Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.

Pravidla fóra

O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.
Odeslat odpověď

Re: Makety - Akce

pon 04.09.2017 10:31

No vida, ujalo se to :-). Šance vidět Bella, velkého Hughese, dokončeného Wessexe a prvně Mi8, to zní lákavě. teď napsat nahoru kolkovanou žádost na pěkné počasí.

Re: Makety - Akce

úte 05.09.2017 15:50

Kolegové, 23.9. určitě nemůžu (větší rodinná oslava- to by mě sežraly :wink: ), jinak je mi to celkem jedno. Osobně ale myslim, že je to ušitý dost pozdě, což nemam rád- vychází to ovšem z povahy a věku, tak na to nehleďte :oops: . Když se domluvímme na jaře na pevnym termínu, nahlásíme to jako akci a nebude problém, aby se nás sešlo maximum. Neznamená to ale, že pokud se domluvíte ještě letos, tak že to nejde, třeba v komornějšim duchu.

Re: Makety - Akce

úte 05.09.2017 16:36

V komornějším duchu budiž. Samozřejmě když není Petr a Ty plus Martin, chybí tam zásadní stroje. To je pak celé na zvážení a nemá smysl to prezentovat jako větší nebo reprezentativní sraz maket. S Pavlem123 se můžeme vidět v Praze, se švícem jedině Rokycany ale může to být i na jaře. Po zimě bude dokončeno víc strojů. Nejsem proti září, za těchto podmínek na tom netrvám :-).

Re: Makety - Akce

stř 06.09.2017 6:15

Kluci, netřeba to hrotit... není problém se sejít o týden dříve, tj. 16.9 :mrgreen: Sice máme v Plzni pivní slávu, ale pro jednou bych to oželel (nejdřív jsem myslel, že jdu někomu na svatbu, ale spletl jsem si to s pivem) :D :D :D 8)

Re: Makety - Akce

stř 06.09.2017 11:50

16.9. nemůžu :( Možná by bylo lepší nechat to třeba na jaro, ale domluvit termín dřív, jak píše Michael, aby se sešlo víc lidí (heli).

Re: Makety - Akce

stř 06.09.2017 14:15

A co se sejit na Mikadu dey 16,9 v Klenci?jako minule

Re: Makety - Akce

stř 06.09.2017 15:48

Já se přikláním k Pavlovu názoru. Můžeme si celou zimu plánovat, třeba někdo šikovnej vytvoří tabulku, kde si každej zaškrtne vyhovující termín. Tak to děláme při organizování klubovýho víkendovýho soustředění. Zvítězí víkend, kde je zaškrtnuto nejvíc modelářů. Každopádně ale kdo bude mít chuť, proč nejet do Klenčí.

Re: Makety - Akce

čtv 21.12.2017 10:46

Ahoj všichni tady, přeji Vám všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2018 hodně zdraví, spokojenosti a úspěchu, hlavně při tvorbě krásných strojů. Ze srdce přeje hosa.

Re: Makety - Akce

pát 22.12.2017 16:58

Zdravím všechny,
připojuji se k přáním krásných vánočních svátků a hodně (nejen modelářských) úspěchů a štěstí v Novém roce
Pavel

Re: Makety - Akce

sob 23.12.2017 19:21

Přeji všem hezké svátky a na další časy jen to nejlepší nejen v modelařině. Na příští rok uvažuji o této předloze- jednoho už mám!
Přílohy
avpiaski_10.jpg

Re: Makety - Akce

pát 29.12.2017 11:30

Přeji všem úspěšný rok 2018 a těším se na viděnou.
Přílohy
PF 2018 - Relax.jpg

Re: Makety - Akce

pon 29.01.2018 20:01

Známý mi poslal odkaz na jedno zajímavé video :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Makety - Akce

úte 30.01.2018 5:28

Hezky udelane. Je krasne videt co se vlastne deje. Jen jsem uplne nepochopil v cem je tahle technika lepsi. Pokud jsou moje omezene vedomosti spravne, k tomu aby pilot utekl z tohoto jevu, je zapotrebi horizontalni pohyb heliny. A asi je vcelku jedno jesti do strany nebo dopredu. Bude pri popisovane metode bude mensi ztrata vysky ?

Petr

Re: Makety - Akce

úte 30.01.2018 6:55

Podobné vizualizace co se děje okolo pracujícího rotoru vrtulníku, by měl vidět každý zájemce o létání. Je to krásná ukázka v jakém prostředí rotor musí pracovat a že různorodost letových režimů zdaleka nevystihuje všechny možné kombinace pohybu vzdušných vírů a celého prostředí okolo vrtulníku. Další kapitolou samou pro sebe je i vyrovnávací rotor. Pokud si dokážete domyslet, jaký "bordel" mu nosný rotor je schopný vytvořit, je až s podivem že to funguje tak jak má a jak to někdo vymyslel.


Jinak tady k té demonstraci jak "jinak" uniknout z režimu vírového kroužku by se mohl vyjádřit i nějaký pilot .... Honzo ? :mrgreen: :lol:


Pokud si to správně vybavuji, tak ten základní postup se vysvětluje tak, že pokud se již do něj dostanu, potlačením cykliky a ubrání kolektivu se snažím z něj uletět a jakoby z něj vypadnout dopředným nebo bočním posunem jinam. Samozřejmě s dostatečnou výškou pod sebou.

Re: Makety - Akce

úte 30.01.2018 10:11

Jako jedno z možných řešení tohoto jevu je postup ukázaný na videu uveden i na Wikipedii ( Kapitola Detekce a korekce ):
https://en.wikipedia.org/wiki/Vortex_ring_state
Odeslat odpověď