Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 183  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 17:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Vnučku ..... :-)

Ty jsi mladý duchem, to je v pohodě. Znám vrstevníky, kteří by to nedali ani náhodou a jako dědci se chovali už na Akademii :-). Chce to speciální náturu a hodně odvahy, hlavně kliku na partnerku. Přece jenom chlap už má po padesátce lecjaké vrtochy a ne všechno se dá obměkčit perfektním jídlem, pohodou všeho druhu a tak. Když se to povede tak to může být pěkný :-).

Jeden můj přítel říká že po padesátce se chlap těší až přijde "druhá míza" a on vrazí do dveří první infarkt :-). Dobrá hláška, tedy pokud se to nezažije na vlastní kůži.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 17:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Jo, s tím prvním infarktem místo druhé mízy, to už jsem slyšel :D tak hlavně aby mi to mládí vydrželo, až začne malá chodit do školy... :mrgreen:

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 18:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Asi bysme měli radši zůstat u vrtulníků :-).

První lítání v trupu bylo příjemné až na jedinou věc a sice vkládání baterek. Je to stejné jako s dvoulistem ale po pauze s tarantulí kde to bylo snazší než u vařečky nemaje kabinu je to drsná změna. Nejenom že je čím dál víc poškrábaný vnitřek spodní části zasklení na pravé straně kde se protahují pásky se suchým zipem ale baterka na svícení pořád padá dolů než jí konečně lapím a přikurtuju. Velké baterky jsou v černém plastovém futrálu aby interiér nehýřil barvami jako kolotoč když už nemá kokpit. Napadlo mě nelepit na něj malý pásek suchého zipu a protějšek na 2S LiFe pro světla. Aspoň minimální pomocník.

Se zápisem dat na kartu v Jlogu to je nadále trochu záhada. Zvykl jsem si sledovat jak se to chová při zapojení baterky i když je to další malé zdržení. Minule byl poznatek, že když se při zapojování mínusové větve kde je ochranný odpor ( plusová se zapojí vždy napřed ) nedá pozor a přece jenom to nepatrně prskne a zajiskří, po naběhnutí problikávají všechny tři diody napřed standardně ale nakonec zůstanou všechny trvale svítit. To znamená že zápis nebude protože někde došlo k chybě. Když je to v pohodě, problikávají oranžová se zelenou nebo samotná oranžová, nevím podle čeho. Když svítí trvale všechny, musí se to zapojit znova.

Teď v neděli s trupem se mi to sice při zapojování neprsklo ale na třetí nebo čtvrté baterce zase svítily všechny. Rozpojím a zapojím mínusovou větev, beze změny. Tak jsem rozpojil obě a dobrý. Nezbývá tedy než to důsledně kontrolovat pokaždé.

Poslední baterku jsem vylítal na 550 cestou domů abych tam nerušil toho pána s elektroletem, přece jenom to nelítá jako maketa. Logy z 550 pravidelně hned po návratu nearchivuju ani nepopisuju pokud se nestane něco neobvyklého. Tam vím že jsou to ty poslední a do kompu se natáhnou i všechny předchozí. V neděli jsem to udělal a zjistil, že k zápisu opět nedošlo. Karta je jiná než v Hughesovi, je to tedy spíš záležitost Jlogu.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 23:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Možná se rýsuje nová předloha pro maketu vrtulníku v barvách české armády.

http://ceskapozice.lidovky.cz/vlada-usa ... -tema_lube


Přílohy:
2017-09-20_001856.jpg
2017-09-20_001856.jpg
[ 94.1 KiB | Zobrazeno 830 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 5:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Mozna by stalo za pokus prehrat znova FW JLogu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 7:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
To jsem zatím nedělal, je to tak jak jsem ho před lety koupil od známého. Je pravda že už loni párkrát nezapisoval ale neřešil jsem to. Juknu na stránky výrobce co tam k tomu je. Nechtěl bych skončit s nefunkčním strojkem pokud bych něco zvoral. Vstup musí být jedině přes servokonektor ale kromě kabelu ke Spiritovi nebo HCX/Demon kde je ale ještě něco na tišťáku za velkým USB nic podobného doma nemám. Možná by se to muselo objednat.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jlog mám na Logu 550 SE, mám přes něj taženou telemetrii do Graupnera. S SD kartama mám problém, vždy po nějaké době karta odejde (asi kontakty, zpočátku stačí kartu vysunout a zasunout, pak odejde tak, že není čitelná ani na počítači) a způsobí zamrznutí Jlogu, tím i telemetrie. Teď ho provozuji bez karty, loguji telemetrii v MC-20. Btw, dá se tam dát i karta s větší kapacitou než 2GB (s FAT16 - ono asi FAT16 neumí více paměti adresovat, i když jsem kdesi zahlédl až 4GB)? Já jen, že tak malé už snad ani nejsou k dostání.

Edit: Tak ještě k dostání jsou, koupil jsem si jich pár do zásoby

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 11:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Relax píše:
To jsem zatím nedělal, je to tak jak jsem ho před lety koupil od známého. Je pravda že už loni párkrát nezapisoval ale neřešil jsem to. Juknu na stránky výrobce co tam k tomu je. Nechtěl bych skončit s nefunkčním strojkem pokud bych něco zvoral. Vstup musí být jedině přes servokonektor ale kromě kabelu ke Spiritovi nebo HCX/Demon kde je ale ještě něco na tišťáku za velkým USB nic podobného doma nemám. Možná by se to muselo objednat.

FW se nahrava pres kartu. Resp. zustava na karte a JLog z ni bootuje pri kazdem zapnuti.
http://j-log.eu/start/

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
pkotatko píše:
FW se nahrava pres kartu. Resp. zustava na karte a JLog z ni bootuje pri kazdem zapnuti.
http://j-log.eu/start/


Jen doplním, že pokud není FW na kartě, nebo tam není karta vůbec, tak bere poslední platný FW a nastavení uložené v EEPROM. Dokonce doporučují po přehrání FW tento soubor smazat, aby nedocházelo při každém startu k přeflešnutí.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 20:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Díky za info, napřed zkusím novou 2GB kartu ( Transcend z CZC ). Když to nepomůže tak FW.

Přijde mi že tam jde vložit dost v pohodě jestli není lehce vyběhaný mechanismus přítlaku či co tam je. Přece jenom frekvence výměny je dost velká, po každém lítání a ještě karty ze dvou modelů. Kontakty v jednotce jsem nedávno pročistil proužkem kartonu nasyceného nástřikem kontaktolu v rozumném množství. To že občas nenaběhne vypadá skoro spíš na špatný kontakt, vadný FW asi nejde trvale.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 20:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Config je butovací soubor, to ostatní na kartě nemá na start zásadní vliv. Adresář / adresáře logů, Version ( 3.2.2 32.137 ), prázdný adresář LOST.DIR a JIVEinfo ( 12 N.A ). Z těch Jlog2 nenaběhne. Config tam musí být trvale, smazat se nedá protože by to nemělo s čím pracovat. FW může být jiný jednorázový soubor ale nemám dnes čas to projít detailně, je tam tolik možností co stáhnout že mi z toho jde hlava kolem :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 20:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Dělal jsem trochu pořádek ve vysílači a smazal pár nepoužívaných modelů. Promýšlel jsem jak zrušit záchranu aniž bych jí úplně vypnul přes PC v Demonovi a mohl ji mít k dispozici podle aktuálního rozhodnutí v terénu. Zakázat pružinový spínač pro 8 kanál se mi nepovedlo, v menu jsem to nikde nenašel. Pak mě napadlo změnit End pointy pro 8. kanál ( označený GYR2 ), který ovládá buď zisk hlavy nebo stabilizaci resp. stabilizaci s kolektivem.

Napřed jsem vytvořil kopii modelu se záchranou, u níž jsou v End pointech pro 8. kanál hodnoty 135 100 100 135. V přejmenované kopii jsem je snížil na minimum, což je 0 30 30 0. Na servomonitoru ani u zapojené heli už není při aktivaci spínače žádná odezva. Přesně takhle jsem to chtěl, jeden model ve vysílači bez záchrany na 99% lítání, druhý model se záchranou na lítání za velkého šera nebo za tmy.

Záchrana už není žádná raketa, je to úplně stejné stoupání ( +10 ) jako když dám při letu plný kolektiv. Akorát že se heli napřed srovná do horizontu a motor zvyšuje postupně otáčky na maximum Iddle1 což je 1410. Odběr je v pohodě, žádná pirueta.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 4:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Relax píše:
Config je butovací soubor, to ostatní na kartě nemá na start zásadní vliv. Adresář / adresáře logů, Version ( 3.2.2 32.137 ), prázdný adresář LOST.DIR a JIVEinfo ( 12 N.A ). Z těch Jlog2 nenaběhne. Config tam musí být trvale, smazat se nedá protože by to nemělo s čím pracovat. FW může být jiný jednorázový soubor ale nemám dnes čas to projít detailně, je tam tolik možností co stáhnout že mi z toho jde hlava kolem :-)


Mě Jlog naběhne i bez karty, konfigurace je platná poslední, což je v souladu s popisem na webu Jlog. To, že nabíhá a funguje bez karty mám ověřeno minimálně v padesáti případech v tomto roce (poté, co mě problém s kartou "kousl" celý Jlog, takže mi zamrzla telemetrie, jsem kartu vyhodil a létám bez ní).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 22.09.2017 6:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Pokud jde i bez karty tak dobrý, já potřebuji mít ovšem log. I když po nastavení modelu je to už pouze v rovině "černé skříňky" pokud by se sešlo něco nečekaně špatně a já jinak nevěděl kde byl problém.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.09.2017 0:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Dnes setkání tří Hughesů velikosti 500/600 a 800. Sice foukalo což znehodnotilo akusticky natáčení videí ale jinak to vyšlo moc pěkně. Poprvé jsem viděl a natočil Pavlova obrovského Hughese, je to vskutku impozantní model ! Videa a fotky mu pošlu, třeba dá něco do svého vlákna. Opět problémy se zápisem na kartu, už trochu folklór :-). U jedné baterky se mi to nepodařilo přemluvit snad ani po šesti zapojení kabelů komplet, na poslední baterce najednou v pohodě. Z CZC dorazí pět nových karet Transcend, třeba bude na čas pokoj.

Jinak lítá Hughes pěkně, zvykám si na nové zákonitosti letu. Občas se něco povede, evidentně se na to dá přijít i když to bude trvat dost dlouho. Snad příští rok nějaký větší progres. Vyšší otáčky jsem nezkoušel, nešlo to ani při jediném startu 550. Jak se pak ukázalo, něco zapadlo do spínače - zřejmě nějaký kousek trávy a třípolohový spínač se stal dvoupolohovým :-). Pak jsem to vyčistil, ale už se stmívalo a lítal jsem pomalu a opatrně. Dal jsem ještě tři baterky, klasicky hrozilo oslnění reflektorem kdy se pak chvíli špatně čte poloha i kolektiv. U země to není příjemné ani bezpečné.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
IMG_2801.jpg
IMG_2801.jpg
[ 141.88 KiB | Zobrazeno 578 krát ]

IMG_2798.jpg
IMG_2798.jpg
[ 142.39 KiB | Zobrazeno 578 krát ]

IMG_2838.jpg
IMG_2838.jpg
[ 79.55 KiB | Zobrazeno 578 krát ]

IMG_2850.jpg
IMG_2850.jpg
[ 60.38 KiB | Zobrazeno 578 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 183  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz