pár kaček na tarot-rc a trupu na 450 je spousta.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, Seznam.cz [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz