Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Relax píše:
Držím palce ať to v klidu postupuje. Však ono to poletí. Už máš vypranou barevnou variantu ? Ta tyrkysově modrá to předpokládám nebude, na obloze by Ti to dokonale zmizelo :-). Vtipné je jak Ti asi náhodou vyšly ty snímky. Tyrkysová je všude okolo ( krabice s modelem Citabria vlevo, krabice vpravo vzadu, drobnosti ) :-).

Vypadá to moc pěkně.

Včera mi jeden známý poslal dost drsné video s podobně velkým modelem Hughese. Neskončí to dobře ale od první minuty letu je vidět že ani výborný pilot se nesmí nechat unést diváky a aplausem. Škoda jinak hezkého modelu s turbínou a pětilistem.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Ahoj Tomáši,
jaké tyrkysové zbarvení máš na mysli? Tu barvu v dílně mi takhle dělá blesk na telefonu :)
Barevnou variantu jsem měl vybranou už několikrát a vždycky začnu váhat, takže vlastně pořád nevím :( ale obávám se, že sprejema se mi nepovede v tý velikosti udělat to hladký bez krupičky.
Mimo to, co jsem se dával už dřív se mi líbí i tahle varianta:
Příloha:
252604_big.jpg
252604_big.jpg
[ 96.94 KiB | Zobrazeno 1464 krát ]



to je maximálně jednoduchý a přitom elegantní.
A nebo takhle, která naopak jednoduchá moc není, ale je atraktivní a možná by nebylo tak vidět, kdyby se nepovedl úplně hladký povrch:
Příloha:
5694892266_c010d5f490_b.jpg
5694892266_c010d5f490_b.jpg
[ 279.6 KiB | Zobrazeno 1464 krát ]



Dokonce chvílema jsem přemýšlel i o nějakém vojenském zbarvení, ale tam nevím jak řešit měkký přechod mezi barvama.

To video je zajímavý - až do rány je to pěkný, asi to není zrovna maketový let, ale hezky se na to kouká. No a ta rána - to je velká škoda.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Michael Gulyj píše:
No a já zpět k vláknu. Pavle je to nádhera, umím si představit, co si se už nadělal a co se ještě naděláš, ale stojí to za to. Držim palce.


Ahoj Michaeli,
díky :) bohužel, jak jsem psal, mám už z toho nějakou krizi, takže bych rád, aby tý práce už moc nebylo, takže oa takové úrovni zpracování, jako má Tvůj Wessex, se mi ani nesní. Tohle bude spíš účelová heli než propracovaná maketa.
Ale mám trošku dilema se stříkáním - doteď jsem všechno dělal sprejema, ale tohle je na to asi už dost velký... No, nějak to dopadne :D
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
dudaj píše:
Pavle skončím taky asi nějakým velkým . Dnes jsem praštil 500 stovkou a důvod - prostě jsem nerozeznal polohu ani podle reakcí. Tak jsem vypnul motor 3 m nad zemí a už nic neřešil. Nehorší je, že než ji udělám , neuvidím ani na ni :lol:
Ale Eco mám rád . Kromě podvozku a kabiny a pravděpodobně pokřivená hřídel se nic nestalo .


Ahoj Honzo,
Tvojí 500 je mi líto, ztráta orientace se podaří snadno, taky s tím mám zkušenosti. na to je dobrá FBL jednotka se záchranou.
Něco většího v trupu udělaáš určitě nesrovnatelně rychleji, než já - vymodeluješ to a vytiskneš, pro Tebe nic až tak složitýho :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Pavle- vojenskou verzi? anóóó! Já sem prostě na ty vojáky. Přechody mezi barvama dáme spolu dohromady natošup. No a na detaily se vybodni nebo dopadneš jako já- přestaneš mít chuť s tim lítat.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 10:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ze by Little Bird ?

https://www.google.cz/search?tbm=isch&s ... ibw3F_iqB0

Ten se moc libi memu synovi. Ze pry dalsi maketa musi byt tahle. :D

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 11:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Když já zas na ty vojáky tak moc nejsem ... to mě napadlo spíš jako možnost, jak si zjednodušit život, protože si myslím, že matná barva by se líp povedla stříknout a navíc by to bylo rozdělený na menší barevný pole.
Kdyby už došlo na armádu, tak asi jedině tohle:

Příloha:
md530f_2.jpg
md530f_2.jpg
[ 199.14 KiB | Zobrazeno 1430 krát ]



ale radši bych nějakou tu civilní verzi.

Michaeli,
ohledně těch detailů - přinejmenším tenhle exemplář tak dopadne :) kdybych se dělal týdny s nýtama atd., jen bych se o to víc bál s tím lítat. Tebe se "lítací krize", jak ses tu před časem zmiňoval, pořád drží?
Ty máš představu, jak ty měkký přechody mezi barvama realizovat? Podotýkám, že nejsem vybavený airbrushem ani normální pistolí, musím se omezit na spreje.

P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Trochu představu bych měl, takhle jsem dělal Martinovi novej stroj. Sprejema to ale nedáš ani náhodou. Nechá se ale koupit čínská pistolka snad za šest set a chodí dobře- pokud máš kompresor.


Přílohy:
32548611_1161498790659528_8843543730699894784_n.jpg
32548611_1161498790659528_8843543730699894784_n.jpg
[ 59.88 KiB | Zobrazeno 1388 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 17:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Michael Gulyj píše:
Trochu představu bych měl, takhle jsem dělal Martinovi novej stroj. Sprejema to ale nedáš ani náhodou. Nechá se ale koupit čínská pistolka snad za šest set a chodí dobře- pokud máš kompresor.


No tak to je nádhera, to bych se snad i na tu vojenskou verzi nechal přesvědčit. Kompresor bych si snad mohl půjčit od kamaráda - teda na airbrush. Nebo myslíš velkej na normální pistoli?
Aleje to na dlouhý likte, už bych to chtěl stříknout co nejdřív :)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 22:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Kompresor Ti můžu půjčit. Stříkám občas obrazy italskou pistolí Collani. Něco jako airbrush ale laky na bázi terpentýnu.

Splést si polohu Hughese se mi stalo několikrát, mám dojem že zrovna tohle vajíčko je k tomu hodně náchylné a dělá to obří podvozek kde se snadno zamění poloha od sebe / k sobě. Stalo se to vždycky při nedodržení neustálého sledování heli nebo nesoustředění. Pokud cítím že nemám zrovna dobrý den nelítám zatáčky moc nízko :-).

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 7:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Relax píše:
Kompresor Ti můžu půjčit. Stříkám občas obrazy italskou pistolí Collani. Něco jako airbrush ale laky na bázi terpentýnu.

Splést si polohu Hughese se mi stalo několikrát, mám dojem že zrovna tohle vajíčko je k tomu hodně náchylné a dělá to obří podvozek kde se snadno zamění poloha od sebe / k sobě. Stalo se to vždycky při nedodržení neustálého sledování heli nebo nesoustředění. Pokud cítím že nemám zrovna dobrý den nelítám zatáčky moc nízko :-).


Ahoj Tomáši,
díky za nabídku. Teď kompresor řešit nebudu, stříknu to nějak sprejem, aby to už nějak bylo a kdyby se mi chtělo, tak si můžu celkem snadno udělat další trup a na tom si dát víc záležet :)
No a shlédnutí toho videa s turbínovým Hughesem mě trošku vrátilo zpátky k názoru, že čím precizněji provedená maketa, tím větší nervy při lítání a to nějak nemám zapotřebí :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 8:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Pavle co používáš za spreje ?
Já odzkoušel tenhle mat https://www.hornbach.cz/shop/Sprej-ONE- ... rtikl.html
a docela se mi to líbí . Dělaj i barvy a lesky . Má to docela pěkně vymyšlenou trysku .Stačí velmi krátké prostříknutí vzhůru nohama a je čistá . Barvu jsem zatím nezkoušel .
S povrchy se stále peru a maskáče mám v největší oblibě :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 8:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No a shlédnutí toho videa s turbínovým Hughesem mě trošku vrátilo zpátky k názoru, že čím precizněji provedená maketa, tím větší nervy při lítání a to nějak nemám zapotřebí :)

Naprosto chapu. A diky tomu ze mas formy, muzes mit tenhle prvni exemplar jako testovaci. A kdyz bude nalada, tak si udelat druhou uz odladenou a pekne maketovou.
Snazim se o makety pri letani nebat, i proto se drzim pri zemi a nesel jsem do velkych turbin (a asi nikdy nepujdu), ale stejne se mi to uplne nedari. :-)

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 17:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
dudaj píše:
Pavle co používáš za spreje ?
Já odzkoušel tenhle mat https://www.hornbach.cz/shop/Sprej-ONE- ... rtikl.html
a docela se mi to líbí . Dělaj i barvy a lesky . Má to docela pěkně vymyšlenou trysku .Stačí velmi krátké prostříknutí vzhůru nohama a je čistá . Barvu jsem zatím nezkoušel .
S povrchy se stále peru a maskáče mám v největší oblibě :D .


Ahoj Honzo,
nemám žádnou vyhrněnpu značku, ale používal jsem s Motipe a Motip Dupli nebo jak se to přesně jmenuje, mívají to v OBI. V tomhle provedení je docela levná bílá (řada rallye).
Motip má podstatně víc odstínů, ale je řidší a má víc tendenci stékat, ale zas tolik jsem toho nenastříkal, abych mohl dělat nějaký závěry.
Ten lak z Hornbachu vypadá dobře, díky za typ. Zkusím najít na netu nějaký vzorník.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.06.2018 17:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
pkotatko píše:
No a shlédnutí toho videa s turbínovým Hughesem mě trošku vrátilo zpátky k názoru, že čím precizněji provedená maketa, tím větší nervy při lítání a to nějak nemám zapotřebí :)

Naprosto chapu. A diky tomu ze mas formy, muzes mit tenhle prvni exemplar jako testovaci. A kdyz bude nalada, tak si udelat druhou uz odladenou a pekne maketovou.
Snazim se o makety pri letani nebat, i proto se drzim pri zemi a nesel jsem do velkych turbin (a asi nikdy nepujdu), ale stejne se mi to uplne nedari. :-)


Jo, turbína by mě taky lákala, ale nechám si zajít chuť :)
Hughes je jak skleník, takže to chce buďto víc zabarvený skla a nebo vybavit kokpit. Nemá asi ani cenu snažit se o bůhvíjaký povrch s detailama a vevnitř nic :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 22:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Takže bude maskovaná army verze ? S těma tyrkysovýma fotkama z mobilu mě to pobavilo :-).

Hughes z luxusním zasklení a bez kokpitu vypadá nic moc, to jsi viděl u mě. Já to neřeším protože to u téhle velikosti vyřešit asi nejde. Včera jsem udělal brigádu na heliportu kam chodím. Při provádění kontrolních vrtů si vybrali místo metr a půl od heliportu,,,,, tak jsem musel překopat a rozhodit pěknou hromadu hlíny a posekat. Zůstalo jenom vyústění vrtu, asi půl metru vysoká kovová roura se zátkou.

Bylo hodně práce a cesty, 40 dní jsem nebyl ve vzduchu až dnes sedm baterek s 550. Těším se víc na Hughese. Jak člověk začne s polomaketou / maketou, vařečky nějak ztratí přitažlivot. Lítat je ale budu dál v rámci udržení kondice a jako zpestření.

S formama máš zcela jiné možnosti a určitě toho využij tak jak to píše Petr. Držím palce a snad brzy na viděnou :-).


Přílohy:
DSC_0334 (3).jpg
DSC_0334 (3).jpg
[ 165.07 KiB | Zobrazeno 1171 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz