Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 22:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
No chybi mi cca jedna ta 3250tkova baterka aktualne v tom miste (kdyz dam 2 na sebe, tak je to akorat), takze 250g vahy, coz se obavam, ze posunutim baterky o 2 cm dopredu nedosahnu potrebneho dovazeni. Ale uz by to mohlo stacit, kdyz tam dam tu 5000vku, protoze ta ma o 150g vice + posunuti dopredu co to pujde, to by mohlo celkove dat potrebny posun teziste. Snad...

Akorat mam teda ted navic 3 uplne nove G3 RAY 3250mAh a uplne k prdu... Teda muzu je max dovazit nejakym olovem, ktere na ne vzdycky pridelam a holt bude kratsi letovy cas...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 0:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
V této diskuzi je na obrázku vidět kam až musel s baterkou http://www.rccanada.ca/rccforum/showthr ... 480&page=2 ale vyřešit to zřejmě jde. Ten zalomený ocas plus tvar makety posunuly těžiště dost dozadu.Jestli jsem správně pochopil tak to má 1.17kg bez baterky.S baterkou to nebude daleko k 1.5kg.To už je na 450ku docela váha.Já měl s original HUGHESem letovku 1kg.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 11:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Pak to zvazim, ale opravdu to neni uplne lehke a to musim pocitat jeste s prestavbou na ctyrlist, ale tam paradoxne mozna nejaky gram usetrim, uvidim az po prestavbe.
Proto nechci dovazovat mrtvou vahou a kdyz uz pridavat na vaze, at se to vykompenzuje a nema to negativni dopad na letovy cas, ktery se doufam jeste trochu zlepsi s pouzitim polosymetrickych listu. Motor ma vykonu pro maketovy let urcite dostatek, snad to ale zvladne regulator, mozna budu muset dat radeji trosku silnejsi, ta 35tka by s tim mohla mit trosku problem v uzavrene makete, takze budto aktivni vetracek, nebo silnejsi regl, no uvidim po delsim pouzivani.

Jinak u toho cloveka z odkazu bych se s prominutim neinspiroval :) Pise jak nerad pridava vahu, coz ja taky nedelam rad, ale baterku necha puvodni doporucenou 2200 mAh a o umisteni regulatoru presne mezi prijimac a satelit v prime blizkosti... No nektere veci se v tom navodu nepisou jenom tak pro legraci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já mám Texe 450 strčeného v EC 135 . Potíže s těžištěm jsem vyřešil takto :
Příloha:
Snímek 010.jpg
Snímek 010.jpg
[ 188.91 KiB | Zobrazeno 1525 krát ]



Baterka je vystrčena na kozlíku ze sklotextitu 2 mm co nejvíce dopředu. Těžiště vyšlo přesně, dovažovat jsem nemusel nic. Celková hmotnost i s baterkou je 1030g.Na obrázku je ještě nedokončený vrtulník, tu zmiňovanou váhu to má teď komplet hotovo.Trochu to ještě nabralo. :? Vibracemi to netrpí. Létá to,zvládne to i přemet a výkrut, ale s velkým citem.Je to prostě těžké. Proto bych velice doporučoval nic nedovažovat mrtvou váhou a šetřit hmotností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: ned 17.03.2013 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Dobry. Neco vymyslim, ale baterky jsem stejne uz objednal ;-) Navic budu mit 4 list a ty polosymetriky, tak uvidim az pak. Uz se docela tesim ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 19:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Takze jsem postoupil zase o kousek dale. Baterky mam nakonec 5000mAh Foxy G2, ktere mi uplne suprove dovazuji celou heli na cumaku a neni potreba pridavat zadne dalsi zavazi nikam.
helina zavisi na padlovce bez vetsich korekci skoro na miste (v telocvicne bez vetru samozrejme), takze jsem maximalne spokojen.

Letovy cas na puvodni padlove hlave se symetrickyma Align listama 14:57, nez se ozve alarm na baterce. Meren cisty vis, zadny pohyb a priznam se, ze jsem toho po tech 15ti minutach mel plne kecky :D

Aktualne v prestavbe na 4list s polosymetrikama (vcera dorazily z USA) a pristi tyden to pujde na zalet s HC3SX. Co me trochu sejri, ze to budu muset kvuli instalaci HC zase rozlozit, preskladat elektriku atd, ale snad to uz je naposledy :) Aspon teda naposledy dobrovolne.

Az udelam nejake fotky, tak prilozim, ale prvni musim nekde okoukat jak mam spravne slozit tu hlavu, protoze to nejak sice slozene mam, ale uplne jisty si nejsem... No snad je to dobre :) Letet to urcite poleti, snad se to ale nerozleti na 1000 kusu pri prvnim startu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Trosku jsem narazil :) jak se sakra na T8FG Super dela virtualni pootoceni desky cykliky ? Vite nekdo ? Udelal jsem to na hlave, ale v radiu netusim, kde se to ma udelat. Nabizi se volby Swash mix a Swash, ale ani jedna mi neni jasna, navod mlci, youtuibe mlci, google nic nerika :) Nevite prosim nekdo jak na to ?

Pozdeji to udelam primo v bezpadlu, ale chci to prvni zaviset bez nej, abych vedel, jestli jsem to sesroubkoval v poradku a nastavil spravne, snad i rovne atd... Preci jenom se uhly na 4litu delaji trosku hure, nez na listech dvou, kor s padlama...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2013 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
To fakt nikdo netusite co s tim ? Neco jsem nacetl, ale porad z toho nechapu jaka procenta nastavit a proc jsou tam rate 1 a rate 2 atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 18:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2013
Příspěvky: 1
Troll píše:
Klidně si lítej s čím chceš a jak chceš. Nikdo netvrdí, že je nemožné naučit se létat s maketou. Jenom existuje i jiný postup. Obecně daleko častěji používaný. Jestli je lepší, anebo ne, to zjistíš nejlépe Ty sám po nějakém čase. Třeba to pro Tebe bude ten nejlepší začátek ,a možná taky ne. Není nad vlastní zkušenost. :wink:


Tomu říkám odpověď. Je to jeho věc jak začne, jeho peníze, jeho zkušenosti, jeho rozhodnutí. Nevím proč by si nemohl (neměl)udělat radost maketou a začít takhle. pokud se takto člověk rozhodl ok. Někdy mám pocit jako by se jednalo o životně důležitou věc a pokud člověk zvolí jiný postup než osoby jiné byť s větší praxí z látání tak rovná se konec všeho. (zas by se to nemělo přehánět) Přeju naopak pilotovi mnoho úspěchů s krásným vrťasem, a když se něco rozbije o nic nejde. Život na tom nestojí. Letu zdar a nenech se odradit. jsou to pilotovy peníze a jeho čas i zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC145 pro T-Rex 450
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2013 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
:) No jeste stale neletam. Telocvicna nam uz skoncila a venku neni zase takove pocasi, abych se se stavbou nejak honil, takze jsem ted trosku resil jine problemy nez vrtas, ale pomalu a jiste se to blizi. Bohuzel jsem musel pristoupit na instalaci HC3SX aniz bych odzkousel nastaveni bez nej, zkusim to aspon s nulovym ziskem hlavy, aby to tu stabilizaci nepouzivalo a uvidime co to udela. Mozna to ani nezavisi, placne to sebou na bok a bude to :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz