Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 7:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ani moc adrenalinu nebylo. Cyklika fungovala dobre hned. Uz trosku vim jak nastavit bezpadlo pro maketu. Poucen z chyby s UH-60 :wink:
Otacky rotoru jsem nastavoval na stole bez listu na 1100 a 1200 (tak nejak jsem si myslel ze to na tyhle otacky poleti s jistotou). Jenze v realu s listy se to roztocilo jen na 900 a 990.
Letelo to v pohode, ale vrtulka nestihala. Vubec. I maly zavan vetru otacel helinu jak korouhev na kominu. Takze pristat, zvednout otacky na 1050, pridat zisk gyra vrtulky a pak uz to letelo dobre. Cele donastaveni behem prvni baterky. Druha baterka je na videu.
Bohuzel se opet projevil zasadni nedostatek pouziti hotove mechaniky z akrobata v makete. Prevodovy pomer rotor/vrtulka je navrzen na uplne jine otacky. Ono by tech 900 otacek rotoru opravdu stacilo, letelo by to i vice "majestatne", s lepsim zvukem ale musel by byt jiny prevod na vrtulku. Takze kompromis jako vzdycky.
Meritko nevim ( snad 1/10 ? ), vaha zatim nic moc. Helina je udelana jen tak aby letela. Trup je tak jak vypadnul z formy. Vysostny znak a cerny pruh tam jsou jen docasne pro lepsi orientaci ve vzduchu. Michael ji ted bude letat a dalsi prace na maketovem vzhledu planuje pres zimu. Takze vaha naroste, coz se take projevi pozitivne v letu.
Na videu je proste jen litani. Neni tam moc snaha o maketovy let. Helina se cetla jinak diky jinemu uhlu hlavni hridele a tim padem i jinemu posazeni trupu ve vzduchu. Pri pristani mi do toho trochu fouklo. Chce to dostat do ruky a zvyknout si. To je ale uz na Michaelovi. To nebylo zadani pro mne :D
Bude to krasny kousek. Neokoukany, zajimavy a slusne letavy. A jak znam Michaela, tak i pekne detailne zpracovany. A pro info, zase to leti za 30A i s ctyrlistem s 820 listy a na 10S baterku. :mrgreen:
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 8:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Opět se ukázalo jak je důležité mít zkušenosti, jak technické tak letové. A taky jak vypadá zajímavě úplně jiný typ heli. A co teprve Mi-8, to bude kousek. V Klenčí bychom mohli společně záviset a poslechnout si krátky "sborový popěvek" našich mazlíků :-). Pomalé defilé na velkém okruhu už je jisté riziko ale to zavěšení bych dal.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne pát 22.07.2016 8:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Wessex v Klenci nebude. Michael odjizdi na dovolenou natocit nejake rodinohodiny.
Z Mi8 bude mozna maly kousek na ukazku. Cely trup jeste rozhodne ne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Pánové, než jsem se stačil vrátit z práce, bylo všechno řečeno a to je dobře.Díky za zájem a pochvalu.. Největší dík patří samozřejmě Petrovi, protože ikdyž umí, letět s cizím modelem, je vždycky něco nervů navíc. Zvládl to na A1, ale to jsem čekal :). Druhej, kdo umí je Honza Starosta- motor chodí jako víno. Stavitel to taky pro tentokrát zvládnul :wink: , no a teď je to na mě, jestli přežije do zimy, protože už druhej rok lítání dost šidim. Jak se psalo a pokud vůbec bude čas, bych ho přes zimu trochu načinčal, momentálně, díky Mi-8, to stejně vůbec nelze.
Nějaká fotodokumentace bohužel není- ze samý nervozity jsem zapoměl fotit, tak snad během roku něco bude. Ještě dodávám, že je Westland v absolutně účelové podobě, je tam všechno, co je třeba, aby letěl, víc ani ťuk- poučen z krizového vývoje časů minulých.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pát 22.07.2016 20:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Petr je jistota :-) A motor jako srdce stroje chodí perfektně.

S lítáním to je kapitola sama pro sebe. I po pár tisícovkách startů se na první start v sezóně těším - netěším. Akorát už nechodím ke kompu na simulátor ( jakkoliv není špatný ).

Nevím jestli tím "šizením" myslíš občas nebo skoro vůbec. Stavění máš fantastické, na druhou stranu bát se s tím jít do vzduchu není nic příjemnýho. Lítáš mód 1 tak by se dalo dát jeden dva starty s vařečkou, určitě bude nějaká v neděli k dispozici ( mluvím za sebe ) a v krajním případě nabídnu Próčko na kabelu ( = s nulovým rizikem ). Tedy spíš tak pro legraci protože několika kilový Wessex a ten komár se trochu dost liší, nejenom letově :-). Na druhou stranu na odhození drobné obavy z prvního startu s majestátním strojem, proč ne ?

Něco v neděli mám ale jsem odhodlán to posunout abych viděl oba krásné nové vrtrdelníky ! :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Lítání dost šidim, znamenalo v mém případě, že jsem neletěl vůbec, protože jsem neměl s čím :o . Děkuji za velkorysou nabídku, opravdu si jí vážím, ale dnes v šest ráno už jsem nemohl dospat, tak jsem vyrazil a Wessex má za sebou dva starty. První byl opravdu nesmělej, takovej visací :) a druhej už byl o kousek lepší. Nic na potěchu oka, ale ve zdraví. Vzhledem k financím a práci to musim rozvíjet pozvolně. Jinak se Westland chová, podle mýho soudu, tak jak se choval Tarhe a v podstatě i Huey. Na takový reakce jsem zvyklej, tak to snad bude dobrý. Mam samozřejmě radost, to známe v takových případech všichni a myslim, že si to všichni z nás tady zaslouží! Tak ať nám to lítá ku radosti.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
To je dobra zprava. Tak nezbyva nez poprat at ti ta helina dela jen a jen radost.
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Skvělá zpráva, gratulace a na viděnou.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Tak dneska celkem čtyři lety, který bych nazval spíš polovisy, ale lepší to rozvinout pomalu k lepšímu, než to podělat a prožít další zklamání ne?


Přílohy:
P1050174.JPG
P1050174.JPG
[ 69.57 KiB | Zobrazeno 1801 krát ]

P1050183.JPG
P1050183.JPG
[ 76.4 KiB | Zobrazeno 1801 krát ]

P1050172.JPG
P1050172.JPG
[ 91.09 KiB | Zobrazeno 1801 krát ]


_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: sob 23.07.2016 22:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Pěkný fotky a zadařilo se, skvělé !!!

Zítra jsem se chtěl přijet podívat ale samé komplikace, ještě nevím. Z půldenního lítání bude nanejvýš pár minut focení pokud to vyjde. Jedu možná za známým autoklempířem do Chýně, rád bych věděl s čím na mě vyrukuje značkový servis kam musím. Dneska ráno jsem nacouval do kopce do lampy nedaleko Veletržáku. Tak blbě, všechny věci se poskládaly "nejlíp" jak to šlo. Odvážel jsem známého, ten pusu nezavře sotva nastoupí :-). Věnoval jsem mu dva balíky skelné vaty - přes které jsem ovšem vnitřkem auta vůbec dozadu neviděl. tenký sloup v mrtvém úhlu a senzory hlásily sloupky podél auta. Pak už jenom rána. Na tachometru 13 130km - dvě třináctky. Opraví se to, je to pojištěné ale první rána na novém autě bolí nejvíc......

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2016 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
Včerejší nedělní odpoledne se vydařilo na výbornou. Dal jsem tři baterky a při poslednim letu už Wessex trochu
přislíbil lepší časy týkající se letovýho projevu :D (pilot se musí hodně učit). Mrzí mě, že nedorazil Relax, těšil jsem se na setkání, ale chápu, že nemáme na starosti jen koníčka a hlavně nekončíme, ba naopak. Takže příště.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2016 10:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
On mi Relax volal jestli letame, ze by na chvilicku prijel. Ale neslysel jsem telefon a kdyz jsem mu potom volal zpatky tak uz bylo pozde. :evil:
Petr

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2016 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
No, Michaeli, rozhodne se nemas za co stydet. Tvuj Wessex ma daleko lepsi letovy projev. Je stabilnejsi a ne takhle uskakanej. A stejny problemek s ostruhou .... :wink:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2016 11:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Vyjde to jindy, nakonec jsem s prací skončil ve 4 ráno,,,,,. To video je zajímavé, budeš mít Michale stejnou barevnou verzi? Je pěkná a dobře čitelná. Tak na viděnou :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Westland Wessex
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2016 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
No, pokud Westlanda neřídim zrovna já (pak to asi o moc lepší nevypadá) a řídí ho zkušenej pilot :wink: , pak to vypadá opravdu líp. Důležitý je, že ten potenciál má a je na mě, jestli se ho naučim využívat. Jistý taky je, že se mě Spirit řídí úžasně, tak půjde Naza do světa. Tuhle kamufláž mam taky v plánu (trochu jiný detaily), ale, jak už jsem v začátku psal, párkrát se mi stalo, že jsem na poslední chvíli změnil názor a byla jiná.

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz