Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Honzo, to budou baterky do jeta?
Ta baterie, jak pises, asi za tu cenu neni trakcni, nebo jo? Normalni baterce nedela krmeni nabijece dobre, je stavena na kratky velky odbery a dlouhy odbery, i kdyz o hodne nizsi, ji dost snizujou zivotnost.
Na skodlivost nebo neskodlivost chodu auta na volnobeh jsem se chtel zeptat v servisu, ale zatim jsem na to vzdycky zapomnel. Ale vzdycky je motor aspon trochu zahratej z cesty na letiste, i kdyz nez dojde k nabijeni, tak trosku vychladne. Ale myslim ze pri moji cetnosti litani to nebude mit fatalni vliv :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 12:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Pavle nebyla trakční.
Ale tahle by měla být.
https://www.alza.cz/auto/banner-energy- ... 317474.htm

Ano , bude to do Jeta

co se týče škodlivosti volnoběhu, v zácpách se posouvám někdy i půl hodiny :lol: . Autostart je horší, ale trvalý volnoběh - nevidím jediný důvod. Jedině snad nějaký zanášení, ale to chce stejně jednou za čas protáhnout motor na plnej výkon. Při jízdě v kolonách a ve městě se to stejně jenom šudlá a motor se skoro neprotočí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ja zatim v zadnym pripade na nabijeni nic menit nebudu. Jen si chci dat ty dva nabijece do nejakyho kufriku, udelat to tak, aby se to ke zdroji (auto nebo sitovy zdroj) pripojovalo jen jednim kabelem, proste to nejak zkulturnit.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 19:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
pavel123 píše:
Ohledne vykonu nevim, nekde tady na rcmanii jsem cetl nazor, ze kdyz ma centrala vykon napr.1kW, ze se neda pocitat s tim, ze ten 1kW bude opravdu treba 20 minut davat.
Petre, jaky s tim mas zkusenosti?


https://www.gtstore.cz/invertorova-elek ... 000-kipor/
2Kw centrala, ctyrtakt. Pry je to Honda jen v jine krabici. Ale vsazet se kvuli tomu nebudu. Mame ji s Bozdechem napul. Jeden ji stejne nevyuzije. Dva zdroje ze serveru v serii, takze 24V/75A. ICharger 4010. Na kazdem kanalu nabijena jedna 6S5000mAh proudem 20A. Centrala o tom ani nevi.
Kdyz jsem ji vzal na litani, stala kousicek za autem. Pred autem jsme sedeli a nikdo o ni ani nevedel ze bezi.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Já měl všechny svoje letadla poslední doby a všechny vrtulníky poháněný stejným desetičlánkem, takže mám v současnosti jen jednu sadu. Měl jsem jich víc, ale to byla Čína a postupně popadaly. Vzhledem k tomu, jak málo lítám, by u mě odešly spíš stářím než cyklama. Mám ale kvalitní nabíječ a výkonej zdroj. Osobně mě trochu vadí, když běží motor jak u auta, tak u centrály, takže jsem koupil trakční baterii i s nabíječem a jedu touhle cestou. Letos s ní zahájím třetí sezonu, tak jsem zvědav, co vydrží. Je fakt, že levná nebyla, i s tou nabíječkou skoro 5000,-. Do auta to mám ale z ponku, kde leží tak metr :) .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 9:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2019
Příspěvky: 49
Pavel123:
škodlivost běhu motoru na volnoběh - snížená životnost rozvodů a řemene, snížená životnost hydr.napínáku
řemene alternátoru (v městském provozu se má snížit interval výměny rozvodů). Ale jak píšeš, při tvé frekvenci létání (a mé) je to naprosto jedno:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 16:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Jak jsem psal, na dobíjení z auta nebudu v dohledný době nic měnit, taky si myslím, že při mojí četnosti tohohle způsobu nabíjení o tom auto ani neví.

Michaeli,
mít to do auta metr, taky bych měl trakční baterku, ale mám to 100m, tak mám místo trakční baterky smůlu :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.06.2019 6:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Zdravím po nějaké době :)
Zatím pořád probíhají zkoušky mechaniky s 5ti listým rotorem, zdržel mě nějaký problém v sestavě baterky - konektory - regl, nakonec se to vyřešilo.
Můj dojem z lítání s 5ti listem je, že heli je nečekaně spíš hodnější a stabilnější, než s 2listem :D je ale pravda, že jsem to nezkoušel v silnějším větru, ale takový běžný větřík je úplně v pohodě.
Mám ale trošku problém s vrtulkou - koupil jsem kvůli více listýmu rotoru rovnou větší vrtulku helitec (o dost větší, evidentně by bývala stačila o něco menší) a zadek má snahu ve visu lehce zakmitávat a zatím nevím co s tím.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.06.2019 9:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Větší vrtulka / větší odstředivá síla... co axiály ve vrtulce?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.06.2019 9:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
švíco píše:
Větší vrtulka / větší odstředivá síla... co axiály ve vrtulce?


Vidíš Petře, to mě nenapadlo... že bych je preventivně vyměnil?

Díky za typ :D
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 7:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Zdravím,
jsou chvíle, kdy bych nejradši na celou modelařinu zapomněl.
Minulý týden jsem dal konečně mechaniku zpátky do trupu a co nenastalo - vibrace. Zjistil jsem, že jsem zapomněl dotáhnout šrouby, který drží mechaniku v horní části. Takže dobrý. Šrouby jsem dotáhl, při tý příležitosti jsem si ještě pohrál s hlavou a vrtulkou (jak jsem zjistil, kámen vrtulky Assault měl díru pro hřídel vyvrtanou cca 0,5mm mimo střed, takže jsem ho z jedný strany trošku na soustruhu ubral), nakonec byla vrtulka jako celek perfektně vyvážená, hlava docela taky, celkový vibrace podle analýzy Spirita byly s namontovanýma listama vrtulky a bez hlavních listů asi 15, z toho většinu dělaly vibrace od motoru.
Při tý příležitosti jsem taky udělal upgrade Spirita na poslední verzi, abych ho konečně opět sladil s telefonem a mohl nastavovat přes BT modul.
Nicméně když jsem včera zkusil let, tak ocas pořád vibroval, i když už ne tolik.
Ale co bylo horší překvapení, heli se po odlepení najednou sama od sebe otočila o 180°. Samozřejmě jsem se lekl, opatrně jsem zkoušel co a jak. V dopředným letu to bylo v pořádku, ale když jsem chtěl přistát, tak se to zas přetočilo, párkrát pootočilo, ale nakonec jsem přistál v pohodě.
Projel jsem nastavení, zjistil jsem, že se zmenšily limity vrtulky, tak jsem je upravil a říkal jsem si, že možná vrtulka nemohla patřičně zabrat.
Zkusil jsem odstartovat znovu a to už tak dobře nedopadlo, heli na vrtulku poslouchala ještě míň a přistání se nepovedlo, heli se položila na bok, kusy listů lítaly docela dost daleko :(
Kupodivu až na přelomenou směrovku se trupu a nejspíš ani mechanice nestalo nic. Směrovka vypadá že ji spíš přestřelil kus listu.
Nejhorší je, že nevím, proč to tak blblo. V podstatě jediná změna mezi 2 lety s mechanikou v trupu byla v tom, že jsem upgradoval Spirita. Obecně mám odpor ke změnám něčeho, co funguje, tentokrát jsem to porušil... :(
Vůbec nevím, co budu dělat, pokud neobjevím nějakou mechanickou vadu.
Je možný, že by třeba servu vrtulky (Savox) vadilo horko přes 35°?
Už při zběžný kontrole po havárii jsem si všiml, že je poškozený díl unašeče cykliky, takže pokud by to tak bylo už za letu, tak by mohlo dojít k mírnýmu pootočení cykliky a kuličky kloubů by nebyly oproti gripům pootočený o 90°, ale o kousek víc nebo míň. Tohle by ale podle mýho názoru nemělo způsobit problémy s řízením vrtulkou, když je heli jinak ve vodorovný poloze. A nejspíš se ten díl nalomil při havárii.
Takže jsem z toho docela zmatenej a hlavně otrávenej a netuším co s tím.

P.


Přílohy:
IMG_20190620_182506.jpg
IMG_20190620_182506.jpg
[ 274.73 KiB | Zobrazeno 5379 krát ]

IMG_20190626_195832_1.jpg
IMG_20190626_195832_1.jpg
[ 246.95 KiB | Zobrazeno 5379 krát ]


_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 13:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Hergot, to je duchařina... co se změnilo od posledně...? teplota, software... co mechanika? Měnil jsi ty axiály ve vrtulce? Co táhlo k vrtulce? Nedrhne někde?
Nemohly předchozí problémy vrtulky být už jakési varování? (servo... táhlo... ložiska...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj,
je to duchařina a hlavně pakárna... :(
Od minulýho čtvrtka, kdy proběhl první let 5ti listu v trupu, se změnil ten FW, teplo bylo taky, ale asi ne tolik. Jinak se změnilo vyvážení vrtulky, tzn, že vrtulka byla dole s hřídelky, byla vyvážená i s gripama a zas to bylo vráceno zpátky, potom byla sundaná hlava a doladěná tak, aby gripy byly co možná nejvíc stejně daleko od osy hřídele.
Myslím, že na mechanice nic, co by mohlo způsobit problém s gyrováním vrtulky.
Modlím se, abych doma zjistil pootočením heli, že gyro negyruje, nebo jen málo, pak by bylo co řešit, vyřešilo by se to a bylo by všechno OK :)
Ty axiály jsem neměnil, protože jsem ještě před výměnou zkusil zvýšit zisk na vrtulce, zvedl jsem ho asi o 8% (na nějakých 75 - 80) a zlepšilo se to a pořád ještě nezačal zadek kmitat, takže tam pořád ještě byla rezerva.
Ještě to musím pořádně prohlídnout, jestli nemohly ty vibrace způsobit nějaký skřípnutí táhla, ale na vysílač vrtulka na zemi reagovala normálně.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ty jo to mě moc mrzí. Mě jenom zaráží jedna věc. Že okamžitě po odlepení od země se ti heli přetočila. Otázka. A přetočila se ti sama že servo někam zabralo, nebo se heli otočila jakoby se sklouzla směrem "po větru" alá korouhvička? Píšeš, že v dopředném letu je to ok ale v momentě kdy jsi šel na přistání se heli začala opět otáčet a pootáčet.

No, vzdáleně mi to připomíná když se gyro ladilo v normal modu a gyro vlastně vůbec negyrovalo ale jen zatlumilo kompenzaci od rotoru ale dál jsi to musel držet v ruce. (pokud to nebylo nastavené tak aby se to nikam neotáčelo)

nemáš stáhnutý kanal gyra po té aktualiaci někam tam aby gyro už nerozpoznalo úhlové otáčení?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Sice píšeš že jsi zvadal zisk gyra ale jestli jsi po té aktualizaci třeba neměl něco někde ješte potvrdit. Nebo jestli na vysílači nemáš nějaký otočný poťák, ke kterému máš přiřazený kanál zisku vrtulky a omylem jsi ho nopootočil a nestáhl? (tohle byl oblíbený vtípek u futbay - kdy na kolečku byl přiřazený kanál pro kolektiv a posunovalo to celou křivku o to o kolik jsi pootočil. :lol: )

Prostě bych prolezl všechny možné způsoby jak si vypnout gyro. Nebo třeba změna letového režimu. Kdy v některém let. režimu máš nastaveno OK ale do druhého let. režimu se ti to nastavení nemuselo propsat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Relax a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz