Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: úte 14.03.2017 22:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Naprosto úžasný, to nemůžete stíhat vyrábět až se to objeví na webech venku :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 8:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Tak to je luxusní! Už plus mínus víte, kdy první mašina ochutná vzduch? 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 8:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Pánové, jedním slovem nádhera! :D
Můžu mít dotaz - stříkal to nějaký lakýrník a nebo někdo z vás?
Gratuluju :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 802
Děkujeme. První ochutnávka vzduchu proběhla včera. Je třeba doladit skutečné drobnosti, jinak za jedna.
Víc informací bude brzy, čekáme na nový baterky. Co se týče laku- dyť jsem psal, že musim někde natrénovat na Wessexe :lol: . Ta mašinka patří jednomu kolegovi. Martinova Osma na nástřik teprve čeká, ale ještě musí hodně nalítat.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 13:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Tak kdybys chtěl trénovat lakýrnický práce ještě někdy v létě, tak bych Ti mohl dovézt Hughese na nástřik bílým lakem :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
pavel123 píše:
Tak kdybys chtěl trénovat lakýrnický práce ještě někdy v létě, tak bych Ti mohl dovézt Hughese na nástřik bílým lakem :)

Též bych něco většího dovezl na nástřik ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 802
Děkuji vám za projevenou důvěru :mrgreen: .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Relax píše:
Naprosto úžasný, to nemůžete stíhat vyrábět až se to objeví na webech venku :-).

Doufám,že autorům nebude vadit co napíšu.
Málo pročítáš helimaketové fora :wink: .Už to dávno začalo :) A všichni jen valí bulvy.Komentář který mluví za vše:
-Cože to není hotové?
-Ne já jen otevřel krabici. :)

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Málo? Nikoliv, nepročítám je vůbec protože na to nemám čas :-). Občas juknu jenom sem což je maximum možného. Kolik a jakých fór kde je jenom tuším ale nehledám, bych byl frustrován co dalšího nestihnu :-). Ze stejného ranku jsem si nikdy nezaložil profil na Facebooku a mám na rozdíl od kolegů klídek. Ono je to trochu jako s digitální fotografií které jsem propadl hodně. Nedávno jsem mluvil po roce se známým který se vrátil k analogu a úplně rozkvetl. Skončil s totální nadprodukcí, musí víc "fotit" než "kropit" své okolí tisíci expozic které pak doma zoufale přebírá a nereálně "vylepšuje". Vyzvedne si fyzické fotky plus sken negativů a netráví tisíce hodin u monitorů kde stejně jenom sledoval jak je to ostré a dokonalé nebo nedokonalé. A hlavně má čas na další dva koníčky. Docela k zamyšlení :wink:

Já do heli tak trochu nepatřím, obdivuju kam to mnozí pilně dotáhnou, rád jim to kvalitně nafotím. Bylo a je to vyvzdorovaný. Začátky byly naprosto úžasný, na druhou stranu když jsem si přebral čas co tomu věnuju, 1/3 jsem stavěl a 2/3 o tom psal elaboráty s fotkama na mánii...... Teď už moc čas jít kupředu není, spíš to budu tak nějak udržovat a pak řešit kolik ještě koupit nových baterek až stávající odejdou. Letos pětilist na Hughese ( který ani tak nebude maketou ), nic víc. Aspoň pro radost a vzpomínku na ty neprobádané a neustále nové začátky které byly a zůstanou nejlepší.

Jojo, pak holt napíšu něco mimo realitu :-). Říkal jsem si že zájem o Mi8 bude překračovat výrobní kapacity, jak daleko to reálně je jsem holt netušil. Tak držím palce, máte to úžasný !

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne stř 15.03.2017 21:15, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 21:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Vrátil jsem se z Japonska a je to opravdu "země vrtulníků" jak jsem už dřív četl. Armáda, Policie, záchranné složky, všichni heli asi milují. Nad Tokiem je pořád několik strojů, většinou typy se zatahovacím podvozkem. Průlet UH60 americké armády okolo vyhlídkové plošiny na Roppongi Tower v 56 patře směr heliport nemocnice v Hirobo při západu slunce byl naprosto úžasný. Mělo to jedinou vadu, dole ve skříňce jsem nechal tele 70-200 a širokáčem protože nahoru je povolené jedno tělo a jedno sklo, nic dalšího co by se dalo hodit dolů. Širokáč byl OK na na noční panoramatické snímky ale UH60 je pak blega i když letí sto metrů okolo. Byl tam i heliport s limitem 5000kg.


Přílohy:
IMG_7504.jpg
IMG_7504.jpg
[ 77.93 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]

IMG_7517.jpg
IMG_7517.jpg
[ 98.48 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]

IMG_7503.jpg
IMG_7503.jpg
[ 96.07 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]

IMG_5479.jpg
IMG_5479.jpg
[ 30.61 KiB | Zobrazeno 1094 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 5:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Doufám,že autorům nebude vadit co napíšu.
Málo pročítáš helimaketové fora :wink: .Už to dávno začalo :) A všichni jen valí bulvy.Komentář který mluví za vše:
-Cože to není hotové?
-Ne já jen otevřel krabici. :)[/quote]

Ano, na forech to uz nejaky cas bezi.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 802
Já mam sice na vrtulníku nejty, ale do Japonska se nepodívam nikdy. Chci tim říct, že každej člověk klade důraz tam, kam uznává, alespoň když si může vybrat. Proto si upřímně vážim každýho tady, ikdyby se mordoval třeba s dvěstěpadesátkou- co? - se stopadesátkou! Ale vážně, každej tady z nás dělá co může a hlavně chce, alespoň doufam. Pravda, že něco už je v Americe a jakou to bude mít budoucnost, ukáže čas. Je v tom 2x rok práce, tak si to snad zasloužíme. Děkujeme vám.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 20:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Nevím kolik podobných maket se vyrábí ale moc jich nebude, zájem bude určitě velký a bude narůstat. Není to jenom trup, máte do vyvinuté včetně všech zásadních komponentů mechaniky, nadto špičkově provedené. Paráda, opět šikovné české ručičky.

Dřív jsem se s tím setkal u svého známého kteého znám coby klučinu z Hradce Králové z naší chalupy. |Trochu jsem vedl jeho modelářské začítky s dvacetinkama a kluzákama, pak to po střední škole rozjel nevídaným tempem a založil firmu F3K na kompozitové kluzáky. Dneska staví do celého světa, nejsou to stovky modelů ale desítky špičkové kvality, navíc staví speciální rychlostní modely které lítají v USA v jedné ideálně obdařené lokalitě přes 800km za hodinu ! Nechápu jak to může někdo uřídit a le na videích to prostě tak je. Známý si to pustil na 23´´ monitoru a za chvíli mu bylo špatně od žaludku :-). Prostě když je elán a nadání, jde to samo a pro ostatní je to když nic jiného tak inspirace a radost.

V Japonsku jsem byl pracovně, kdo se známe a ví co dělám, asi tuší proč jsem tam jel. Japonsko není nutné vidět, je sice zajímavé a ispirativní ale je to moc daleko. Jedna z nejlepších věcí na cestě byla možnost být v kokpitu na jump seatu při nočním pojíždění a startu plus pak klesání s přiblížením a přistáním na Tokyo Narita. Obří B777-200 Cargo, nádhera. Cesta zpátky z Osaka Kansai přes Paříž stejným typem od Air France proti tomu byla naprostá nuda a přeplněném éru. Lituju lidi kteří musí takové štreky lítat často nebo pravidelně. A srovnávat se s časovým posunem osm hodin taky nic moc, paradoxně nazpátek to bylo mnohem horší i když se to líčí opačně a ta jsem strávil s nakládáním a pauzama 39 hodin....

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 20:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Kdo si chce zamotat hlavu :-)


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mi-8
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2017 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2009
Příspěvky: 5095
Bydliště: Praha 6
Jedna výstražná tabulka v krásných zahradách s chrámem Ginkakuji Tempel v Kyotu která mi připoměla modelařinu :-)


Přílohy:
Kyoto_Ginkakuji Temple_IMG_9365.jpg
Kyoto_Ginkakuji Temple_IMG_9365.jpg
[ 62.08 KiB | Zobrazeno 1008 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz