Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 183  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
pkotatko píše:
Prekvapil me ten hezky zvuk z "paluby". Docela realny.


Přesně tohle mě napadlo jako první, takže se hoši připojuju se souhlasem. Jinak celkově je to pěkný video a lítání se mi taky líbí- Tomáši, každym startem jsi lepší!

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 17:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Z mého pohledu byly předchozí starty ( a video z čelového pásu ) mnohem vydařenější, tady jsem dlouho řešil v hlavě kde se tam bere ten trim na vrtulce a co s tím, podle toho to vypadalo.

Určitý prostor na zlepšení videa tam je, sice bych to měl radši vepředu aby nebyl vidět vibrující trup ale toho zřejmě nelze dosáhnout. Mezi dvě plexi desky se dají vřadit ještě dva válečky které jsem k tomu od známého z Klecan dostal, chce to vyzkoušet. Bohužel na displeji kamerky skoro nic podstatného nevidím, karta musí do tabletu kde je naštěstí slot na mikroSD. Když budu tohle řešit venku, zabere to s přehazováním a změnou konfigurace celé odpoledne, říkám si jestli radši nelítat a nechat to napřesrok :-).

Chce to vyzkoušet nejenom různé otáčky s tím že to chce na 90% ty nejmenší bezpečné letově ale i počet válečků od 4 po 8 a různá závažíčka což mi poradil soused strojař který řeší katapulty sedaček letadel a zná dost zajímavých věcí. A zase, kolik závaží a jak, jestli budu přidávat velké matice apod.

U hasícího vaku už mám jasný odhazovací systém v nouzi, nabírání vody i vypouštění. Pak mi došlo, že sice můžu vak odhodit ale na páce serva mi zůstane zádrž vody ve tvaru koule, která jinak v dolní poloze serva poklesne a ucpe výtokovou část vaku. Ve střední poloze páky serva se koule nadzvedne, otvor uvolní a voda vyteče. V horní poloze otočný zámkový mechanismus uvolní kroužek na němž jsou lanka k vaku a ten spadne na zem ( nebo do vody pokud by nastaly problémy s polohou heli záhy po nabrání vody a přechodu do stoupání ). Jenomže --- ta koule zůstane na páce a Hughes poletí s objektem jaký se dřív používal na demolici baráků.... :-). Trochu zásadní vada.

Změnil jsem kouli na kuželovitou vrchní část tak aby prošla skrz lanka vaku a nezůstal viset za ní, to je tak všechno. Pochybuji že vymyslím něco lepšího, je to v zásadě přímočaré řešení. Zima je dlouhá, jak vidíte zabavit se lze různě :-).

Práškovací systém by byl mnohem jednodušší ale nelíbí se mi, s takovým vakem na vodu by si člověk užil mnohem víc zábavy !

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 3:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Trocha inspirace



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Nejake info se da najit treba tady :
http://jestrr.freeservers.com/photo6.html
http://www.scalerchelis.com/phpBB2/sear ... mbi+bucket

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 10:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
No to jsi mi tedy dal, říkal jsem si naivně že to ještě nikde nelítá :-). Ale díky, aspoň je vidět že to zase taková paráda není. Vody málo, praktický a možná i vizuální efekt je minimálni. Ještě nejsem rozhodnutý že to udělám, musel bych buď vyřadit světla na sedmém kanálu, není jisté že by to šlo přes osmý kde je a není záchrana podle typu modelu ve vysílači. Navíc mechanika se tam dává předem a nevejde se tam nic pod mezideskou aby prošla mechanická část hlavy hrbem. Muselo by se to tam vložit napřed a pak propojit zespoda obdélným otvorem. Řešitelné to ale jistě je, stačí se rozhodnout :-).

Díky :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 12:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Lítání s tím ale může být i zábava :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 19:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.9.2012
Příspěvky: 682
Tenhle americkej přístup mi vždycky zvýší tlak :|


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Proto jsem to sem dal, kdo se ozve :-). Amíci jsou machři, vždycky ve všem.

Dneska převzaté potisky, zítra je Hughes dostane. Jsou nakonec na průhledné folii což je dobře. Posledně mi venku došlo, že provizorní tisk na papíru je jinak bílý než trup a je otázka co tisk, aby bílá stejná bílá byla :-). Den předtím psal pan Černý že už na to jde a tak jsem nechtěl otravovat jestli by to nemohlo být na průsvitnou. Tím že hodně modelaří se dovtípil a bílou vyhodil. Povrch sice nemá tak briskní lesk jako trup, tolik to ale vadit nebude, případně se to opatří slabým lakem.

Probrali jsme trochu koptéry jimž se intenzivně věnuje ( heli prodal ) a zmínil chystané změny okolo přitvrzení zákonů. Co taky čekat když lítají někteří trollové okolo letišť a nad ranvejí i letadly..... Není ale stát jako stát. Švýcarsko prý chystá změnu zákona tak drsnou že mi poklesla čelist. Modeláři tam budou odevzdávat vysílače na místní nebo městské úřady, vydávat se jim budou pouze na dobu provozu s nahlášením lokality kde to musí být povolené ! Jak se bude řešit nastavování modelů doma, údržba a podobně, bůh suď. Dost nepředstavitelná záležitost. Zlaté Česko - zatím.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil Relax dne úte 17.10.2017 20:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2015
Příspěvky: 801
švíco: Tenhle americkej přístup mi vždycky zvýší tlak.


Moje řeč. Kdysi jsem viděl, jak zalítávali B-58 Hustler na čtyři turbíny, po první zatáčce jim šel do vrtáku- oni si zapoměli udělat těžiště! A chechtali se tomu zrovna tak. Ale to sem nepatří, tak pardon :) .

_________________
Westland Wessex
Bell 47G Sioux
Futaba T-10CG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 19:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Videa z paluby heli mě vždycky zaujmou. Několik let už čekám až se začne ne snad masově, ale ve větším počtu pilotů lítat s heli polomaketama FPV. Druhý pilot připraven převzít řízení bude možná potřeba, letová stabilizace jistě nutností (stejně jako dnes v FPV koptérách i FPV plošnících), ale představte si to rozšíření a zatraktivnění letový obálky - nejen že pilot v tom při letu "sedí" (kamera může být pro lepší obraz klidně i mezi těmi lyžinama), ale bude to atraktivnější na pohled i pro diváky sledující model z venku, heli může oblétnout strom, prolétnout mezi keříky, letět za druhým heli atd. Prostě hodně z toho, co je dnes nemyslitelný. Zatím utopie, ale nechávám se překvapit, třeba to přijde už za pár let se zlevněním a rozšířením FPV přenosu v HD kvalitě. Vždy když letím se samodomo FPV koptérem, tak si právě tu iluzi letu ve vrtulníku navozuju, ale dnes ve kvalitě analogovýho TV signálu to ještě není ono.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 20:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
martin z. To by se mi taky líbilo, zatím musím vzít zavděk tímhle kde je aspoň o něco lepší kvalita obrazu než z FPV. Mám známého z Boleslavi který od heli přešel ke koptérám naplno a úplně ho to vzalo. Videa která posílá jsou úchvatná ale právě ta obrazová kvalita tomu chybí, přesně jak to popisuješ.

Vývoj jde pořád dopředu, třeba se dočkáme i když tohle je zrovna dost náročná fáze vývoje a možností přenosu. Prozatím by to šlo jedině tak že by bylo FPV ( ve stávající kvalitě ) pro pilota a výkonnější kamera by natáčela to co s tím letí. Záložní pilot na kabelu ale ten první by se musel držet ve vzdálenosti kde se to dá ještě bezpečně převzít "na oko". To není zrovna daleko. Letěl by žák, hlídal to učitel. Klasika.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2017 20:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Základ je postavit nevibrující polomaketu nebo dokázat menší vibrace odstranit. Válečky a hlavně malé otáčky tomu u mě prospěly.

Chtělo by to mít možnost detekce vibrací ( Spirit - což tam nemám ) a pečlivě hledat a měnit co je třeba. Bez toho není šance na kvalitní video. S Hughesem toho nedosáhnu což ale vím. Mechanika zřejmě nebude hlavní problém, je hodně zpevnění a upgradů ale trup je měkký, na videích ze země je vidět jak se třepe a hlavně podélně vlní. Za letu do toho vstoupí aerodynamika jako další faktor, u videa z kabiny je to vidět zcela jasně. Podvozek jako chůdy, všechno špatně. Chtělo by to myslím lepší předlohu než je Hughes a nebo kvalitně postavený trup jaký bude mít myslím Pavel.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 19:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Včera trochu práce na Hughesovi, popisky to nastartovaly :-).

Rozměrově jsou OK, povrch nemá zdaleka takový lesk jako trup ale asi to řešit zatím nebudu. Ještě mám jednu sadu ( prozíravý přístup tam kde to vyráběli ) kde můžu jít na užší ořez na hranici kontury a po lokálním laku to trochu zredukovat.

U rotorových listů jsem bojoval s červenou, ta je bohužel na všech snímcích tohoto typu pokud má rotor bílou vnitřní část listů. A ta bílá vypadá na modelu i za letu celkem dobře. Na černých listech mám rád žluté konce tak jak je to u všech amerických letadel z WWII, mám to od dob kdy jsem na základce stavěl první kity. Takový úlet :-). Žluté konce byly proto u Hughese s dvoulistem, žlutá taky víc vynikne za letu.

Když už dodržet reál tak dostaly červenou unašeče vrtulky a na listy Helitec jsem dal pásek imitující kovovou náběžnou hranu. Vypadá to slušně, ještě uvidím jestli to neudělá něco s účinností. Listy nejsou symetrické, vlastně je to takový turbulátor a nemusí to být definitivní.,,,, Sundat se to dá, je to stejně jako na rotoru samolepící folie, folie jsou i základní bílá a červené pruhy. Chtěl jsem to vidět osazené a úplně zapomněl na kontrolní převážení, nicméně na to ještě časem určitě dojde. Chci sehnat ve Fabory delší šrouby na upevnění listů, tyhle jsou prostě krátké. Samojistící matka je tak tak a v manžetě není celý závit. Přijde mi že se listy rychle povolí. Loctite tam samozřejmě je ale klidně bych tam viděl šrouby o 2-3mm delší než tohle. Je otázka jak pochodím, pevný dřík se dělá až na větší délky a jestli něco určitě ne tak závit v celé délce. To by nedopadlo dobře, mosazná futra v listach by závit poškozoval.

Folie na rotorových listech má tendenci se po pár hodinách odlepovat i když je použitá horkovzdušná pistole na rozumnou teplotu. Zmizí bublinky apod. Pro jistotu proto okraj lehce "přetahuju" řídkým Loctitem.

Ještě natřít ostruhu na hnědo a je to zralé do vitríny :-)


Přílohy:
IMG_3242.jpg
IMG_3242.jpg
[ 57.12 KiB | Zobrazeno 730 krát ]

IMG_3239.jpg
IMG_3239.jpg
[ 45.88 KiB | Zobrazeno 730 krát ]

IMG_3236.jpg
IMG_3236.jpg
[ 30.16 KiB | Zobrazeno 730 krát ]

IMG_3237.jpg
IMG_3237.jpg
[ 32.08 KiB | Zobrazeno 730 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 20:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Ahoj,
ty detaily Tvého Hughese úžasně vylepšujou. Velký skok udělal 5-ti listý rotor a další detaily to dál zdokonalujou. Je to paráda. Gratulace! :)
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 20:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Ale je to konečná, občas mě to od chvíle kdy dostal pětilist mrzí. Mohlo by to mít lepší detaily, vrtulku na správné straně apod. Na druhou stranu ve chvíli kdy jsem od Tebe trup kupoval jsem netušil že to nakonec bude docela slušně vypadající polomaketa a hlavně že to poletí nad očekávání dobře. To je zásluha Petra. Nikdy bych neřekl jak moc pozitivně se projeví sundání otáček.

Letos to možná ještě párkrát poletí a v zimě můžu zvažovat co dál. Vak na vodu asi nebude, přijde mi to spíš srandovní než efektní. Viset můžu i nad heliportem což je bezpečnější než přírodní vodní hladina, nad bazénkem mi to přijde vysloveně šaškárna. Když už tak reál. Jenomže vak poletuje pod modelem jako káča, prostě není to ono. Než se člověk naučí pěkně maketově lítat, má desítky startů co pilovat a po pauze začne spíš znova :-).

Dřív bych si myslel "zlatá adrenalinová vařečka", teď už bych polomaketu pryč nedal ani náhodou. Trénink s vařečkou má přesto své místo. Letos jsem lítal s maketou mnohem víc, při lítání s 550 to vidím zřetelně a necítím se zdaleka tak jistě. Mám dost co dohánět a pilovat, nerad bych z toho vypadnul víc. Na piroflipy se možná už vykašlu ale jinak žádný ústup z dobytých pozic :-).


Přílohy:
ScreenShot05753.jpg
ScreenShot05753.jpg
[ 140.52 KiB | Zobrazeno 710 krát ]


_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2017 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5079
Bydliště: Praha 6
Ještě drobná zkušenost s Jlogem. Posledně opět párkrát nenaběhl a zůstaly svítit všechny tři dioda = chyba. Snad nikdy nepomůže rozpojit a zapnout jenom mínusovou větev, většinou ani rozpojit je obě. Málokdy se to chytne. Pomohlo vyndat a vložit znova ( pod napětím ) kartu nicméně taková varianta není moc v pohodě.

Dnes jsem vzal novou 2GB kartu Transcend, rychlé formátování ( FAT 16 ) a nahrání config souboru přímo z JLC. Po zapnutí a krátkém protočení rotoru ( bez listů ) se na kartu nahrál zbytek dalších souborů a založil se adresář logů. Zapsal se log 00072 který přímo navazuje na poslední předchozí z neděle. Snad to dá čas pokoj, kontrolovat diody ale budu stejně.

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 183  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz